Re: Спите ли съвместно с бебето/детето?

  • 8 769
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 411
От изписването ни от родилното дъщеря ми спи в стаята си. Е да в началото правех тигели като съмнабул от нашата стая до детската на всеки има няма 2 часа. Но в това положение май това е единствения негатив. И на мен ми се е искало да я гушкам по цяла нощ, и аз съм имала нужда да я усещам до мен върху мен, но все пак това не е кукла, това е живо същество и то се нуждае от свобода, еле, че тя и до днес се върти като пумпал насън, сяда спейки в следващия момент се хвърля на някаква друга поза. От друга страна по този начин детето се свиква на самостоятелност, да зачита личното пространство на другите, да не смята че мама/тате са му придатък.
Е да имало е моменти на преселение на народите, но това беше в периода на страхуване от сенки  

# 46
  • Мнения: 4 187
Спеше в нашата стая до 2г, после в самостоятелна ! Понякога идва в нашето легло, рано сутрин, и си доспива  Crazy, много приятни моменти !

# 47
  • Мнения: 305
Спи в нашата стая,в кошара. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 857
Спи в моето легло - тати на друго.
След първата вечер след болницата - сложихме го е негово легълце като всички прилежни родители и се будех /ако може да се каже, че съм спяла изобщо/ при всеки шум  ooooh!.
На следващата вечер легнахме заедно и до ден днешен - кърмя го легнал. По едно време лятото го сложихме в неговото легло, което е долепено до нашето, но е спал там не повече от 10 нощи.
Резултат - всички сме наспани и адекватни, и нощното бродене и ставане ми е абсолютно непознато.
Вярно, че е за сметка на таткото, но това е краен период от време, през което е добре всички да са в отлично състояние.

# 49
  • Мнения: 539
Спеше в една стая с нас,когато беше по малък(до 2год.),но на друго легло,вече си има самостоятелна стая и си я ползва с удоволствие.Но понякога когато е разстроен или болен спи при мен на спалнята,а баща му на неговото легло Peace

# 50
  • Мнения: 4 668
3-опция .

# 51
  • Мнения: 1 763
До 1.9г.в неговата кошара при нас. Оттогава понякога спи в кошарата, по-често заспива на спалнята с мен. Спалнята е малка, за да се съберем тримата, затова мъжът ми, когато си ляга, решава дали да остави детето при мен и да спи в другата стая или да премести малкия в кошарата.

# 52
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
От известно време спи при мен.

# 53
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
До 2г баткото спеше сам в кошарата,а сега спи при мен.А бебето сега спи в кошарата. Peace

# 54
  • Мнения: 207
Една седмица след прибирането ни от родилния дом спеше в кошарката си, след това го взех при нас и до сега(1,3г) си спим заедно.  Heart Eyes Даже отдавна сме прибрали легълцето му,само място ми заемаше.

# 55
  • Мнения: 808
Синът ни много обича да спи при нас. Не му отказваме, даже ни е приятно. Това, че сега му позволявам не означава, че няма да се научи да спи сам. Той си има собствена стая и понякога след като заспи между нас го местим в неговото легло.

# 56
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Айде да поспориме колко несамостоятелни са децата, които спят при родителите си  Joy

# 57
  • Мнения: X
Спи в кошарата си, която е в нашата стая близо до спалнята  Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 618
ами поради липса на място спим в една стая, отначало в свое легло, откакто взе да разбира повече с легло долепено до нашето, заспива в нашето, после се търкулва на нейното, а нощем ако се разтревожи нещо отново идва при мен.
Като и направим стая живот и здраве след година ще спи отделно, но и ще е достатъчно голяма вече - над 3 г
Аз не си представям малко бебе в друга стая - тя често се буди, плаче, аз трябва да тичам да я успокоявам...
Та заедно определено ми е по-добре и на мен и на нея

# 59
  • Мнения: 3 146
До 6 месечна възраст спеше при нас, в негово легло, опряно в нашето, с махната преграда. После спяхме в отделни стаи, но той от раждането до 3 годишна възраст плачеше нощем и съм ставала. Имало е периоди, в които си влачеше нещата при нас нощем (към 2 г и половина), никога не съм го връщала в леглото му, оставал е при нас, защото смятах, че така си определя, че има необходимост, ама не е бил от гушкавите. Напротив, сега понякога иска да спи при нас и аз нямам нищо против, въпреки че ни е леко тясно, сега се гушка.

Общи условия

Активация на акаунт