Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?

  • 10 309
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 599
Аз разбирам да е претрупано с паркинги и да се дразните на паркирали по тротоарите, но при тотална липса на такива да проявявате претенции, ми се струва наглост. И съм далеч от мисълта, че на мрънкащата тук майка с количка, мъжът й не спира, където му падне като се наложи.
А кажете къде да залепя стикер или да надраскам задника с маркер/червило сигурно на бутаща количка по пътя, при наличието на идеален тротоар и липса на коли по него, м? Всекидневно се боря с такива и си троша колата по дупки, избягвайки да ги згазя.
Сигурна съм, че при наличието на паркинги няма да видите коли по тротоарите, но при наличието на свободни тротоари изобилстват пешеходци по пътя.

# 61
  • Мнения: 1 560
Ами аз като мрънкаща майка с количка също съм шофьор. Да, много е трудно с паркирането, ама в крайна сметка трябва ли всеки да слиза от кварталите в центъра с кола? В Пловдив например има паяци, във Варна няма. Сега съм в Пловдив, трябваше да ида в центъра, ами качих се на автобус, не че не ми е в пъти по-удобно в кола, ама паркингите са препълнени, паяци има, съответно има и друго решение. Във Варна паяци няма или поне аз съм виждала само 1 и то изключително рядко. Да не говорим колко гаражи си функционират като такива, а не като магазинчета и кафета.
 
А кажете къде да залепя стикер или да надраскам задника с маркер/червило сигурно на бутаща количка по пътя, при наличието на идеален тротоар и липса на коли по него, м? Всекидневно се боря с такива и си троша колата по дупки, избягвайки да ги згазя.

Аз празни тротоари съм виждала само там, където са оградени!

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 13:07 от __EtnA__

# 62
  • Мнения: 599
Аз празни тротоари съм виждала само там, където са оградени!

Има доста подновени тротоари с високи бордюри, на които е невъзможно да се качи кола, но майките с  колички са по пътя.
Няма да се повтарям, имаше преди такава тема и съм писала по случая и къде е, но до днес промяна няма.

# 63
  • Мнения: 1 560
Далеч съм от мисълта, че само собствениците на скъпи коли правят мизерии по пътищата. Но пък от друга страна аз с моята кола (която не е от най-евтините) не мога да направя това, освен ако не падна отгоре.



Паркирал е пред Етнографския музей във Варна, сигурно и за него е нямало подходящо място, бързал е човек, защо да не паркира така...
Аз разбирам да е претрупано с паркинги и да се дразните на паркирали по тротоарите, но при тотална липса на такива да проявявате претенции, ми се струва наглост.
Е нека съм нагла и искам паяци за Варна.

# 64
# 65
  • София
  • Мнения: 1 846
Аз разбирам да е претрупано с паркинги и да се дразните на паркирали по тротоарите, но при тотална липса на такива да проявявате претенции, ми се струва наглост. И съм далеч от мисълта, че на мрънкащата тук майка с количка, мъжът й не спира, където му падне като се наложи.
А кажете къде да залепя стикер или да надраскам задника с маркер/червило сигурно на бутаща количка по пътя, при наличието на идеален тротоар и липса на коли по него, м? Всекидневно се боря с такива и си троша колата по дупки, избягвайки да ги згазя.
Сигурна съм, че при наличието на паркинги няма да видите коли по тротоарите, но при наличието на свободни тротоари изобилстват пешеходци по пътя.

Извинявай, ама наистина ли смяташ, че наличието на паркинги ще реши проблема? Ако искаш мога да ти снимам двата празни паркинга около нас и паркиралите по тротоарите коли около тях. А София ленд помните ли и огромния паркинг острани, където винаги имаше места, но за сметка на това колите по булеварда стигаха почти до светофара на Семинарията? Колкото и паркинги да има българинът просто НЕ е свикнал да плаща, за да си паркира колата, да не говорим, че хич не обича да спазва правилата и да се съобразява с околните.

А на въпроса ти защо майките си бутат количките по улиците при положение, че няма коли по тротоара веднага ти отговарям защо аз го правя - или няма как да се кача на тротоара или ако успея после няма как да сляза от него защото някой е паркира на изхода и трябва да се връщам обратно и накрая пак минавам по улицата - в квартала има няколко такива места, знам си ги и вървя по улицата.

# 66
  • Мнения: X
А на въпроса ти защо майките си бутат количките по улиците при положение, че няма коли по тротоара веднага ти отговарям защо аз го правя - или няма как да се кача на тротоара или ако успея после няма как да сляза от него защото някой е паркира на изхода и трябва да се връщам обратно и накрая пак минавам по улицата - в квартала има няколко такива места, знам си ги и вървя по улицата.
Да отговоря и аз защо го правя понякога - рядко, разбира се, да не съм луда да рискувам живота на детето си, щото да правя мръсно на шофьорите.  Stop
Понякога ми писва да слизам и да се качвам на тротоара през 3 метра.  Tired   Да слаломирам като скиорче - айде на улицата, айде на тротоара, айде на улицата, айде на тротоара...я да видим....тука има едни 50 см, дали да не се пробвам да мина...ааа, не може, връщам се! Кошмар е! Кошмар!  Peace

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз съм от живеещите в центъра.Кошмар!
Паркираните както им падне автомобили изобщо не ми правят впечатление, защото просто НЯМА как да се паркира.
Някяк си свикнах - буташ количката по улицата, заобикаляш, като на рали Joy Mr. Green
е само за това се радвам , че вече не живея в София ... , макар че ми липсва  Heart Eyes
 При нас в Бургас , напоследък ме радват много общинарите , всичко що е пряка в близост до центъра е Синя зона , така се паркира както трябва и тротоара е свободен. Съгласна съм да си плащам и да спирам като нормален човек.
  Най-хубаво е в петък вечер в квартала, в който живеем ... през седмицата всичко е пълно , дори и градинките .... но в петък ... няма никой  newsm44 , всички си отиват  Hug
Не е само това,в нашия комплекс започнаха да оправят тротоарите и слагат колчета,поне единия тротоар става за да мине човек.
Активен шофьор съм,винаги се съобразявам къде паркирам,може би защото за четвърти път бутам количка  по улиците,а сега ако има и някое от другите деца с мен става супер опасно,не разбирам как купчини ламарини са по ценни от децата ни,но все повече идиоти се намират да паркират на тротоари,не намалят.
Един път се развиках на един човек който паркира на тротоара точно пред мен,а аз   с количката,наложи ми се да изчакам да се намести,като съответно ми отряза проходимостта по тротоара,той ми се репчи и ми показва другите паркирани коли,какво да очаквам от такива малоумници.

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 15:48 от Mira 1919

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Боже, колко съм била заблудена... досега си мислех, че тия с пироните и пукането на гуми са някакви квартални гаменчета, а то... майчета сладки.
Даааа, и аз това се замислих #Crazy Нормални хора не останаха в тая държава. То бива злоба, но това е.... ooooh! Наскоро ми надраха колата с ключове. Мислех, че е някое пияно хлапе, но нищо чудно да е някоя благовидна домакинка, която просто си е заплюла това място на пътя за собствената си каляска Mr. Green
Ако с твоята купчина ламарини,си застрашила живота на моите деца,хич не ми пука дали ще ме наричаш злобна или домакиня.Как не ви го побира акъла какво причинявате ,не знам.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 846
А на въпроса ти защо майките си бутат количките по улиците при положение, че няма коли по тротоара веднага ти отговарям защо аз го правя - или няма как да се кача на тротоара или ако успея после няма как да сляза от него защото някой е паркира на изхода и трябва да се връщам обратно и накрая пак минавам по улицата - в квартала има няколко такива места, знам си ги и вървя по улицата.
Да отговоря и аз защо го правя понякога - рядко, разбира се, да не съм луда да рискувам живота на детето си, щото да правя мръсно на шофьорите.  Stop
Понякога ми писва да слизам и да се качвам на тротоара през 3 метра.  Tired   Да слаломирам като скиорче - айде на улицата, айде на тротоара, айде на улицата, айде на тротоара...я да видим....тука има едни 50 см, дали да не се пробвам да мина...ааа, не може, връщам се! Кошмар е! Кошмар!  Peace

Да, особено ако си с двойна количка и теглото й заедно с децата е към 50 кг. Съжалявам, ама не тренирам за щангист, искам просто да се разходя

Mira 1919, точно това исках да кажа - паркингите няма да ни решат проблема, първо трябва да променим мисленето си  Peace

# 70
  • Мнения: 9 990
ее, поне имате късмета да минете с една количка...примерно...щото аз от слез-качи се счупих 3...ама нали нямат каско и гражданска-голям праз...ще каже някой.

# 71
  • Мнения: 599
Пред мен редовно спират майки на тротоара, изкарват си количките от багажника и отиват на разходка в морската.
Да се разпозна някоя?
Следващия път ще снимам.

# 72
  • Мнения: 1 560
На мен ми е ясно, че ги има и не са единици, но те са  като теб - такива, които само търсят как да си оправдаят идиотското паркиране, защото нямало паркинги, бързали и т.н. И ти си майка, и ти си бутала количка, но като гледам годините на детето ти смело мога да твърдя, че преди 13 години изобщо нямаше толкова коли.
Незнам, аз ще спра до тук, защото на човек, който колата му е по-ценна от дете (още повече, че е майка) явно му е много различен светогледа от моя.

 И аз да ти дам пример за  почти празен паркинг и коли от двете страни на булеварда чак до "Делфинче", става въпрос за "Кауфланд" в "Младост", Варна.

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 17:09 от __EtnA__

# 73
  • Мнения: 599
.......... защото на човек, който колата му е по-ценна от дете (още повече, че е майка) явно му е много различен светогледа от моя.

Смучете си ги от пръстите вече  ooooh!
Аз не видях някой да е писал,  че колата му е по-важна от децата, като в повечето случаи (поне при нас) става въпрос за малки улици, по които няма интензивно движение и не е проблем да се слезе на платното, ако се налага.
По натоварените улици няма спрени автомобили по тротоарите, но има разхождащи се пешеходци все едно са в парка.
И ако ми беше повече зор за колата, нямаше всеки месец да изправям джанти заради една улица осеяна с дупки, през която минавам всеки ден и в които дупки влизам, заобикаляйки ненормалнички, прибиращи децата си от ДГ и вървящи не стига по платното, ами и държащи децата си откъм колите  Shocked Всеки ден е това- ако свирна, ще бъда обвинена, че съм стресирала детето. Чакам си някой път доста време (защото дупките с всяка изминала година стават все по-дълбоки и широки) да се осъзнаят къде се намират и какво вършат, и на какво учат децата си.  В същото време тротоарът е нов и свободен.....и празен.

И аз да ти дам пример за  почти празен паркинг и коли от двете страни на булеварда чак до "Делфинче", става въпрос за "Кауфланд" в "Младост", Варна.

И какво ти пречат колите като са спрели на булеварда ( виждала съм ги) ? Пречат на останалите участници в движението, но не и на пешеходците.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
sunny day.искаш да кажеш,че майките има от къде да минат,ама настояват да ти се бутат пред колата,и малки не малки улици,колата ти на тротоара няма място.Колко пъти погледна дали има къде да вървят,дали не са принудени заради спрели НЕНОРМАЛНИЦИ.
Минавай от където си искаш и джантите са си твой проблем,за това се жалвай на кмета,майките и децата не са ти криви.

Общи условия

Активация на акаунт