Пролет идва, то е факт, а АПРИЛ пристига малкият юнак! - Тема 16

  • 26 306
  • 720
  •   1
Отговори
# 30
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114
Я да допринеса за напредването на темата  Wink Диди, много цветна и свежа е, поздравления!!!  bouquet
Narina, добре дошла отново!Дано повече не се налага да лежиш в болница преди раждането.За грижите от твоя мъж, евала, много се радвам на такива мъже. В днешно време са все повече рядкост!
ani_d, много хубави заглавия.  Peace
Elia, дано нямаш повече проблеми с кръвното.За болницата-важни са специалистите, а не лукса. Аз винаги на това съм залагала. Никакви ТВ, храна и удобства не могат да ми заменят доверието към доктора, което за мен е най-съществено. Това остава, другото се забравя. Радвам се за избора ти. Hug
Ние днес бяхме на преглед, бебо расте по-голям и нищо чудно да дойде по-рано, както каза доки. Всичко е наред и засега си има предпоставки за естествено раждане. Дано си остане така докрая, пупу. От другата седмица излизам и в 45-дневния болничен. И ни чака вместо почивка, смяна на спалнята и трескава подготовка за бебчо. Дано само времето се оправи, че е ужасно, писна ми от тази зима.
Това е засега от мен, нещо ако се сетя ще пиша пак  Hug

# 31
  • Мнения: 1 593
хоп троп цоппп в новата темичка!
И всеки път ново оформление - Диди, направо не знам как успяваш - това си е много работа  Hug

даа, гответе се, че от средата на март ще почнат да валят бебета! В предишната ми отчетна (октомври), 1/3 от 'октомврийчетата' се родиха през септември  Grinning!

# 32
  • Мнения: 1 440
Елиа, радвам се,че си добре, само положителни неща оттук нататък и потвърждаваш това, което и в мен се затвърди категорично Peace Така или инак аз си бях решила за Окръжна, но сега имах и възможност да сравня лично.

# 33
  • Мнения: 7
Добре дошли на мамите в къщи  Hug Дано повече нямате проблеми  Hug
Сега почивайте,оставяйте се да бъдете глезени и се радвайте,че сте така обичани   bouquet

# 34
  • Мнения: 22
Записче - отново страхотно оформление на темата!   bouquet
Една приятелка ми прати много готин разказ и реших да го цопна тук...  Mr. Green

Денят на една майка
Майчинство. Лавина от емоции! И едно неистово желание: ИСКАМ ДА СПЯ!!!
Часът е 6 сутринта. Да кажем, че денят вече започва /че той предишният не свърши ли току що?!/. Ставам и поглеждам към бебето. Спи с вдигнати юмручета. Истински ангел! Измъквам се на пръсти, включвам кафеварката и пускам първата пералня за днес. Правя опит да взема душ набързо, но таткото вече ме е изпреварил. Тананика весело, няма търпение – животът навън го очаква. Отварям вратата и набързо, на тих глас се разбираме в колко да го очаквам и че трябва след това да изляза сама поне за час. Обещава, че няма да закъснява. Кафеварката грухти и от нея летят кафяви пръски. Останало е само за една чаша. За мен – бърсалката, ще пия кафе по-късно. Вратата се затваря зад гърба на любимия ми с трясък. Ето, пак! От шума ангелчето се събужда и писва, сякаш е гладно, жадно и наакано едновременно. Мятам чашата от кафе в мивката – съдовете от вечеря още са там. Отивам при слънчицето. Ня-а-ама, мамина душичка! Да, причините за писъка са точни. Мия дупе, слагам чист памперс, говорим си. Малкият човек се усмихва и следи с очи всяко мое движение. Ще взема душ по-късно. Сега бутилката с млекцето…няколко минути спокойствие. А, тъкмо и прането е готово. Вдигам легена и стъпвам на терасата. Зад мен – нов писък. Сега пък какво? Да те гушкам, да ти пея? Хайде, ела. Зарязваме всичко и излизаме на разходка. Да приготвя чанта…да изкарам количката. Две минути за душ, моля! Добре, като се върнем. Намъквам джинси и тениска. Излизаме. Чудесен ден! Деца, майки…баби. Да си имахме и ние една баба под ръка…Я виж другите майки колко добре изглеждат! Спокойни, усмихнати, готови за корицата на някой женски журнал. А бе аз некадърна ли съм или има някакъв номер? На мен защо не са ми го казали?! Сега спиш, нали. Ху-у-убавичко се наспи, ама за мен кой ще мисли. Е, достатъчно. Да се прибираме вече, какво ще кажеш? Минаваме край детската кухня, зареждаме бурканите и – вкъщи.Да-да, сега ще те нахраня. Преобличаме се, слагаме сух памперс. Хайде сега, ам-ам. Какво, не ти харесва? Я не се глези, ами вкусно е. Ето, опитвам го…аз всъщност закусих ли. Шом не искаш повече, добре. Послушно момче, да спинкаме, нани-на, на мама й се спинка…Какво пак, гу-гу. Добре, ще те взема. Хайде двамата да правим кръгчета раз-два-раз-два, люш-люш. Разбрах, няма да спиш. Ами да, ти се наспа в парка. Сега ще те сложа на столчето, ето, и ще играем на една игра. Мама слага на печката една тенджерка и докато чака водата да заври за супичка на тати, ще простира дрешките. Това какво е, щипка ли? Не-е! Това е човка. Щип-щип…Разбрах, разбрах. Няма да готвя и няма да простирам. Ще си играем само двамата, ще те взема на ръце, ето така, ще се облегна на тази възглавница, люш-люш…Какво!!! Колко е часът? Сега ли си идваш! Господи. Не, не искам да ходя никъде. Искам да взема душ, да пия кафе, да простра прането и да ти направя една супичка. Златен! Прострял си. Тогава лягам да спя. Какво като е никое време? Цяла нощ пак ще има стани-легни, дай памперс, дай шишето. Кой щял да дойде? И защо? Те не са ли виждали бебе? Ще умра. Добре, вземам душ. Малко бяло вино, сандвичи и ядки. О, да, идвайте по-често, беше ми много приятно…Сега ще има цяла нощ рев, всеки път е така след гости. Да, да, ставам. Колко е часът? Това вече днес ли е – или е още вчера?

# 35
  • Мнения: 2
Здравейте мами!!! Както винаги новата тема е прекрасна  bouquet
Много съм се ошашкала, че не мога да измисля име на бебока- никое не ми допада, а няма много време. Предложенията, които дава таткото все нещо не ми се нравят и не знам какво ще правим. Вие имате ли подобни тревоги  Confused

# 36
  • Мнения: 14
Здравейте мами и аз да се запиша в новата тема.Диди страхотна темичка,чак и на беба и хареса.... newsm10 Elia ,дано нямаш повече проблеми.Иначе и аз като теб и Narina останах с добро впечатление от Окръжна.Абе божа работа,дано всички се сдобием със живи и здрави бебоци.ЕЕЕЕ записах се....Лека вечер на всички... smile3524 smile3524

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 849
Здравейте мами!!! Както винаги новата тема е прекрасна  bouquet
Много съм се ошашкала, че не мога да измисля име на бебока- никое не ми допада, а няма много време. Предложенията, които дава таткото все нещо не ми се нравят и не знам какво ще правим. Вие имате ли подобни тревоги  Confused
И ние сме до под кривата круша и името. Не знам какво ще го мъдрим. Утре ще пиша, че сега съм на фонетика и ми е трудно.

# 38
  • Мнения: 10
Narina, Elia  Hug Пазете се и никакви такива болнични епизоди повече!

Ани, заглавията са страхотни! Давайте още!

Jenny84, разказът е мноооогооо приятен  Laughing май това ни чака всички  Heart Eyes

За имената - вече съм направила един мой си списък от около 30тина имена и смятам да го представя на таткото и да почва да зачерква едно по едно. Нарочно съм включила и имена, които знам, че няма да му харесат, за да изпъкнат другите повече  Joy

# 39
  • Мнения: 22
За имената - вече съм направила един мой си списък от около 30тина имена и смятам да го представя на таткото и да почва да зачерква едно по едно. Нарочно съм включила и имена, които знам, че няма да му харесат, за да изпъкнат другите повече  Joy
Много хитро си го измислила  Laughing може да се възползвам от идейката ти!  Hug

# 40
  • Мнения: 6
 Да се запиша и аз в новата тема, че днес нещо не мога да смогна да ви чета, камо ли да пиша...
 Диди, темата е страхотна, наистина ме накара да се усмихна и то не само за миг   bouquet  Сега остава и слънцето да започне да ни радва за по-дълго и всичко ще е шест. Наближава любимият ми месец март и започна да ми се приповдига настроението  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 0
Jenny84 не е истина просто колко хубаво си го описала ежедневието на една майчица... Peace
Но пък всички усилия си заслужават резултатите :p
Лека нощ на всички и спокойни сънища  Hug

# 42
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен ли бещо не ми се отваря както трябва или наистина общия албум с покупките за бебетата на профила в снимка.бг е изтрит?

Aaaaaaa, грешката си е в моя телевизор, отваря ми се сега!  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 43
  • Мнения: 185
Да се запиша и аз в новата темичка, че предната докато я прочета и тя свършила, така и не успях да се разпиша в нея  Laughing

Мерси за труда Диди, страхотна е отново темичката   bouquet

Jenny84, много хубав разказ  Simple Smile

Narina, Elia, радвам се, че вече сте си у дома, дано не се налага на никого вече да влиза в болницата, докато не дойде време за раждане   Hug

Ние си изкарахме много добе в Атина, пътуването до БГ мина нормално също, но откак съм тук, не ми остава почти никакво време да седна на компа, все търча по задачи и да се видя с познати и роднини, а мислех че ще си почина малко докато съм тук  Crazy В петък летим към Монако, дано времето е ок и нямаме проблеми с полетите. Другата седмица съм на преглед и вече нямам търпение да видя колко е пораснала бебка Simple Smile

Хайде лека нощ на всички, другата седмица се надявам да се включвам по-често  Blush

# 44
  • Мнения: 164
Здравейте и от мен,прекрасна тема!!!
За спането ,нашето дете спи при нас в спалнята,на своето си легло.До 2 годинки преспиваше и между нас.Много си ми беше хубаво.Сега вече сам се наглася да се мести в почти готовата му детска стая и е много ентусиазиран.Така,че зависи си от децата.За лампата,все още си спим на много приглушена светлина,но дори и да сме на тъмно няма да е проблем за него.Просто той много се развива и ставам постоянно да го завивам ,та така успявам да го видя.
Да ви се похваля,днес тръгнах да си купувам подплънки за кърма,чорапки,терлички и питам в магазина дали продават шишета на Томи Типи,а продавача ми отговаря: Не ,но мога да ви подаря две от по 150мл.И аз така  Shocked.И мнително го питам ,ама как така ще ми подарявате Thinking,
да не им има нещо.А той -нови са ,имахме една промоция и тези останаха,ама ако не ги искате.....А аз: ааааа,неее,искам ги Laughing.А друго на промоция нямате ли?-питам аз ,вече на шега разбира се Grinning.
Та така се сдобих със шишета и спестих парички за друго.Мъжа ми вика излизай по-често,че може да ти подарят и помпата някъде Laughing.
Това е за сега от мен,лека вечер.
п.п.mishelaa изпратила съм ти списъка за Окръжна болница. Simple Smile
Може ли да ме добавите и мен в групата ни във фейсбук:Nadya Bulatova

Общи условия

Активация на акаунт