Упорит мухъл в спалнята

  • 33 070
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 679
Преди 1 година се появи мухъл на тавана на спалнята. Пръскахме с различни препарати, САВО помогна най-много. Това лято направихме ремонт - външна изолация и ремонт на покрива (апартаментът е на последен етаж, панел). След този немалък ремонт отново се появи мухъл. Вече не знам какво да правя  ooooh!, моля тези, които са имали подобен проблем и са се справили да споделят.

Последна редакция: нд, 16 яну 2011, 10:36 от Нежна

# 1
  • Мнения: 1 387
Купете си влагоабсорбатор  Peace.Нашият е електрически - "Аляска" .Купихме го от Метро,но преди 2 години.Цената беше около 210 лева.Има колелца и го местим от стая в стая.Нещо не намирам снимка  обаче за да ти го покажа .

# 2
  • Мнения: 679
Имам Церезит Стоп влага с хапчетата, но не съм много доволна от ефекта. Може да потърся този електрическия. Доволни сте, така да разбирам?

# 3
  • Мнения: 1 387
Да,много сме доволни!

# 4
  • Мнения: 729
Ние решихме проблема с вътрешна изолация.Вече 4 г. нямаме проблем с мухъла.

# 5
  • Мнения: 134
Ние имахме същия проблем, освен тавана и на стените. Последен етаж сме, имаме и външна изолация. Сложихме декоративни пана от стиропор по таваните.  По стъклата на прозорците също имаше доста влага. Започнах да оставям прозорците със съвсем малък процеп за чист въздух - дръжките на прозореца са долу горе на 45 градуса.  Влагата изчезна с нея и мухала.
Трябва да разбереш откъде идва влагата. Дано съм ти била полезна Wink

# 6
  • Мнения: 5 701
Купете си влагоабсорбатор  Peace.Нашият е електрически - "Аляска" .Купихме го от Метро,но преди 2 години.Цената беше около 210 лева.Има колелца и го местим от стая в стая.Нещо не намирам снимка  обаче за да ти го покажа .

Колко е голям този  влагоабсорбатор ?

# 7
  • Мнения: 1 310
Важно е с какво се отоплявате и дали сушите дрехи в стаята.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 405
В метро продават влагоуловители Аласка за около 150 лв. с капацитет10 Л/денонощие.Достатъчен е за площ около 200 квадрата.Нашия е от амазон със същите възможности,но малко повече екстри за около 260 лв.До сега в най-влажно време е събирал около 3-4 л за денонощие.Просто няма повече,но го ползваме редовно.Няма мухал.

# 9
  • Мнения: 679
Важно е с какво се отоплявате и дали сушите дрехи в стаята.  Peace


Отоплението е с парно, а дрехи в тази стая не суша.

# 10
  • Мнения: 1 310
Важно е с какво се отоплявате и дали сушите дрехи в стаята.  Peace


Отоплението е с парно, а дрехи в тази стая не суша.
Хм! newsm78
В такъв случай, от опит споделям, че една вътрешна изолация, но добре направена, ще реши проблема.  Peace

# 11
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
И аз търся разковничето на този проблем  Sad

# 12
  • Мнения: 679
Важно е с какво се отоплявате и дали сушите дрехи в стаята.  Peace


Отоплението е с парно, а дрехи в тази стая не суша.
Хм! newsm78
В такъв случай, от опит споделям, че една вътрешна изолация, но добре направена, ще реши проблема.  Peace

Имам нова външна изолация, монтирана през 2010 г. Нямам намерение да слагам и вътрешна сега. Пък и смятам, че външната е по-ефективна. Peace
Влияе ли алуминиевата дограма за образуване и влага в стаята?
Вярно ли е, че има специална боя против мухъл, ако някой е ползвал, нека сподели?

# 13
  • Мнения: 353
има такъв латекс, боядисахме и имаше ефект около 2 години, може да пробвате и с него, не е по-скъп от обикновенния, но си вземете и електрически влагоабсорбатор за да събира влагата

# 14
  • Мнения: 134
Къде е мухалът? В ъглите, към външната стена, до прозореца или към вътрешните стени? Пиши много ли е или е локализиран на едно и също място

Общи условия

Активация на акаунт