Защо тийнейджърите проявяват насилие?

  • 5 740
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 885
Надали ще ме разберете. Аз съм атеист и не си казваме молитва преди което и да е ядене.  Whistling

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тогава ми е още по-странно как атеист може да смята, че само религията е спасението от насилие???

# 77
  • Мнения: 2 885
Кога пък съм твърдяла такова нещо? Само религията надали....
Казвам какво е по тукашните ширини, че се учи религия, че училищата са под опеката на църквата, че църквата играе значителна роля в държавното управление, че е страната с най-малко разводи, че семейство с 4 деца е нормално нещо и пр. и пр. Възпитанието е в основата, не религията.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 744
А има ли училища, които НЕ са под опеката на църквата???

# 79
  • Мнения: 2 885
Да, има. Но са много малко, т.к. са нови. Домашното обучение е разрешено от закона. Ти решаваш къде искаш да запишеш детето си. Коментира се да се прекъсне практиката учителят да има задължителен сертификат по религия. Но на мен ми харесва именно традиционното, т.к. знам последствията от слободията в БГ.

# 80
  • Мнения: 5 710
Според мен, в днешно време светът е горе-долу хомогенен, като  ценности.
Да кажем хуманистични такива ( да обичаш хората, да пазиш живота, да си състрадателен и т.н) . После идват някакви умения как да се държиш в обществото, в което си ( да си учтив, да уважаваш възрастните хора, да помагаш и т.н) или норми ( да не ходиш без гащи,  да не си ядеш сопола и т.н).
Религиите не виждам какво общо имат, какво като накрая на материала за "Защо не е ОК да обеся котката" им прочетат 3 реда за Бог, че е единствен, или че Исус е неговия спасител. Не виждам логика. Единственото, което предполагам се цели е да се назубрят тези 10 думи, без разбира се детето да разбира нищо, за да може сигурно в по-напреднала възраст да почне по-лесно облъчването за първородния грях, за това как Исус е умрял за него и неговото спасение и как ако не приеме Исус в сърцето си ще бъде загубен за вечен живот.
Ужас, като си помисля, че живея в Италия и трябва да се примиря с всичко това ми иде да се гръмна.

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 16:44 от 10 c's

# 81
  • Мнения: 2 885
10 c's, не е това основната цел. Никой не държи да знаеш N на брой молитви в края на срока.

# 82
  • Мнения: 5 710
10 c's, не е това основната цел. Никой не държи да знаеш N на брой молитви в края на срока.

сигурно, интересно ми е каква е целта, тогава.


(ПС: Дядо ми е на 90г. и пълен атеист и комунист. Той е изучавал вероучение. На погребението на баща ми нямаше свещеник и дядо ми разчувстван включи спомени от първите си 5 години и изпя една молитва. Дума по дума запомнени, като тези от книжката. Така че аз мисля, че тези неща се закодират много дълбоко и са на това място там, с конкретна цел).

# 83
  • Мнения: 2 885
10 c's, препоръчително е. Писах вече. В училищата, които не са под опеката на Католическата църква програмата е разделена на направленията ‘Moral and Spiritual Development’, ‘Justice and Equality’, ‘Belief Systems’ and ‘Ethics and the Environment’.

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 17:11 от немирница

# 84
  • Германия
  • Мнения: 327
Как бе хора не разбирате - това са децата "индиго"  Rolling Eyes
Казвам го иронично.
Имам близка с проблемно дете на възрастта на сина ми, от сега образованата и иначе възпитана майка се е зачела в такива неща и това ме накара да се разчета в нет-а. Та това й е оправданието - защо чедото е различно и как да не го прави идентично с другите, то си имало своя индивидуалност. Нищо, дори психоложката в градината, учителките мислят друго....

Това с децата-идиго е най-голямата глупост,която напоследък се тиражира по медиите.И  вместо да се помогне на тези деца,проблемите им се задълбочават,а родителите им просто си търсят оправдание вместо да реагират адекватно.

# 85
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
почти цялото население нашенско. Хората масово се държат като деца в сладкарница, самите те не могат да се контролират, а какво остава да са опора за децата си!

Точно така....

Това лято нервите ни се скъсаха. Пуберите от съседния вход всяка вечер до 2 през нощта крещаха пред прозорците ни. Съпругът ми им направи забележка, съседа отгоре направо ги изпъди, а съседа от първия етаж излезе посред нощ с отверка и взе да разглобява пейката, защото не може да мигне от викове и глупости. Бащата на един от тийновете го видял...и разбрал-неразбрал какво прави взе да го псува от петия етаж. До бой между двамата се стигна. Биячът е шеф във МВР, а съседа и той там работеше.
Синът ми казал на една от майките на тийновете, че вечер не можем да спим от крясъците им, я тя му отговорила - "Да вземат ваш`те да цепят дърва и ще видиш как непробудно ще спят."
Ами прост народ и каквото и да кажеш няма абсолютно никаква полза. Какво трябва да очаквам от децата им, ако родителите са такива диваци.

# 86
  • Мнения: 2 484
почти цялото население нашенско. Хората масово се държат като деца в сладкарница, самите те не могат да се контролират, а какво остава да са опора за децата си!

Точно така....

Това лято нервите ни се скъсаха. Пуберите от съседния вход всяка вечер до 2 през нощта крещаха пред прозорците ни. Съпругът ми им направи забележка, съседа отгоре направо ги изпъди, а съседа от първия етаж излезе посред нощ с отверка и взе да разглобява пейката, защото не може да мигне от викове и глупости. Бащата на един от тийновете го видял...и разбрал-неразбрал какво прави взе да го псува от петия етаж. До бой между двамата се стигна. Биячът е шеф във МВР, а съседа и той там работеше.
Синът ми казал на една от майките на тийновете, че вечер не можем да спим от крясъците им, я тя му отговорила - "Да вземат ваш`те да цепят дърва и ще видиш как непробудно ще спят."
Ами прост народ и каквото и да кажеш няма абсолютно никаква полза. Какво трябва да очаквам от децата им, ако родителите са такива диваци.

О, затова има по-разумно решение! Не кавга, не бой, а хвърляне по тях от висок етаж или от покрива на 2шишета от кока-кола, пълни с вода! Ефектът е невероятен! Изчезват на секундата! Хвърляме едното шише и преди още да е стигнало до земята, трябва да хвърлим и другото. Тоест създаваме впечатление, че ако останат да вдигат шум ще има и още! Но, разбира се трябва да хвърлим шишетата така, че да паднат до тях, а не да улучим някое дете. Малко е деликатно. Такова шише, ако удари по главата някого, може и да го убие! Целта е хубаво да ги изплашим и евентуално да ги окъпем с вода.  А как гърмят при падането, не е за разправяне! Но аз по-християнски начин за разправа с тях от този не зная.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 17:51 от vl

# 87
  • Мнения: 4 300
Много зряло  Tired Да утрепем някой, да научим децата, че агресията е начинът за решаване на проблемите.
Дано да е шега ...

# 88
  • Мнения: 2 484
Религията не е единствената, която може/това дори е съмнително/ да възпита обич и да отхвърли насилие. Религията вкарва такава заблуда, каквато незрелият детски мозък може да изтълкува различно. Затова няма нужда да бъде натрапвана и предлагана като единствено средство за справяне с насилието. Посочете ми държава, в която е въведена религията в училище и насилието е елиминирано. Аз не знам за такава.

Да, религията не е единствената, но може да помогне доста. Това, че я споменаваме не означава, че я натрапваме! Твърде много хора не знаят какво значи "натрапване". Да я натрапваме означава да кажем, че именно тя е единствената, която ще реши проблема и да настояваме, че вие върлите атеисти НЕПРЕМЕННО трябва да станете религиозни и да възпитате децата си в религиозен дух! Е, не сме стигнали дотам. Просто смятаме, че религията може да направи от децата свестни хора. Вярно, че има и престъпници, произлизащи от религиозни семейства, но явно че те са тръгнали по лош път и вероятно са кривнали от религията. А нима Дядо Коледа, Снежанка и 7-те джуджета не вкарват децата в заблуждение? Но като че ли никой атеист не ги заклеймява.
Разбирам добре трагедията на върлите атеисти, които са отишли да живеят в страна, където религията е на уважение, за разлика от Бг. На тях им се иска да е както в Бг, но това няма как да се получи. Трябва да се адаптират към тамошните условия, просто нямат избор. Или трябва да се върнат в Бг, ако религията е толкова непоносимо нещо за тях.
Аз пък смятам, че е необходима умереност, както в религиозността, така и в атеизма. Крайностите и непримиримостта не водят до нищо хубаво.
На децата може да се обяснява, че минаването на зелено е обич към ближния.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 02:30 от vl

# 89
  • Мнения: 2 484
Много зряло  Tired Да утрепем някой, да научим децата, че агресията е начинът за решаване на проблемите.
Дано да е шега ...

Не е шега! Но както обясних, важно е да внимаваме да не утрепем някого! Нима можем да се раправяме с пияни и дрогирани пубертетчета и да има резултат? Да им обясним човешки, че трябва да отиват да спят и те ще ни послушат, така ли? Или да ги търпим всяка нощ, за да бъдем "хуманни" към тях? А те и техните родители хуманни ли са към нас?
Можем да извикаме полицията да ги прибере. Но, ако тя не иска да дойде? Съвсем логично е, ако вдигат шум и не искат да си отиват, а часът вече е 1 или 2, да бъдат прибрани в участъка да пишат обяснения до сутринта и евентуално да изтрезнеят. Но не е сигурно, че полицията толкова ще се загрижи.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 02:20 от vl

Общи условия

Активация на акаунт