Толерирате ли контакт с бившите?

  • 5 119
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • на майната си
  • Мнения: 425
Със или без бившата не бих празнувала Коледа с хора, които не ме уважават и го демонстрират.
Семейните празници според мен са с родата, само ако го усещаш така, по задължение не се събирам с никой.

# 16
  • Мнения: 4 555
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?
При така описаната ситуация, не виждам защо бих си помислила, че заради мен няма контакт с родителите си. Той се кара с тях заради нещо, което те правят, а той мрази. Каква точно е моята вина в хипотетичната ситуация?

# 17
  • Мнения: 4 965
Едно от бившите гаджета на мъжа ми е и една от най-добрите приятелки на едната ми зълва. Не виждам проблем в това - били са приятелки много преди аз да се появя в семейството им, а и много преди да има нещо общо с мъжа ми, а приятелството им се е запазило и въпреки това.
Неговото семейство не ме е дразнило с момичето, но тя наистина понякога е присъствала на общи събирания и купони. Присъства и сега понякога, вкл. със съпруга и детенцето си. Между другото, много симпатично и мило момиче е. Аз никога не съм се отказвала да отида, защото тя е там. Мъжът ми също има много културни отношения с нея, със семейството й и т.н. Е, не става дума за семеен празник, а за личните празници на зълва ми, която също е семейна.
Мъж, който прекратява контакти със семейството си, вместо да реши възникналия проблем, щом ситуацията не му е приятна - няма начин да е свестен!

# 18
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
1. Бихте ли толерирали, ако семейството на съпругът ви има много близък и редовен контакт с бивша негова приятелка?
(не му е била жена и нямат общи деца)
- Въобще не  ми дреме. Обаче аз съм зло животно и ако видя, че по някакъв начин я дразни моето присъствие, ще се постарая да и вгорча празника за кеф с чупки. Определено сама ще се откаже да идва. Просто за спорта ще и извадя нервата.

2. А бихте ли простили, ако неговото семейство в началото на БРАКА ви, т.е. майка му и сестра му (клишето) ви дразнят с нея
и я канят във ваше присъствие на семейни празници, само за да не отидете вие?
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

Няма да ги отчета също. Може да съм разбрала на криво, че се опитват да ме дразнят, а те просто да са в добри отношения.Ще се постарая да обясня на милото, че не няма причина да превръщаме празника в скандал. Нито на мен пречи, а на него също не бива.
3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?
Много. Не бих си позволила заради някаква бивша, да си тровя съпруга. Това за мен е много по - гадно от присъствието и по празници.
Когато пред приятелка, жена...има бивша, значи има защо. И не разбирам жените, които изпитват каквито и да е чувства към бившите на мъжете си.

Ако те кефи да си част от интригата и да се конкурираш, няма лошо  Peace
Но не всички са така. Аз например съм друг тип човек, приемам, че семейството ми - и генеричното, и това, което съм създала по свой избор, заедно с "наследените" хора (свекърви, девери и прочее) са среда, в която има уважение. И не е нужно постоянно да се стараеш да избуташ някого с лакти, за да отвориш място за себе си. Очаквам в семейството ми хората да не поставят един-друг в неудобно положение, интриги и конфликти на лоялност. Не бих се чувствала виновна към съпруга ми, ако му се налага да понесе последиците от това, че генеричното му семейство не уважава избора му. Семейството за това е семество, защото има определени граници, които го обособяват в отделна единица. Ако няма достатъчно здрави граници - кои са членовете му и кои - отвън, работата става страшно нездрава.
Да ти натрапват нехаресването си и да лансират някаква бивша всъщност е ужасно унизително. Не бих участвала по никакъв начин в тази игра и бих разбрала мъжа ми, ако се оттегли. Аз също бих се оттеглила и бих поставила родителите си на място, ако си позволят да изпростеят до там. Слава Богу, не са такива хора! Естествено, преди оттеглянето бих направила всичко възможно проблемът да се реши по цивилизован начин, но ако нищо не помага...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Вълниват ме от известно време едни въпроси  Thinking

1. Бихте ли толерирали, ако семейството на съпругът ви има много близък и редовен контакт с бивша негова приятелка?
(не му е била жена и нямат общи деца)

2. А бихте ли простили, ако неговото семейство в началото на БРАКА ви, т.е. майка му и сестра му (клишето) ви дразнят с нея
и я канят във ваше присъствие на семейни празници, само за да не отидете вие?
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?

Много познато ми звучи, имаше подобна тема, как семейството си кани бившата на сина си, а той не иска да я вижда, снахата-още повече. Ето как аз отговарям:

1. Не

2.Ако е само в началото на брака (псоле това престане)- да, бих простила.

3.Не вярвам заради това да прекрати контакт със семейството си, но ако прекрати заради каквото й да е, сигурно ще ми тежи.

# 20
  • Мнения: 64
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?
При така описаната ситуация, не виждам защо бих си помислила, че заради мен няма контакт с родителите си. Той се кара с тях заради нещо, което те правят, а той мрази. Каква точно е моята вина в хипотетичната ситуация?
Теоретично няма вина. Но ако съпругът беше срещнал друга жена, а не съпругата си, дали щеше да е същото, или другата щеше
да бъде акцептирана? Но на този въпрос никой не може да отговори.

azaf как се решава възникнал проблем, когато едната страна не е готова на никакъв компромис и си държи на своето.
Говорене, Убеждаване, Търсене на компромисен вариант, Скарване, скандал, прекратяване на финансова помощ към майката (примерно), единственото което не е опитано е да ги набие  Crazy , но това никога няма да стане, думата бияч на жени сама по себе си е гнусна. Остава само прекъсването на контакт.
То да се разбереш с човек, с който може да поговориш, но с малоумници как да стане???
А и има доста хора, които толкова много работят, че не им достигат нервите, да се занимават с външни дразнители, нито имат
нерви за игрички.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 646
1. Бихте ли толерирали, ако семейството на съпругът ви има много близък и редовен контакт с бивша негова приятелка?
(не му е била жена и нямат общи деца)
- Въобще не  ми дреме. Обаче аз съм зло животно и ако видя, че по някакъв начин я дразни моето присъствие, ще се постарая да и вгорча празника за кеф с чупки. Определено сама ще се откаже да идва. Просто за спорта ще и извадя нервата.

2. А бихте ли простили, ако неговото семейство в началото на БРАКА ви, т.е. майка му и сестра му (клишето) ви дразнят с нея
и я канят във ваше присъствие на семейни празници, само за да не отидете вие?
А съпругът ви я ненавижда и всеки семеен празник се превръща в скандал с родителите му. Бихте ли си го причинили?

Няма да ги отчета също. Може да съм разбрала на криво, че се опитват да ме дразнят, а те просто да са в добри отношения.Ще се постарая да обясня на милото, че не няма причина да превръщаме празника в скандал. Нито на мен пречи, а на него също не бива.
3. И ако съпругът ви е много свестен и прекрати контакт със семейството си, би ли ви тежало, че заради вас няма контакт
с родителите си?
Много. Не бих си позволила заради някаква бивша, да си тровя съпруга. Това за мен е много по - гадно от присъствието и по празници.
Когато пред приятелка, жена...има бивша, значи има защо. И не разбирам жените, които изпитват каквито и да е чувства към бившите на мъжете си.
Да ти натрапват нехаресването си и да лансират някаква бивша всъщност е ужасно унизително. Не бих участвала по никакъв начин в тази игра и бих разбрала мъжа ми, ако се оттегли. Аз също бих се оттеглила и бих поставила родителите си на място, ако си позволят да изпростеят до там. Слава Богу, не са такива хора! Естествено, преди оттеглянето бих направила всичко възможно проблемът да се реши по цивилизован начин, но ако нищо не помага...
А дали пък това не е просто плод на твоето въображение. Защо автоматично се приема, че семейството на мъжа го прави с умисъл? При нас има едни такива приятели. Родителите на мъжа ми и родителите на момичето са приятели от години. Понякога момичето идва на празници. Никога не съм го приемала като натрапване. Понякога на маса говорят за нея, когато я няма. За мен това е просто дъщерята на приятелското семейство. Няма нужда да си тровя живота за едно нещо останало в миналото.
Реално и с умисъл да я викат. Да вървят по дяволите. Той е избрал мен.
Най - добрият начин е да откажеш нея да идва.
Колкото частта от интригата...Интрига няма. Понякога ми е хубаво да си поиграя, ей така за спорта.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 097
Хаха, като знам мнението на свекървата за бившата приятелка на мъжа ми  Mr. Green
Нямам изобщо никакви терзания по въпроса. Нито бивши, нито извънбрачни, никакви освен мен, не се толерират  Wink

Достатъчно свестни са всички от фамилията на мъжа ми, за да се налага или да има причина да скъсат всякакви връзки. Това дори не мога да си го представя  Peace

# 23
  • Мнения: 2 241
Написано е, че той ненавижда бившата.
Това е много важен момент. След като отношението му към нея е такова, ясно става че майката и сестрата умишлено я канят.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 646
Написано е, че той ненавижда бившата.
Това е много важен момент. След като отношението му към нея е такова, ясно става че майката и сестрата умишлено я канят.
Аз малко се бъркам от 2 и 3. Хем той я ненавижда, хем ще прекрати контакт заради съпругата. Това са две разнопосочни неща. Но в крайна сметка не си заслужава едно семейство да се трови, заради някаква жена. Просто нека да прекарват празниците другаде. Рано или късно свекърите ще усетят, че не са прави. Ако не...то си е за тях. Не може една чужда жена да ти е по - скъпа от собственото ти дете и неговите чувства.

# 25
  • Мнения: 2 241
Няма да прекрати контакт заради съпругата, а по-скоро тя ще има усещането, че е заради нея, въпреки че не е така.
Според мен проблемът идва именно от свекърите...

# 26
  • Мнения: 4 965
...
azaf как се решава възникнал проблем, когато едната страна не е готова на никакъв компромис и си държи на своето.
...

Вариантите зависят от конкретните хора. За мен проблемът не е между роднините на мъжа и снахата, а между роднините на мъжа и самия него. И предполагам са много по-стари. Щом той ненавижда въпросното момиче, а те му правят напук и му я натрапват, снахата тук няма нищо общо. Той е този, който ясно трябва да изрази нежеланието си за контакт пред роднините си. Ако това не помогне, да изрази това нежелание пред самото момиче. Ако и тогава предпочетат нея пред него, тогава е ясно - просто той ще се откаже от семейните събирания с нейно присъствие, а не той да недоволства, но да ходи, а жена му да е отделена от семейството. Той също трябва да прецени кое точно е семейството му - майка му или съпругата му. Не съм попадала на толкова крайни отношения.
А възможно е и жената да си въобразява и да търси под вола теле - ако наистина момичето е близко на семейството, няма как да я отстранят от живота си. Аз писах за бившата на мъжа ми, която е приятелка на зълва ми - въпросът е да се запази добрият тон - вижда се кой с кого е - мъжът не е кокал, за който да се бият двете...

# 27
  • София
  • Мнения: 2 217
Ако майка ми и сестра ми не понасят жена, с която съм, ще ми светне голяма червена лампа и ще се замисля що за жена е тя. Моят житейски опит сочи, че в подобни ситуации родителите и близките на мъжа виждат картинката далеч по-ясно от него.

О, не е така, повярвай ми - минах през подобно нещо, но устояхме с мъжа ми на атаките - на всяко събиране свекърите само ми се извиняват, че не знаели, не били сигурни, че съжалявали как са ме тормозили, но решили, че съм такава и такава, пък аз съм била злато....Ей тъй на.....
Понакога преценката на близките е продиктувана и от простотия и селяния, а не от далновидност....

# 28
  • Мнения: 2 723
Едно от бившите гаджета на мъжа ми е и една от най-добрите приятелки на едната ми зълва. Не виждам проблем в това - били са приятелки много преди аз да се появя в семейството им, а и много преди да има нещо общо с мъжа ми, а приятелството им се е запазило и въпреки това.
Неговото семейство не ме е дразнило с момичето, но тя наистина понякога е присъствала на общи събирания и купони. Присъства и сега понякога, вкл. със съпруга и детенцето си. Между другото, много симпатично и мило момиче е. Аз никога не съм се отказвала да отида, защото тя е там. Мъжът ми също има много културни отношения с нея, със семейството й и т.н. Е, не става дума за семеен празник, а за личните празници на зълва ми, която също е семейна.
Мъж, който прекратява контакти със семейството си, вместо да реши възникналия проблем, щом ситуацията не му е приятна - няма начин да е свестен!

Същата ситуация я има и при нас.

Междувпрочем, нямаше ли такава тема наскоро, или аз имам дежа ву Shocked

# 29
  • Мнения: 64
Никси то е често срещано явление, пуснах темата теоретично  Mr. Green по-късно ще обясня защо  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт