Какви са разходите по едно бебе?

  • 16 369
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 722
Живея в Шумен. Тук добрите заплати са рядкост. Много от работещите вземат между 300 и 500 лв. Те, как мислите, си гледат децата? Не вярвате, че има такива заплати ли? Де да беше така...

# 91
  • по света
  • Мнения: 1 587
Живея в Шумен. Тук добрите заплати са рядкост. Много от работещите вземат между 300 и 500 лв. Те, как мислите, си гледат децата? Не вярвате, че има такива заплати ли? Де да беше така...
Незнам как си гледат децата,незнам и как оцеляват.Ако получавах толкова пари последната ми мисъл щеше да е за дете.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
500 лв? Аз даже не мога да се сетя за какво точно бих похарчила толкова много пари за децата... Хем имаме 2 деца...Това не като заяждане Peace
Всеки се разполага не само според възможностите си, но и според вижданията си...

# 93
  • Мнения: 722
Juliana, аз също не знам как, но оцеляват. И възрастните, и децата. Както имането, така и нямането, не е постоянна величина. Не се знае коя щеше да ти е мисълта - за или против дете, не се заричай. На мен пък друго ми е интересно - какво точно работят тези, дето само за детето годишно дават 10-11-20 хиляди лева /а има и други разходи освен детето все пак/, какъв точно им е доходът и колко точно от него е обявен. Питам, не се заяждам.

# 94
  • по света
  • Мнения: 1 587
Juliana, аз също не знам как, но оцеляват. И възрастните, и децата. Както имането, така и нямането, не е постоянна величина. Не се знае коя щеше да ти е мисълта - за или против дете, не се заричай. На мен пък друго ми е интересно - какво точно работят тези, дето само за детето годишно дават 10-11-20 хиляди лева /а има и други разходи освен детето все пак/, какъв точно им е доходът и колко точно от него е обявен. Питам, не се заяждам.
О моля те,какво означава имане ,нямане .Това че някой не може да си подсигури елементарно съществуване не означава че е проблем на другите.И обратно ако можеш да си позволиш някакъв по-човешки минимум не означава че не си плащаш данъците.
Това че моето мнение не съвпада с вашето,не желая де са превръща в израждане на темата.

# 95
  • Мнения: 2 447
Живея в Шумен. Тук добрите заплати са рядкост. Много от работещите вземат между 300 и 500 лв. Те, как мислите, си гледат децата? Не вярвате, че има такива заплати ли? Де да беше така...
Незнам как си гледат децата,незнам и как оцеляват.Ако получавах толкова пари последната ми мисъл щеше да е за дете.
Да бе...по тази логика,жените от малките градове,да не раждаме деца....Повярвай ми ако си свикнала да живееш с тези пари няма да мислиш така...

# 96
  • София
  • Мнения: 44 242
Мама Звярка - ако се приеме, че двамата родители са с по 1500-2000 лв заплати, лесно ще могат да отделят по 1000 месечно за детето, от друга страна първоначалните разходи са големи, така че ако се извадят от тази сума...тя ще е може би на половина...
Всеки според възможностите си.
Ето Таня пише, че мъжът й работи в Англия...тя до колкото помня преди да роди също...еми събрали са, имат си , харчат си...
Всеки според джоба си. Това, че в Шумен човек получава 500 лв не е мерило, за същата работа в София, Варна или Пловдив може да получава 1500-2000лв.
От друга страна в Шумен наемите, транспорта са ви два пъти по евтини...такситата дори са на смехотворни цени...

За доходът колко е обявен.... колкото при други и 500-те са им обявени...нали - при едни са, при други не са.

Таня...тези нещо ги оплете вече - хем уж е сметката без храни и медикаменти, хем малко след това, пишеш в тях Аптамила, капките за колики и кзметиките. Не се заяждам Simple Smile просто отбелязват.

# 97
  • Мнения: 722
Абе доходите от по 500 лв. в по-голямата си част са обявени, да ви кажа. Пък да си продължа мисълта. Ще си поиграя да издиря някой ден няколко потребителки, дето в една тема се хвалеха с придобивки, пък в друга реват за размера на детските и как им ги бавят... Аз детски не вземам, нито искам, нито има как да си скрия доходите. Ей такива нещица ме дразнят - в едни теми ревем колко сме зле, в други си ги мерим.
Angel_Dust, не се оплаквам от живота в Шумен, на мен тук си ми е добре, просто давам поглед към друг начин на живот, дето някои твърдят, че не съществува.

# 98
  • София
  • Мнения: 44 242
никой не твърди, че не съществува.
и да, аз познавам хора и с по 500-700 лв необявени, работещи на минимална... уж.

# 99
  • Мнения: 3 066
Angel Dust-писала съм по надолу,не ми се копва пак същото ,не съм ги объркала и тогава и сега са си същите неща. Под храна не смятам пюретата,продуктите(сама си ги правех),плодовете и т.н. а не Аптамила:),а и без медикаментите Нурофен,витамини, маски,контейнери за урина,капки за нос,уши,Стеримар, ит.н. ,Колиеф капките са включени в тези сметки,но последните не):0
Наистина има хора с много ниски доходи и им се възхищавам как се оправят  bouquet

# 100
  • Мнения: 2 376
Накарахте не да смятам. Каката ми е излязла до момента 34 лв на месец за памперси+ крем 15 лв/месец. Дрешки 2-3 на месец, повечето за разкош- от разпродажби- макс 60 лв. Обувки на 3 месеца пак винаги с намаление 50-70 лв (20 лв на месец). Т.е. на месец -69 лв + дрешки или 129 лв максимум.
Храната- каквото за нас + повечко плодове. 
Ако нямаш възможност и тези пари да дадеш, започваш да го учиш от по-рано без памперс, купуваш по-евтини дрешки. Ясно е, че всяка майка иска да купи за детето си де що види, но в крайна сметка дете може да се гледа добре и с много и с малко. За мен единственото важно е да получава качествена храна и добро възпитание. 

# 101
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Едва ли ще кажа нещо ново - детенцето може да се гледа с наистина малко пари, проблема е при нас майките, които често залитаме по излишни неща. Та, аз до 6 м. съм давала пари предимно за памперси, като съм ползвала 2-3 на ден заради ЕБХ. Първата година дрешки да съм взела 2-3 пъти, имахме много подарени, а и от големия племенник. Хавлии, спално бельо, одеяла - подарено. Козметика - бадемово олио и чисто бадемово масло (около 30 лв. двете), шампоан; взех четка и гребен заради крустите, иначе не бих. Ако детето не повръща прането се увеличава незначително. Количка, кошница за кола, легло, ваничка и стойка - от Продавалника: всичко за 500 лв. (нови щяха да ми струват 1250 лв.). След 6 месец покрай захранването разходите се качват, особено ако пюрета са готови. Столчета за хранене, проходилки, бънджита... къде удобни, къде не.
Колкото повече расте детето, разходите се увеличават, но стига детето да е здраво, нещата не са страшни. 

# 102
  • Мнения: 1 674
Ние сега се готвим за бебка. Мога да кажа какви са плнуваните разходи за момента (няма кой да помага, няма кой да подарява) - количка(лятна, с кош за новородено, кош за кола)-1100 лв. Адаптер за коша за кола - 130лв. леглото сме го харесали - около 400 лв с матрака. Ваничка - анатомична - 40 лв, спално бельо - мисля 3 комплекта да и взема по 60 лв всеки. Това са по - едрите покупки засега. Стерилизатор - или втора употреба или ще ми дадат, помпа за кърма - ако е нужно тогава. Дрешки - колкото за началото.Първоначалните ни разходи - около 2200 лв по мои сметки.
Оттам нататък - ще се опитам да приложа ЕБХ - по - малко за памперси, ако се кърмим - и това без пари.
Вероятно ако нямах възможност, щях да си купя количка от 500 лв и легло от 120лв. дете се гледа и с малко, и с много. Най - важни са обичта на родителите, вниманието и грижата за детето.
И за заяждането за доходите - не си крием доходите, осигурени сме на реални заплати, плащаме си данъците (около 700лв всеки месец), плащаме си сметките и живеем така. Да е жив и здрав мъжът ми, че печели 3 пъти колкото мен, но така се наложиха обстоятелствата. Освен това, в момента пестим за жилище, но пак не мрънкаме.

# 103
  • Мнения: 144
И според мен разходите по едно бебе са относителни. Аз специално съм на мнение, че не е нужно да купуваш от най-евтиното, но пък и за какво да даваш куп пари, след като можеш да си ги спестиш. Пък и друго има - с идването на бебчето хората подаряват различни дрънкулки, бодита, одеялца, играчки и точно за това не е нужно да ги накупиш. Аз нямам бебче, в началото на бременността съм и го чакам, но имам поглед върху тези неща от други бебчета покрай мен.  Embarassed newsm03

# 104
  • Мнения: 1 125
Предложението ми е да се разбият по пера като :памперси, АМ, пюрета, дрешки , лекарства, различни други консумативи Simple Smile или както вие ги разделите.

Памперси - в началото около 3 големи стека месечно, постепенно намаляват.

АМ - не е задължителен разход и почти всички майки биха могли да го избегнат - просто могат да кърмят. Аз започнах да давам АМ след годинката, средна консумация 2-3 кутии месечно (но цената му не се различава съществено от цената на качественото прясно мляко ... или на другата храна).

Пюрета съм ползвала много малко, след което започнах аз да приготвям храната, а по-късно да предлагам и нормална храна, както и пресни сурови плодове. Използвала съм 120 пюрета примерно ... за няколкото месеца... и не е съществен разход.

За дрешките - ами то може и с малко и с много дрешки, може и със скъпи и с по-евтини, може и с нови и с употребявани (приятелките с по-големи деца няма какво да ги правят, а някои от дрешките почти не са употребявани и е глупаво да се изхвърлят) ... като цяло не е съществен разход.

Но и аз съм разсъждавала както повечето хора и съм уж изчаквала, докато просто не станах на 30 и не ми се промениха приоритетите. Но ... да чукна на дърво, не ми се е налагало да инвестирам по 200-500 лв на месец за лекарства - а подобна "изненада" не е изключена!

Общи условия

Активация на акаунт