на майка й писна да ми слуша "глупостите"...

  • 5 806
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте!
Аз съм момиче на 17 години,11 клас...не съм сигурна дали това е правилния раздел..но ще опитам.
Значи..проблем не знам дали е точната дума в случая..но съм жертва на подигравки,нападки и лошо отношение от страна на "уважаемите ми" съученици,и учители.
С нежелание ставам сутрин за училище,за да прекарам предстоящите ми 8 часа там..По нищо не личи,че отивам да на училище..имам чувството,че отивам на някакво място,което не е реално,или е кошмар,който сънувам.Просто ходя,защото трябва,но ,ако можеше,бих се преместила веднага във друга гимназия,докато може.
Когато съм там,не мога да стоя спокойно,постоянно ми се налага да застана в някоя измислена,скована поза ,защото съучениците ми си позволяват да ме замерват с боклуци,дъвки,хартийки...аз не мога нищо да кажа в случая,защото моята дума просто няма никакво значение.Пък и те само това чакат,някой да им се опълчи и айде на бойното поле.Трета година съм в тоя клас и никъв напредък..Толкова сме различни...или по-точно аз съм различна..Понякога се питам нормална ли съм,защото те ме изкараха и бавна..Много ми е болно да го напиша тук,не че ме интересува тяхното мнение,просто самата дума изобщо не е присъща за мен.Между мен и съучениците комуникацията липсва.В началото нито те нито аз искахме да се опознаем,просто сме твърде различни,но защо при положение,че сме пълни противоположности трябва да се отнасят със такова грубо отношение?Аз дори не говоря с по-голямата част от тях,защо на всяка моя дума,която изрека ,се чува бурен смях,и винаги това,което казвам не било така..Аз напълно съм се отказала да натяквам мнението си.Дружа със едно момиче от там,не сме приятелки,просто си говорим,аз се правя,че ми е интересно,иначе не се получава от нейна страна,все ме напада..но и със нея нещо комуникацията куца.Постоянно ме поправя,за всяка моя дума отговаря със"това не е така" ,"ти не знаеш" " ти не можеш" "и как ще направиш това,като не знаеш как и не можеш" Ама със такъв един заядлив тон..И аз какво да отговоря в случая?Ами ти нали знаеш,то не можем всички да знаем по всички въпроси.За какво да говоря,след като тя знае толкова много!!Просто съм обидена,адски обидена.
Исках да се преместя,но директора не позволи.Законът не го позволявал.И понеже има и много връзки,от министерството се обадиха на майка да я безпокоят,да не ме мести,защото ще изхвърча и от другата гимназия...Всеки ден споделям на майка ми какво ново се случва в това т.н "училище" обаче на нея й писна да ме слуша..каза "ще търпиш" .Понякога се ядосва,и ми казва,"престани вече,банална ставаш" и т.н... Не мога да търпя.Аз на обиди,нападки,подигравки,и бой без нищо ,не мога да се правя все едно нищо не се е случило,нито пък искам да свиквам с такъв кошмарен начин на живот.Дори и да им се опълча това само ще засили агресията.Няма основателна причина за поведението им,просто днешните деца за съжаление са такива,когато някой е по-различен от тях и надушат слабостите им,почват като едни енергийни вампири да смучат нашата енергия..
И понеже ме изкараха бавно развиваща се,бавна,задръстена,и като бонус към това,съм и слаба ученичка,НЕ защото не мога да запомня един елементарен урок,а защото при такова грубо отношение аз не моа по никакъв начин да се абстрахирам и да се концентрирам.Искам да ви попитам,вие какво мислите?Наистина ли на такава давам вид?Въпроса може би е тъп,но понякога от постоянното натякване,човек започва да се чуди дали наистина не е такъв..
Ще ми е интересно да чуя вашите мнения,вие какво бихте ме посъветвали,какво бихте направили на мое място?Как според вас,човек ще успее да се реализира и да се абстрахира от заобикалящата го среда?И нормално ли е докато съм там да се чувствам в нереалност,сякаш това не е реално,все едно сънувам,и всичко ще си дойде на мястото,когато се прибера вкъщи?

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 22:42 от anonimna___

# 1
  • Мнения: 59
Всеки има право да избира в кое училище да учи. Но тези "връзки" в министерството ми звучат като заплахи. Чудя се докога ще продължава този цирк в България. Има го и друго- щом казваш, че днешните деца са такива, то те са така и в другите училища. Мисля, че трябва да се опиташ да решиш проблема там. Кажи на класния ръководител за проблемите ти, на директора, ако се налага нещата да стигнат до инспектората. Не се отказвай! Никой няма право да бие и унижава някого без причина!

# 2
  • Мнения: 11
Със инспекторката също има връзки,голям връзкар се оказа.Ако се преместя ще получава 1000лв по-малко за това е цялата работа 100%.
Исках да мина на самостоятелно обучение,ама пак не бива..Не съм била иняалид или нещо от сорта,трябвало да имам основателна причина за да мина на самостоятвлно.
Майка му стара,трябва утре да направя някоя беля ли,за да ме чуе някой?
П.С не всички деца са такива,но повечето..да.За съжаление в този клас се събраха големи разбирачи,и е*ачи с извинение.То като им погледнеш изписаните вежди на тея момчета,какво да им харесвам?Пък девойките от класа посмяха да ми кажат,че като не съм си направила сефтето все още,то следва,че съм задръстена  Laughing #2gunfire Страхотна логика просто.
А да видим коя първа ще надуе корема.

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 23:05 от anonimna___

# 3
  • Мнения: 65
      Годините прекарани в средното училище са най-кошмарните за много хора. Не само на теб ти се струва, че гимназиите са един измислен свят. Това не е начина на обучение. Друг е въпросът, че там се научават всички пороци, които остават за цял живот. А относно съучениците ти бих казала,  че почти всички деца са такива. Лошото е, че никой не вярва особено родителите. Но истината е, че родителите не си познават децата и най-честата реплика, която можеш да чуеш от техните уста е : "Моето дете не е такова."
      Според мен е лъжа, че служител от министерството се е обаждал на майка ти. Работещите там не се занимават с такива казуси. Инспекторите от регионалните инспекторати на образование също не би трябвало да ги вълнуват предпочитанията на децата за избора им на училище. Но може някоя дребна душичка от гореспоменатите инстанции да  е разиграла някой водевил. Ако си навършила 16 години, имаш право на самостоятелна форма на обучение. Но това означава, че трябва да се явяваш наа изпити. Имаш право и да се преместиш в друга гимназия и законът го позволява. Ако се преместваш през учебната година, трябва да бъде  в     паралелка със същата специалност, която сега изучаваш. Ако е през лятото можеш да смениш плана си на обучение и да избереш друга специалност.
      Желая ти успех в разрешаването на проблема.

# 4
  • Мнения: 3 161
Какви 1000 лв? На кой му пука, ако се преместиш?

Това отношение не е нормално. Нарича се тормоз - психически, физически; недопустимо е. Наистина живееш в кошмар и трябва да направиш всичко възможно да се измъкнеш, преди играта да загрубее съвсем и да ти нанесе сериозни вреди. Независимо дали си 'бавна', както ти казват или не. Впрочем ако имаш някакъв проблем - още по-зле, да ти вгорчават живота заради това. Всеки заслужава достойно отношение, независимо от интелектуалните си способности. А че ученето ти е затруднено в такава ситуация е напълно разбираемо. За съжаление, децата могат да бъдат особено жестоки, а и в група стават по-смели и се нахъсват един друг. Майка ти следва да обърне внимание на оплакванията ти. Ако тя не ти помогне, потърси агенция за закрила на детето; телефон на доверието; психологическа консултация. Голяма си; ще се справиш. Аз мога само да ти кажа, че тази ситуация не бива да се търпи повече; и да те предупредя, че ако не спреш нападките сега, не се знае къде може да свърши всичко - има достатъчно трагично завършили случаи в у-ще. Включително на дълго тормозени деца, обърнали се срещу насилниците си с откровена жестокост. Не стигай до там. Потърси квалифицирана помощ и спри този опасен цикъл. И се премести в друго училище. Нищо забранено няма в това. Включително и да учиш у дома - разрешено е след 16 г. Прочети Закона за народната просвета (потърси го в Google, има го).

# 5
  • Мнения: 3 161
Пък девойките от класа посмяха да ми кажат,че като не съм си направила сефтето все още,то следва,че съм задръстена  Laughing #2gunfire

А на това изобщо не се връзвай. Пълни глупости. Сексът е нещо много лично и се случва, когато човек е готов и намери подходящ партньор; и не става по-малко задръстен, като започне, напротив - може да се задръстиш повече от кофти секс отношения с човек, който не те обича, а те използва. Не се поддавай на peer pressure и най-добре не спори с тях на тази тема; а и не обсъждай интимни си вижот - не е тяхна работа. Те откъде знаят дали си започнала или не?

