Какви са разходите по едно бебе?

  • 16 348
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 599
Зависи от стила на живот - възможно е семейния бюджет изобщо да не пострада като се има в предвид че първите години се ограничават ресторанти, излизания, кино, нощен живот, екскурзии.  Peace

# 31
  • BG
  • Мнения: 2 458
Привет на всички!
Бих искала да представя на авторката положението от друга гледна точка, а и да си направя за себе си една равносметка. След няма и два месеца чакам да се роди вторият ми син, а първият точно по това време ще навърши 16г. Да са ми живи и здрави!
Та: смятам да използвам почти всичко от баткото, ще купим само легло и нова количка. Дрешки ще ни подарят много така или иначе. Всички приятели и колеги от преди два месеца питат какво да подаряват. Тъй че разходите ще са за мляко ( ако не се кърмим) и памперси. Каква ти козметика, колко му трябв на едно бебешко дупе.
Идеята ми беше да обясня на авторката какви са разходите за баткото, за да стане ясно и на другите чудещи се бъдещи мами, че бебето е най-, ама най - нискоразходното същественце. Големите харчове са за кеф и самочувствие на родителите и особено на майки първескини. Както други преди мен казаха - имали-дали.
Баткото поне два пъти годишно иска маркови (задължително) маратонки- най-най-малко 100 лв. Зимен пуловер-50 лв. Яке - 80 лв., дънки - 50-60 лв, боксери най-малко по 6 лв едните, парфюми, анти-акне козметика, джобни за училище поне 3 лв, за излизане на кафе-мафе поне 5 лв, учебници и пособия - 100 лв, летен лагер море - тази година ни излезе 700 лв, интернет недай си боже да не е платен-20 лв, готино телефонче - ок. 200-300 лв, сметки за телефончето - ок. 20 лв, всеки ден месце, сладкиши и кока-кола в големи количетства - не мога да ги сметна и т.н. и т.н. И още доста други неща, които не съм в състояние да опиша.Та милото бебче, какво да ми харчи то.......?!!! С две думи - расте дете, растат разходи и подходящото време все повече се отдалечава......


# 32
  • Мнения: 1 512
Всеки се простира спрямо чергата си.Както са писали мами преди мене бебе се гледа и с 20 и с 2000 лв.на месец.Разходите са по-голями в началото за креватче,количка,дрешки.

# 33
  • Мнения: 9 441
Benisima,хората са казали:Малко дете,малки разходи.Голямо дете,големи разходи.

# 34
  • BG
  • Мнения: 2 458
Benisima,хората са казали:Малко дете,малки разходи.Голямо дете,големи разходи.

Ами да, и аз това искам да кажа. Че то бебето ще си расте и разходите му ще стават все по-големи и ако първоначалните такива са повод за отлагане и изчакване с бебеправенето, значи никога няма да дойде подходящият момент.



 Peace

# 35
  • Мнения: 137

Че то бебето ще си расте и разходите му ще стават все по-големи и ако първоначалните такива са повод за отлагане и изчакване с бебеправенето, значи никога няма да дойде подходящият момент.
 Peace



Много добре казано! Peace

# 36
  • Мнения: 155
За памперси - около 50лв на месец, за АМ, пюрета, каши - към 250лв. Дрешки и козметика - горе-долу на сезон (3 месеца) - може би към 200-300лв. Първоначалните ми разходи за количка, креватче, столче за кола, ваничка, стерилизатори, помпи за кърма, дрешки и въобще всичко необходимо за бебето - към 2000лв.

Иначе - то е ясно, че всеки според възможностите си и ако се чака подходящ момент - може и никога да не настъпи.

# 37
  • Мнения: 432
Има хора, които купуват количка от 1000 лв, за мен това е излишно дори да ги имам. Предпочитам да ги похарча за храна и играчки на детето.

Не мога да се въздържа от коментар. Като цяло който има 1000-2000 лева за количка не ги дава с идеята, че ще си лиши детето от нещо друго като играчки и храна. Просто някои деца се гледат с повече пари, някои с по-малко.

