Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?

  • 10 265
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 990
това за циганите, дето ги писаха и в пресата-че си мятали децата-изобще не го коментирам.Те и рАкия им дават.
Говорим за мацки с телефони на средата на Борис...примерно...махащи весело... Laughingтридесет и кусур години по пътищата, от дете щото съм в автомОбил аз-не съм видяла някой да поспирва тъй демонстративно.Нищо повече.Разбира се-много съм слушала и чела тук за подобни, не отричам явно, че съществуват.Просто Аз не съм видяла такивИ.

# 91
  • Мнения: 12 665
Е, това е малък проблем.  Ще спре , ще си поговори. Поне не е опасна.  На мен тия опасните са ми дерт.

# 92
  • Мнения: 9 990
да де, демек-не е драма, каквато я изкарват и не е повод за скубане на коси. Laughing

# 93
  • Мнения: 1 565
Последно като пешак гледах една мацка. Човекът спря чинно на пешеходна пътека, тя помаха весело и спря по средата да си говори по телефона.

Това е като виц за блондинки.  Joy Joy Joy

Ми разбира се че има и откачени пешеходци! Това обаче нетрябва да е причина шофьорите да паркират пречейки на останалите участници в движението. Аз не съм виновна, че някой пешеходец е направил незнам си каква глупост или пък майка с количка е с намалено внимание и голяма разсеяност до толкова, че да застрашава живота на детето си или своя. Аз искам да се движа без да преча и без да ми се пречи!  Crossing Arms

# 94
  • Мнения: 9 990
Поради причина-че не желая да съм в жесток разрез с моите и обществените правила, аз просто се качих в кола.За да не ме псуват мен и детето ми.Имала съм доста фрапиращи ситуации-особено зимата, с две деца в индийска нишка и едното се подхлъзва и пада, а колата НЕ спира...просто не спира...Така че-и най-голямата блейка да ми е пред колата и да си говори и да ми се усмихва-по-добре така, отколкото да се подхлъзне, а аз нервно да премина през краката и/пред училището на детето един , за да си качи половината кола на тротоара, за да си стовари детето ми мина през краката Crazy на тротоара, не на улицата-еми извинете...ама то човек закърнява/Пешака е с предимство за мен лично от където и да го погледнеш.Дори да се почесва и помайва.В по-голяма степен е в невъзможност, да не говорим, че наистина Нищо не ни коства да изчакваме да преминат улицата, макар и бавно.Дори откачения пешеходец пропускам без драми, няма никакъв смисъл.Убедена съм, че ако има адекватни условия за пешеходеца-случаите на моткане , или невнимателност ще са толкова редки случаи, че няма да имате време да се замисляте.

# 95
  • Мнения: 139
Аз пък, не виждам какво общо има с паркирането и културата, дали си от СФ или не си?!

Живея в 17 милионен град, със поне 25 милиона коли. И тук няма къде да се паркира, но никой не си позволява да паркира на тротоара, камо ли перпендикулярно. Има си полиция, глоби, колчета, канали.

Ако не се съобразяваш с пешеходците, това прави ли те по-голям гражданин - софиянец- ЕнтелЕгент....

Jizzlobber - сългасна съм с всичко написано от теб.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 430
Малко побут на темата,но  да споделя нещо Laughing
В събота сутринта,когато беше голямата поледица,излизам аз рано,и точно на кръстовището до нас един син фиат Браво,с предницата се качил на тротоара,а задната част леко на платното(диагонално паркиране Mr. Green).
Тръгвам да завивам на ляво,и в поледицата колата ми не завива,кара само напред (с някакви смешни 10км/ч но се пързаля и не мога да завия),и си мисля,ей сега се забих в този фиат Confused Ударя ли го,излизам оглеждам си колата и тръгвам, ма*ната му.
Обаче на косъм Mr. Green колата спря на няколко сантиметра от другата.
Прибирам се след 2 часа,този Фиат още си стои там,но беше ударен поне от две коли ooooh! отзад беше целият с ударен багажник, а в страни,където и аз щях да го нацеля,някой го е сторил до край и бронята му беше на земята.
Кофти е,начинът по който ще се отучи да спира на кръстовище и тротоари,ама поне ще се оглежда следващият път.  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 1 565
Ех..., защо някои хора неискат да си пазят колите, а очакват че другите ще го сторят вместо тях...!?  newsm78 И аз се чудя как хората са толкова смели и паркират на кръстовища с риск за колата...!

# 98
  • Мнения: 8 999

Кофти е,начинът по който ще се отучи да спира на кръстовище и тротоари,ама поне ще се оглежда следващият път.  Mr. Green

Не, просто следващия път ще се качи изцяло на тротоара, а няма да остави дирника си да виси на улицата, та да го млатят разни пишман-шофьорчета. А пешеходците ще вият на умряло, защото няма да им е оставил дори 50 см., за да преминат покрай него.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 430
baibibi съмнявам се,че е "пишман-шофьорчета" са изгаряли от желание да го млатят Laughing Нали?!
Все пак,предполагам,че и те са пострадали по някакъв начин.Човекът просто си беше паркирал тъпо и стана тя каквато стана LaughingНа Т-образно кръстовище(и въобще ,каквото и да кръстовище нямаш право да паркираш),а и като се има предвид поледицата,нещата са били просто предопределени за него  Laughing

# 100
  • Мнения: 9 990
Голям праз-ламарините заминали.Я си представи да имаше човек там, дръзнал да пресича, или да върви...и ти просто виждаш как Не спираш....Щото, ако човека е на бордюра-колата може да спре в бордюра...

Общи условия

Активация на акаунт