Толерирате ли контакт с бившите?

  • 5 125
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Цитат
как се решава възникнал проблем, когато едната страна не е готова на никакъв компромис и си държи на своето.
Какво бих направила аз:
В случаите ,когато е предварително организирано събиране и се знае,че въпросната дама ще е поканена,а на нас със съпруга ми не ни е приятно,не бихме отишли.Да се обижда който иска...
А иначе,бихме посещавали родителите на мъжа ми ей така,от време на време, все пак са рода...
Едва ли ,като отидем инцидентно на гости,ще се юрнат да канят въпросната ...  Laughing
Предполага се ,че имат поне малко мозък и ще разберат защо не ходим на общи празници...
Това ,ако го правят умишлено.
Но е възможно,както казаха някои ,тя и семейството й да са семейни приятели на свекърите ти.
Тогава не виждам какво може да се направи, освен пак горното-на общи празници,по-рядко.

# 31
  • Мнения: 64
краси.мира и аз бих постъпила като теб ... но до време.
Такива отношения са по принцип много натоварващи, въпреки че човек се навива, какво пък нали се обичаме.
Рано или късно ще трябва да има някакъв разговор с точно определени граници.
Избягвайки семейните празници, отношенията рано или късно охладняват.
Ако съпругът по някакъв начин не оправи тази тягостна атмосфера, рано или късно или това ще се отрази на отношенията му
с майка му и баща му, защото не понасят избора му, или втория вариант е съпругата да си тръгне и наистина да си търси
човек на място с нормално семейство и нормални взаимоотношения.  Peace
На никой не му е приятно да се чувства отритнат и да му се показва открито, че е нежелан. Понякога с напредване на времето,
чашата на компромиса прелива. Всяка жена има и известна доза гордост, особено ако е независима и борбена натура,
ще си каже, абе аз какво съм се оставила да ме правят на маймуна, наистина ли си заслужава да си тровя живота,
ха и други майки имат добри синове  Twisted Evil и ще се огледа.

# 32
  • Мнения: 1 174
От всичко описано в ситуацията прави ли ви впечатление как е описана тая "бивша" ?
Не вярвам, че има такъв безволев човек, знае че бившана му половинка има нова приятелка или съпруга, знае че е нежелана от него, и въпреки това ходи на семейни събирания  Thinking
Щом пък и скандали са ставали - значи тя е била свидетел на караницата между него и родителите му, и след тази случка тя пак е поканена от родителите, и пак отива на семейното събиране  Confused
Това е ужасно унизително.
Моя мъж има бивша съпруга, тя заедно със новото си семейство попада в широкия кръг приятели на съпруга ми, оттам и в моя кръг от приятели. Ами много свястна жена е, при тях всичко е свършило по нейна инициатива. И не мога да си представя тя да се натрапва на някакви сбирки, понеже ако веднъж го е оставила едва ли ще иска пак да е с него.
Вероятно бившата жена, за която говори авторката е все още влюбена в човека, готова е на подобни излагащи я постъпки, още повече да се сблъска с неговата омраза и лошо отношение.

ПП Сезана, ти разсъждаваш за случаите когато "бившата" е бивша по желание на мъжа, а ако е по нейно желание ? И той хич не е съгласен да бъде тя "бивша" ? В момента е с друга, да, но ако бившата му подскаже, че има шанс, моментално тича принея ...
А знаеш ли какви случаи има на жени, които са зарязали един мъж, но не го "пускат", държат го в резерва, и изплуват на хоризонта при поява на "ново гадже", колкото да покажат, че той е тяхна територия, а когато новата бъде разкарана, пак се отдръпват.

# 33
  • Мнения: 46 520
За мен е абсурдно друг да решава с кой да се събере един човек Rolling Eyes това по повод намесата. Иначе за контакт с бившите не съм против, но си зависи от ситуацията, ако е видно, че контактът е в определена посока.

# 34
  • Мнения: X
Цитат
Избягвайки семейните празници, отношенията рано или късно охладняват.
Ако съпругът по някакъв начин не оправи тази тягостна атмосфера, рано или късно или това ще се отрази на отношенията му
с майка му и баща му,
Ами то е неизбежно,ако снахата не е желана.Дори и да няма бивша съперница...
Моят свекър също никога не ме прие, така като би трябвало.
И да,отношенията със сина му охладняха.Ходим на празници,когато сме поканени.
Макар ,че живеем в един град ,аз ги виждам не повече от 2-3 пъти годишно.
Не ми пречи.Проблема е техен,не мой.
Никога не съм мислила да си тръгвам, щото на свекъра ми не му допадам.
За мен е важно сина му как ме приема и как се отнася с мен.
Мога спокойно да си живея и без да виждам свекъра...а сина му е свободен да ходи ,когато иска.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 653
ПП Сезана, ти разсъждаваш за случаите когато "бившата" е бивша по желание на мъжа, а ако е по нейно желание ? И той хич не е съгласен да бъде тя "бивша" ? В момента е с друга, да, но ако бившата му подскаже, че има шанс, моментално тича принея ...
А знаеш ли какви случаи има на жени, които са зарязали един мъж, но не го "пускат", държат го в резерва, и изплуват на хоризонта при поява на "ново гадже", колкото да покажат, че той е тяхна територия, а когато новата бъде разкарана, пак се отдръпват.

Значи теоретично. Мъжа ми има бивша, която още обича, аз го знам и ме е страх да не му свирне  newsm78 Такава ситуация даже и хипотетично не мога да си представя. Какъв ще го държа при мъж, който не ме обича? Изключвам тази възможност.

# 36
  • Мнения: 1 174
Не, не, не ме разбра  Peace
Мъжът ми има бивша, аз понеже знам, че щом е бивша, значи има причина да е такава и не се интересувам от причината, спокойна и уверена, понеже аз съм настоящата, а това е винаги по - силната карта от "бивша"  Peace
Това имах предвид, важно е причината каква е, щото от това може да се промени всичко.
Отделно, че би могло и да е така както казваш, но с разликата, че той таи чувствата си към бившата / или демонстрира омраза, която всъщност много често не е точно омраза  Wink
Аз съм бягала далече от мъже, които в някакъв момент от запознанството ни или връзката демонстрират силна омраза към бившата, това не е на добре. Нормалното усещане е безразличие, подплатено с добронамереност. Нещо такова: " Ами не беше лоша жена, но не бяхме един за друг"  Peace

# 37
  • Мнения: 7 325
в някакъв момент от запознанството ни или връзката демонстрират силна омраза към бившата, това не е на добре. Нормалното усещане е безразличие, подплатено с добронамереност. Нещо такова: " Ами не беше лоша жена, но не бяхме един за друг"  Peace
И аз така си мислех, но човек може така да се отврати от някой, че самата мисъл за него да го потриса.
По темата -  Ако в къщата на свекърва ми не съм добре дошла - няма сила която да ме принуди да ходя. Ако пък тя си има някакви отношения с бившата и не ми ги навира в очите  - къщата си е нейна може да си кани който иска. Ако мъжът ми и аз сме в нормални отношения с бившата му не виждам проблем да празнуваме заедно - един гост нищо повече.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 735
Цитат
Избягвайки семейните празници, отношенията рано или късно охладняват.
Ако съпругът по някакъв начин не оправи тази тягостна атмосфера, рано или късно или това ще се отрази на отношенията му
с майка му и баща му,
Ами то е неизбежно,ако снахата не е желана.Дори и да няма бивша съперница...
Моят свекър също никога не ме прие, така като би трябвало.
И да,отношенията със сина му охладняха.Ходим на празници,когато сме поканени.
Макар ,че живеем в един град ,аз ги виждам не повече от 2-3 пъти годишно.
Не ми пречи.Проблема е техен,не мой.
Никога не съм мислила да си тръгвам, щото на свекъра ми не му допадам.
За мен е важно сина му как ме приема и как се отнася с мен.
Мога спокойно да си живея и без да виждам свекъра...а сина му е свободен да ходи ,когато иска.
Точно това щях да напиша и аз Peace
Синът,ако прецени да си ходи при родителите/не по празниците/.Аз съм против крайно прекъсване на всякакви взаимоотношения с родителите.
Празниците са семейни,но не с неговата рода.Свекърите да си канят,който си искат .Да си празнуват с бившите на сина си,щом са им толкоз приятни. Mr. Green
Дали снахата е желана-важното е мъжа да я иска,да живеят отделно и да са щастливи.Свекъри,сестрички тук не играят,ако мъжа си е на мястото!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 595
Вълниват ме от известно време едни въпроси  Thinking

1. Бихте ли толерирали, ако семейството на съпругът ви има много близък и редовен контакт с бивша негова приятелка?
(не му е била жена и нямат общи деца)

2. А бихте ли простили, ако неговото семейство в началото на БРАКА ви, т.е. майка му и сестра му (клишето) ви дразнят с нея
и я канят във ваше присъствие на семейни празници, само за да не отидете вие?
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?

Въпрос 1 е неуместен и нелогичен. Как мога АЗ да толерирам (или не) отношенията на друг човек с трети човек?

Въпрос 2 също не е много уместен. Не виждам защо трябва да съм обидена аз, лично, от това, че трети човек е поканил четвърти човек в дома си. И сигурна ли си, че "само и само да не отидеш ти" е целта на поканата? Питам, защото най-идиотските емоции си причиняваме от нездравата вяра, че всичко е свързано с нас. А може би, представи си, дори  семейството ти не обързва всяко свое действие или отношение с твоята личност.

А на въпрос 3 е най-нелогичен. Понятията "свестен мъж" и "прекратил контакти със семейството си" са взаимноизключващи се, освен ако въпросното семейство не се състои от пълни изроди. И под пълни изроди имам предвид откровено зли, невероятно бездушни или доказани насилници. А че всеки човек има недоастъци е ясно. Btw и моята майка има такива, а бас хващам, че това се отнася и за твоята. Би ли прекратила контакти с нея? Би ли поставила като условие за твоята "свестност" да прекратиш контакти със семейството си, защото не харесват мъжа ти (или може би той си е въобразил, че не го харесват  Laughing)

Директно на въпрос 3 - да, би ми тежало. С основание.

# 40
  • Мнения: 2 136
В случая виждам един  мъж,който не може да въведе ред с родителите си и
бившата.Той е факторът,от него зависи до кога ще му ходят по главата и
още по-важното - един път за винаги да изясни "гостуването" на бившата.
Мисля,че на семейна празници присъстват членове на семейството и много
бизки хора/евентуално/
Тя каква е ?
Категорично - не бих търпяла и не одобрявам намесата във всяко едно отношение.

# 41
  • Мнения: 156
Вълниват ме от известно време едни въпроси  Thinking

1. Бихте ли толерирали, ако семейството на съпругът ви има много близък и редовен контакт с бивша негова приятелка?
(не му е била жена и нямат общи деца)

2. А бихте ли простили, ако неговото семейство в началото на БРАКА ви, т.е. майка му и сестра му (клишето) ви дразнят с нея
и я канят във ваше присъствие на семейни празници, само за да не отидете вие?
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?

не съм чела цялата тема.

1 - принципно с кого има контакт семейството на мъжа ми не е в моята сфера на влияние и не съм в позицията да толерирам или не, с кого се виждат.
2 - не знам дали бих простила опита за дразнене. зависи от мотивите им, ако изобщо някога ми станат известни. но да, опитът за дразнене би ми накривил шапката за известно време. и то не защото присъствието или отсъствието на някого ме дразни, а повече бих се засегнала от факта, че тия хора искат да ми накривят шапката.
3 - донякъде да.

понякога се случва хората да постъпват по начин, от който не следва нищо добро за никого. т.е някои постъпки са такива, че каквото и да се случи след това, у всички засегнати - пряко или не -  остава горчилка...

# 42
  • Мнения: 1 565
Вълниват ме от известно време едни въпроси  Thinking

1. Бихте ли толерирали, ако семейството на съпругът ви има много близък и редовен контакт с бивша негова приятелка?
(не му е била жена и нямат общи деца)

2. А бихте ли простили, ако неговото семейство в началото на БРАКА ви, т.е. майка му и сестра му (клишето) ви дразнят с нея
и я канят във ваше присъствие на семейни празници, само за да не отидете вие?
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?

1. - Нямам против, те си избират приятелите!

2. - Бих им показала ясно, че на семейните събирания, този човек няма място, ако и ние сме там!

3. - Не! Това си е негово решение и тяхно дело. Ние сме показали какво ни харесва и какво не, и щом не ни уважават като семейство, естествено е да се намалят (или спрат) контактите!  Peace

# 43
  • Мнения: 619
На първия ти въпрос отговора ми е "Не", но тези неща при нас се подразбират и изобщо не са обект на коментар.
За другите мога само, когато ми дойде на главата да говоря, понеже знам какво е да се говори за едно нещо и като наблюдател, и като потърпевш.

# 44
  • Мнения: 64
Все ми е едно...ако са решили да останат приятели ОК, не съм против.

Всеки сам избира приятелите си.

Общи условия

Активация на акаунт