# 6
  • Мнения: 1 175
И аз се чувствах по подобен начин в кварталното училище. После отидох в СМГ и нещата се оправиха, там се оказаха и други "задръстени" като мен. А пък тези дето ми се подиграваха в кварталното станаха продавачки в най-добрия случай.
Някой ден нещата се обръщат.. и все пак те съветвам да смениш училището. Едва ли е толкова невъзможно, всяко училище драпа за нови ученици покрай делегираните бюджети..
И най-вече не си мисли, че проблемът е в теб! Пожелавам ти успех!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 557
Проблема не е в теб . Просто трябва да се адаптираш ,защото за съжаление винаги ще има хора като съучениците ти.

# 8
  • Мнения: 1 849
Навсякъде ще има такива като съучениците ти. Разбери най-голямото оръжие срещу такива насилници е да не показваш по никакъв начин, че поведението им те наранява, колкото и да ти се пищи отвътре и те ще си намерят друга жертва. Сега виждат, че им се връзваш и з атова продължават. Сега е времето да се научиш как да се справяш с конфликтни ситуации. Живота не е само цветя и рози, ще има още такива като съучениците ти, но тогава методите за тормоз ще са много по-изтънчени. Надали ще успееш да заслужиш уважението им, но поне можеш да направиш така, че да не се занимават с теб. Намери си ново хоби, започни да спортуваш, да правиш нещо което обичаш и покрай новите си интерес и да се запознаеш с нови и приятни хора. Колкото по-малко мислиш за твоите съученици толкова по-добре. Започни да учиш, просто така заради удоволствието да знаеш. Ти си ценна, повтаряй си го, но и прави повече, за да повишаваш знанията си, чети, мечтай... тогава твоите съученици няма да имат значение за теб. Прекалено голямо значение им отдаваш!
А това с връзките в министерството и инспектората .... някой те е метнал жестоко. Подай жалба в регионалния инспекторат и опиши проблема,  а тогава стой, че гледай ...
Имаш правото да се преместиш. Но наистина седни и си прочети закона за народната просвета и тогава няма да те лъжат какви права имаш и какви задължения.

# 9
  • Мнения: 11
Какви 1000 лв? На кой му пука, ако се преместиш?

Това отношение не е нормално. Нарича се тормоз - психически, физически; недопустимо е. Наистина живееш в кошмар и трябва да направиш всичко възможно да се измъкнеш, преди играта да загрубее съвсем и да ти нанесе сериозни вреди. Независимо дали си 'бавна', както ти казват или не. Впрочем ако имаш някакъв проблем - още по-зле, да ти вгорчават живота заради това. Всеки заслужава достойно отношение, независимо от интелектуалните си способности. А че ученето ти е затруднено в такава ситуация е напълно разбираемо. За съжаление, децата могат да бъдат особено жестоки, а и в група стават по-смели и се нахъсват един друг. Майка ти следва да обърне внимание на оплакванията ти. Ако тя не ти помогне, потърси агенция за закрила на детето; телефон на доверието; психологическа консултация. Голяма си; ще се справиш. Аз мога само да ти кажа, че тази ситуация не бива да се търпи повече; и да те предупредя, че ако не спреш нападките сега, не се знае къде може да свърши всичко - има достатъчно трагично завършили случаи в у-ще. Включително на дълго тормозени деца, обърнали се срещу насилниците си с откровена жестокост. Не стигай до там. Потърси квалифицирана помощ и спри този опасен цикъл. И се премести в друго училище. Нищо забранено няма в това. Включително и да учиш у дома - разрешено е след 16 г. Прочети Закона за народната просвета (потърси го в Google, има го).
Не мисля,че съм бавна,или пък,че имам някакъв проблем.Не си личи поне мъничко от написаното от мен,че съм нормално дете?..Просто не мога явно да общувам с такъв тип деца..Мен не ме вълнуват интригите,интимния живот на другите,мразя конфликтите,докато те още явно не са го израснали това..Мразя да обиждам и да си правя изводи за някой,който лично не познавам.Като малка и аз обичах интригите и конфликтите,но се промених,опарих се,и пораснах.Сега ненавиждам тези неща.Дори не знам как да постъпя ,когато някой ме обиди..Аз не мога да го обидя,защото не го познавам..нито той мен..Странен случай съм.
Ненавиждам и превзетите момиченца,които искат да се отнасяш към тях като към принцеси.Аз лично мисля,че съм по-достойна за внимание,и много по-умна.Всеки си е за себе си все пак.

# 10
  • Мнения: 11
Навсякъде ще има такива като съучениците ти. Разбери най-голямото оръжие срещу такива насилници е да не показваш по никакъв начин, че поведението им те наранява, колкото и да ти се пищи отвътре и те ще си намерят друга жертва. Сега виждат, че им се връзваш и з атова продължават. Сега е времето да се научиш как да се справяш с конфликтни ситуации. Живота не е само цветя и рози, ще има още такива като съучениците ти, но тогава методите за тормоз ще са много по-изтънчени. Надали ще успееш да заслужиш уважението им, но поне можеш да направиш така, че да не се занимават с теб. Намери си ново хоби, започни да спортуваш, да правиш нещо което обичаш и покрай новите си интерес и да се запознаеш с нови и приятни хора. Колкото по-малко мислиш за твоите съученици толкова по-добре. Започни да учиш, просто така заради удоволствието да знаеш. Ти си ценна, повтаряй си го, но и прави повече, за да повишаваш знанията си, чети, мечтай... тогава твоите съученици няма да имат значение за теб. Прекалено голямо значение им отдаваш!
А това с връзките в министерството и инспектората .... някой те е метнал жестоко. Подай жалба в регионалния инспекторат и опиши проблема,  а тогава стой, че гледай ...
Имаш правото да се преместиш. Но наистина седни и си прочети закона за народната просвета и тогава няма да те лъжат какви права имаш и какви задължения.
Права си за всичко.Не знам как съм ви прозвучала,понеже това е форум,друго си е реалната комуникация..та..не бих казала,че отдавам голямо значение на съучениците си.Просто докато съм там - отношението им към мен ме обижда,и доста често съм се питала дали съм си нормална,защото понякога човек от толкова подигравки и нападки,започва да се чуди на самият себе си,и да не си вярва,което е много лошо и една стъпка назад.
..Но когато си тръгна всичко се променя,пак се превръщам в моето си Аз.
Някак си нашите интереси,се разминават прекалено.Може би още разсъждават по детски?Чувствам се все едно не съм на техния акъл в момента..не знам..не мога да го опиша..

# 11
  • Мнения: 5 768
Щом трета година си в този клас и положението е все толкова отрицателно към теб,значи нещата няма да се оправят.Моят съвет е завършиш като частна ученичка.

Моят син е в 11 клас.И те имат една съученичка,която е много странна и като поведение,и като мислене,и като облекло дори.Но никой не си позволява да я тормози по какъвто и да било

начин.Класната ни запозна с това момиче още на първата род.среща и призова съучениците и, и нас родителите, към търпимост и уважиние.За сега няма никакви проблеми.

А майка ти би трябволо да вземе някакви мерки ,а не да и писва....

# 12
  • Мнения: 11
Щом трета година си в този клас и положението е все толкова отрицателно към теб,значи нещата няма да се оправят.Моят съвет е завършиш като частна ученичка.

Моят син е в 11 клас.И те имат една съученичка,която е много странна и като поведение,и като мислене,и като облекло дори.Но никой не си позволява да я тормози по какъвто и да било

начин.Класната ни запозна с това момиче още на първата род.среща и призова съучениците и, и нас родителите, към търпимост и уважиние.За сега няма никакви проблеми.

А майка ти би трябволо да вземе някакви мерки ,а не да и писва....
Ох,но аз не съм странна,нито пък имам някакъв проблем психически или физически.Напълно нормална съм си!!Нормално си се обличам,мисленето ми мисля,че е на ниво за сега.

# 13
  • Мнения: 5 768
Е,щом никой не те приема,а всички са настроени  срещу теб,аз мисля,че проблема е някъде в теб.Три години ти не си могла да се адаптираш и не си станала част от този колектив....Според мен ти трябва да направиш нещо.
С какво ги дразниш и какво си по-различна от тях?

# 14
  • Мнения: 11
Възможно е,но и те имат вина.С грубо отношение,никой няма да успее да те предразположи.
Сега се сетих,да ви споделя..че другото,което ненавиждам също,са конфликтните ситуации..Изпитвам страхотна непоносимост към конфликтите,и не понасям неприязъм към мен.Знам,че е неизбежно,и че конфликтите са част от живота,и също така знам,че не може всеки да ме харесва,но явно,все още отказвам да го приема.

Общи условия

Активация на акаунт