С какво ВИЕ дразните най-много свекървите си?

  • 18 334
  • 199
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 648
Аз моята тенденциозно и нарочно я дразня като й обяснявам ....

Но го правя нарочно,признавам си.....

и:

... И още нещо-не правя това,за да я дразня ей така,за спорта,а защото ...

Правиш ли си труда да мислиш, преди да пишеш?

# 61
  • Мнения: 1 174
.....
....Да,по организирана съм от нея,старая се повече,когато правя нещо го правя както трябва,а не просто ей така...Много неща още има,но естествено няма да се обяснявам и оправдавам точно тука.Точка Mr. Green

Дими, и на мен ми направи впечатление още като го написа първия път. Ами аз имам този проблем с майка ми. В началото и аз като теб се дразнех, но после изведнъж осъзнах колко егоистично и неблагодарно е това.
Мъжът ми каза следното нещо: "Ако не ти харесва КАК го гледа майка ти, ще го пратим на ясла, там вероятно ще изпълняват всичките ти инструкции". И аз млъкнах. И престанах да мърморя.
А и не е толкова важно дали са се изкъпали всеки ден или са си мили зъбите, а дали са се прекарали времето с нея добре, колко пъти са се смяли и играли, колко приказки им е разказала и т.н.
В тоя смисъл помисли си къде са  и твоите грешки.

# 62
  • варна
  • Мнения: 1 228
Абе хора ,вие сте ужасни.Нали затова е темата хората да изказват мнение и т.н и когато нещо се различава от вашите виждания вие го нападате.

Да не е спам ще кажа ,че досега не е показала, че я дразня

# 63
  • Мнения: 1 174
Сега да напиша и нещо по темата.
Не прочетох някой да си признава истински недостатък, дето би могъл да дразни свекърва им, и не само нея /ако пък някоя все пак е писала извинявам се   bouquet/.
Ще ви кажа какво дразнеше моята свекърва, без обаче дори грам да ми е правила забележка, то просто се усеща.
Незрялостта ми. Глупаво момиче, хвърчащо в облаците, и без никакъв опит в оправяне със семеен бюджет, домакинство и т.н.
Затвореността ми - гледам да се прибера в стаята ни вечер, не разговарям със свекърите с повече от няколко думи.
Инатът ми - вижда как като си навия нещо на пръста, не мирясвам докато не стане както съм решила.
Командоренето - сина й е добър човек, спокоен и мек характер, аз избухлива и инатеста, понякога прав е той, но няма сили и нерви да ми надвие, оставя ме сама да открия колко греша, а тя го вижда това отстрани, но нищо не може да направи, освен да се притеснява за сина си.
Има и още неща, предполагам, но това са важните. Същите неща между другото са тревожели и моята майка, просто те и двете като жени с по - голям опит, са виждали нещата по - ясно отстрани.

# 64
  • Мнения: 2 651
Моля,моля,аз благодарности съм й изказвала многократно,дори и тука много пъти съм казвала,че ми помага.Никога не съм отричала помоща й,никога не съм я плюла или нападала.Щото тука такива ужасии съм чела,че ....Друго имах предвид,но очевидно не се изразих така,че да се разбере.

# 65
  • Мнения: 95
Никога не бих дразнила свекърва ми нарочно. Защо? Защото е по-възрастна от мен? Защото е отгледала човека, когото обичам и бащата на детето ми? Защото ми е направила нещо? Глупаво е! Незряло е!

А неволно, може би в началото това, което я дразнеше или по-скоро притесняваше, е, че аз съм доста по-млада (малка) от сина и. Имаме 16 г. разлика. Днес вече вижда и знае, че аз обичам мъжа ми, че се грижа за дома ни, за детето ни, за всичко...

Уважавам я. Дори спокойно мога да кажа, че я обичам. Да, има си своите кусури, но да я дразня защото ни делят 40 години ли? Не мога да го възприема!  Peace

По другия въпрос - Аз ще съм бъдеща свекърва, да ми е жив и здрав сина ми, да ми доведе снаха!  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 186
Няма хора,които да не се дразнят поне малко.Кога за дреболии,кога за нещо по-значимо,но не можеш да живееш и/или общуваш с някого и всичко да е цветя от рози.Просто моите свекъри са много нормални и земни хора.Само че за голямо мое съжаление вече не са между живите.Много добри хора.
 И в тоя ред  на мисли статията за свекървите е ужасна.Няма нищо вярно.Поне в моя случай. Peace

# 67
  • Мнения: 3 621
Ще ви кажа какво дразнеше моята свекърва, без обаче дори грам да ми е правила забележка, то просто се усеща.
Незрялостта ми. Глупаво момиче, хвърчащо в облаците, и без никакъв опит в оправяне със семеен бюджет, домакинство и т.н.
Моята свекърва пък се дразни много именно защото съм зряла, не хвърча в облаците и се справям много добре и със семейния бюджет и с домакинството.
Дразни я факта, че не може да "ме води за носа"

# 68
  • Мнения: 186
Моята свекърва пък се дразни много именно защото съм зряла, не хвърча в облаците и се справям много добре и със семейния бюджет и с домакинството.
Дразни я факта, че не може да "ме води за носа"[/color]

Без да се заяждам-е,как ги разбирате тези работи?Свекървата директно си ви казва какво я яде или по някакви постъпки и жестове? newsm78

# 69
  • Мнения: 2 457

И мъжът ти съгласен ли е майка му да си мисли такива неща за теб? Rolling Eyes
Деси, той няма думата за това Naughty. А и настина е на моя страна, защото каквото повикало - такова се обадило. Другата снаха милата вече 10 години се пъне да се хареса, носи зимнина, яйца, момичето от родното си село, ходи закопчана с блузи като монахиня, какво ли не прави и пак е лоша, пак  нещо не е както трябва...Така че, там случая е неспасяем. Кичур от косата си няма да мръдна за да се харесам на тая жена, а и никому не е нужно това според мен.
Ние сме си отделно, те са отделно. Никой на никой не пречи.

# 70
  • София
  • Мнения: 8 003
Със свекърва ми сме от различни вселени. Никога не съм я дразнила умишлено. Не съм конфликтна личност и в по-напечени ситуации ограничавам контакта, вместо да се чепкам излишно.
Разбиранията ни за живота нямат допирни точки и вероятно съм я дразнила с всичко. В някакъв момент осъзнах, че комуникацията е иманентно увредена.

# 71
  • Мнения: 1 559
Никога не съм я дразнила умишлено, напротив с ръка на сърцето мога да кажа ,че съм положила всички усилия нещата да вървят....уви не се получи.
Свекърва ми е егоист!! Заявявам го без капка злоба или яд, това е просто тя....такава е и това е. Тя има силно чувство за собственост и като и пресечеш пътя на такава тема става страшно.
И аз не я дразня, тя ме МРАЗИ. Казвала ми го е директно, мрази ме заради

-това ,че синът и се изнесе /нищо ,че той се изнесе 3 месеца преди да имаме връзка Simple Smile/ "заради" мен
-за това,че той ме обича повече от колкото нея /зададе му въпроса ребром/
-за това ,че имам добри отношения със свекъра си /те са разведени ,но мен това не ме касае. Аз гледам кой как се държи с мен и нищо друго/
-заради това, че действам с твърда ръка и не позволявам да се бъркат в семейството ми.

Такива сополиви историйки,за това кой как готви,пере,чисти и т.н. са смешнии са бели къхъри както се казва. Просто е несериозно,дано ме разбирате правилно,не подценявам ничии проблеми, но не ги търсете умишлено.

# 72
  • Мнения: 1 340
Абе умишлено никога не съм и не бих дразнила майката на съпруга ми. НО съм сигурна, че с моите претенции за храненето и гледането на децата ми (в което тя помага доста често) съм я изнервяла не веднъж, ама тя не го е показвала или го е обръщала на майтап.. . Виж баща ми като почна да влизам в дълги инструктажи за хранене и отглеждане, евентуално даване на лекарства - ме спуква от подигравки, пък като се обадя да попитам спазват ли се инструкциите ми отговаря, че децата са държани гладни и на студено примерно.. Joy

# 73
  • Мнения: 4 300
Такива сополиви историйки,за това кой как готви,пере,чисти и т.н. са смешнии са бели къхъри както се казва. Просто е несериозно,дано ме разбирате правилно,не подценявам ничии проблеми, но не ги търсете умишлено.
Принципно си права,  ако живеете отделно и не си висите една на друга на полите. И аз не разбирам как може някой да се дразни от чуждата подредба, ако ходи на гости веднъж на три месеца. Аз примерно въобще не я знам моята по какъв начин готви, как си мие съдовете или как си подрежда къщата. Нито пък тя знае как давам лекарства на детето или как го приспивам, или нещо друго, щото за 3 години не знам дали й се събират и 24 часа общо насаме с него.

# 74
  • София
  • Мнения: 399
Абе хора ,вие сте ужасни.Нали затова е темата хората да изказват мнение и т.н и когато нещо се различава от вашите виждания вие го нападате...
Точно. А това, че усещаш с какво си подразнил някого, не означава непременно, че нямате нормални взаимоотношения! Тези, които мислят, че не дразнят никого с нищо, вярват ли си?

Общи условия

Активация на акаунт