Отговори
# 720
  • Мнения: 705
Сиси, за позиционирането на бебето потърси клипчета за Leopold maneuvers. Има много в youtube.
gingerina, за голямо бебе има статии на първа страница, мисля. Ако все още имаш въпроси, питай директно. Simple Smile

# 721
  • Мнения: 1 495
Благодаря ви много за отговорите   bouquet. Zozima,  това, което бих питала и което забравих да питам лекарката, от каква гледна точка ще е проблем, че е голямо бебето. По принцип за раждане ли (което при моята структура, а може би и по принцип не би трябвало да е проблем) или точно големината на бебето увеличава риска от руптура на матката или някакъв друг риск поради първата операция.

# 722
  • Мнения: 646
gingerina, не знам дали ще те успокоя, но и моето бебе вървеше ужким голямо. Последния месец пък го видяха да е "малко". Роди се абсолютно средностатистическо - 3600 грама.

Това което искам да кажа е, че е твърде рано за подобни коментари.
Успех   bouquet!

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 998
gingerina, мога да ти кажа при мен какво се получи.
Заради голямо бебе разкритието вървеше много бавно. Контракциите станаха много силни, на 2мин и ми казаха, че белегът няма да издържи още 9-10 часа (толкова предполагаха, че ще е необходимо) на това натоварване. Колко е било вярно и дали голямото бебе е било причината...не знам. Но още от 8мия месец ме предупреждаваха, че бебето е голямо. А големи бебета се раждат по-трудно нормално.
Но сега недей да мислиш за това. Вторият ми син се роди 100г по-малко от първия, а уж вторите бебета са по-големи Simple Smile Всичко е относително. Преди 37ма седмица не могат да ти кажат как ще е най-добре и безопасно за теб и бебето. Ще стискам палци да се получи раждането, което искаш!

# 724
  • Варна
  • Мнения: 380
Добре, сега и аз да кажа - второто ми дете 3300 първо вагинално след секцио го родих по-трудно и с повече поражения от третото (второ вагинално след секцио) - 3500, всъщност без поражения.
Мисля , че проблемът с размера е безкрайно относителен. Но съм много доволна, че вторият път се получи, защото иначе трето секцио не ми мърдаше, а едва ли е приятно преживяване, да не говорим за рисковете.  Но пак казвам, всичко е относително. Но и да беше се случило второ или трето секцио от камбанарията на изминалото време мога да кажа, че раждането е един кратък миг от живота  с детето и за мен се оказа , не толкова важен за контакта с бебето. Да, доволна съм , че при мен се получи, но и да не беше се получило не е бреме , с което не може да се живее цял живот. Мпята истината е, че за мен беше по-лесно възстановяването и организацията на ежедневието и кърменето с бебето след вагиналното раждане , но пък с първото дете винаги всичко е по-трудно, просто защото е пътви път.
Успех, момичета. Вярвайте до последно, но не забравяйте, че здраво бебе и здрава майка на финала е най-важно. 

# 725
  • Мнения: 448
Здравейте момичета, идвам пак да ви следя по обясними причини  Mr. Green

Да не да има нова тема и аз да не знам, гледам 49 страница е стигнала тази  Heart Eyes

# 726
  • Мнения: 656
Криси, много благодаря за инфото за позиционирането! За съжаление, оказа се, че ми е трудно да се справя сама по този метод  Laughing. Все пак, след много пипане, си установих, че наистина тиквето на малката си е вдясно от пъпа ми, пък ме рита някак долу, върху пикочния мехур, та си я представям напречно с дупето към гръбнака ми  Crazy (то това беше потвърдено на предишния преглед де..). Почнах да правя упражнения за обръщане от spinningbabies, днес пък се обадих и на хомеопата, та следващите 24 часа ще си пия и лекарството, та се надявам да има ефект  Praynig. Утре съм на преглед и ще видим - не знам дали ще ме гледа на ехограф, но ще я помоля поне да ме палпира, за да установим положението. Чак не мога да повярвам как И това бебе не ще да се обърне  ooooh! - почвам да си мисля, че нещо ми има на разположението я на матката, я на кокалите, знам ли и аз...  Crazy.

И още нещо да питам - някой знае ли качествен ортопед-травматолог, който да може да ме консултира относно риска от естествено раждане, предвид че съм родена с луксация?

П.П. Зевзекова, добре си дошла!  Hug Лека бременност ти желая!   bouquet

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 17:21 от Усмихнатото

# 727
  • Мнения: 5 713
Усмихнатото, а една консултация с остеопат как ти се вижда - хем заради предишното секцио, хем сега за седалищното, хем и за луксацията?

# 728
  • Мнения: 656
Вери, хвърли ме в размисъл... дори не знам какво точно правят остеопатите  Blush, нито как преглеждат, нито как точно ще ми е в помощ...  newsm78. Та не мога да ти отговоря как ми се вижда  Laughing.. Имаш ли отнякъде повече инфо - опитвам сега с чичо Гугъл, но нещо несериозни ми се виждат сайтовете, на които попадам.

Редактирам се - попрочетох нещо на английски, интересно звучи, но.... изглежда, че ще трябва да ме опипва, за да прецени състоянието на ставите и да си направи заключението.. така ли е? Понеже някак не ми се нрави  Rolling Eyes Още повече тепърва да диря читав тук из Софето...  newsm78

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 09:55 от Усмихнатото

# 729
  • Мнения: 5 713
Аз не съм ходила на такъв до момента.
Бях на едно изложение в началото на април месец и там имаше много остеопати - не съм се задълбочавала в приказки с тях, тъй като бях попорчела това онова преди.
Отделно тук акушерките съветват, че е хубаво да се отиде на такъв особено при бременна жена с предишно/и секцио. Хубаво било и за самото бебе, ако е имало травматично раждане.
Аз бих отишла. В общия случай тук лекарите са внимателни и много много не "пипат", че нали може да ги пратят на съд, а и с толкова много религии в такъв голям град като Монреал....

# 730
  • Мнения: 1 495
Момичета, имам притеснения днес. Сърби ме белегът от секциото, а напоследък забелязвам че е почервенял , а преди беше поизбелял и не се виждаше много .
Мислите ли , че е притеснително ?

# 731
  • Варна
  • Мнения: 380
А в България има ли остеопати?  newsm78 Аз съм срещала из руските форуми този термин и там явно има такива специалист, но тук ?

# 732
  • Мнения: 5 713
Аз все си мислех, че кайропрактор, чакръкчия и остеопат е едно и също.
Но явно не е.
А има и физиотерапевти...

Ето тук разискват малко термините:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=502640.255

Както и да е де. То вместо да помогна, настъпи и при мен голяма чуденка. Simple Smile

# 733
  • Мнения: 656
Ами всъщност май има "такова животно" в Бг..
Днес ходих на ЖК и много гадно ми подейства, когато АГ-то ми заяви, че още около седмица имаме да се обърне бебето, после процентът на тези, дето се обръщат бил много малък; за да не може да се обърне, явно имало причина - или къса пъпна връв, или някакво изменение по костите ми, което пък да й пречи да се завърти.. Късата пъпна връв нямало как да види на този ехограф; пък за костите ми - било съвсем вероятно, предвид че и предишното бебе не се е обърнало.. И направо ми срина света  Sad. Не че очаквах да ми каже нещо прекрасно, ама...  Sad. Отидох после при мойта дула и се наревах там.. не че пак не ми се реве де... знам, че далеч не е най-гадното нещо, което може да се случи, но... е важно за мен.. знам, че има много начини да се обърне бебето, знам, че има много случаи на обърнати бебета в последния момент, но знам също така, че има и майки, които опитват какво ли не и пак не става... и не ме кефи да съм от тях... много ми е криво, много..

Та в този ред на мисли, вече се навих и на остеопат, хиропрактор или чакръкчия, или каквото там се води да ходя. Имало тук няколко, ще потърся... И така, ще направя всичко, което бих могла... пък да става каквото ще...  Tired

Благодаря, че ме изчетохте  Hug

П.П. Седалищно била, не напречно - много ми е чудно как точно се събира, при положение че главата й е на нивото на пъпа ми  newsm78, ама айде... явно се е сгънала на 100  Crazy

# 734
  • Мнения: 5 713
Дано се наредят нещата.  Hug
Но така както описваш ситуацията, ми прилича на моята втора бременност откъм наплашване от лекарите и моите стрес и паника в резултат на това. Не престанаха да ми набиват в главата как аз ще имам руптура.
Сега, вече след близо 4 години, смятам, че това ми изигра лоша шега. Постоянно пред мен се развиваха някакви картини на отворена матка, докато седях вкъщи по време на контракциите.

Общи условия

Активация на акаунт