Колкото до разходите - и с двете деца кърмя, тоест разход за храна през първите 6 месеца нямам. Първоначалните разходи за количка, легло, стол за хранене бяха към 2500 лева. Отделно на месец сигурно харча към 50 лева за играчки, пеленките и мокрите кърпи към 80 лева. След като захраня в началото пюретата са обедното към 3лева, за вечеря пка нещо подобно и следобедното е или каша или някакво готово, абе на ден идват към 8 лева за храна, като мина на кухня е по-евтино - към 5 лева. На месец храната за бебето е към 150 лева. Козметиката нямам представа за колко време стига, но сапунчето е към 19 лева, крема 20 някъде. За медицинска помощ позлваме само лекари на частно, че в поликлиниката са убийци - лятото не видяха гнойната ангина на голямото ми дете и оттогава ходим при личната само за мерене и теглене.

Всичко написано е с уговорката, че ако имахме повече средства щях да давам още повече за децата.

За голямото ми дете разходите са още по-големи. 
Имах предвид, че много от майките със скъпарски колички купуват пюрета Ганчев (едва ли за да подкрепят родното производство), дрехи втора употреба и тн. За децата дрехи втора употреба само от близки, които знам, че са чисти хора.

# 38
  • Мнения: 445
Това, което не прочетох никой да споменава са повишените разходи за консумативи, особено през зимата. Ние се топлим на ток, но предишни години сметката за ток е била 130-140 лева максимум. Миналата година бяха 300. Като отбелязвам не сме стояли на студено никога, обаче апартамента е топъл по принцип, като се приберяхме вечер след работа бързо се загряваше. За бебето държахме и по-топличко, около 23-24 градуса, но тя се роди недоносена, все й беше студено и няколко лекари ни посъветваха да поддържаме такава температура. Освен това в нашия малък град няма детски лекари на които да можеш да разчиташ и при нужда ходим на частно в съседния - 25 лева плюс пътя 10 лева. Иначе принципно съм съгласна, че на едно бебе не му трябва много, и количка и креватче могат и евтино да се намерят.

# 39
  • Мнения: 1 046
Ееее, това за тока и водата си е частен случай.....При нас повишението на тока беше с 20-ина лева месечно, а парите за лекар всеки пак според джоба си....има и частни детски консултации и лични лекари, и частни лекари, и спешни кабинети. Всеки пак според ширината на портфейла....

# 40
  • Мнения: 9 441
Не мисля,че разходите по едно бебе включват ток,вода,телефони,парно.....
Говорим за съвсем различни неща.

# 41
  • BG
  • Мнения: 2 458
За разходите за отопление съм съгласна. Ние например никога не отопляваме спалнята, но сега ще се наложи. Дори се чудим с мъжа ми как ще издържаме да спим на топло. По цял ден ще сме си вкъщи през зимата. До сега с таткото ни нямаше от 8 до 18 часа, най-рано се включваше печка от младежа, като се върне от училище около 14ч.

Да, редно си е май да се впише като разход.











# 42
  • Мнения: 9 441
Добре,а това,че бебето се мие постоянно също е разход на вода.

# 43
  • Мнения: 1 046
ЕЕеее, то ако се вгледа човек ще открие хиляди малки предвидими и непредвидими разходи и частни случаи към тях.....

Ами лекарствата, ако се разболее едно лечение на дете е поне около 50 лева за лекарства, ами ако не е само веднъж месечно, ами ако стане хронично с поддържащо лечение  Tired..много се задълбава в това.....има много ако и ами и дали....И накрая от много мислене, човек може и да се откаже....

Една детска усмивка е безценна...

Момичето пуснало темата да каже какво точно я интересува.....

# 44
  • Мнения: 9 441
ЕЕеее, то ако се вгледа човек ще открие хиляди малки предвидими и непредвидими разходи и частни случаи към тях.....


Да,това имах предвид в горния си пост. Peace
Говорим за това,какво е нужно на едно бебе,а не за ток и вода.

Общи условия

Активация на акаунт