на майка й писна да ми слуша "глупостите"...

  • 5 797
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 176
Да знам..но психолог на кой е нужен?На семейството ми,или на мен?Вече не знам кой е добре,и кой не е ...баба ми,майка ми,родителите на баща ми,разправят,че ми трябвало помощ.Не мога да повярвам,че ми се случва.Не ми е нужна помощ,не съм лоша,и агресивна..агресивна съм към тях,защото усещам,че искат да ми навредят.Още от малка си чувствах,че съм нежелана.Родителите на баща ми,винаги са ме поправяли,натяквали са ми,че съм дебела,тря'ало да отслабна,училището в което съм се записала не било по моите силички.И съм била бавна,защото братовчедка ми ме изпреварила да ходи по мъже(от 5ти клас тръгна,аз съм 11ти и това не било нормално) А другата ми баба разправя,че съм интригантка,а майка ми ме обвинява,че я скарвам с баща ми,а той,че майка ми ме настройва срещу него и родителите му.Всичко е толкова объркано,не мога да реагирам никак на това..Дори не знам как да се държа,чувствам ги чужди,защо?Добре,според вас кой е прав и кой е крив,от къде идват всичките проблеми?
P.S между другото забравих да кажа,като се скарахме одеве с майка ми за пореден път,дори ми каза,че взимам наркотици,защото не съм добре според нея...Не мога да повярвам,ТЪПА ли е,в буквалния смисъл,защото първо знае,че не съм такава,и няма от къде да взема,и второ ТЪПА ли е,че не ме разбира?Не знам какво става,наистина..не искам да ми се мярка пред погледа,просто искам да не ми говори,всичко да си е гладко между нас,просто да не ме занимава.Нито никой от роднините..абе нищо не искам да знам за никой.Най-голямата ми мечта е ,да се видя със много пари,и да се отделя от всички.Когато скъсам връзките с някой,е завинаги,просто съм такъв характер явно..краен.

На кого от близките си имаш доверие?

# 61
  • Мнения: 135
anonimna от всичко което прочетох ми звучиш напълно нормално и си в правото си да се бориш за натиска който ти оказват съучениците.
Hе е нужно да търпиш изявите на недорасли пубери, по добре помисли как и къде ще се реализираш след гимназията... гимназията както ти казаха спокойно можеш да завършиш като частен ученик.
Покажи на всички че си упорита... подготви се за някой университет и да не ти пука за останалите.
Ще ти кажа само ще моята дъщеря именно в университета намери нормалните си приятели а лигльовците от гимназията дето и се подиграваха... в момента стават само за подигравка!!!! Wink

# 62
  • Мнения: 503
anonimna_, защо пишеш във форума, след като не търсиш помощ? "Какво да направя, защо така...?". Ами обясних ти защо така, обясних ти и какво да направиш, вземи пробвай, вместо да продължаваш да се оплакваш. Тук никой няма да ти каже, че ти си права и целият свят е крив, нито ще ти сменим съучениците и родителите... От теб зависят нещата, не от нас. Дадох ти съвет, но като гледам следващите ти постове, май съм си изгубила времето да го пиша. Предполагах, че сериозно търсиш помощ и си готова да направиш нещо, за да промениш положението, в което се намираш. Но с хленчене няма да стане, ти продължавай де, сама ще го разбереш.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 242
Victory, не си си изгубила времето. За мен поста ти беше изключително полезен и съдържателен.   bouquet
anonimna___ , време е да спреш да се ровиш и да търсиш вина.. Така няма да промениш нищо, а само ще затъваш още повече озлобление и самосъжаление. Да, вярвам ти, че всички неоснователно са против теб. Но това променя ли нещата? Спри да мислиш какво е било, а какво от тук нататък можеш да направиш. Защото за себе си ти си си най-важния човек. И ако сама не си помогнеш, няма кой. А ти можеш. Не е толкова трудно. Постави си за цел да спазваш написаното от Victory, да не се поддаваш на провокации и да не избухваш, и да влезеш в някой колеж или ВУЗ. Имаш ли цел, ще си недосегаема за обидите. А престанеш ли да им обръщаш внимание, ще видиш, че и те ще престанат.

# 64
  • Мнения: 503
Victory, не си си изгубила времето. За мен поста ти беше изключително полезен и съдържателен. 
Thanks Wink

anonimna_, ако искаш, пиши ми на ЛС, ще ти дам координати на безплатен психолог в София.

# 65
  • София
  • Мнения: 57
Мило момиче, и според мен консултация с психолог е първото, което трябва да направиш. Може и да греша, но опита ми дотук показва, че ако в една ситуация 20 души са на едно мнение, а един на противоположното, вероятността този един да е прав е малка. Не се самосъжалявай и оплаквай, и недей да мислиш, че всички деца на твоята възраст са кухи лейки. Познавам много деца. Виждала съм подобни на твоя случаи. Защо точно с теб  се държат така? Със сигурност причината не е, че всички са под нивото ти. Вероятно има такива под и над твоето ниво. Както е във всяка възраст.

# 66
  • Мнения: 5 173
Явно няма доверие в психолозите.

# 67
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Явно няма доверие в психолозите.
И аз така мисля, още повече след като е загубила  доверие един път, Sad вече ще е трудно да се довери на  на който и дае....Дано да греша.Но трябва да се намерят сили за преодоляване на недоверието, а с  това един  добър психолог би се справил .

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 16:20 от цурето66

Общи условия

Активация на акаунт