С какво ВИЕ дразните най-много свекървите си?

  • 18 332
  • 199
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 702
Тва пък, че го е родила, въобще не я одостоява с титлата майка. И мен ме е родила жена, която обаче не е била, не е и няма д ами бъде майка никога. Или трябва да я уважавам само затова, че ме родила?!

# 136
  • Мнения: X
Не ме дразни, понеже не се познаваме лично. Смятам, че така е най-добре. Искам да ми е спокойно. Не са ми необходими излишни и натоварващи запознанства, а що се отнася до такова със свекърва, няма как да бъде друго. Пък и няма цял живот да ми бъде свекърва,я ! Laughing

# 137
  • Мнения: 655
Нищо не правя нарочно и никога не бих! Свекърва ми е прекрасна жена, много възпитана. Знам, че понякога не им е приятно на свекърите, че по-често ходим до София при моите родители, а не при тях в Париж, но и те много пътуват и когато ние можем да отидем при тях, то те не могат да ни посрещтнат. Разибира се, никога не са го казвали или показвали, но аз го усещам. Не се сещам за друго нещо.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Пък и няма цял живот да ми бъде свекърва,я ! Laughing

В смисъл ? Смяташ синът й да не ти е съпруг ли ?

# 139
  • Мнения: X
E, цал живот, едва ли Wink

# 140
  • Мнения: 12 676
E, цал живот, едва ли Wink

Да не замисляш убийство?

# 141
  • Мнения: X
Стига де, аз съм будистка,  кви убийства, кви пет лева...Ама не казвам, че ще се разделим, а че е много вероятно да се случи някога, защото интимния партньор е променлива величина, а еднообразието носи печал.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 250

Но да дразниш съвсем преднамерено някой, който така и така ти е рода, не виждам смисъл.
И каква рода ми е майката на мъжът ми newsm78 . Ние не сме женени с него, пък дори и да бяхме- това пак не я прави моя родственичка Confused

A ако имаш син? И след време някоя така ..... Всичко се връща, помнете!
Значи трябва да се питаме какво са направили свекървите, че да им се връща така сега.

Майката на мъжа ми НЕ ми е роднина! Аз съм се оженила за мъжа си, не за цялото му семейство!
По закон ти е роднина  smile3521:

Семеен кодекс

Сватовство

Чл. 76. (1) Роднините на единия съпруг са роднини по сватовство както на другия съпруг, така и на неговите роднини.

(2) В линията и в степента, в които едно лице е роднина на единия съпруг, то е роднина по сватовство на другия съпруг.

(3) Степента на родството по сватовство между роднините на единия съпруг и роднините на другия съпруг се определя, като се съберат степените на родство между единия съпруг и неговите роднини и другия съпруг и неговите роднини.

(4) Съпругите на двама братя или съпрузите на две сестри са роднини по сватовство от втора степен.

(5) Родството по сватовство има правно значение само в предвидените от закона случаи.

(6) Родството по сватовство се прекратява с прекратяването на брака.
[/quote]

# 143
  • Мнения: 2 457
Значи свекървата е роднина само  на тази жени, които имат брак Grinning

# 144
  • Мнения: 12 676
Значи свекървата е роднина само  на тази жени, които имат брак Grinning

Предвиждам драстично намаляване на браковете.

# 145
  • Мнения: 1 252
Тва пък, че го е родила, въобще не я одостоява с титлата майка. И мен ме е родила жена, която обаче не е била, не е и няма д ами бъде майка никога. Или трябва да я уважавам само затова, че ме родила?!

E, все на някой трябва да дължиш това , което си.
Нямах предвид в булквалния смисъл , че го е родила, а че го е създала такъв , във каквто си влюбила.

# 146
  • Мнения: 1 615
Гледам на роднините на половинката (даже не съпруг, а партньор в живота) точно както и на своите - каквито такива. Не съм избирала и моите, както и той неговите. Добри, лоши - има от всичко и от 2-те страни. Брат ми няма деца все още. Гледам на детето на зълва си като на своя племенница и това няма да се промени, когато (дай, Боже!) се роди "кръвно" племенниче Simple Smile

Това няма нищо общо с това как те ме възприемат. И да не е взаимно, какво от това? Аз отговарям за собственото си поведение.

# 147
  • Мнения: 654
Гледам на роднините на половинката (даже не съпруг, а партньор в живота) точно както и на своите - каквито такива. Не съм избирала и моите, както и той неговите. Добри, лоши - има от всичко и от 2-те страни. Брат ми няма деца все още. Гледам на детето на зълва си като на своя племенница и това няма да се промени, когато (дай, Боже!) се роди "кръвно" племенниче Simple Smile

Това няма нищо общо с това как те ме възприемат. И да не е взаимно, какво от това? Аз отговарям за собственото си поведение.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 148
  • Мнения: 2 457
Тва пък, че го е родила, въобще не я одостоява с титлата майка. И мен ме е родила жена, която обаче не е била, не е и няма д ами бъде майка никога. Или трябва да я уважавам само затова, че ме родила?!

E, все на някой трябва да дължиш това , което си.
Нямах предвид в булквалния смисъл , че го е родила, а че го е създала такъв , във каквто си влюбила.
И над това може да се поспори. Дали верно тя го е създала такъв Thinking, Тя го е родила - да, но кой го е отгледал (знаем че масово в БГ децата са гледани повече от баби и дядовци защото родителите е трябвало да работят). Чий характер носи, човешкият характер е съвкупност от много фактори. Не е само възпитанието... Знаете, понякога родители и деца толкова много се различават като хора, че да се чуди човек как може да са роднини. Така че майката не единственият "виновник" за характерът и поведението на своето дете (било добро или лошо).

# 149
  • Мнения: 64

Така че майката не единственият "виновник" за характерът и поведението на своето дете (било добро или лошо).

Успокояваш ли се? Wink

Общи условия

Активация на акаунт