Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
За сега излизаме за приблизително 2 часа сутрин и още толкова следобед - между 16-16:30 и 18 часа. Скоро ще започне да се стъмва преди 5 и значи ли това, че трябва да излизаме само сутрин? За час малко не си струва излизането почти, предвид, че поне половината от времето преминава във вървене до градинката и обратно, а като се опитвам да го прибера след толкова кратко излизане много се разстройва.

Не мога да го слагам по-рано следобед да спи (за да излизаме по-рано), защото просто не му се спи и не запива респективно. Не мога и да го изведа непосредствено след обяда, защото пък тъкмо пристигнем в парка и на него му се доспива и настъпват едни истерии... трагедия! На връщане пък заспива в количката, спи непълноценно и малко и пак не е добре...

Вие, мами на деца, които спят следобед, как излизате през зимните дни? Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 283
И какъв е проблема като се стъмва? Малкия също спи следобяд между 14.00 и 16.00 часа и сега, и преди, като беше по-малък няма ден, в който да не сме излизали след това. Редовно замръкваме навън, независимо дали е лято или зима. Стига да не е някакъв кучи студ и да вали за нас няма проблем. Важното детето да е на въздух, да тича и да играе. Не е нужно да сте само в градинката. Щом сте още с количка, като почне да се стъмва, слагаш го вътре и обикаляте. Peace

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 16:12 от mia.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На дъщеря ми пък много и хареса че е тъмно навън.Не и се прибираше,че красиво светели лампите Laughing.

# 3
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 951
Тук при нас скоро ще е светло само 2-3 часа денем и то точно когато ще е време за обяд и следобеден сън.  Grinning Играят си навън по тъмно и още как.

# 4
  • Мнения: 1 817
Не излизаме след обяд. Или ако излизаме е в заведение с детски кът. Много гадно наистина, но в повечето случаи и времето е лошо така че не ни е приятно. Но това са само 2-3 месеца в годината. Излизаме сутрин.

# 5
  • Мнения: 8 999
В доградинска възраст просто увеличавах престоя навън сутрин - вместо да се прибираме към 12-12.30, се прибирахме около 14 часа. От 11 ч. до 14 ч. са три часа - предостатъчно време, прекарано навън. По тъмно следобяд /към 17 ч./ сме правили малки разходки с някаква конкретна цел - на пазар, на гости.

# 6
  • Мнения: 11 607
Идеално за мен е да излизам към 13ч.

Но излизам, когато той спи и времето навън е хубаво.......Пък ако преценя,че ще стане тъмно - не излизам. В края на краищата и редовното излизане навън в един момент писва - едни и същи хора, физиономии, понякога ми писва да славомирам между колите спрени на тротоарите, така че - понякога мерси от разходка. В края на краищата тя трябва да носи приятни емоции, пък само да се наторвам, или пък детето като не спи - и без това не седи в количката, да го нося.....Така че за мен отговора е 1 излизане, макс. до 13-14ч., когато детето спи. След това ми се разваля организацията за домашната работа.......

Е...ако ми е спешно - ще изляза, но общо-взето се пренастройва режима през студените месеци....От края на декември денят пак започва да нараства.....

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Предполага се, че темата е ориентирана към майките, които все още са си у дома.
За работещите тази дилема не стои  Grinning

Но все пак - не го извеждам следобяд. В събота и неделя, когато времето е хубаво стои по-дълго време сутрин навън.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 335
baibibi, а как обядвате навън? ooooh!

Мама Цоцоланка, и ние миналата зима излизахме точно по обед, когато спи бебето. Но бебето ми сега е детенце и излизането има смисъл, когато той активно участва в него. Ако спи в количката практически го пропуска и все едно не е бил навън изобщо...

Май съм по-склонна част от разходката ни да минава по тъмно може би (както писаха най-напред), сигурно не е толкова драматично...

# 9
  • Мнения: 11 607
Ако спи в количката практически го пропуска и все едно не е бил навън изобщо...

И все пак не диша домашния въздух и прах.....При късмет ако има някъде истинска градинка - диша свеж и хубав въздух.....Това все пак е нещо - нали?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 148
Aко времето е хубаво просто го извеждам веднага след като обядва и изкарваме навън от 13ч. докъм 16-17. Той спи известно време в количката, после изграе малко в градинката и така... Докато спи, аз си чета на някоя пейка. Ако времето е прекалено студено или вали, си оставаме само със сутрешната разходка.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 335
А вие навън ли хапвате следобедната закуска? Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 940
Ние тази вечер сме вкъщи по изключение, защото синът ми не искаше да се разхождаме. Иначе всеки ден след работа и градина излизаме в тъмницата и ходим с едно приятелче на сина ми и майка му на площадката. Децата играят до към осем -осем и половина. Само, че сме единствените  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 8 285
В доградинска възраст просто увеличавах престоя навън сутрин - вместо да се прибираме към 12-12.30, се прибирахме около 14 часа. От 11 ч. до 14 ч. са три часа - предостатъчно време, прекарано навън. По тъмно следобяд /към 17 ч./ сме правили малки разходки с някаква конкретна цел - на пазар, на гости.

# 14
  • Мнения: 9 990
Когато с децата съм била по майчинство-не съм се съобразявала с храна и сън.В движение-всичко.В количка спи, в количка яде.Например-ако съм в парка, стоим цял ден.Случвало се е да замръкнем навън много често, да не кажа ежедневно.Както лятото, така и зимата.Зимата сме се прибирали и в 9 вечер.Към днешна дата децата сами не желаят, имат си занимания и у дома достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт