Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?

  • 10 268
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 143
Мила ми Vyara D аз от доста години не паркирам където ми падне, защото в работата си винаги съм имала пракинг, в момента където живея също. За разходки нямам време, и ми се е налагало само в редките моментите в които съм ходила до лабораторията да търся място за паркиране. Един единствен път съм спряла пред гараж и както вече писах оставих бележка на предното стъкло, която се оказа излишна, защото се разбрахме с човека. Както и очаквах или не четете или четете само това, което ви изнася. Нищо не оправдава посегателството ви върху чужда собственост. За справка, преди време имаше подобна тема, в която доста се похвалиха с действията си с пирони и други методи върху колите, така, че не ми обяснявайте как никой не посягал и не нарушавал целостта на колите.
Изумява ме факта, че едва ли не сте горди с подобни постъпки.
И явно не сте наясно с моето ежедневие, за да го коментирате така сигурно. А най-добре се молете да не ви види някой перко как си рисувате върху колата му. Наистина не разбирате какви поразии може да свършите нали? Лошото е, че после съжалявам бях ядосана може и да не поправи стореното. Не смятам да ви развивам евентуални сценарии, но ако се замислите може и сами да се сетите, стига да сте шофьори.
В началото на предишния си пост описах гаменщината на българина. Никога не съм имала проблеми освен със съседа, но с него имаше проблем цялата улица. За каква гузност говориме? Просто ми писна да чета глупости и мечти за дивашки изпълнения. Знам ли може вие да си намерите майстора, така както го пожелавате на хора, които не познавате.

# 46
  • Мнения: 9 990
Хайде сега да премерим поразиите-
прегазено дете =издраскана кола

Нееднократен случай-за да заведа децата Където и да е-поликлиника, градинка, детска градина, пазар, абе да пръдна-трябва да минем по улицата.С коли плътно по тротоара , че и на улицата.Ние се движим плътно до колите от една страна, от другата ни пак плътно-се движат коли наред с нас по улицата.Возейки се в колело с дръжка с малката, защото няма как да я водя за ръка-трябва да сме в индийска нишка.Другото ми дете НЕ за ръка върви само.Ако малката си протегне ръката-пиши я счупена най-малкото-от преминаващата кола.Дрмеме ми за ламарината или огледалото на някой, ако детето ми бъде бутнато-сещаш ли се?
Псували са ме, че съм по средата на платното-еми в края му е кал до глезен, дупка, локви и т.н.Ще ме изчакат бе, баси драмата.Псували са ме, че детето се спънало и паднало на улицата-ми-там вървим, толкоз.Един съпруг на ссф-бакшиш-щеше да мине през детето ми точно, защото то падна.Подхлъзна се и падна.Като се движите по улица, на която виждате стъпил на платното човек-ще лазите с 20,като няма място пред парадния вход-ще спрете на следващата пряка.Пфууу, мързели такива!
ПП.За толкова време по улиците ни една не съм видяла даси оправя нещо си в количката насред платното на булеварда.А дядката е стаааар, дементеееен, и както ти писа-едва ли е Знаел, че преминава на червено.Има старци, които не остаряват без белези, започват да недовиждат, да недочуват-ей го вчера карах5 минути зад една баба-голям праз-ми бабичката не чува, да слезна да и се скарам ли?
И да-най-обичам, както писах-за 2 кила картофи-ама с кола ми тръгнал.Сутрин пред училището-всеки гледа да спре на самия портал, сакън на отрока да не му падне гъза, ако походи, но с риск да сгази друг гъз на друго дете.
Хич не ми се обяснявайте.Живея в града от ден първи, и от ден първи гъза ми се вози в кола, от как имам съзнателни спомени имам наблюдения относно хора, пътища, автомобили.
ППП.Не визирам никой, ма съм 150% убедена как ще се припознае някой и ще лайне. Mr. Green
 Mr. Green

# 47
  • Мнения: 12 665
И на мен не ми се е случвало да ми драскат или аз да драскам, но ако някой ми паркира всеки ден пред колата, не съм сигурна, че няма да го направя. Пък какво му е ежедневието, хич не ми пука.
Имах една такава колежка-симпатяга. Обикаляме половин час, за да паркира най-близо.  После паркира половин час, защото мястото е малко, като запречва улицата.  Като се има предвид, че от офиса до банката пеша може да се стигне за половин час. Ама нали сме с кола!
Като говорим за българската гаменщина, опитай се в чужбина да паркираш както си знаеш.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
   
Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?


Пиша "мило" послание с перманентен маркер  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 835
Аз съм от живеещите в центъра.Кошмар!
Паркираните както им падне автомобили изобщо не ми правят впечатление, защото просто НЯМА как да се паркира.
Някяк си свикнах - буташ количката по улицата, заобикаляш, като на рали Joy

Да, пукала съм гуми, драскала, изпускала  гумии т.н. когато има защо.Особено на готини коли ми е най-кеф.Излизам с количката и някоя "мила мама" паркира точно пред входа, при УСЛОВИЕ, че има къде другаде.
Ами тя милата просто си плаче..........но за спускане на гуми, като най-готиното е после да и предложа ръчна помпа за гумите.
Ами в центЪро си е екшън. Mr. Green

# 50
  • софия
  • Мнения: 757
Случи ми се, бях паркирала за един час пред един блок. Отивам аз, като си свърших работата, някой ме затворил.
Веднага звъннах на 112, жената ме прехвърли към районното на съответния квартал. Издуктувах им номера на колата и къде е точно. Искаха да пратят паяк, но в това време се появи собственика... Twisted EvilНе му направи впечатление, даже не се извини #2gunfire

# 51
  • Мнения: 1 565
Случи ми се, бях паркирала за един час пред един блок. Отивам аз, като си свърших работата, някой ме затворил.
Веднага звъннах на 112, жената ме прехвърли към районното на съответния квартал. Издуктувах им номера на колата и къде е точно. Искаха да пратят паяк, но в това време се появи собственика... Twisted EvilНе му направи впечатление, даже не се извини #2gunfire

За жалост не само че не се извиняват, ами и се мислят и за прави  (пък нас ни изкарват на невъзпитани...) Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 850
Аз съм от живеещите в центъра.Кошмар!
Паркираните както им падне автомобили изобщо не ми правят впечатление, защото просто НЯМА как да се паркира.
Някяк си свикнах - буташ количката по улицата, заобикаляш, като на рали Joy

Да, пукала съм гуми, драскала, изпускала  гумии т.н. когато има защо.Особено на готини коли ми е най-кеф.Излизам с количката и някоя "мила мама" паркира точно пред входа, при УСЛОВИЕ, че има къде другаде.
Ами тя милата просто си плаче..........но за спускане на гуми, като най-готиното е после да и предложа ръчна помпа за гумите.
Ами в центЪро си е екшън. Mr. Green
е само за това се радвам , че вече не живея в София ... , макар че ми липсва  Heart Eyes
 При нас в Бургас , напоследък ме радват много общинарите , всичко що е пряка в близост до центъра е Синя зона , така се паркира както трябва и тротоара е свободен. Съгласна съм да си плащам и да спирам като нормален човек.
  Най-хубаво е в петък вечер в квартала, в който живеем ... през седмицата всичко е пълно , дори и градинките .... но в петък ... няма никой  newsm44 , всички си отиват  Hug

# 53
  • Мнения: 637
Боже, колко съм била заблудена... досега си мислех, че тия с пироните и пукането на гуми са някакви квартални гаменчета, а то... майчета сладки.
Даааа, и аз това се замислих #Crazy Нормални хора не останаха в тая държава. То бива злоба, но това е.... ooooh! Наскоро ми надраха колата с ключове. Мислех, че е някое пияно хлапе, но нищо чудно да е някоя благовидна домакинка, която просто си е заплюла това място на пътя за собствената си каляска Mr. Green

# 54
  • Мнения: 2 161
А аз много се радвам на подобни теми.Всичко лъсва,чак заблестява.

# 55
  • Мнения: 10 614
Искам да попитам Паркинги и гаражи или 112 отзовават ли се, когато става дума за кола, паркирана пред входа. Като казвам пред входа, имам предвид на 50 см от площадката на самия вход на блока. Буквално отваряш вратата на входа, правиш 2 крачки и се блъскаш в колата. За да минеш покрай нея трябва да стъпиш в градинката, която е от двете страни, да си накаляш обувките или да се надереш в клоните на дървото. Майките с колички трябва да заобикалят и да минават през някой от другите входове.
Вдигането на чистачки не помогна. Рецидивист е.

# 56
  • Мнения: 1 558

Vyara D,разбирам те прекрасно.Аз също нямам село и треперя,някой да не ми каже :марш на село.Въпросът е-защо да се изнервяме от тези дребни детайли?Аз не искам да живея така,вие искате ли?Ето,преди няколко дена,един джип спрял така,че аз не мога да изляза.Казаха ми,че е влязъл човекът в близката сграда.Тръгвам аз и по пътя си мисля,ама ,че простак!Сега като го пипна...И влизам и питам:на кого е белият джип?И един много симпатичен възрастен мъж излиза от една дълга опашка и ме хваща за ръката и започва да се извинява,ах,мило момиче,простете,трябваше да оставя телефон,на който да ми звъннете.И си премести колата.Да,той ме ядоса с лошото си паркиране,но пък толкова мило се извини.Важно е отношението.Аз също не казвам:кво искаш,бееее!Също се извинявам,когато съм виновна.


А аз пък да ти кажа друг вариант - под кооперацията ни имаше магазин с интересни дрешки, любим на девойки със скъпи автомобили. Гадното паркиране беше ежедневие. И един ден се прибирам и не мога изобщо да влезна в паркинга - една девойка си паркирала  спортното мерцедесче точно на входа - нито може да се влезе в паркинга, нито да се излезе. Влизам в магазина (оставяйки колата си да задръства улицата) и питам собственичката на техен клиент ли е колата, тя ме гледа и мълчи. Питам още веднъж и от пробната се чува "Моя е, ама имам още две блузки да меря и ще я преместя!" #Crazy Е, наложи й се да я премести на бегом обличайки блузката си!  И никой не може да ме накара да съм толерантна към собствениците на джипове, които си мислят, че задължително се паркира на тротоарите на Спортна зала, ползвайки скосенията за детски и инвалидни колички. Изобщо май наистина трябва да се преместя в някое село, защото ми писна от лъскави селяндури.

# 57
  • Мнения: 2 161
Аз изобщо не съм съгласна,че собствениците на Мерцедеси,Ауди ...и общо взето това е лъскавото,та не мисля,че тези хора,са простаците на пътя.Напротив,колкото по-обикновена му е колата на някой си,то толкова той се държи безобразно на пътя.Отвращават ме такива хора,предполагам,че от ненавист ,злоба и лошо храносмилане го правят всичко това.

# 58
  • Мнения: 12 665
Аз изобщо не съм съгласна,че собствениците на Мерцедеси,Ауди ...и общо взето това е лъскавото,та не мисля,че тези хора,са простаците на пътя.Напротив,колкото по-обикновена му е колата на някой си,то толкова той се държи безобразно на пътя.Отвращават ме такива хора,предполагам,че от ненавист ,злоба и лошо храносмилане го правят всичко това.

 Peace

Много са отворени тези собственици  на скромни коли .  Особено във форума.  Един собстваник на джиБ навлиза в насрещното и всички се свиват.  Друг ударен, почва да се извинява.  Ама по тъмно може да го одраскат. И ще са доволни от себе си.  И с гордост ще си пият ракийката.

# 59
  • Мнения: 11
Е, добре, де, защо на мен за толкова години шофьорски стаж никой не ми е вдигал чистачки, пукал гуми, писал с червило и т.н.? Мъжът ми кара ежедневно и паркира по 4 пъти на ден от 15 години. Защо и на него не му се е случвало подобно нещо? Или сме най-големите късметлии в тъпата София (трето поколение съм софиянка и по майчина, и по бащина линия), или просто се съобразяваме с това къде и как да паркираме. Като не е удачно определено място просто си търся друго докато намеря, пък ако ще и да е на половин километър от целта, към която съм се насочила. А ако отивам някъде на разстояние по-малко от 3-4км от къщи си ходя пеша... по булеварда с количката защото просто няма от къде иначе да мина  ooooh!

Ох, чукай на дърво, че не се знае кога какво ще ти дойде до главата...
При нас освен че няма места, има и съседи, които са си решили, че точно това място е тяхно и аз обикалям по 100 часа вечер докато се наместя. Но на един съсед за лош късмет му се случило да аварира (привечер, като се прибира от работа, та остави друго направил и задръстване и бил прилично напсуван и освиркан, все едно не му стига, че е аварилал), накрая успял да избута колата на първото свободно място за паркиране. Да ама се оказало, че някой друг си е заплюл това място. На другата сутрин си намери и гумите спукани... място не можеше да си намери, имам чувството, че му се ревеше (ние точно тогава го засякохме).

Та не с червило, не чистачки, колкото и да ми пречи някой - не му пипам колата. Това са си чисти вандалски прояви. Случвало ми се е да търся в близкото кафе или магазин кой ме е запушил, да чакам по доста време, по-скоро бих викнала паяк, но не виждам смисъл да се държа и аз като простак... най-много да си докарам случка като онази бременната госпожа, която преди време беше писала тук, че от едно запушване чак до бой беше стигнал мъжът й.

Общи условия

Активация на акаунт