Как да реагираме, ако автомобил ни пречи с паркирането си?

  • 10 275
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 573
Преди време имаше идеи и за залепяне на трудноотлепящо се фолио върху предното стъкло.
А4, такова, че да го чегърташ с бръснарско ножче.
Най-резултатно ми изглежда.
Ммда. Върху такова фолио мъжът ми ми изпечата надпис  "Паркирал си като идиот!". Достатъчно ясно и ефективно. Лепя ги на предния джам пред шофьорското място. Прилагам ги само на рецидивисти, заради които не мога да мина по тротоара с количката и ми се налага да слизам с нея на булеварда за да ги заобиколя с риск да сгазят мен и детето.

# 16
  • Мнения: 1 565
Не че някога ще ги изпълня де, ама е приятно да си представям.
Joy Joy Joy

Всъщност неисках да отпуша агресивност в хората, но като чете човек как мислят другите и сякаш става по - леко и приятно.

Бележчици съм писала, но резултата е 0-лев. Обаче като видят как им вдигаш чистачките и ако са на близо как скачат...  Whistling Един така си мислеше, че може спокойно да ни затвори колата, в паркинг на KFC. Ама мъжът ми не се стърпя и като подхвана чистачките и оня беж да бърза да не му потрошат колата. Че и невъзпитани сме били и трябвало да го чакаме  Thinking

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 14:22 от Vyara D

# 17
  • Мнения: 9 990
На моята кола огледала се прибират от мен лично винаги, а чистачките не се вдигат. ThinkingАко някой напъне да ги вдига да стоят прави-ще ги счупи предполагам. ThinkingДруг въпрос е, че спирам на обозначено за това място или на достатъчно широко и непречеща на никой.
Аз как реагирам-заобикалям, слизам, мрънкам си наум-толкова.За 7 години бутане на колички, колела и вървяща с малки деца по улиците си знам...2 колички съм счупила от слез-качи се, милион псувни съм отнесла.Затова просто се качих на кола и аз.

# 18
  • Мнения: 1 565
Jizzlobber на кола като твоята, ако пречи ще й оставям бележчици или ще си купя червило за тази цел   Mr. Green
 Joy

# 19
  • Мнения: 9 990
Благодаря за разбирането, аз пък ще се старая да спирам адекватно в замяна! Grinning

# 20
  • Мнения: 12 665
Знам, че тук списващите никога не паркират кофти и винаги се съобразяват с всички. Но на мен ми се е случвало, без да искам, да направя някоя глупост. Не съм видяла, не съм съобразила...  

# 21
  • София
  • Мнения: 1 573
И аз съм шофьор. Паркирам на синята зона пред нас или на паркинг. Там не преча на никого. Живея буквално на 30 метра от парка, но за да стигна до там минавам поне 100 слизайки и качвайки се по бордюри заради разни идиоти

# 22
  • Мнения: 9 990
Знам, че тук списващите никога не паркират кофти и винаги се съобразяват с всички. Но на мен ми се е случвало, без да искам, да направя някоя глупост. Не съм видяла, не съм съобразила...  

точно така.като няма къде да спра, ходя пеша.винаги съм се чудела как за 2 кила картофи в събота, 5 преки надолу до пазара с кола слизат и естествено-са на тротоарите всички.
Аз също качвам колата ан тротоар-там, където остава метър и половина за минаване.До момента не се е налагало да ходя някъде и да спра без да искам кофти-защото знам къде отивам и спирам или на паркинг, или, ако няма къде-ходя пеша.
Куче не гледам, точно защото не желая да събирам лайна.Кола карам, защото знам, че има къде да спра, маршрутите ми са кратки и ясни, не ми е професия да обикалям града надлъж.Когато стане невъзможно за паркиране на местата, където аз ходя-ще си купя перка и ще си я монтирам на гърба. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 161
Много често ми се е случвало да паркирам неправилно.Не са ми прибирали огледалата,защото те сами се прибират след като я заключа.Чистачките не могат да ми ги вдигнат,нито са ми лепили стикери,че съм идиот.На всеки се случва да паркира неудобно за другите.Да не мислите,че ви вярвам на тези,които пишат тук простотиите с червилата и стикерите?И вие не винаги паркирате по правилата и не разбирам,защо сега така въртите очите като девственици?Изнервям се,когато някой ми пречи,но ми минава.И аз изнервям хората понякога с паркирането си,но им минава.Това са неудобствата да живееш в голям град.На който не му понася,да отиде при кокошките на село и там да паркира в обора.

# 24
  • Мнения: X
Напоследък доста често съм обхваната от войнствени настроения спрямо паркиралите като идиоти. Да вървиш с количката по платното, като от двете страни има чудесни тротоари, заети до милиметър от паркиралите идиоти... ами не е приятно. Ама както казва Шанел - минава ми бързо. За съжаление. Все си мисля, че тротоарите са за пешеходците, а колите да се оправят, ама ... айде сега да си съсипя деня в размисли за несправедливостите по света и да правя щуротии, от които ефекта ще е нулев?!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 573
На село да ходят тия дето не могат да паркират, а не нормалните хора, на които пречат. Да си ходят там и да си оставят каруцата У средата на мегданЯ и да се кефят колко са над нещата.
Като няма къде да спира паркирам по-далече и ходя до целта пеша или  прежалвам 2 лв за синя зона вместо да ощетявам инвалиди и майки с колички.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Е колите няма как да се оправят, без някой да им даде възможности за паркиране.
Случаите, в които бих прибегнала до екстремни действия, касаят нагло, дълготрайно и евентуално системно спиране на автомобил пред гараж.
Но пък нямам гараж.
Така че си оставам миролюбив човек.

# 27
  • Мнения: 9 990
[bИзнервям се,когато някой ми пречи,но ми минава.И аз изнервям хората понякога с паркирането си,но им минава.Това са неудобствата да живееш в голям град..[/b]

не на всеки минава, не на всеки..... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 12 665
А трябва ли майките с колички да се движат по 3, за да си приказват? На платното, де.

# 29
  • Мнения: X
Е колите няма как да се оправят, без някой да им даде възможности за паркиране.

Случай от днешната ни разходка:
Тротоарът от едната страна на улицата кален и разбит - никакви коли не са паркирали там. Тротоарът от другата страна - новичък и чистичък - кола до кола! Изборът не е мой откъде да мина с количката, нали?  Wink

А трябва ли майките с колички да се движат по 3, за да си приказват? На платното, де.
Ми приказва им се. Да не е забранено.  Grinning  Аз сама си разхождам детето, ама сигурно пак преча, като се движа по платното.

Общи условия

Активация на акаунт