Какви са разходите по едно бебе?

  • 16 358
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 127
ами не е евтино...има едни начални разходи за големите неща - количка, стол за кола, стол за хранене, легло, гардероб и т.н. които събрани накуп не са малък разход.
после самото бебе първите 6 месеца, ако е на кърма и няма проблеми...не излиза много...памперси, малко дрешки, някоя дрънкалка....при захранването после се дига двойно разхода, заради бурканчетата...после като мине на обща храна да кажем малко спада, но пък после едно дете иска повече играчки, обувки, дрехи(за големите деца дрехите и обувките са по-скъпи), после идват разходи по градина, курсове, после училище и т.н. Колкото повече расте едно дете разходите му стават по-големи, все пак не се гледа детето само докато е бебе, харчи си колкото още един човек в семейството от където и да го погледнеш.
И да, не е лошо поне в момента на правенето да имаш добър доход, дом, малко спестявания.... не че нещата не могат да се обърнат...за един миг понякога дори...

Да не говорим какво става ако детето има здравословни проблеми примерно...тогава какви ще са ти разходите никой не може да каже...

За мен поне думи от типа - дете се гледа с любов, не са достатъчни...щото едната любов не винаги стига.

# 46
  • Мнения: 2 658
Ехеее, какъв въпрос само  Laughing
Ами естествено, че може да са и 2 и 200...
Все някакви определено са, ама какви.. си zависи от хората  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 352
ами не е евтино...има едни начални разходи за големите неща - количка, стол за кола, стол за хранене, легло, гардероб и т.н. които събрани накуп не са малък разход.
после самото бебе първите 6 месеца, ако е на кърма и няма проблеми...не излиза много...памперси, малко дрешки, някоя дрънкалка....при захранването после се дига двойно разхода, заради бурканчетата...после като мине на обща храна да кажем малко спада, но пък после едно дете иска повече играчки, обувки, дрехи(за големите деца дрехите и обувките са по-скъпи), после идват разходи по градина, курсове, после училище и т.н. Колкото повече расте едно дете разходите му стават по-големи, все пак не се гледа детето само докато е бебе, харчи си колкото още един човек в семейството от където и да го погледнеш.
И да, не е лошо поне в момента на правенето да имаш добър доход, дом, малко спестявания.... не че нещата не могат да се обърнат...за един миг понякога дори...

Да не говорим какво става ако детето има здравословни проблеми примерно...тогава какви ще са ти разходите никой не може да каже...

За мен поне думи от типа - дете се гледа с любов, не са достатъчни...щото едната любов не винаги стига.
Ето това е истината!По-добре няма как да го кажа  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 445
Аз за тока споменах, защото за нас това е било по-голям разход в зимните месеци, от колкото АМ-а. 160-170 лева в повече трябва да си се предвидят предварително или да се обмисли друг начин на отпление. А за лекарите ние на консултации си ходим на държавно. Обаче като се разболее на частно. Първият път като се разболя детето - на 5 месеца отидохме при педиатърката по ДК и тя не обърна внимание на детето и в резултат разви плевмония и се озовахме в болница. Е разходите от частен преглед, когато се наложи не бих си ги спестила, дори и ба бях много по-зле финансово, бих си спряла кабелната, интернета, ще ям една седмица хляб и шарена сол, ако трябва. Иначе в болницата имаше ромки, които лежаха с децата всеки месец, по тяхно желание, да не дават пари за лекарства. Педиатърката аз бих я сменила, но в нашия град няма избор, а не шофирам и ще ми е трудно да водя зимата бебето на консултации в съседния всеки месец. Та засега ще е така, дано не боледува много.

# 49
  • Мнения: 619
Аз бях наясно, че определени разходи варират в широки граници, но нали все пак едно бебе не може да седи гладно или о*кано Simple Smile, така или иначе има такива, които не могат да се спестят Simple Smile .
Много искам да ви споделя как ме развълнува моя мъж с един дребен жест,понеже пазарува от ибей и на моменти прекалява,вчера ми показа поредната си покупка термометър-биба  Heart Eyes "с перспектива" е как да му се карам  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 3 459
Разбира се, че едно бебе може да се гледа с 2, 200, 2000 ...
В момента съм свидел как едни наши познати си гледат бебето точно с 150 лв. месечно, а не е като да нямат възможност, напротив.
Това при условие, че бебето е на АМ, ако го кърмиш ще са значително по-малко.

# 51
  • Мнения: 3 066
шезлонг-120 lv
-люлка-138лв
-муз.въртележка над леглото с муз.лампа-110лв
 - прожекционен апарат за слушане на тоновете на бебето-60 лв
-бебе-фон с подматрачна рампа за промяна в дишането и камера с която бебето се наблюдава-300 лв
 -шишета ,стерилизатор и таблетки за стерилизиране- 200 лв
-голяма кошара за игра с решетки и врата за излаз- 350 лв-активна гимнастика-130лв
,бебешко столче за хранене с вътрешно приспособление за седалка и на път-128лв
-възглавницата за кърмене-80лв-количка-травел система с кош за колата-1200 лв(всичко седалка за кола,дъждобран.чадър,чанта з апамперси,покривало за краката за зима и лято ,комарник,ярешка кожа за постелка,количка за седнало бебе и приставка-количка кош за малко бебе до 6 месеца)
-овлажнител за стаята-80лв-анатомична ваничка- подарък (около 60 лев)
повивалник(още го ползваме за обличане,тоалет )-115термометър за стаята-15лв-проходилка-90лв
- квадратни ленени кърпи за всевъзможни употреби,комплектите с качествени памучни дрешки и бодита , лигавниците-около 800 лв
-3 нива дървено легло в което спеше от изписването -350 лв-плътните щори за лек сън-180лв-обеззвъчителите по стените за да не се пречи на съседите като плаче през нощта(част от ремонта) , сгъваемата кошара за път-130лв-слънцезащитен крем и козметика за бебка-130лв на месец с памперсите ,Аптамил и Колиеф(колики )=120 лв АМ +100 лв капките -бельо за леглото ,одеяла-200 лв (памук)=близо 9000-10 000 лева за първата година без сметките за ток,вода,играчките(около 300 лев/пюрета(правех си ги )) и без медикаменти(не се разболява)и т.н.

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 13:57 от tanyatais

# 52
  • BG
  • Мнения: 2 458
шезлонг-120 lv
-люлка-138лв

............................


Направо ме уби.....!!!!  ooooh! Това си е  егати лукса!
Отгледала съм едно дете без 95 % от всичко, което си изброила.
Но който може да си го позволи - няма лошо.


# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
При нас почти всичко ни е дадаено то някого, че финансите ни никога не са били прилични, а под нормата за 3-членно семейство или около 350 най-много 400 лв за 3-ма ни.
Кошарка- много стара, на над повече от 20 години, доколкото аз знам, дадена ни от сестрата на мъжа ми.
Шезлонг-от комшийка.
Леген и корито- от майка ми.
Количка- от колега на мъжа ми.
Лятна- от нас.
От нас още-2 бодита, няколко блузки и панталончета, и обувки.
Беше на кърма, а след това на пюрета на Ганчев, че бяха най-евтини.
Не сме купували играчки от рода на активна гимнастика, нямаше с какво, а и не беше нужно.
Та искам да кажа и аз, че детето може да кара и с малко неща, защото бързо расте и всъщност с увеличаване на възрастта идват по-големите разноски. Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 44 127
Предполагам, Таня си е писала, това, което тя е купувала, колко й е излязло...не задължителното за всеки, а и част от нещата и за по-малко пари могат да се намерят със сигурност.

# 55
  • Мнения: 3 066
Предполагам, Таня си е писала, това, което тя е купувала, колко й е излязло...не задължителното за всеки, а и част от нещата и за по-малко пари могат да се намерят със сигурност.
Да,така е,моята цел беше да отговоря на въпроса "Колко са разходите за нашето бебе за година от раждането?" . Иначе съм вземала все неща от Е-бей ,които са стрували стотици повече,но съм търсила с месеци докато бременеех и така. Даже се изненадах,че са само толкова,мислех,че доста повече сме похарчили,но сега си направих калкулацията и е така. Всичко сме го ползвали и още го ползваме и за второто няма да купувам нищо от това,защото всичко си имам в отлично състояние. Второто ще е по-евтино:)

# 56
  • София
  • Мнения: 44 127
е, то и без дебнене в е-бей има колички по 200 лв и шезлонзи по 30, така че това вече - всеки според джоба си, твоите 10 хил, за други може да са 2000 същите артикули, но други марки Wink това имах предвид...
предполагам също много зависи за бюджета как ще е  и колко майчинство би взимала жената ... също и за дете ако е второ мисля първоначалната сума еднократната също беше не малка...

Като цяло си мисля обаче, че хората, които не раждат дете(първо, второ или пето) заради финансите....има защо да отлагат...

# 57
  • Мнения: 619
 Rolling Eyes въх какви неща имало за бебешори  Crazy .

# 58
  • Мнения: 3 066
Rolling Eyes въх какви неща имало за бебешори  Crazy .
Пожелавам ви едно бебче когато сте готови и много подаръци с прекраснотии!  Hug

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
Винаги ми е бил странен и на моменти глупав този въпрос Колко струва бебето  Rolling Eyes Поговорката за 2 и 200 я знаем всички, няма какво да се умува.

На мнение съм, че парите се харчат заради майката, на бебето не са му нужни глезотии като торбички за наакани памперси, вибриращ шезлонг, говорещ термометър и пр  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт