Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?

  • 10 265
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Чували ли сте, че ако автомобил ти пречи с начинът си на паркиране, за да му покажеш, че е в грешка, му прибираш огледалата и му повдигаш чистачките?  newsm78 Аз много се чудя, да ли такова поведение е редно? А как би изглеждал в очите на околните?  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 7 191
Не съм чувала и не знам дали е редно.
Съмнявам се обаче, че собственикът на автомобила би се трогнал.

# 2
  • Мнения: 223
Първо културно - напиши му бележка и му я пъхни под чистачката,защото не винаги се разбира от вдигнати чистачки, прибрани огледала и др. оставени следи .... Ако е свестен ще се съобрази  Flutter

ако е нагъл и продължава да спира там, където ви пречи- звъниш на 0700 13 233 - паркинги и гаражи и викаш паяка, от това със сигурност ще се трогне  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 12 665
В Истанбул точно така реагират и ми направи много добро впечатление.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Не, не съм чувала,но пък практикувам по следният начин:  Mr. Green
Купих си от "магазин за 1 лев" възможно най-яркото червено червило.И ако ми пречи вадя червилото и пиша на предното стъкло "тъпанар/ка" Mr. Green Хем не драскаш с ключ боята,хем изпитваш вътрешно задоволство от стореното.Повярвай ми много трудно се чисти Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 7 191
Преди време имаше идеи и за залепяне на трудноотлепящо се фолио върху предното стъкло.
А4, такова, че да го чегърташ с бръснарско ножче.
Най-резултатно ми изглежда.

# 6
  • Мнения: 223
Преди време имаше идеи и за залепяне на трудноотлепящо се фолио върху предното стъкло.
А4, такова, че да го чегърташ с бръснарско ножче.
Най-резултатно ми изглежда.
Не, не съм чувала,но пък практикувам по следният начин:  Mr. Green
Купих си от "магазин за 1 лев" възможно най-яркото червено червило.И ако ми пречи вадя червилото и пиша на предното стъкло "тъпанар/ка" Mr. Green Хем не драскаш с ключ боята,хем изпитваш вътрешно задоволство от стореното.Повярвай ми много трудно се чисти Mr. Green

Идеите са добри, но са приложими към наглите, ще ми е жал ако приложа нещо такова на някой спрял за 1 път, незнаейки например ,че пречи с местоположението си. Тук визирам тези шофьори, които паркират по правилник, но излиза съседа дето си е "заплюл" мястото щото от години паркира там и го чувства за свое, ядосва се и мправи някоя мизерийка  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 2 430
Последно декорирах предно стъкло на спрял автомобил до мен,който така беше спрял,че аз не можех да вляза в колата нито да си отворя вратата Crazy С детето в ръце,кола с две врати,абе голяма акробат, се оказах Mr. Green ,но и художествени заложби преоткрих в себе си.

# 8
  • Мнения: 1 565
Много сте готини!   bouquet
И за червило си помислих, но някак наистина ми е жало!  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: X
Аз отдавна се каня да си сложа един пирон в джоба,ама ...май вече е време.    Mr. Green

# 10
  • Мнения: 101
Спускаш гумите и прибираш иглата:) Или пък разкачаш нощем номерата на автомобила:)

# 11
  • Мнения: 3 447
Боже, колко съм била заблудена... досега си мислех, че тия с пироните и пукането на гуми са някакви квартални гаменчета, а то... майчета сладки.

# 12
  • Мнения: X
Ами ,майчета сладки,сладки...ама като ти нарежат  гумите два пъти,като ти разбият задното стъкло с бухалка,като ти изкривят предния капак с ритник, колко да съм сладка?
И уточнявам ,че нашата кола не пречи на никого.На нашата улица е само тя...

# 13
  • Мнения: 3 447
Ами ,майчета сладки,сладки...ама като ти нарежат  гумите два пъти,като ти разбият задното стъкло с бухалка,като ти изкривят предния капак с ритник, колко да съм сладка?
И уточнявам ,че нашата кола не пречи на никого.На нашата улица е само тя...


Е да де, тия дето дерат с пирони, режат гуми и изкривяват номера са майчета сладки.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 191
Щото не знаеш какви пъклени номера имам замислени.  Twisted Evil
Това с пироните е обидно неоригинално.

Не че някога ще ги изпълня де, ама е приятно да си представям.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 573
Преди време имаше идеи и за залепяне на трудноотлепящо се фолио върху предното стъкло.
А4, такова, че да го чегърташ с бръснарско ножче.
Най-резултатно ми изглежда.
Ммда. Върху такова фолио мъжът ми ми изпечата надпис  "Паркирал си като идиот!". Достатъчно ясно и ефективно. Лепя ги на предния джам пред шофьорското място. Прилагам ги само на рецидивисти, заради които не мога да мина по тротоара с количката и ми се налага да слизам с нея на булеварда за да ги заобиколя с риск да сгазят мен и детето.

# 16
  • Мнения: 1 565
Не че някога ще ги изпълня де, ама е приятно да си представям.
Joy Joy Joy

Всъщност неисках да отпуша агресивност в хората, но като чете човек как мислят другите и сякаш става по - леко и приятно.

Бележчици съм писала, но резултата е 0-лев. Обаче като видят как им вдигаш чистачките и ако са на близо как скачат...  Whistling Един така си мислеше, че може спокойно да ни затвори колата, в паркинг на KFC. Ама мъжът ми не се стърпя и като подхвана чистачките и оня беж да бърза да не му потрошат колата. Че и невъзпитани сме били и трябвало да го чакаме  Thinking

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 14:22 от Vyara D

# 17
  • Мнения: 9 990
На моята кола огледала се прибират от мен лично винаги, а чистачките не се вдигат. ThinkingАко някой напъне да ги вдига да стоят прави-ще ги счупи предполагам. ThinkingДруг въпрос е, че спирам на обозначено за това място или на достатъчно широко и непречеща на никой.
Аз как реагирам-заобикалям, слизам, мрънкам си наум-толкова.За 7 години бутане на колички, колела и вървяща с малки деца по улиците си знам...2 колички съм счупила от слез-качи се, милион псувни съм отнесла.Затова просто се качих на кола и аз.

# 18
  • Мнения: 1 565
Jizzlobber на кола като твоята, ако пречи ще й оставям бележчици или ще си купя червило за тази цел   Mr. Green
 Joy

# 19
  • Мнения: 9 990
Благодаря за разбирането, аз пък ще се старая да спирам адекватно в замяна! Grinning

# 20
  • Мнения: 12 665
Знам, че тук списващите никога не паркират кофти и винаги се съобразяват с всички. Но на мен ми се е случвало, без да искам, да направя някоя глупост. Не съм видяла, не съм съобразила...  

# 21
  • София
  • Мнения: 1 573
И аз съм шофьор. Паркирам на синята зона пред нас или на паркинг. Там не преча на никого. Живея буквално на 30 метра от парка, но за да стигна до там минавам поне 100 слизайки и качвайки се по бордюри заради разни идиоти

# 22
  • Мнения: 9 990
Знам, че тук списващите никога не паркират кофти и винаги се съобразяват с всички. Но на мен ми се е случвало, без да искам, да направя някоя глупост. Не съм видяла, не съм съобразила...  

точно така.като няма къде да спра, ходя пеша.винаги съм се чудела как за 2 кила картофи в събота, 5 преки надолу до пазара с кола слизат и естествено-са на тротоарите всички.
Аз също качвам колата ан тротоар-там, където остава метър и половина за минаване.До момента не се е налагало да ходя някъде и да спра без да искам кофти-защото знам къде отивам и спирам или на паркинг, или, ако няма къде-ходя пеша.
Куче не гледам, точно защото не желая да събирам лайна.Кола карам, защото знам, че има къде да спра, маршрутите ми са кратки и ясни, не ми е професия да обикалям града надлъж.Когато стане невъзможно за паркиране на местата, където аз ходя-ще си купя перка и ще си я монтирам на гърба. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 161
Много често ми се е случвало да паркирам неправилно.Не са ми прибирали огледалата,защото те сами се прибират след като я заключа.Чистачките не могат да ми ги вдигнат,нито са ми лепили стикери,че съм идиот.На всеки се случва да паркира неудобно за другите.Да не мислите,че ви вярвам на тези,които пишат тук простотиите с червилата и стикерите?И вие не винаги паркирате по правилата и не разбирам,защо сега така въртите очите като девственици?Изнервям се,когато някой ми пречи,но ми минава.И аз изнервям хората понякога с паркирането си,но им минава.Това са неудобствата да живееш в голям град.На който не му понася,да отиде при кокошките на село и там да паркира в обора.

# 24
  • Мнения: X
Напоследък доста често съм обхваната от войнствени настроения спрямо паркиралите като идиоти. Да вървиш с количката по платното, като от двете страни има чудесни тротоари, заети до милиметър от паркиралите идиоти... ами не е приятно. Ама както казва Шанел - минава ми бързо. За съжаление. Все си мисля, че тротоарите са за пешеходците, а колите да се оправят, ама ... айде сега да си съсипя деня в размисли за несправедливостите по света и да правя щуротии, от които ефекта ще е нулев?!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 573
На село да ходят тия дето не могат да паркират, а не нормалните хора, на които пречат. Да си ходят там и да си оставят каруцата У средата на мегданЯ и да се кефят колко са над нещата.
Като няма къде да спира паркирам по-далече и ходя до целта пеша или  прежалвам 2 лв за синя зона вместо да ощетявам инвалиди и майки с колички.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Е колите няма как да се оправят, без някой да им даде възможности за паркиране.
Случаите, в които бих прибегнала до екстремни действия, касаят нагло, дълготрайно и евентуално системно спиране на автомобил пред гараж.
Но пък нямам гараж.
Така че си оставам миролюбив човек.

# 27
  • Мнения: 9 990
[bИзнервям се,когато някой ми пречи,но ми минава.И аз изнервям хората понякога с паркирането си,но им минава.Това са неудобствата да живееш в голям град..[/b]

не на всеки минава, не на всеки..... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 12 665
А трябва ли майките с колички да се движат по 3, за да си приказват? На платното, де.

# 29
  • Мнения: X
Е колите няма как да се оправят, без някой да им даде възможности за паркиране.

Случай от днешната ни разходка:
Тротоарът от едната страна на улицата кален и разбит - никакви коли не са паркирали там. Тротоарът от другата страна - новичък и чистичък - кола до кола! Изборът не е мой откъде да мина с количката, нали?  Wink

А трябва ли майките с колички да се движат по 3, за да си приказват? На платното, де.
Ми приказва им се. Да не е забранено.  Grinning  Аз сама си разхождам детето, ама сигурно пак преча, като се движа по платното.

# 30
  • Мнения: 9 990
да Mr. Green.дори да са в индийска нишка-пак са на платното.
аз три в редица откак шофирам ни веднъж не съм видяла.Виждам ги по една, сврели се до паркиралите коли, а бебето протяга ръка и маже мръсната кола, маже ли маже... Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 7 191
Съжаляввам, проблемът отново е на общината, защото не е оправила тротоара.

# 32
  • Мнения: 2 161
Да си ходят там и да си оставят каруцата У средата на мегданЯ

Виж как добре владееш селското произношение.Ще се впишеш прекрасно.Цунки:Шанел

# 33
  • София
  • Мнения: 2 430
Шанел,я бегом на лодката .Море широко,даже и дълбоко.Ще има място и за теб и за лодката ти,няма да си изнервена,нито ще изнервяш .
Психолозите казват ,че синьото успокоява  Whistling

# 34
  • Мнения: 2 161
Защо на лодката?Има и други морски съдове и е вярно,че там се успокоявам.Но аз не се изнервям чак толкова,дори съвсем мъничко.Казвам си :ей,че идиот и ми минава.Какъв е смисълът да правим чак такива драми?

# 35
  • Мнения: X
Съжаляввам, проблемът отново е на общината, защото не е оправила тротоара.
Това безусловно е точно така. Но все пак сме хора, нали? Трябва да намерим оптималното решение как да живеем най-добре заедно при дадените условия. Нещо такова ми се върти в главата. newsm78
Мъжът ми също спира на тротоара, но при възможност гледа да има разстояние, колкото да премине пешеходеца или майката с количката. При възможност!  За това апелирам: Нека ако имаме възможност да се съобразяваме.

# 36
  • Мнения: 1 446
Викам паркинги и гаражи, от там винаги реагират бързо и ефективно.

# 37
  • Мнения: 1 565
Когато стане невъзможно за паркиране на местата, където аз ходя-ще си купя перка и ще си я монтирам на гърба. Mr. Green
Joy Joy Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 1 573
Защо на лодката?Има и други морски съдове и е вярно,че там се успокоявам.Но аз не се изнервям чак толкова,дори съвсем мъничко.Казвам си :ей,че идиот и ми минава.Какъв е смисълът да правим чак такива драми?

Виж сега, на мен също бързо ми минава. На първия вдигам рамене, на втория въздишам тежко, на третия псувам наум, на четвъртия на глас и накрая десетия пореден го отнася с лепенката, която не е формат А 4, а колкото винетка. Не съм чак толкова гадна.

# 39
  • Мнения: 1 565
Мен всъщност ме дразни един съсед, който паркира напречно върху тротоара. Има място да си я паркира успоредно на него или даже да качи по едно колело, но не.  Naughty Паркира я перпендикулярно върху тротоара, като част е навлязла в изхода за подземните им гаражи.  newsm78 Само едно ми е чудно, освен него в тези гаражи други непаркират ли? Та по този начин не дава никакъв избор, дори и да си просто пешеходец. Друг съсед, заради това си е скъсал обувка, че се е закачил на някаква издатина, докато прескачал от улея към тротоарната част. И да не си помислите,, че е паркирал не върху тротоар. Просто така е направено, че входа им минава през тротоара. Ама и аз го обясних...  ooooh!

Chanel ми аз съм си от София. Нямам си село където да си гледам овцете. Пък и тези дето ми пречат им гледам рег. номерата, ми все попадам на такива дето не са със софийска регистрация. Май гледам избирателно  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 161

Vyara D,разбирам те прекрасно.Аз също нямам село и треперя,някой да не ми каже :марш на село.Въпросът е-защо да се изнервяме от тези дребни детайли?Аз не искам да живея така,вие искате ли?Ето,преди няколко дена,един джип спрял така,че аз не мога да изляза.Казаха ми,че е влязъл човекът в близката сграда.Тръгвам аз и по пътя си мисля,ама ,че простак!Сега като го пипна...И влизам и питам:на кого е белият джип?И един много симпатичен възрастен мъж излиза от една дълга опашка и ме хваща за ръката и започва да се извинява,ах,мило момиче,простете,трябваше да оставя телефон,на който да ми звъннете.И си премести колата.Да,той ме ядоса с лошото си паркиране,но пък толкова мило се извини.Важно е отношението.Аз също не казвам:кво искаш,бееее!Също се извинявам,когато съм виновна.

# 41
  • Мнения: 101
Явно става въпрос за разни квартални рецидивисти. Убедена съм, че в 3 от 5 блока има по един-двама такива. При нас това е младо семейство с детенце. Но правят тъпи, селски номера с паркирането. И като казвам селски, имам предвид селяния като състояние на духа, а не зачепквма географско местоположение.
На мен ми писна всеки път или тихичко да изпсувам, или да отида да им звънна. Това са десетки случаи на месец. В някакъв моменти ти пада пердето. Аз няма да пукам гуми или да троша, но определено това с червилото ми хареса. Понеже съм оставяла бележки на въпорсните, и това не помогна, ще се принудя да приложа някои от начините, които предложих в началото на темата.

# 42
  • Мнения: 143
Паркираме и двете си коли на паркинга зад блока. На моята изчезна емблената, опити да я разбият няколко в резултат на което едната врата не се отваря с ключ. На мъжа ми е издрана с пирон. Интересно на кой сме пречили?
Налагало ми се е да спра пред гараж, трябваше да ходя до близката лаборатория за да давам кръв и това три пъти за деня. Лабораторията е зад Пирогов и там е почти невъзможно да намериш свободно място. 10 минути търсих лист на който да напиша къде съм, ако се наложи да излизат хората, но тъкмо като излизах човека беше на прозореца и ме попита дали ще се бавя, обясних къде отивам и нямаше проблем.
Преди време когато живеехме в къща, един от съседите си беше направил паркинг в двора, само за неговата кола. Живеехме в центъра и да си намериш място вечер си беше жив късмет. Спирала съм пред импровизирания му гараж, но той много добре знаеше на кой е колата. Никога нищо не ми каза, като се видехме лицемерничеше, а два пъти ми пука гумите. В единя от периодите ми се налагаше да излизам всекидневно и това се знаеше, тъй като майка ми беше в болница и и предстоеше операция на сърцето. Радвам се, че видяхме вечерта спуканата гума и веднага я оправихме, ако беше при излизането ми на другия ден, нямаше да мога да се оправя. Ако в такъв момент намеря на предното си стъкло лист или надпис с червило, уверявам ви, че доброто ми възпитание ще се изпари.
Много ми се иска да попитам, защо възрастен господин пресичащ на червено ще ми бие по-колата с чадър, въпреки, че минавам бавно и го изчаквам. Ако нямаше коли зад мен, щях да сляза да го попитам, но рискувах да си навлека гнева на другите, които ще блокирам, а и да си загубя времето. Човека не беше луд, просто заблуден, че пресича на зелено, но ето от къде се учите да посягате на чужда собственост.
Защо майка с дете пресича улицата и се спира по-средата на платното за да оправи нещо в количката? Това ли е най-подходящото място? Защо при свободни и здрави тротоари се движат пешеходци по-улицата?
Да аз шофирам, но ходя и пеша и се старая да не преча на пешеходците когато съм с колата и да не стресирам другите шофьори изниквайки от нищото пред колата им когато съм пеша.
По вашата логика не излиза ли, че като ми пречите на платното трябва да ви гоня и да ви чукна леко, за да се усетите, че не ви е там мястото?
Трябва да има толеранс и съобразителност и от двете страни, понякога и да искаш просто няма къде да спреш, а ти се е наложило. Изключвам случаите на рецидивистите, но да се окажа с лошия късмет да съм десетата кола и да ми лепнат лепенка, защото съм паркирала неправилно......
Няма значение дали колата е скъпа или не, давани са пари за нея, последиците от тези ваши деяния може да са много по-сериозни отколкото предполагате. Не знам как бихте реагирали, ако някой повреди ваша собственост. Ядосвала съм се и аз, но никога не съм посягала - грозно е.

# 43
  • Мнения: 1 565
Гузен негонен бяга!

И на мен ми се е налагало да давам кръв за изследване, както и за мое дете. Но като няма място паркирам по-далече - където има място. Непрепречвам тротоари или да затварям коли, "щото що аз да съм прецаканата, че не съм си намерила място до мястото за което съм тръгнала. Нали колата трябва да е паркирана до гъзъ ми. Така че другите трябва да проявят толерантност и да преглътнат неудиобството причинено от менCrossing Arms "

Мила vasipan , явно редовно паркирате с мъжа си на места където пречите, без да се интересувате на кого и как. А тук във този форум, доколкото разбрах никой не е постъпвал към кола с действие, че да й развали целостта. Просто изпитва вътрешно желание да го направи. Но явно вие сте си намерили майстора. Но определено за такива като теб, ще си купя червило за тази цел, че неудобството да не е само за мен и другите участници в движението по улиците.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 573
Е, добре, де, защо на мен за толкова години шофьорски стаж никой не ми е вдигал чистачки, пукал гуми, писал с червило и т.н.? Мъжът ми кара ежедневно и паркира по 4 пъти на ден от 15 години. Защо и на него не му се е случвало подобно нещо? Или сме най-големите късметлии в тъпата София (трето поколение съм софиянка и по майчина, и по бащина линия), или просто се съобразяваме с това къде и как да паркираме. Като не е удачно определено място просто си търся друго докато намеря, пък ако ще и да е на половин километър от целта, към която съм се насочила. А ако отивам някъде на разстояние по-малко от 3-4км от къщи си ходя пеша... по булеварда с количката защото просто няма от къде иначе да мина  ooooh!

# 45
  • Мнения: 143
Мила ми Vyara D аз от доста години не паркирам където ми падне, защото в работата си винаги съм имала пракинг, в момента където живея също. За разходки нямам време, и ми се е налагало само в редките моментите в които съм ходила до лабораторията да търся място за паркиране. Един единствен път съм спряла пред гараж и както вече писах оставих бележка на предното стъкло, която се оказа излишна, защото се разбрахме с човека. Както и очаквах или не четете или четете само това, което ви изнася. Нищо не оправдава посегателството ви върху чужда собственост. За справка, преди време имаше подобна тема, в която доста се похвалиха с действията си с пирони и други методи върху колите, така, че не ми обяснявайте как никой не посягал и не нарушавал целостта на колите.
Изумява ме факта, че едва ли не сте горди с подобни постъпки.
И явно не сте наясно с моето ежедневие, за да го коментирате така сигурно. А най-добре се молете да не ви види някой перко как си рисувате върху колата му. Наистина не разбирате какви поразии може да свършите нали? Лошото е, че после съжалявам бях ядосана може и да не поправи стореното. Не смятам да ви развивам евентуални сценарии, но ако се замислите може и сами да се сетите, стига да сте шофьори.
В началото на предишния си пост описах гаменщината на българина. Никога не съм имала проблеми освен със съседа, но с него имаше проблем цялата улица. За каква гузност говориме? Просто ми писна да чета глупости и мечти за дивашки изпълнения. Знам ли може вие да си намерите майстора, така както го пожелавате на хора, които не познавате.

# 46
  • Мнения: 9 990
Хайде сега да премерим поразиите-
прегазено дете =издраскана кола

Нееднократен случай-за да заведа децата Където и да е-поликлиника, градинка, детска градина, пазар, абе да пръдна-трябва да минем по улицата.С коли плътно по тротоара , че и на улицата.Ние се движим плътно до колите от една страна, от другата ни пак плътно-се движат коли наред с нас по улицата.Возейки се в колело с дръжка с малката, защото няма как да я водя за ръка-трябва да сме в индийска нишка.Другото ми дете НЕ за ръка върви само.Ако малката си протегне ръката-пиши я счупена най-малкото-от преминаващата кола.Дрмеме ми за ламарината или огледалото на някой, ако детето ми бъде бутнато-сещаш ли се?
Псували са ме, че съм по средата на платното-еми в края му е кал до глезен, дупка, локви и т.н.Ще ме изчакат бе, баси драмата.Псували са ме, че детето се спънало и паднало на улицата-ми-там вървим, толкоз.Един съпруг на ссф-бакшиш-щеше да мине през детето ми точно, защото то падна.Подхлъзна се и падна.Като се движите по улица, на която виждате стъпил на платното човек-ще лазите с 20,като няма място пред парадния вход-ще спрете на следващата пряка.Пфууу, мързели такива!
ПП.За толкова време по улиците ни една не съм видяла даси оправя нещо си в количката насред платното на булеварда.А дядката е стаааар, дементеееен, и както ти писа-едва ли е Знаел, че преминава на червено.Има старци, които не остаряват без белези, започват да недовиждат, да недочуват-ей го вчера карах5 минути зад една баба-голям праз-ми бабичката не чува, да слезна да и се скарам ли?
И да-най-обичам, както писах-за 2 кила картофи-ама с кола ми тръгнал.Сутрин пред училището-всеки гледа да спре на самия портал, сакън на отрока да не му падне гъза, ако походи, но с риск да сгази друг гъз на друго дете.
Хич не ми се обяснявайте.Живея в града от ден първи, и от ден първи гъза ми се вози в кола, от как имам съзнателни спомени имам наблюдения относно хора, пътища, автомобили.
ППП.Не визирам никой, ма съм 150% убедена как ще се припознае някой и ще лайне. Mr. Green
 Mr. Green

# 47
  • Мнения: 12 665
И на мен не ми се е случвало да ми драскат или аз да драскам, но ако някой ми паркира всеки ден пред колата, не съм сигурна, че няма да го направя. Пък какво му е ежедневието, хич не ми пука.
Имах една такава колежка-симпатяга. Обикаляме половин час, за да паркира най-близо.  После паркира половин час, защото мястото е малко, като запречва улицата.  Като се има предвид, че от офиса до банката пеша може да се стигне за половин час. Ама нали сме с кола!
Като говорим за българската гаменщина, опитай се в чужбина да паркираш както си знаеш.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
   
Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?


Пиша "мило" послание с перманентен маркер  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 835
Аз съм от живеещите в центъра.Кошмар!
Паркираните както им падне автомобили изобщо не ми правят впечатление, защото просто НЯМА как да се паркира.
Някяк си свикнах - буташ количката по улицата, заобикаляш, като на рали Joy

Да, пукала съм гуми, драскала, изпускала  гумии т.н. когато има защо.Особено на готини коли ми е най-кеф.Излизам с количката и някоя "мила мама" паркира точно пред входа, при УСЛОВИЕ, че има къде другаде.
Ами тя милата просто си плаче..........но за спускане на гуми, като най-готиното е после да и предложа ръчна помпа за гумите.
Ами в центЪро си е екшън. Mr. Green

# 50
  • софия
  • Мнения: 757
Случи ми се, бях паркирала за един час пред един блок. Отивам аз, като си свърших работата, някой ме затворил.
Веднага звъннах на 112, жената ме прехвърли към районното на съответния квартал. Издуктувах им номера на колата и къде е точно. Искаха да пратят паяк, но в това време се появи собственика... Twisted EvilНе му направи впечатление, даже не се извини #2gunfire

# 51
  • Мнения: 1 565
Случи ми се, бях паркирала за един час пред един блок. Отивам аз, като си свърших работата, някой ме затворил.
Веднага звъннах на 112, жената ме прехвърли към районното на съответния квартал. Издуктувах им номера на колата и къде е точно. Искаха да пратят паяк, но в това време се появи собственика... Twisted EvilНе му направи впечатление, даже не се извини #2gunfire

За жалост не само че не се извиняват, ами и се мислят и за прави  (пък нас ни изкарват на невъзпитани...) Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 850
Аз съм от живеещите в центъра.Кошмар!
Паркираните както им падне автомобили изобщо не ми правят впечатление, защото просто НЯМА как да се паркира.
Някяк си свикнах - буташ количката по улицата, заобикаляш, като на рали Joy

Да, пукала съм гуми, драскала, изпускала  гумии т.н. когато има защо.Особено на готини коли ми е най-кеф.Излизам с количката и някоя "мила мама" паркира точно пред входа, при УСЛОВИЕ, че има къде другаде.
Ами тя милата просто си плаче..........но за спускане на гуми, като най-готиното е после да и предложа ръчна помпа за гумите.
Ами в центЪро си е екшън. Mr. Green
е само за това се радвам , че вече не живея в София ... , макар че ми липсва  Heart Eyes
 При нас в Бургас , напоследък ме радват много общинарите , всичко що е пряка в близост до центъра е Синя зона , така се паркира както трябва и тротоара е свободен. Съгласна съм да си плащам и да спирам като нормален човек.
  Най-хубаво е в петък вечер в квартала, в който живеем ... през седмицата всичко е пълно , дори и градинките .... но в петък ... няма никой  newsm44 , всички си отиват  Hug

# 53
  • Мнения: 637
Боже, колко съм била заблудена... досега си мислех, че тия с пироните и пукането на гуми са някакви квартални гаменчета, а то... майчета сладки.
Даааа, и аз това се замислих #Crazy Нормални хора не останаха в тая държава. То бива злоба, но това е.... ooooh! Наскоро ми надраха колата с ключове. Мислех, че е някое пияно хлапе, но нищо чудно да е някоя благовидна домакинка, която просто си е заплюла това място на пътя за собствената си каляска Mr. Green

# 54
  • Мнения: 2 161
А аз много се радвам на подобни теми.Всичко лъсва,чак заблестява.

# 55
  • Мнения: 10 613
Искам да попитам Паркинги и гаражи или 112 отзовават ли се, когато става дума за кола, паркирана пред входа. Като казвам пред входа, имам предвид на 50 см от площадката на самия вход на блока. Буквално отваряш вратата на входа, правиш 2 крачки и се блъскаш в колата. За да минеш покрай нея трябва да стъпиш в градинката, която е от двете страни, да си накаляш обувките или да се надереш в клоните на дървото. Майките с колички трябва да заобикалят и да минават през някой от другите входове.
Вдигането на чистачки не помогна. Рецидивист е.

# 56
  • Мнения: 1 558

Vyara D,разбирам те прекрасно.Аз също нямам село и треперя,някой да не ми каже :марш на село.Въпросът е-защо да се изнервяме от тези дребни детайли?Аз не искам да живея така,вие искате ли?Ето,преди няколко дена,един джип спрял така,че аз не мога да изляза.Казаха ми,че е влязъл човекът в близката сграда.Тръгвам аз и по пътя си мисля,ама ,че простак!Сега като го пипна...И влизам и питам:на кого е белият джип?И един много симпатичен възрастен мъж излиза от една дълга опашка и ме хваща за ръката и започва да се извинява,ах,мило момиче,простете,трябваше да оставя телефон,на който да ми звъннете.И си премести колата.Да,той ме ядоса с лошото си паркиране,но пък толкова мило се извини.Важно е отношението.Аз също не казвам:кво искаш,бееее!Също се извинявам,когато съм виновна.


А аз пък да ти кажа друг вариант - под кооперацията ни имаше магазин с интересни дрешки, любим на девойки със скъпи автомобили. Гадното паркиране беше ежедневие. И един ден се прибирам и не мога изобщо да влезна в паркинга - една девойка си паркирала  спортното мерцедесче точно на входа - нито може да се влезе в паркинга, нито да се излезе. Влизам в магазина (оставяйки колата си да задръства улицата) и питам собственичката на техен клиент ли е колата, тя ме гледа и мълчи. Питам още веднъж и от пробната се чува "Моя е, ама имам още две блузки да меря и ще я преместя!" #Crazy Е, наложи й се да я премести на бегом обличайки блузката си!  И никой не може да ме накара да съм толерантна към собствениците на джипове, които си мислят, че задължително се паркира на тротоарите на Спортна зала, ползвайки скосенията за детски и инвалидни колички. Изобщо май наистина трябва да се преместя в някое село, защото ми писна от лъскави селяндури.

# 57
  • Мнения: 2 161
Аз изобщо не съм съгласна,че собствениците на Мерцедеси,Ауди ...и общо взето това е лъскавото,та не мисля,че тези хора,са простаците на пътя.Напротив,колкото по-обикновена му е колата на някой си,то толкова той се държи безобразно на пътя.Отвращават ме такива хора,предполагам,че от ненавист ,злоба и лошо храносмилане го правят всичко това.

# 58
  • Мнения: 12 665
Аз изобщо не съм съгласна,че собствениците на Мерцедеси,Ауди ...и общо взето това е лъскавото,та не мисля,че тези хора,са простаците на пътя.Напротив,колкото по-обикновена му е колата на някой си,то толкова той се държи безобразно на пътя.Отвращават ме такива хора,предполагам,че от ненавист ,злоба и лошо храносмилане го правят всичко това.

 Peace

Много са отворени тези собственици  на скромни коли .  Особено във форума.  Един собстваник на джиБ навлиза в насрещното и всички се свиват.  Друг ударен, почва да се извинява.  Ама по тъмно може да го одраскат. И ще са доволни от себе си.  И с гордост ще си пият ракийката.

# 59
  • Мнения: 11
Е, добре, де, защо на мен за толкова години шофьорски стаж никой не ми е вдигал чистачки, пукал гуми, писал с червило и т.н.? Мъжът ми кара ежедневно и паркира по 4 пъти на ден от 15 години. Защо и на него не му се е случвало подобно нещо? Или сме най-големите късметлии в тъпата София (трето поколение съм софиянка и по майчина, и по бащина линия), или просто се съобразяваме с това къде и как да паркираме. Като не е удачно определено място просто си търся друго докато намеря, пък ако ще и да е на половин километър от целта, към която съм се насочила. А ако отивам някъде на разстояние по-малко от 3-4км от къщи си ходя пеша... по булеварда с количката защото просто няма от къде иначе да мина  ooooh!

Ох, чукай на дърво, че не се знае кога какво ще ти дойде до главата...
При нас освен че няма места, има и съседи, които са си решили, че точно това място е тяхно и аз обикалям по 100 часа вечер докато се наместя. Но на един съсед за лош късмет му се случило да аварира (привечер, като се прибира от работа, та остави друго направил и задръстване и бил прилично напсуван и освиркан, все едно не му стига, че е аварилал), накрая успял да избута колата на първото свободно място за паркиране. Да ама се оказало, че някой друг си е заплюл това място. На другата сутрин си намери и гумите спукани... място не можеше да си намери, имам чувството, че му се ревеше (ние точно тогава го засякохме).

Та не с червило, не чистачки, колкото и да ми пречи някой - не му пипам колата. Това са си чисти вандалски прояви. Случвало ми се е да търся в близкото кафе или магазин кой ме е запушил, да чакам по доста време, по-скоро бих викнала паяк, но не виждам смисъл да се държа и аз като простак... най-много да си докарам случка като онази бременната госпожа, която преди време беше писала тук, че от едно запушване чак до бой беше стигнал мъжът й.

# 60
  • Мнения: 599
Аз разбирам да е претрупано с паркинги и да се дразните на паркирали по тротоарите, но при тотална липса на такива да проявявате претенции, ми се струва наглост. И съм далеч от мисълта, че на мрънкащата тук майка с количка, мъжът й не спира, където му падне като се наложи.
А кажете къде да залепя стикер или да надраскам задника с маркер/червило сигурно на бутаща количка по пътя, при наличието на идеален тротоар и липса на коли по него, м? Всекидневно се боря с такива и си троша колата по дупки, избягвайки да ги згазя.
Сигурна съм, че при наличието на паркинги няма да видите коли по тротоарите, но при наличието на свободни тротоари изобилстват пешеходци по пътя.

# 61
  • Мнения: 1 558
Ами аз като мрънкаща майка с количка също съм шофьор. Да, много е трудно с паркирането, ама в крайна сметка трябва ли всеки да слиза от кварталите в центъра с кола? В Пловдив например има паяци, във Варна няма. Сега съм в Пловдив, трябваше да ида в центъра, ами качих се на автобус, не че не ми е в пъти по-удобно в кола, ама паркингите са препълнени, паяци има, съответно има и друго решение. Във Варна паяци няма или поне аз съм виждала само 1 и то изключително рядко. Да не говорим колко гаражи си функционират като такива, а не като магазинчета и кафета.
 
А кажете къде да залепя стикер или да надраскам задника с маркер/червило сигурно на бутаща количка по пътя, при наличието на идеален тротоар и липса на коли по него, м? Всекидневно се боря с такива и си троша колата по дупки, избягвайки да ги згазя.

Аз празни тротоари съм виждала само там, където са оградени!

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 13:07 от __EtnA__

# 62
  • Мнения: 599
Аз празни тротоари съм виждала само там, където са оградени!

Има доста подновени тротоари с високи бордюри, на които е невъзможно да се качи кола, но майките с  колички са по пътя.
Няма да се повтарям, имаше преди такава тема и съм писала по случая и къде е, но до днес промяна няма.

# 63
  • Мнения: 1 558
Далеч съм от мисълта, че само собствениците на скъпи коли правят мизерии по пътищата. Но пък от друга страна аз с моята кола (която не е от най-евтините) не мога да направя това, освен ако не падна отгоре.



Паркирал е пред Етнографския музей във Варна, сигурно и за него е нямало подходящо място, бързал е човек, защо да не паркира така...
Аз разбирам да е претрупано с паркинги и да се дразните на паркирали по тротоарите, но при тотална липса на такива да проявявате претенции, ми се струва наглост.
Е нека съм нагла и искам паяци за Варна.

# 64
# 65
  • София
  • Мнения: 1 844
Аз разбирам да е претрупано с паркинги и да се дразните на паркирали по тротоарите, но при тотална липса на такива да проявявате претенции, ми се струва наглост. И съм далеч от мисълта, че на мрънкащата тук майка с количка, мъжът й не спира, където му падне като се наложи.
А кажете къде да залепя стикер или да надраскам задника с маркер/червило сигурно на бутаща количка по пътя, при наличието на идеален тротоар и липса на коли по него, м? Всекидневно се боря с такива и си троша колата по дупки, избягвайки да ги згазя.
Сигурна съм, че при наличието на паркинги няма да видите коли по тротоарите, но при наличието на свободни тротоари изобилстват пешеходци по пътя.

Извинявай, ама наистина ли смяташ, че наличието на паркинги ще реши проблема? Ако искаш мога да ти снимам двата празни паркинга около нас и паркиралите по тротоарите коли около тях. А София ленд помните ли и огромния паркинг острани, където винаги имаше места, но за сметка на това колите по булеварда стигаха почти до светофара на Семинарията? Колкото и паркинги да има българинът просто НЕ е свикнал да плаща, за да си паркира колата, да не говорим, че хич не обича да спазва правилата и да се съобразява с околните.

А на въпроса ти защо майките си бутат количките по улиците при положение, че няма коли по тротоара веднага ти отговарям защо аз го правя - или няма как да се кача на тротоара или ако успея после няма как да сляза от него защото някой е паркира на изхода и трябва да се връщам обратно и накрая пак минавам по улицата - в квартала има няколко такива места, знам си ги и вървя по улицата.

# 66
  • Мнения: X
А на въпроса ти защо майките си бутат количките по улиците при положение, че няма коли по тротоара веднага ти отговарям защо аз го правя - или няма как да се кача на тротоара или ако успея после няма как да сляза от него защото някой е паркира на изхода и трябва да се връщам обратно и накрая пак минавам по улицата - в квартала има няколко такива места, знам си ги и вървя по улицата.
Да отговоря и аз защо го правя понякога - рядко, разбира се, да не съм луда да рискувам живота на детето си, щото да правя мръсно на шофьорите.  Stop
Понякога ми писва да слизам и да се качвам на тротоара през 3 метра.  Tired   Да слаломирам като скиорче - айде на улицата, айде на тротоара, айде на улицата, айде на тротоара...я да видим....тука има едни 50 см, дали да не се пробвам да мина...ааа, не може, връщам се! Кошмар е! Кошмар!  Peace

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз съм от живеещите в центъра.Кошмар!
Паркираните както им падне автомобили изобщо не ми правят впечатление, защото просто НЯМА как да се паркира.
Някяк си свикнах - буташ количката по улицата, заобикаляш, като на рали Joy Mr. Green
е само за това се радвам , че вече не живея в София ... , макар че ми липсва  Heart Eyes
 При нас в Бургас , напоследък ме радват много общинарите , всичко що е пряка в близост до центъра е Синя зона , така се паркира както трябва и тротоара е свободен. Съгласна съм да си плащам и да спирам като нормален човек.
  Най-хубаво е в петък вечер в квартала, в който живеем ... през седмицата всичко е пълно , дори и градинките .... но в петък ... няма никой  newsm44 , всички си отиват  Hug
Не е само това,в нашия комплекс започнаха да оправят тротоарите и слагат колчета,поне единия тротоар става за да мине човек.
Активен шофьор съм,винаги се съобразявам къде паркирам,може би защото за четвърти път бутам количка  по улиците,а сега ако има и някое от другите деца с мен става супер опасно,не разбирам как купчини ламарини са по ценни от децата ни,но все повече идиоти се намират да паркират на тротоари,не намалят.
Един път се развиках на един човек който паркира на тротоара точно пред мен,а аз   с количката,наложи ми се да изчакам да се намести,като съответно ми отряза проходимостта по тротоара,той ми се репчи и ми показва другите паркирани коли,какво да очаквам от такива малоумници.

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 15:48 от Mira 1919

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Боже, колко съм била заблудена... досега си мислех, че тия с пироните и пукането на гуми са някакви квартални гаменчета, а то... майчета сладки.
Даааа, и аз това се замислих #Crazy Нормални хора не останаха в тая държава. То бива злоба, но това е.... ooooh! Наскоро ми надраха колата с ключове. Мислех, че е някое пияно хлапе, но нищо чудно да е някоя благовидна домакинка, която просто си е заплюла това място на пътя за собствената си каляска Mr. Green
Ако с твоята купчина ламарини,си застрашила живота на моите деца,хич не ми пука дали ще ме наричаш злобна или домакиня.Как не ви го побира акъла какво причинявате ,не знам.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 844
А на въпроса ти защо майките си бутат количките по улиците при положение, че няма коли по тротоара веднага ти отговарям защо аз го правя - или няма как да се кача на тротоара или ако успея после няма как да сляза от него защото някой е паркира на изхода и трябва да се връщам обратно и накрая пак минавам по улицата - в квартала има няколко такива места, знам си ги и вървя по улицата.
Да отговоря и аз защо го правя понякога - рядко, разбира се, да не съм луда да рискувам живота на детето си, щото да правя мръсно на шофьорите.  Stop
Понякога ми писва да слизам и да се качвам на тротоара през 3 метра.  Tired   Да слаломирам като скиорче - айде на улицата, айде на тротоара, айде на улицата, айде на тротоара...я да видим....тука има едни 50 см, дали да не се пробвам да мина...ааа, не може, връщам се! Кошмар е! Кошмар!  Peace

Да, особено ако си с двойна количка и теглото й заедно с децата е към 50 кг. Съжалявам, ама не тренирам за щангист, искам просто да се разходя

Mira 1919, точно това исках да кажа - паркингите няма да ни решат проблема, първо трябва да променим мисленето си  Peace

# 70
  • Мнения: 9 990
ее, поне имате късмета да минете с една количка...примерно...щото аз от слез-качи се счупих 3...ама нали нямат каско и гражданска-голям праз...ще каже някой.

# 71
  • Мнения: 599
Пред мен редовно спират майки на тротоара, изкарват си количките от багажника и отиват на разходка в морската.
Да се разпозна някоя?
Следващия път ще снимам.

# 72
  • Мнения: 1 558
На мен ми е ясно, че ги има и не са единици, но те са  като теб - такива, които само търсят как да си оправдаят идиотското паркиране, защото нямало паркинги, бързали и т.н. И ти си майка, и ти си бутала количка, но като гледам годините на детето ти смело мога да твърдя, че преди 13 години изобщо нямаше толкова коли.
Незнам, аз ще спра до тук, защото на човек, който колата му е по-ценна от дете (още повече, че е майка) явно му е много различен светогледа от моя.

 И аз да ти дам пример за  почти празен паркинг и коли от двете страни на булеварда чак до "Делфинче", става въпрос за "Кауфланд" в "Младост", Варна.

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 17:09 от __EtnA__

# 73
  • Мнения: 599
.......... защото на човек, който колата му е по-ценна от дете (още повече, че е майка) явно му е много различен светогледа от моя.

Смучете си ги от пръстите вече  ooooh!
Аз не видях някой да е писал,  че колата му е по-важна от децата, като в повечето случаи (поне при нас) става въпрос за малки улици, по които няма интензивно движение и не е проблем да се слезе на платното, ако се налага.
По натоварените улици няма спрени автомобили по тротоарите, но има разхождащи се пешеходци все едно са в парка.
И ако ми беше повече зор за колата, нямаше всеки месец да изправям джанти заради една улица осеяна с дупки, през която минавам всеки ден и в които дупки влизам, заобикаляйки ненормалнички, прибиращи децата си от ДГ и вървящи не стига по платното, ами и държащи децата си откъм колите  Shocked Всеки ден е това- ако свирна, ще бъда обвинена, че съм стресирала детето. Чакам си някой път доста време (защото дупките с всяка изминала година стават все по-дълбоки и широки) да се осъзнаят къде се намират и какво вършат, и на какво учат децата си.  В същото време тротоарът е нов и свободен.....и празен.

И аз да ти дам пример за  почти празен паркинг и коли от двете страни на булеварда чак до "Делфинче", става въпрос за "Кауфланд" в "Младост", Варна.

И какво ти пречат колите като са спрели на булеварда ( виждала съм ги) ? Пречат на останалите участници в движението, но не и на пешеходците.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
sunny day.искаш да кажеш,че майките има от къде да минат,ама настояват да ти се бутат пред колата,и малки не малки улици,колата ти на тротоара няма място.Колко пъти погледна дали има къде да вървят,дали не са принудени заради спрели НЕНОРМАЛНИЦИ.
Минавай от където си искаш и джантите са си твой проблем,за това се жалвай на кмета,майките и децата не са ти криви.

# 75
  • Мнения: 599
Mira 1919, ти въобще четеш ли какво съм писала?
Тротоарът е свободен, защото бордюрът му е  толкова висок, че и джип не може да се качи, но те са по пътя.
И си кривя джантите, защото не мога да заобиколя дупката, тъй като ще ги прегазя и влизам в нея.
И тъй като са станали огромни вече и не влизам, а си ги изчаквам да се намъдрят и осъзнаят къде са.
И не спирам на тротоара ( това къде го видя). Просто казвам, че проблемът е двустранен и не са виновни само шофьорите.
Както пречи спряла кола на тротоара, така пречи и пешеходец на пътя.

# 76
  • Мнения: 1 195
Не спирам по тротоарите. Нз работа спирам в локалното, което е своеобразен паркинг на работещите там.А иначе спирам в гараж:)Но адски се дразня на смотаняците спиращите най-нагло пред гаража ни!!!!! Ей побърквам се сутрин като тръгвам за работа и някой  идиот е спрял така че да не мога да изляза. Няколко пъти заради такъв кретеноид събудих квартала:(

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
sunny day,може и да има някакви единични случаи в които някой да е бил на платното,а тротоарът по чудо да е бил годен за ползване,но в милион пъти са повече шофорите затрудняващи пешеходците и в единия случай се рискува джанта,а в другия човешки живот.Аз казах,че шофирам всеки ден и аз съм се ядосвала на хора по платното,но като се огледам и виждам,че просто няма къде да вървят и ги изчаквам на търпеливо.
ПП.Хората се научиха да вървят по платното,когато им отнеха правото, да се движат нормално по тротоарите.

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 19:32 от Mira 1919

# 78
  • Мнения: 9 990
Хората се научиха да вървят по платното,когато им отнеха правото да се движат нормално по тротоарите.

дълги години имам наблюдения относно случващото се по нашите улици, категорично заставам зад това мнение.Пешеходеца му е вече все тая, само и само да се придвижи, да не говорим, че е закърнял до степен-те на светофар не ми спират и на пешеходна, какъв е смисъла...и си ходи вече където може и както може.

# 79
  • Мнения: 0
на мен ми плуят въху прозореца,аз пък на другия ден им слагам пирони под гумите,голям смях пада Laughing

# 80
  • Мнения: 1 565
Хората се научиха да вървят по платното,когато им отнеха правото да се движат нормално по тротоарите.

дълги години имам наблюдения относно случващото се по нашите улици, категорично заставам зад това мнение.Пешеходеца му е вече все тая, само и само да се придвижи, да не говорим, че е закърнял до степен-те на светофар не ми спират и на пешеходна, какъв е смисъла...и си ходи вече където може и както може.
Peace

sunny day , защо толкова мразиш майките с количките!? За тротоара който споменаваш, явно няма паркирали коли, защото немогат да се качат на него. Но на майката с количката аналогично явно също й е трудно да се качи на него. За останалите - незнам. Хора всякакви. Но това че майка с количка се движи по платното и теб това те дразни, какво общо има с това, че има шофьори, които паркират пречейки? Жалко за теб и че мислиш така, но за джантите които си похабила вината е в общината, а не в майките. Майките, като вървят по улицата неправят дупки с количките си.  Joy

# 81
  • Мнения: 599
Ново 20!!! Сега пък мразя майките с колички  ooooh!
Но това че майка с количка се движи по платното и теб това те дразни, какво общо има с това, че има шофьори, които паркират пречейки?

Ами общото е, че както на майките с колички им пречат колите по тротоара, така и на шофьорите им пречи тяхното присъствие на платното за движение. С тази разлика, че досега няма тема пусната от шофьори за пречещи пешеходци на пътя, но пък за коли по тротоарите - бол.
И за джантите да кажа понеже ти е много смешно - има начин да избегна дупките като ги заобиколя, само че не мога, защото точно в този момент някоя си е взела детето от ДГ и го води за ръка, и то откъм колите, а не към тротоара. Понеже много й пука за детето сигурно и за неговата безопасност  ooooh!
Боже, не вярвам, че се обяснявам като ученичка, сякаш като за малоумни, точно какво съм искала да кажа.
Спирам, ходете си където искате.

# 82
  • Мнения: X
Ново 20!!! Сега пък мразя майките с колички  ooooh!
Но това че майка с количка се движи по платното и теб това те дразни, какво общо има с това, че има шофьори, които паркират пречейки?

Ами общото е, че както на майките с колички им пречат колите по тротоара, така и на шофьорите им пречи тяхното присъствие на платното за движение. С тази разлика, че досега няма тема пусната от шофьори за пречещи пешеходци на пътя, но пък за коли по тротоарите - бол.
И за джантите да кажа понеже ти е много смешно - има начин да избегна дупките като ги заобиколя, само че не мога, защото точно в този момент някоя си е взела детето от ДГ и го води за ръка, и то откъм колите, а не към тротоара. Понеже много й пука за детето сигурно и за неговата безопасност  ooooh!
Боже, не вярвам, че се обяснявам като ученичка, сякаш като за малоумни, точно какво съм искала да кажа.
Спирам, ходете си където искате.
Много си .... емоционална. Вярвам караш внимателно?

# 83
  • Мнения: 18
Представям си как си кара колата sunny day и нек'ви диви майки с деца скачат на платното и си ходят спокойно, въпреки прекрасния свободен тротоар. Да им се чуди човек... 
Съни, това са фантасмагории...

# 84
  • Мнения: 1 565
sunny day благодаря че ми отговори! Но защо реши, че паркиралите върху тротоарите автомобили ми пречат само когато съм с количка?  Thinking Пречат ми и когато съм без количка. Твое право е да не се обясняваш повече  Peace

# 85
  • Мнения: 9 990
Но това че майка с количка се движи по платното и теб това те дразни, какво общо има с това, че има шофьори, които паркират пречейки?

Ами общото е, че както на майките с колички им пречат колите по тротоара, така и на шофьорите им пречи тяхното присъствие на платното за движение. С тази разлика, че досега няма тема пусната от шофьори за пречещи пешеходци на пътя, но пък за коли по тротоарите - бол.
..

Ами предполагам, няма форум, подобен на нашия, където да мрънкат.Пък и те си го изкарват директно на пътя-напсуват и им мине... Laughing Peace
Въпреки, че шофирам активно съм ЗА да затворят улиците около градините и училищата обаче.Защото и на мен ми се налага да ги водя за ръка, перки по гърбовете още не са им поникнали.Странно на какви неща се нервят хората, наистина.Аз точно от такива не се дразня, изчаквам, дори и да бързам-2 минути не ме спасяват ако се забавя.Голяма драма.Е, дразня се на други , но не са свързани с пешеходци.

# 86
  • Мнения: 234
Не, не съм чувала,но пък практикувам по следният начин:  Mr. Green
Купих си от "магазин за 1 лев" възможно най-яркото червено червило.И ако ми пречи вадя червилото и пиша на предното стъкло "тъпанар/ка" Mr. Green Хем не драскаш с ключ боята,хем изпитваш вътрешно задоволство от стореното.Повярвай ми много трудно се чисти Mr. Green

Да. И ние така практикуваме . Пишем "Паркирал си като идиот !"
Наистина се чисти трудно. Особено на ниски температури.Все пак е парафин,восък,масло и т.н. Laughing

# 87
  • Мнения: 12 665
Аз ода мога да напиша за пешеходците.  Въпреки че съм и от двете страни. Колко са се хвърляли пред колата . А все пак това са 2 тона. Последно като пешак гледах една мацка. Човекът спря чинно на пешеходна пътека, тя помаха весело и спря по средата да си говори по телефона.

# 88
  • Мнения: 9 990
да бе, сигурно, все ми разказват за подобни, аз пък нещо не ги виждам такива.... Laughing Peace

# 89
  • Мнения: 12 665
да бе, сигурно, все ми разказват за подобни, аз пък нещо не ги виждам такива.... Laughing Peace

Знаеш ли колко време ми трябваше са го измисля. Хеле като ми казаха, че това било нов похват при циганите.

# 90
  • Мнения: 9 990
това за циганите, дето ги писаха и в пресата-че си мятали децата-изобще не го коментирам.Те и рАкия им дават.
Говорим за мацки с телефони на средата на Борис...примерно...махащи весело... Laughingтридесет и кусур години по пътищата, от дете щото съм в автомОбил аз-не съм видяла някой да поспирва тъй демонстративно.Нищо повече.Разбира се-много съм слушала и чела тук за подобни, не отричам явно, че съществуват.Просто Аз не съм видяла такивИ.

# 91
  • Мнения: 12 665
Е, това е малък проблем.  Ще спре , ще си поговори. Поне не е опасна.  На мен тия опасните са ми дерт.

# 92
  • Мнения: 9 990
да де, демек-не е драма, каквато я изкарват и не е повод за скубане на коси. Laughing

# 93
  • Мнения: 1 565
Последно като пешак гледах една мацка. Човекът спря чинно на пешеходна пътека, тя помаха весело и спря по средата да си говори по телефона.

Това е като виц за блондинки.  Joy Joy Joy

Ми разбира се че има и откачени пешеходци! Това обаче нетрябва да е причина шофьорите да паркират пречейки на останалите участници в движението. Аз не съм виновна, че някой пешеходец е направил незнам си каква глупост или пък майка с количка е с намалено внимание и голяма разсеяност до толкова, че да застрашава живота на детето си или своя. Аз искам да се движа без да преча и без да ми се пречи!  Crossing Arms

# 94
  • Мнения: 9 990
Поради причина-че не желая да съм в жесток разрез с моите и обществените правила, аз просто се качих в кола.За да не ме псуват мен и детето ми.Имала съм доста фрапиращи ситуации-особено зимата, с две деца в индийска нишка и едното се подхлъзва и пада, а колата НЕ спира...просто не спира...Така че-и най-голямата блейка да ми е пред колата и да си говори и да ми се усмихва-по-добре така, отколкото да се подхлъзне, а аз нервно да премина през краката и/пред училището на детето един , за да си качи половината кола на тротоара, за да си стовари детето ми мина през краката Crazy на тротоара, не на улицата-еми извинете...ама то човек закърнява/Пешака е с предимство за мен лично от където и да го погледнеш.Дори да се почесва и помайва.В по-голяма степен е в невъзможност, да не говорим, че наистина Нищо не ни коства да изчакваме да преминат улицата, макар и бавно.Дори откачения пешеходец пропускам без драми, няма никакъв смисъл.Убедена съм, че ако има адекватни условия за пешеходеца-случаите на моткане , или невнимателност ще са толкова редки случаи, че няма да имате време да се замисляте.

# 95
  • Мнения: 139
Аз пък, не виждам какво общо има с паркирането и културата, дали си от СФ или не си?!

Живея в 17 милионен град, със поне 25 милиона коли. И тук няма къде да се паркира, но никой не си позволява да паркира на тротоара, камо ли перпендикулярно. Има си полиция, глоби, колчета, канали.

Ако не се съобразяваш с пешеходците, това прави ли те по-голям гражданин - софиянец- ЕнтелЕгент....

Jizzlobber - сългасна съм с всичко написано от теб.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 430
Малко побут на темата,но  да споделя нещо Laughing
В събота сутринта,когато беше голямата поледица,излизам аз рано,и точно на кръстовището до нас един син фиат Браво,с предницата се качил на тротоара,а задната част леко на платното(диагонално паркиране Mr. Green).
Тръгвам да завивам на ляво,и в поледицата колата ми не завива,кара само напред (с някакви смешни 10км/ч но се пързаля и не мога да завия),и си мисля,ей сега се забих в този фиат Confused Ударя ли го,излизам оглеждам си колата и тръгвам, ма*ната му.
Обаче на косъм Mr. Green колата спря на няколко сантиметра от другата.
Прибирам се след 2 часа,този Фиат още си стои там,но беше ударен поне от две коли ooooh! отзад беше целият с ударен багажник, а в страни,където и аз щях да го нацеля,някой го е сторил до край и бронята му беше на земята.
Кофти е,начинът по който ще се отучи да спира на кръстовище и тротоари,ама поне ще се оглежда следващият път.  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 1 565
Ех..., защо някои хора неискат да си пазят колите, а очакват че другите ще го сторят вместо тях...!?  newsm78 И аз се чудя как хората са толкова смели и паркират на кръстовища с риск за колата...!

# 98
  • Мнения: 8 999

Кофти е,начинът по който ще се отучи да спира на кръстовище и тротоари,ама поне ще се оглежда следващият път.  Mr. Green

Не, просто следващия път ще се качи изцяло на тротоара, а няма да остави дирника си да виси на улицата, та да го млатят разни пишман-шофьорчета. А пешеходците ще вият на умряло, защото няма да им е оставил дори 50 см., за да преминат покрай него.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 430
baibibi съмнявам се,че е "пишман-шофьорчета" са изгаряли от желание да го млатят Laughing Нали?!
Все пак,предполагам,че и те са пострадали по някакъв начин.Човекът просто си беше паркирал тъпо и стана тя каквато стана LaughingНа Т-образно кръстовище(и въобще ,каквото и да кръстовище нямаш право да паркираш),а и като се има предвид поледицата,нещата са били просто предопределени за него  Laughing

# 100
  • Мнения: 9 990
Голям праз-ламарините заминали.Я си представи да имаше човек там, дръзнал да пресича, или да върви...и ти просто виждаш как Не спираш....Щото, ако човека е на бордюра-колата може да спре в бордюра...

Общи условия

Активация на акаунт