Отговори
# 45
  • Мнения: 2 885
студ = настинка, седене на земята 5 минути е сигурна пневмония, плетена шапка се слага от 17 градуса надолу, а обилното и почти смъртоносно потене трябва да бъде контролирано с кърпи на гърба, вмъкнати под слоевете дебели дрехи, облечени за да не мръзне детенцето Mr. Green

Вече можем да си го позволим - нали ми оправихте кахъра  Wink

Ох, така не съм се смяла отдавна. hahaha hahaha hahaha

# 46
  • Мнения: 15 379
Нем, то не е за смях Confused.
Като гледам потните коси изпод шапките на дечица, а навън е 15 или 20 градуса и ми става зле.
Добавям и дебелото пухено яке, а под него не искам и да си представям какво е Crazy.
Не че ми е работа да обсъждам чуждите деца и кога и с какво са облечени, но ми става жал.
А да не говорим, че именно заради такива родители, детето ми няма да излезе цяла зима в двора на градината, защото ще е под +8 градуса Sad.

# 47
  • Мнения: 9 990
Всъщност, много смехотворно звучи и самото начало на темата-дето след 5 е драма да се излиза и мистерия някаква, но не и на ураганен вятър.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3390351

а моето пък ще излиза, нищо, че ще е след градина и по тъмно.Мечки не ходят... Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 1 335
т.е.-отговорила си си на въпроса как аджеба да излизате след 5? Laughing

Мда, в словоизлиянието ми по-нагоре казах, че съм преосмислила бъденето навън на тъмно и вече не съм в конфликт с идеята Peace

Но понеже са ми много дълги словоизлиянията, мъжа ми твърди, че никой не ги чете и явно е прав Confused

Всъщност, много смехотворно звучи и самото начало на темата-дето след 5 е драма да се излиза и мистерия някаква, но не и на ураганен вятър.

Айде сега, излишно е да се заяждаш - казах, че при нас ураганния вятър не е толкова ураганен, просто е силничък, а и духа само от време на време. В момента и едно листенце не помръдва, камо ли да летят хора от балконите.

# 49
  • Мнения: 4 555
Но ходят бездомни кучета  Confused А това си е проблем на някои места...

# 50
  • Мнения: 9 990
a, те ходят и по светло.3 пъти сме нападани по светло.По тъмно-ни веднъж.Това ми е личната статистика. Tired

# 51
  • Мнения: 4 555
Така е, но по светло се срещат повече хора и някой може да ти помогне. Преди няколко седмици имах таква случка с 5-6 агресивни кучета, които бяха нападнали да хапят едно момиче и добре, че имаше жена наблизо да ми даде пръчка. Дъщеря ми беше в шок. Представям си ако бяхме сами по тъмно  Confused

# 52
  • Мнения: 9 990
Всъщност-най-оживеното време е 5-6-7 вечер, когато хората се прибират, пазаруват и пр.Отколкото по обяд.И шанса да ти се притече на помощ някой  зависи и от самите хора, а не от часа, все пак не говорим за късни доби.На мен посред бял ден никой не се притече-бяхме сами на улицата.Вечер , около 5-6-7 часа и трафика на коли е засилен и кучовци не се моткат там.
Та-пак статистиката, моята личната, е друга.

# 53
  • Мнения: 15 379
Пръчката би могла да усложни положението.
Обикновено кучетата свързват пръчката с бой, а това почти сигурно ще ги настърви допълнително, вместо да ги прогони.


При нападение не гледайте животното в очите. Ако наблизо до вас има кучета, които не изглеждат особено дружелюбни - движете се бавно и не правете резки движения.

Всъщност много по-опасни са питомните от рода на питбул. Защото винаги са без повод и намордник
.

# 54
  • Мнения: 2 885
Темата е за разходка, не за кучета.

Навън на 5-8-10 градуса и децата ритат футбол под дъжда по тениска и шорти. Моите са с яке и качулка. Аз изглеждам сигурно луда в очите на родителите им, ама като не са калени по тукашните стандарти и все още съм на БГ "бабешка" вълна - сакън детето да не настине. Mr. Green Няма никакво значение по кое време е навън детето, стига да е чист въздух!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 603
Нашата градинка точно след 17ч. се пълни   Mr. Green.

# 56
  • Мнения: 9 990
Много ученици свършват училище и след 5, тепърва на тренировки тръгват, как-та това е най-оживеното време от денонощието.Много по-пусто е в 2 следобяд.

# 57
  • Мнения: 989
Моите деца спят следобяд от 12.30-13ч. до към 15-15.30ч. Хпават набързо, обличаме се и излизаме към 16.30 и ни остава време за навън около един час. Мен също не ме притеснява замръкването, по-неприятен ми е студът.

# 58
  • Мнения: 3 066
Ние сутринта ставаме в 8 и в 9;30 сме навън до 13 ,когато се обядва и спи до 15;30 и след това и да излезем за час е предостатъчно ,защото в 6 вечеряме,гледаме детското,моделираме и в 20 ляга,та има време за ваната,играта в нея .Ако имате една хубава разходка по 3 часа на ден дори и да не се излезе после е достатъчна.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Миналата зима, когато бяха на 1,5 не съм ги извеждала вечер. През деня бяха на ясла, така че и там не са ги извеждали. Излизахме събота и неделя сутрин. И се скъсаха да боледуват цяла зима. Естествено не е само това причината, първа година на ясла и т.н., но мисля че и това е допринесло. Сега гледам след ясла да ги извеждам поне за 45 мин - 1 час да подишат малко въздух, а събота и неделя при всяка възможност сме на Витоша или поне в парка и са доста по-здрави слава богу. Не е приятно разбира се, мойте ги е страх от тъмното, не се отделят от мен като се смрачи, няма деца, студено и т.н., но определено има здравословен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт