на майка й писна да ми слуша "глупостите"...

  • 5 795
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 701
Виж,какво мило момиче,наистина ти съчувствам,но на теб тепърва ти предстои да се сблъскваш с много трудности в живота.
За това ти казвам: единия начин е ти да се промениш до някъде и да си създадеш приятелства в класа.
Другият начин е да напуснеш класа: или в друго училище и друг клас,или като частна ученичка.

# 16
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Не ги търпи повече , предпрееми някъква стъпка как промяна.Това ще е добре за самочуствието ти и  спокоиствието ти , не може един млад човек да бъде стъпкан още не порасъл.Чета и си мисля че има нещо което в теб отключва агрисивността им , сигурно си попаднала в клас където сте непреодолимо различни и от там идват бедите.Имам позната с подобен проблем само че на работното място , каквото и да направи все е лошо все е направено зле , глупаво е и т.н а тя е свестен човек.Просто хората които я заобикалят са и коренно проттивоположни, все едно са твоите съученици, додето те четях виждах моята позната.Но както и тя ми бе споделила вината и е само в това за да няма конфронтация търпи и търпи.

# 17
  • Мнения: 4 569
Потърси помощ от учител,приятел.

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Анонимна,не всички деца са с подобно поведение и не във всяко училище би се позволило подобно масово отношение.
Премести се в друго училище в което децата са на нужното интелектуално ниво или премини на самостоятелно обучение.
Като те чета ..,твоето училище ми напомня за едно друго подобно в което не можеш да влезеш в тоалетните ,защото не знаеш на какво ще попаднеш-влюбени двойки,презервативи ,спринцовки.....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 194
Здравей мило момиче, много старателно прочетох всичко изписано до тук. По начина на мислене разбирам, че ти наистина си едно нормално и съвсем не глупаво момиче.По време на работата ми като психолог съм влизала в много класове и виждам наистина масово агресивно поведение на учениците по между си и напълно ти вярвам за описаната ситуация! На първо място бих ти казала да помолиш майка ти да прочете тези две страници, не мисля, че има родител, който да не се трогне от написаното до тук, поговорете откровенно след това и силно ти препоръчвам ако имате възможност да се преместиш в друго училище, естественно след като сте проучили предварително къде да отидеш и с каква слава се има въпросното учебно заведение! Всички сме имали трудни моменти когато сме били ученици, но в никакъв случай не трябва да се търпи тормоз по какъвто и да е било повод, както се казва в една известна, но позабравена реклама "Бъди различен, но не бъди безразличен"!  И още нещо потърси телефона на доверието там също може да ти бъде обърнато внимание, има институции, които се занимават с проблемите на децата обърнете се и към тях, но не отлагайте, новините по телевизията са пълни със случаи като твоя с неприятни моменти и не дай Боже с фатален край. Успех ! Heart Eyes

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 09:11 от astravera

# 20
  • Мнения: 89
Щом нито учителите,нито директорът - не ти обръщат внимание,тогава отиди в Регионалния инспекторат по образованието на твоя град и подай жалба срещу тях...
- А това,което правят съучениците ти е психически и физически тормоз,и е наистина сериозна причина да се преместиш в самостоятелна форма на обучение..
- В друга гимназия можеш да се преместиш,но ако ще си в една и също паралелка..Например ако в това училище си в профил "Биология",в другото училище също трябва да си в профил "Биология"..
Надявам се да си ме разбрала какво искам да ти кажа..


monii - С какво е виновна авторката..Не се е адаптирала ?
Как да се "включи",сприятели с тях,когато въпросните съученици не я приемат по никакъв начин..
Същото беше и при моето момиче - само,че тя е 8 кклас и в началото постоянно я дразнеха,когато тя се опитваше да се сприятели с тях,те я отблъскваха..И веднага,след като ми сподели това - отидох при директора и бях твърдо решена да преместя детето си,но директора каза - да им дадем още един шанс и ако нещата са същите - или ще си преместя детето,или ще вземат строги мерки против тези,които я дразнеха...

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
anonimna, има ли училищен психолог в твоето училище? Ако има, поговори с него, възможно е да ти помогне. Да погледнеш и себе си, и света около теб по друг начин. Да помогне в отношенията ти със съучениците, да поработи  ис тях.
Класната ти как гледа на тези проблеми, говорила ли си с нея?
Имаш ли друг близък възрастен човек, на когото имаш доверие, поговори с него. Проучи възможностите да завършиш училище като частен ученик, ако не виждаш изход от ситуацията.
Не се затваряй, говори за проблемите си. Търси помощ. Не спирай да споделяш с майка си!
Имаш право да се бориш за нормално ежедневие.

# 22
  • Мнения: 545
Вслушай се в съветите на Имелда Маркос и astravera.

...потърси агенция за закрила на детето; телефон на доверието; психологическа консултация. Голяма си; ще се справиш...
Не е нужно някой да те заведе за ръка, можеш и имаш право сама да потърсиш помощ!

...Но наистина седни и си прочети закона за народната просвета и тогава няма да те лъжат какви права имаш и какви задължения.
Информираността няма да ти навреди, напротив - ще ти даде сили и увереност, че си на прав път.

...Не си личи поне мъничко от написаното от мен,че съм нормално дете?...
От това, че не виждам обичайните за подрастващите правописни грешки мога да си направя извод, че или си достатъчно добре образована (над средното за възрастта ти ниво), или (надявам се това да е грешно предположение) не си на 17 и описваш нечии други проблеми...

...Аз лично мисля,че съм по-достойна за внимание,и много по-умна.Всеки си е за себе си все пак....
Всеки сам избира средата и приятелите си. За съжаление обаче училищната среда няма как да я проучиш предварително и в краен случай изходът при подобно положение е смяна на училището. А това, че хората край теб не могат да те оценят, не си го слагай на сърце - имаш други възможности да общуваш с младежи с твоите интереси - например школи по танци, уроци по китара, певчески хорове, спорт, литературни кръжоци (така ли се наричат сега?) - каквото теб те влече. Със сигурност има и други млади хора, с които можеш да го споделиш. Не става ясно в голям или малък град си, тъй като предполагам, че в малкия град изборът няма да е голям.

...А пък тези дето ми се подиграваха в кварталното станаха продавачки в най-добрия случай.
Някой ден нещата се обръщат...
И моите по-"отворени" съученички от по-ранните ми ученически години (до 8 клас), дето пушеха, пиеха, ходеха по купони и гаджета (но бяха посредствени ученички) са с такава съдба - всеки сам са си избира какъв път в живота да следва!

...Мен не ме вълнуват интригите,интимния живот на другите,мразя конфликтите,докато те още явно не са го израснали това...
За съжаление тези явления се срещат не само в училище, а и във всяка една фирма, тъй че и ние, възрастните, не сме застраховани от взаимоотношения с "недорасли" колеги.

...Сега е времето да се научиш как да се справяш с конфликтни ситуации. Живота не е само цветя и рози, ще има още такива като съучениците ти, но тогава методите за тормоз ще са много по-изтънчени....
Интригите на работното място могат да бъдат много по-жестоки и коварни, особено ако са "изтъкани" зад гърба ти. Няма начин да не знаеш израза "да ти забият нож в гърба" - и в службата може да попаднеш на подобни "приятели" - пред теб са най-добрите ти такива, а зад гърба ти - коварни предатели. Никой не е засрахован срещу такива хора, независимо на каква възраст е, затова човек цял живот се учи да бъде предпазлив и да не вярва сляпо на всеки и всичко.

..Но когато си тръгна всичко се променя,пак се превръщам в моето си Аз.
Някак си нашите интереси,се разминават прекалено....
Дори и възрастните се налага да влизат в "роля" при общуването си с колеги и непознати, не можеш на всеки да покажеш своето "АЗ". Това е привилегия само за хората, които са заслужили доверието ти и знаеш, че каквото и да направиш или кажеш няма да те съдят, обвиняват, а ще те приемат такава, каквато си. Обикновено родителите приемат така безрезервно децата си, може би само не успяват да им го покажат по правилния начин...

# 23
  • Мнения: 35
И аз бих предложила да се опиташ да развиваш всякакви странични интереси - спорт, музика, изкуство, наука и каквото ти дойде на ум. Със сигурност ще попаднеш на по-свестни хора, и на по-интересни преживявания.
Училището все пак е до време - мисли какво ще правиш след това.
Ако не можеш да се преместиш и няма друг изход, опитай се да не показваш, че те засягат. Те го правят главно заради реакцията.
Не си мисли, че нещо ти има само заради агресията и стадното поведение на класа. Само защото са повече, не означава, че тяхното поведение е 'нормално', а твоето не.

# 24
  • Мнения: 11
Здравейте!
Благодаря ви за подкрепата!
stef_p - Много ми хареса мнението ти!Това,че според теб съм достатъчно добре образована,ме трогна.Ще ми повярваш ли,ако ти кажа,че по български завърших с 3ка,миналата година?Явно в днешно време трбва да си заядлив и отворен за да ти пишат високи оценки,иначе потъваш,и ти лепват един етикет "малоумника,сдухльото,или затворения"...Не може момиче,което не знае кога се пише запетайка,и ми пише любовТТА вместо любовта,да има 6 нали?Изумителни са тея учители нали?Аз имам най-слабия успех във класа!Нашите постоянно ми се карат заради това,но аз не мога да се справя там,просто явно не съм им симпатична де да знам.Пък и не упорствам за внимание,достатъчно шум вдигат другите..аз там отивам,защото трябва а не защото искам.
Миналата година,г-жата по химия ми каза,че е забелязала,че доста по-грамотно пиша от останалите в класа ми.И ме пита защо все искам да ме изпитва писмено вместо устно,притеснявам ли се да говоря.Останах доста приятно изненадана,след като ми каза това..аз направо не съм очаквала,дори си мислих,че съм й прозрачна.Защо трябваше да го чуя от нея,а не от учителката по БЕЛ...Направо съм потресена!
Наистина сме много различни със връстниците ми.Свекървата на майка(баба ми),дори посмя да ми кажа,че аз разсъждавам по старомоден начин,и,че съм СТРАННА,а нейната любима внучка(първата ми братовчедка) си има приятел,и ме е изпреварила отдавна със секса,дискотеките и тем подобните глупости.Тя още от 5ти клас ходи по момчета,пуши,пие..пропаднала история.Сега е 8ми клас,а аз 11.Мо'е ли да ми се хвалиш с колко момчета си преспала?Жалка история бе.То аз не съм на състезание де.Аз също харесвам момчта,но интелигенти момчета,и най-вече не обичам да бързам с обвързването.Живота е пред мен.Може и след 20години да си намеря мъжа,но ще съм сигурна,че той е достойния за мен,ще съм убедена,че ме е заслужил,че ще съм в сигурност,и т.н.
Както и да е..малко се отклоних от темата..
Някой тук ме пита дали имаме психолог в училище..Ами имаме да,но съм разочарована и от него.Как ще ми помогне той,като минлата година ме разубеждаваше да не се местя от училище.И ме злепостави пред всички съученици,като ме пита пред всички "оправихте ли се".. Как може да ме питаш пред всички бе,ела настрани дръпни ме,и ще ти кажа,ако толкова вече те интересува.Те само това чакат,да разберат,че съм говорила със някой по-възрастен за проблемите ми там,и айде пак се почва...
Единственото хубаво,което чух от този психолог е,че съм природно-интелигентна според него.Иначе другото,което е казал за мен,на родителите ми е,че ги манипулирам.Представяте ли си?Било прищявка това,че искам да се преместя от училище.За мен този човек не е никакъв психолог.Няма ли срам бе?И ти се наричаш психолог ли бе?Боклук!..Извинявам се..просто ужасно много се паля,когато говоря на тая тема..Та,вместо да ми помогне да говори с директора,да се преместя или поне да мина на самостоятелно обучение,той моля ти се е тръгнал да ме разубеждава,и да казва кого манипулирам.Ей,тогава настрои и родителите ми против мен.Писна ми вече.Имам чувството,че само аз разсъждавам трвзвдо,нашите мълчат като пукъл пред директорката..

# 25
  • Мнения: 11
lostandfound Благодаря ти.И аз мисля,че моето поведение е напълно нормално,просто прекалено много търпя.Когато се отнасят с мен подигравателно,аз не мога да реагирам.По никакъв начин,просто не мога..не мога да се развикам или да ударя..Вътрешно може да се ядосам,но не мога да го демонстрирам.Не обичам да разигравам такива сцени,още по-малко със точно такива хора,които реално погледнато НЕ ПОЗНАВАМ.Ние се знаем визуално..и имената си..контактите ни приключват до там,и до обяд.Просто се чувствам в нереалност там,и това чувство много ми тежи,и ме кара все повече да се замислям за нещата,които ми се случват.Не съм си представяла живота си така..може би за това аз се чувствам така.
Като по-малка..преди 4 години някъде.. дружах със подобни на тези момичета,големи интригантки бяха.Не бяха отворени де,и секс бомбите на даскалото,но с интригите се справяха отлично.И така..един ден просто аз изхвърчах от тази групичка,защото ме забъркаха в едни интриги,а и те по принцип не ме искаха,защото дори и на тяхната възраст,дори и да бях страшно наивна и МНОГО глупава,аз отново разъждавах маалко по-различно от тях.Може да е малко,но си личеше.Та така..тези същите момичета,в момента са пълни боклуци,живеят ден за ден,интересуват ги само интригите и клюките.Като ги видя не се поздравяваме,или се държат подигравателно като ме видят,аз не ги отразявам.Минало са,и толкоз,минало заминало както се казва.Много ми беше кофти,когато останах сама тогава..но сега съм благодарна,защото ние нямаме абсолютно никакви допирни точки,а аз определено станах много по-умна след като се отделих от тях.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 783
От правописа ти има още много какво да се желае, ако имаш желание - поработи върху него  Wink

Помисли, дали не очакваш от околните повече отколкото те могат да ти дадат и дали не подхождаш мнително към действията им.
Помисли как си представяш отношенията си с родителите си и говори с тях на тази тема. Не за училище, а за вас.
Чувстваш се различна. Въпросът едали искаш да си такава. Ако се харесваш иси ок със себеси, мнението на другите не би трябвало да те притеснява. Важно е какво мислиш ти за себе си и за тях, а не те за теб.
Не е невъзможно да манипулираш някого несъзнателно, това също е нещо върху което можеш да помислиш. Постави си ясни цели за училището, за родителите си, за хората около теб и за теб самата и ги следвай. В момента си обръкана, тъжна, с ниско самочувствие и натрупана агресия. Тези емоции е възможно да изкривяват реалната ти преценка за нещата. Психолог ти трябва, ако не училищния, на когото не вярваш, то друг. Трябва ти някой, който да ти помогне да разгледаш животиа си, хората около теб и себе си отстрани.

Не се фиксирай върху секса. Както ти сама правилно си осъзнала, това не  е спорт и състезание. Не възрастта, не количеството, а качеството  е определящо и то зависи от правилния момент, в който ще си емоционално готова, умно подбран партньор и не на последно място, с възрастта и психическото узряване се подобрява.

Желая ти успех!  Hug

# 27
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Дано не наливаме от пусто в празно всички, които сме решили да си кажем мнението по проблема ти. В смисъл след всяко наше мнение да си казваш "Това не става"..."И това не става"..., а все нещо да ти бъде от полза наистина.
Аз мисля, че би било чудесно да потърсиш сродна душа, някой, който предава на същите честоти като твоите. Сигурно си мислиш, че е трудно и не си далеч от истината. Обаче помисли - дори това, че тук откликваме е стъпка напред. За теб. Вероятно познаваш някого, който е низвергнат като теб. Ами станете комбина! Друго, което се опитвам да науча детето си (де да имаше мен някой да ме научи на времето) как не да поема ударите, а да ги отразява. Злото се връща като бумеранг. Те те мачкат, защото само така изглеждат велики в собствените си очи. Смятай колко жалък е човек, който за да се уважава и да се чувства значим, трябва да унижава някого. Такива хора вероятно подсъзнателно усещат, че са гОла вода.
Дали би могла да помислиш и да си спомниш кога и как е започнало всичко?

# 28
  • Мнения: 5 701
Щом нито учителите,нито директорът - не ти обръщат внимание,тогава отиди в Регионалния инспекторат по образованието на твоя град и подай жалба срещу тях...
- А това,което правят съучениците ти е психически и физически тормоз,и е наистина сериозна причина да се преместиш в самостоятелна форма на обучение..
- В друга гимназия можеш да се преместиш,но ако ще си в една и също паралелка..Например ако в това училище си в профил "Биология",в другото училище също трябва да си в профил "Биология"..
Надявам се да си ме разбрала какво искам да ти кажа..


monii - С какво е виновна авторката..Не се е адаптирала ?
Как да се "включи",сприятели с тях,когато въпросните съученици не я приемат по никакъв начин..
Същото беше и при моето момиче - само,че тя е 8 кклас и в началото постоянно я дразнеха,когато тя се опитваше да се сприятели с тях,те я отблъскваха..И веднага,след като ми сподели това - отидох при директора и бях твърдо решена да преместя детето си,но директора каза - да им дадем още един шанс и ако нещата са същите - или ще си преместя детето,или ще вземат строги мерки против тези,които я дразнеха...


Я кажи къде съм писала,че авторката е виновна?

Ако момичето не може само да излезе от тази ситуация,трябва да потърси помощ от родители,учители,други приятели,които не са от класа.

Успех!

# 29
  • Мнения: 3 161
Добре де, защо толкова искат да те задържат в това у-ще? Какви 1000 лв? Не ми звучи убедително това... обясни ни, моля.

Общи условия

Активация на акаунт