Защо тийнейджърите проявяват насилие?

  • 5 741
  • 126
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Много зряло  Tired Да утрепем някой, да научим децата, че агресията е начинът за решаване на проблемите.
Дано да е шега ...

Не е шега! Но както обясних, важно е да внимаваме да не утрепем някого!
А ти как си сигурен, че няма да утрепеш някого????????????????????
Все повече ме шокираш! Shocked

Можем да извикаме полицията да ги прибере. Но, ако тя не иска да дойде? Съвсем логично е, ако вдигат шум и не искат да си отиват, а часът вече е 1 или 2, да бъдат прибрани в участъка да пишат обяснения до сутринта и евентуално да изтрезнеят. Но не е сигурно, че полицията толкова ще се загрижи.
Ти пробва ли преди да мяташ бомбичките?
Не е истина!  ooooh!

# 91
  • Мнения: 1 788
А не е ли по-лесно някой съвсем културно да им каже, че вдигат много шум и да помоли да намалят децибелите?
Децата са агресивни, точно защото с агресия се опитваме да ги възпитаваме. Ще хвърлиш бутилката, но те ще се ядосат, ще те намерят кой си и тежко ти после. Т.е. не е ли каквото повикало, такова се обадило?
Пред нашия блок също се събираха до късно на пейките. Честно казано, мен техния смях не ми пречи, предпочитам да слушам смях, отколкото чалгата от нечий дом, например.
Но когато им се направи културна забележка, намаляваха децибелите.
Е, пак се смеят, но поне след 22 ч. не викаха толкова.
В това отношение не мога да ги виня, защото къде ли да отидат? По-добре ли е да киснат по кафенетата и да пушат цигари? Или да се шляят по чуждите улици?
Като си спомня и ние как играехме по етажите, да са ми живи и здрави съседите, че ни търпяха.

# 92
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Именно. Не можеш да даваш агресия и да очакваш покорство....

# 93
  • Мнения: 1 788
По този повод с играенето в/покрай блока се сетих, какво всъщност ни е притеснявало, когато съседите ни се сърдят.
Не това, че се е случвало да ни подгонят, уж за да ни ступват, а това, че могат да се оплачат на родителите ни и те да ни забранят да се събираме там.
Ето това, например, сега липсва, т.е. родителския контрол.
Затова и децата сега са толкова уверени и спокойни, че нищо никой не може да им каже.
Т.е. пак стигаме до семейната среда, възпитанието и родителското поведение.

# 94
# 95
  • Мнения: 2 484
А не е ли по-лесно някой съвсем културно да им каже, че вдигат много шум и да помоли да намалят децибелите?


И това е пробвано, но не е дало резултат. Все пак те са пияни и дрогирани. Има къде да отидат. Наблизо има парк.  
Но родилският контрол липсва. Нима е нормално цяла нощ да бъдат навън и родителите да не се интересуват?

# 96
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А ти откъде знаеш,че са дрогирани? Виждаш ли ги как се друсат,или просто е така,щом са шумни,значи са надрусани...

# 97
  • Мнения: 2 484
А ти откъде знаеш,че са дрогирани? Виждаш ли ги как се друсат,или просто е така,щом са шумни,значи са надрусани...

Видяли са ги съседите, дори са намерили спринцовки. И някои са се карали в 2часа през нощта с тях, но не е имало никакъв резултат.

# 98
  • Мнения: 9
И все пак vl, по-тъп начин за преодоляване на детската агресия, от пускането на тези "бомбички", не бях чувала. Да беше дете, да разбера по някакъв начин, защо го прави, още е незряло и неосъзнаващо последствията, но от голям и зрял човек, такава реакция, ще ме простиш, но меко казано е направо убийствено тъпа, и с нищо не води до осъзнаването на децата, че извършват нещо нередно. ooooh!

       Всичко е свързано с родителите, възпитанието и примера, който се дава от тях, и не знам, как може да не го виждаме това  newsm78

# 99
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А най-гадно от всичко беше, когато сутринта излизаме за работа и в краката ни се замятат бутилки безалкохолно, обелки от кремвиши и това, което най- много ни възмути - комати от хляб. Като им се яде, да си ходят в къщи, като белите хора или да си правят мизериите пред техния вход, ние не сме им чистачи.
Направо ми се повдига като се сетя. Мизерници.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 12:49 от Мишел_

# 100
  • Мнения: 2 484
И все пак vl, по-тъп начин за преодоляване на детската агресия, от пускането на тези "бомбички", не бях чувала. Да беше дете, да разбера по някакъв начин, защо го прави, още е незряло и неосъзнаващо последствията, но от голям и зрял човек, такава реакция, ще ме простиш, но меко казано е направо убийствено тъпа, и с нищо не води до осъзнаването на децата, че извършват нещо нередно. ooooh!

Пак нищо не си разбрала! Това не е начин за преодоляване на тяхната агресия, а просто вариант за тяхното изгонване. Жалко, но друг начин няма! Има паркове, да ходят там да вдигат шум в 2ч. през нощта. Но те въобще нямат загрижеността дали ще пречат на другите или не. Дори снощи в автобуса видях такива. Заедно с това са невъзпитани, безочливи и арогантни. А в нашия случай дори с алкохол в ръцете и спринцовки около тях. Можем ли да ги превъзпитаме?

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 13:05 от vl

# 101
  • Мнения: 9
И все пак vl, по-тъп начин за преодоляване на детската агресия, от пускането на тези "бомбички", не бях чувала. Да беше дете, да разбера по някакъв начин, защо го прави, още е незряло и неосъзнаващо последствията, но от голям и зрял човек, такава реакция, ще ме простиш, но меко казано е направо убийствено тъпа, и с нищо не води до осъзнаването на децата, че извършват нещо нередно. ooooh!

Пак нищо не си разбрала! Това не е начин за преодоляване на тяхната агресия, а просто вариант за тяхното изгонване. Жалко, но друг начин няма! Има паркове, да ходят там да вдигат шум в 2ч. през нощта. Но те въобще нямат загрижеността дали ще пречат на другите или не. Дори снощи в автобуса видях такива. Заедно с това са невъзпитани, безочливи и арогантни. А в нашия случай с алкохол в ръцете и спринцовки около тях. Можем ли да ги превъзпитаме?

           Нещо май ти не схващаш. Не сме ние, които да превъзпитаваме чуждите деца. Затова си имат родители, те са тези, които трябва да ги възпитават и превъзпитават. Предпочитам да се карам с родителите им, но така да им пускаш "бомбички" върху главите им, незнам... newsm78.
Днес ще избягат, след два дена ще се върнат, и ще викат още повече, хей така на пук, и на тебе и на мене.

# 102
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Какви са тез пък наркомани със спринцовки (значи хероинови), които пият алкохол? Пък и шумни... Пияните са шумни, определено, но наркоман на хероин едвам си държи очите отворени, камо ли да крещи и да се смее.

# 103
  • Мнения: 2 484
Какви са тез пък наркомани със спринцовки (значи хероинови), които пият алкохол? Пък и шумни... Пияните са шумни, определено, но наркоман на хероин едвам си държи очите отворени, камо ли да крещи и да се смее.

Не зная, не разбирам от хероин. Но ако действително хероинът не е съвместим с алкохол можем да предполагаме, че веднъж там са се събирали такива, а друг път са били тези само пияни. Не зная.

# 104
  • Мнения: 2 484
           Нещо май ти не схващаш. Не сме ние, които да превъзпитаваме чуждите деца. Затова си имат родители, те са тези, които трябва да ги възпитават и превъзпитават. Предпочитам да се карам с родителите им, но така да им пускаш "бомбички" върху главите им, незнам... newsm78.
Днес ще избягат, след два дена ще се върнат, и ще викат още повече, хей така на пук, и на тебе и на мене.

През следващите дни се появяваха, но към 23, или най-късно 24ч. си отиваха. Или са били други, не зная. И не са викали повече напук.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт