Отговори
# 30
  • Мнения: 411
Хубаво е да уточнявате за коя част на света иде реч  Laughing
Става дума за Швеция.
Тук, в БГ, малко да ръсне и хората зимен сън заспиват, децата-още повече.На - 5, -10 едва се престрашава някой... Crazy, все едно армагедон настъпва...
Laughing Ако не е тъжно е смешно. Шведите имат един лаф "няма лошо време има лоши дрехи". За да е здраво едно дете то трябва да бъде извеждано всекидневно, поне по 5 часа. Още в родилното, максимум 24 ч. след раждането, започват да извеждат децата навън. Обичайно явление е добре пакетиран бебчо да спи в количка затрупана от сняг или в шейна. Децата от форшкола /детска градина/ и яслите, сутрин от 8и30 до 11,30 са навън, следобед от 16,00 до времето за прибиране на децата от родителите им са навън, а когато температурата е над +5 са целодневно навън. Децата в началните класове ежедневно във времето 11,30-12,30 са навън, това извън заниманията им със спорт.

# 31
  • Мнения: 9 990
В нашата градина бе така в един момент, но се пявиха родители, които са Против децата им да се извеждат на такова време-говоря за студено по принцип, а не за действително лошо време/каквото е в момента-топло, но с ураганен вятър/

# 32
  • София
  • Мнения: 1 335
Че какво не му харесваш на ураганния вятър, нали е топло все пак?

# 33
  • Мнения: 15 379
В нашата градина бе така в един момент, но се пявиха родители, които са Против децата им да се извеждат на такова време-говоря за студено по принцип, а не за действително лошо време/каквото е в момента-топло, но с ураганен вятър/

Именно заради такива родители, директорката в градината, която посещава синът ми е издала заповед децата да бъдат извеждани, само ако температурата навън е +8 градуса и нагоре.
Аргументът им бил, че студеното разболявало децата им Crazy. Много ме е яд.

# 34
  • Мнения: 9 814
Че какво не му харесваш на ураганния вятър, нали е топло все пак?

Сериозно ли питаш?

# 35
  • Мнения: 9 990
Падат стъкла и хвърчат ламарини.Най-малкото е опасно.Вчера в двора на градината имаше падлано дърво.На подобно време предпочитам да са вътре.Но на -5, слънчево и спокойно време предпочитам да са навън.Ако ме разбираш..... Laughing Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 1 335
Че какво не му харесваш на ураганния вятър, нали е топло все пак?

Сериозно ли питаш?

Ми да? Не е толкова ураганен (при нас), че да са хвърчали ламарини и да са падали клони, за дървета да не говорим... Сутринта си излязохме съвсем нормално на разходка, хлапето умираше от кеф да му духа в лицето и да гледа как вятъра вдига и разпилява листата по тротоарите. Като се събуди пак ще излезем.

Но може би с различна сила духа вятъра в различните квартали, знам ли. Пък и тук духа на пресекулки. 5 минути духа, после 5 минути е тихо и така.

# 37
  • Мнения: 503
Вечер след градина вместо да се приберем вкъщи, оставаме да си играем с едно дете от квартала - тичат, ходят където искат, играят си, все по тъмно, до към 7 вечерта, когато се прибираме, за да вечеряме. Събота и неделя е същото - чакам да се наспи следобед, става, следобедна закуска и като я изяде - излизаме. Ако вече се стъмва, пазаруваме нещо и после за 20-30 минути пак при децата от квартала.

# 38
  • Мнения: 9 814
Че какво не му харесваш на ураганния вятър, нали е топло все пак?

Сериозно ли питаш?

Ми да? Не е толкова ураганен (при нас), че да са хвърчали ламарини и да са падали клони, за дървета да не говорим... Сутринта си излязохме съвсем нормално на разходка, хлапето умираше от кеф да му духа в лицето и да гледа как вятъра вдига и разпилява листата по тротоарите. Като се събуди пак ще излезем.

Но може би с различна сила духа вятъра в различните квартали, знам ли. Пък и тук духа на пресекулки. 5 минути духа, после 5 минути е тихо и така.

При мен вятърът е буквално ураганен и раздели съседите им със старата им дограма.

Сутринта и тук беше сравнително тихо, но към обяд стана страшно и все още е.

А на ураганния вятър не му харесвам много неща. Във време като това, ако и да е 30 градуса, навън не излизаме.

# 39
  • Мнения: 9 990
То е ясно-всеки с малко повече разум ще си остане у дома, тук нямат общо градусите.Опасно е.И малко клонче да е-ама ако те шибне по слепоочието-изключително приятна ще да е разходката.Хората апелират за обезопасяване и внимателно придвижване, на вас тъмното да ви е по-голям проблем...Тук на строежите премахнаха огражденията още вчера, да не казвам какво лети...принципно на такова време се ходи и далеч от сгради по възможност.
Бих излезнала в 9 вечерта, ако утихне.Но не и в 12 на обяд на този порив.

# 40
  • Мнения: 411
Аргументът им бил, че студеното разболявало децата им ....
По голям абсурд не съм чувала. За 3 години дъщеря ми е боледувала само веднъж, при ежедневния режим описан малко по-горе, като ежедневно е сред хора, в т.ч. в закрити пространства.   

# 41
  • Мнения: 411
А да и да допълня, когато бяхме болни лекарите препоръчваха да сме на вън по 2 часа на ден, а през другото време да се поддържа температура в помещението не повече от 18 гр., като на всеки 30 минути да се проветрява за по 5-10мин.

# 42
  • Мнения: 15 379
Аргументът им бил, че студеното разболявало децата им ....
По голям абсурд не съм чувала. За 3 години дъщеря ми е боледувала само веднъж, при ежедневния режим описан малко по-горе, като ежедневно е сред хора, в т.ч. в закрити пространства.  

Да, абсурдно е.
Извеждан е като съвсем малко бебе и на -20, за мен студът е здраве.

Но пък масово за българина "студ = настинка", затова и децата в по-хладно време масово стоят затворени. За да не настинат Crazy.
А вероятно през зимните дни, изобщо не им показват нослетата навън Confused.


П.П. Педиатърката на детето ми казва, че едно дете дори когато е болно, с температура, трябва да излиза. Дори и да е зима, дори и температурата да е отрицателна, то трябва да е навън, с подходящо облекло.
И да, препоръката е същата - независимо от сезона и здравето - 18 градуса е добре да бъде в помещението, в което играе, по-малко в стаята, в която спи.


Отплеснахме се Crazy.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 335
студ = настинка, седене на земята 5 минути е сигурна пневмония, плетена шапка се слага от 17 градуса надолу, а обилното и почти смъртоносно потене трябва да бъде контролирано с кърпи на гърба, вмъкнати под слоевете дебели дрехи, облечени за да не мръзне детенцето Mr. Green

Вече можем да си го позволим - нали ми оправихте кахъра  Wink

# 44
  • Мнения: 9 990
т.е.-отговорила си си на въпроса как аджеба да излизате след 5? Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт