Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?

  • 10 269
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
да Mr. Green.дори да са в индийска нишка-пак са на платното.
аз три в редица откак шофирам ни веднъж не съм видяла.Виждам ги по една, сврели се до паркиралите коли, а бебето протяга ръка и маже мръсната кола, маже ли маже... Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 7 191
Съжаляввам, проблемът отново е на общината, защото не е оправила тротоара.

# 32
  • Мнения: 2 161
Да си ходят там и да си оставят каруцата У средата на мегданЯ

Виж как добре владееш селското произношение.Ще се впишеш прекрасно.Цунки:Шанел

# 33
  • София
  • Мнения: 2 430
Шанел,я бегом на лодката .Море широко,даже и дълбоко.Ще има място и за теб и за лодката ти,няма да си изнервена,нито ще изнервяш .
Психолозите казват ,че синьото успокоява  Whistling

# 34
  • Мнения: 2 161
Защо на лодката?Има и други морски съдове и е вярно,че там се успокоявам.Но аз не се изнервям чак толкова,дори съвсем мъничко.Казвам си :ей,че идиот и ми минава.Какъв е смисълът да правим чак такива драми?

# 35
  • Мнения: X
Съжаляввам, проблемът отново е на общината, защото не е оправила тротоара.
Това безусловно е точно така. Но все пак сме хора, нали? Трябва да намерим оптималното решение как да живеем най-добре заедно при дадените условия. Нещо такова ми се върти в главата. newsm78
Мъжът ми също спира на тротоара, но при възможност гледа да има разстояние, колкото да премине пешеходеца или майката с количката. При възможност!  За това апелирам: Нека ако имаме възможност да се съобразяваме.

# 36
  • Мнения: 1 446
Викам паркинги и гаражи, от там винаги реагират бързо и ефективно.

# 37
  • Мнения: 1 565
Когато стане невъзможно за паркиране на местата, където аз ходя-ще си купя перка и ще си я монтирам на гърба. Mr. Green
Joy Joy Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 1 573
Защо на лодката?Има и други морски съдове и е вярно,че там се успокоявам.Но аз не се изнервям чак толкова,дори съвсем мъничко.Казвам си :ей,че идиот и ми минава.Какъв е смисълът да правим чак такива драми?

Виж сега, на мен също бързо ми минава. На първия вдигам рамене, на втория въздишам тежко, на третия псувам наум, на четвъртия на глас и накрая десетия пореден го отнася с лепенката, която не е формат А 4, а колкото винетка. Не съм чак толкова гадна.

# 39
  • Мнения: 1 565
Мен всъщност ме дразни един съсед, който паркира напречно върху тротоара. Има място да си я паркира успоредно на него или даже да качи по едно колело, но не.  Naughty Паркира я перпендикулярно върху тротоара, като част е навлязла в изхода за подземните им гаражи.  newsm78 Само едно ми е чудно, освен него в тези гаражи други непаркират ли? Та по този начин не дава никакъв избор, дори и да си просто пешеходец. Друг съсед, заради това си е скъсал обувка, че се е закачил на някаква издатина, докато прескачал от улея към тротоарната част. И да не си помислите,, че е паркирал не върху тротоар. Просто така е направено, че входа им минава през тротоара. Ама и аз го обясних...  ooooh!

Chanel ми аз съм си от София. Нямам си село където да си гледам овцете. Пък и тези дето ми пречат им гледам рег. номерата, ми все попадам на такива дето не са със софийска регистрация. Май гледам избирателно  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 161

Vyara D,разбирам те прекрасно.Аз също нямам село и треперя,някой да не ми каже :марш на село.Въпросът е-защо да се изнервяме от тези дребни детайли?Аз не искам да живея така,вие искате ли?Ето,преди няколко дена,един джип спрял така,че аз не мога да изляза.Казаха ми,че е влязъл човекът в близката сграда.Тръгвам аз и по пътя си мисля,ама ,че простак!Сега като го пипна...И влизам и питам:на кого е белият джип?И един много симпатичен възрастен мъж излиза от една дълга опашка и ме хваща за ръката и започва да се извинява,ах,мило момиче,простете,трябваше да оставя телефон,на който да ми звъннете.И си премести колата.Да,той ме ядоса с лошото си паркиране,но пък толкова мило се извини.Важно е отношението.Аз също не казвам:кво искаш,бееее!Също се извинявам,когато съм виновна.

# 41
  • Мнения: 101
Явно става въпрос за разни квартални рецидивисти. Убедена съм, че в 3 от 5 блока има по един-двама такива. При нас това е младо семейство с детенце. Но правят тъпи, селски номера с паркирането. И като казвам селски, имам предвид селяния като състояние на духа, а не зачепквма географско местоположение.
На мен ми писна всеки път или тихичко да изпсувам, или да отида да им звънна. Това са десетки случаи на месец. В някакъв моменти ти пада пердето. Аз няма да пукам гуми или да троша, но определено това с червилото ми хареса. Понеже съм оставяла бележки на въпорсните, и това не помогна, ще се принудя да приложа някои от начините, които предложих в началото на темата.

# 42
  • Мнения: 143
Паркираме и двете си коли на паркинга зад блока. На моята изчезна емблената, опити да я разбият няколко в резултат на което едната врата не се отваря с ключ. На мъжа ми е издрана с пирон. Интересно на кой сме пречили?
Налагало ми се е да спра пред гараж, трябваше да ходя до близката лаборатория за да давам кръв и това три пъти за деня. Лабораторията е зад Пирогов и там е почти невъзможно да намериш свободно място. 10 минути търсих лист на който да напиша къде съм, ако се наложи да излизат хората, но тъкмо като излизах човека беше на прозореца и ме попита дали ще се бавя, обясних къде отивам и нямаше проблем.
Преди време когато живеехме в къща, един от съседите си беше направил паркинг в двора, само за неговата кола. Живеехме в центъра и да си намериш място вечер си беше жив късмет. Спирала съм пред импровизирания му гараж, но той много добре знаеше на кой е колата. Никога нищо не ми каза, като се видехме лицемерничеше, а два пъти ми пука гумите. В единя от периодите ми се налагаше да излизам всекидневно и това се знаеше, тъй като майка ми беше в болница и и предстоеше операция на сърцето. Радвам се, че видяхме вечерта спуканата гума и веднага я оправихме, ако беше при излизането ми на другия ден, нямаше да мога да се оправя. Ако в такъв момент намеря на предното си стъкло лист или надпис с червило, уверявам ви, че доброто ми възпитание ще се изпари.
Много ми се иска да попитам, защо възрастен господин пресичащ на червено ще ми бие по-колата с чадър, въпреки, че минавам бавно и го изчаквам. Ако нямаше коли зад мен, щях да сляза да го попитам, но рискувах да си навлека гнева на другите, които ще блокирам, а и да си загубя времето. Човека не беше луд, просто заблуден, че пресича на зелено, но ето от къде се учите да посягате на чужда собственост.
Защо майка с дете пресича улицата и се спира по-средата на платното за да оправи нещо в количката? Това ли е най-подходящото място? Защо при свободни и здрави тротоари се движат пешеходци по-улицата?
Да аз шофирам, но ходя и пеша и се старая да не преча на пешеходците когато съм с колата и да не стресирам другите шофьори изниквайки от нищото пред колата им когато съм пеша.
По вашата логика не излиза ли, че като ми пречите на платното трябва да ви гоня и да ви чукна леко, за да се усетите, че не ви е там мястото?
Трябва да има толеранс и съобразителност и от двете страни, понякога и да искаш просто няма къде да спреш, а ти се е наложило. Изключвам случаите на рецидивистите, но да се окажа с лошия късмет да съм десетата кола и да ми лепнат лепенка, защото съм паркирала неправилно......
Няма значение дали колата е скъпа или не, давани са пари за нея, последиците от тези ваши деяния може да са много по-сериозни отколкото предполагате. Не знам как бихте реагирали, ако някой повреди ваша собственост. Ядосвала съм се и аз, но никога не съм посягала - грозно е.

# 43
  • Мнения: 1 565
Гузен негонен бяга!

И на мен ми се е налагало да давам кръв за изследване, както и за мое дете. Но като няма място паркирам по-далече - където има място. Непрепречвам тротоари или да затварям коли, "щото що аз да съм прецаканата, че не съм си намерила място до мястото за което съм тръгнала. Нали колата трябва да е паркирана до гъзъ ми. Така че другите трябва да проявят толерантност и да преглътнат неудиобството причинено от менCrossing Arms "

Мила vasipan , явно редовно паркирате с мъжа си на места където пречите, без да се интересувате на кого и как. А тук във този форум, доколкото разбрах никой не е постъпвал към кола с действие, че да й развали целостта. Просто изпитва вътрешно желание да го направи. Но явно вие сте си намерили майстора. Но определено за такива като теб, ще си купя червило за тази цел, че неудобството да не е само за мен и другите участници в движението по улиците.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 573
Е, добре, де, защо на мен за толкова години шофьорски стаж никой не ми е вдигал чистачки, пукал гуми, писал с червило и т.н.? Мъжът ми кара ежедневно и паркира по 4 пъти на ден от 15 години. Защо и на него не му се е случвало подобно нещо? Или сме най-големите късметлии в тъпата София (трето поколение съм софиянка и по майчина, и по бащина линия), или просто се съобразяваме с това къде и как да паркираме. Като не е удачно определено място просто си търся друго докато намеря, пък ако ще и да е на половин километър от целта, към която съм се насочила. А ако отивам някъде на разстояние по-малко от 3-4км от къщи си ходя пеша... по булеварда с количката защото просто няма от къде иначе да мина  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт