Какви са разходите по едно бебе?

  • 16 358
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 371
 Големи. Разходите ми са наистина големи. Но просто така се получи. Но ако чаках да забогатея незнам дали щях да дочакам да имам деца.
- По стечения на обстоятелствата се наложи да купувам АМ.После  проблеми със стомах, изхождане и купуване сигурно на най- скъпото  АМ  - разходи 100 лв/ на месец
- Проблеми с кожата- до 3-тия месец бях похарчила 200 лева за козметика
-Пюрета- не искаше евтините, то и аз не ги исках - не мога да ги сметна
- Памперси - сякаш не ги чувстам тях, ама и те са си доста
- количка- втора ръка, но винаги ще се намери някой който да услужи
- дрешки - в началото бабите ни купиха всичко
- играчки- много играчки, бързо му омръзват- но и тях подаряват, а бънджита проходилки, коли купувам втора употреба
 Иначе бебе наистина може да се гледа с 2 и 200

# 16
  • Мнения: 89
Бебе може да се гледа и с малко и с много.Не бих чакала да имам пари за да родя.Малкия до 6 месеца носеше дрехите на дъщерята на моя приятелка.Купувала съм дрешки за излизане само.Количката ми беше за 250 лв.Кошара, стол за хранене, бънджи не съм ползвала.Имала съм възможност да купя, но сметнах, че е излишно.Повече пари съм давала за АМ защото имаше проблем с повръщането.За късмет ядеше пюретата на Ганчев  Simple SmileИграчки съм купувала по повод.

# 17
  • Мнения: 84
Ако имате работа и двамата или ако си сама имаш отлична заплата и помощници не 1,а 2 бебета се гледат-маркови или не стоки хе суетата на мамите-бебето иска любов,нежност,грижа Wink Wink Wink

# 18
  • Мнения: 1 046
Цитат
маркови или не стоки хе суетата на мамите-бебето иска любов,нежност,грижа
абсолютно точно, няма нужда играчките да са на някоя известна фирма, докато са малки се забавляват чудесно и с подръчни средства, а дрехите там е още по-зле по отношение на цени и разноообразие...В крайна сметка в периода до около 3 години на всеки 3-6 месеца се сменят дрехите, растат като гъбки....

# 19
  • Мнения: 619
Ние сме решили с мъжа ми (работи в чужбина, но ще се връща), аз като започна работа и той вече има такава в България да действаме. Аз сега се дипломирах и съм в момент на търсене, а искам да вземам поне майчински  Simple Smile .
Иначе и двамата сме разумни, а бебета и около нас бол и момичета и момчета, определено ще има и странична помощ  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 401
BacuTy, ще видиш, че като забременееш и родиш, наистина подаряват толкова много неща, понякога дори и не много близки хора, че не са чак толкова много нещата за които ще трябва да харчиш!
Аз лично моите деца по стечение на обстоятелствата си ги гледам направо без пари, креватчето и количката ни ги дадоха хора, които аз дори не познавам(едните са познати на майка ми, другите познати на една моя позната). Подарявали са ни и ни подаряват толкова много дрешки, че аз купувам само от време на време! И двете ми деца са кърмени, АМ никога не съм купувала, пюрета не ползвам понеже захранвам педагогически, пари за памперси също не давам много, тъй като практикувам ЕБХ, козметика купувам само качествена, но я употребявам в съвсем минимални количества, само ако забележа, че има нужда от нея! Изобщо евтиния! Grinning

Пожелавам ти в скоро време и ти да гушкаш своето бебенце!

# 21
  • Мнения: 619
 Embarassed Благодаря многооо!
А ЕБХ какво е ?  Rolling Eyes

# 22
# 23
  • Мнения: 275
Аз съм майките, които не са имали и не са очаквали помощ от никъде.
След като забременях се преместихме от София в Русе и нямахме никакви познати, работа също нямахме предварително.
Количката ми е Бертони втора ръка.
Леглото е моето, на което не съм спала въобще.
Още си я къпа в леген (имаме и ваничка, но не ми е удобно).
Дрешки никой не ни е подарявал, но купих няколко бодита и толкова ританки и ги сменявам като омалеят. Не съм от майките, на които им доставя удоволствие да обличат бебетата си като куклички. Обичам да ни е (на мен и на нея) удобно и топло.
Кърмих известно време, после минахме на едно от най- евтините АМ и ни се отрази добре.
Играчки имахме много малко- точно 5 броя допреди няколко дена, но тя ползва дистанционното, кутия от крем, лъжичка като по- любими за забавление.
Кошче за кола и проходилка взехме също втора ръка общо за 70 лв.
Пюрета купувам за Ганчев за 1.45 на ден, плодови пюрета и правя аз.
Бебчетата се нуждаят мама да е до тях, да е усмихната и спокойна и да им подарява много обич.
С времето всичко се нарежда  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 128
ами аз още не съм родила, а вече съм похарчила 3000 - тук влизат количка, мебели, легълце, дрехи, козметика...

# 25
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
bimbim Това са големите разходи, а и ако имаш познати, които са скоро родили (каквито аз имам) е още по-добре. Хубавото при мен е, че родителите ми купиха количката, а сестрата на мъжа ми кошарата, моя брат бейбифона , в последствие и стерилизатори и прочее. Свекито шие обиколници  и юрганчета. Помпи, легенчета и някой други неща ще са ми от приятелки.
А след като се снабдим с всички тези неща месечния бюджет , особено ако кърмим е абсолютно достижим, поне такива бяха наблюденията при племеника ми. Скоро и двечките ще разберем дали сме прави  Hug

# 26
  • Мнения: 9 442
Ми,колко?

Дупе знае 2 и 200.

Има памперси от 15,20,25,30 лева.
Има мокри кърпи от 1,2,3,4 лева.
Има козметика от 2 до 32 лева.
Има колички от 150 до 2**0 лева
.........

Та,всичко според джоба Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 376
Зависи как решиш да си гледаш детето.. Аз за АМ и пюрета пари не съм давала, креватчето го ползваме за склад за чисто пране. Ще се включат и хора, които и за памперси и колички не са харчили.
Козметиката при нас е крем за дупе (15 лв за месец-два) и шампоан (1 опаковка на година - 20 лв ). За дрехи сме давали колкото сме си искали, но не е било защото е нужно. Играчки започнахме наскоро да купуваме. Просто всеки, който дойде и носи нещо, няма къде  да ги държим.

Както се казва всичко, от което се нуждае едно бебе е майка му. Simple Smile
Сериозно, минимумът е памперси (5 на ден), дрешки(5-6 комплекта+ връхна дреха/космонавт/ или  чувалче за зимата), нещо в което да го транспортираш (слинг/количка) и столче за кола.

# 28
  • Мнения: 513
Началните покупки като кошара и количка не знам точно колко ни излязоха. Иначе на месец в началото отиваха по 200-250лв. Синът ми пиеше хипоалергенно АМ, което струваше около 120лв.на месец, памперсите излизаха по 60-70лв., останалото отиваше за мокри кърпи, козметика, която съвсем не се купува всеки месец, някоя дрешка и т.н. Не знам поради каква причина, но тогава бяхме по-добре финансово, отколкото сега, когато вече не купуваме памперси и АМ. Явно наистина разходите по вече голямото ми дете и по ходенето ми  на работа са значителни.

# 29
  • Мнения: 1 243

ВасиТу - според моя опит - е много важно ЗАЕДНО с мъжа ти да решите колко и за какво сте готови да дадете пари! в нашия случай се оказа, че аз си представям и държа на едни неща, а мъжът ми на други... в крайна сметка с някои неща направихме компромиси, с други не успяхме и финансовата страна на отглеждането на бебето се оказа много голям проблем в нашите отношения! разбира се, вие двамата може да се познавате достатъчно добре и изобщо това да не се окаже важно, но може би е хубаво да помислиш сега... какви неща си склонна да вземеш назаем? с какво можеш да направиш компромис в качеството? какви неща от това, за което сега давате пари, бихте могли да жертвате за да получи бебето нещо по-добро... иначе останалите са ти казали - може и с 2 и с 200!
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт