Къде грешим?

  • 12 480
  • 179
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
И така мили дами,това е моя въпрос,а именно къде грешим в отношенията си с партньора?
Защо говорим на различни езици?Ние ли искаме прекалено много от тях?
Има ли наистина такова животно „Ние се разбираме с поглед“
Как да накараме голямото коте да мърка и да падне по гръб?Как когато в това забързано ежедневие не остава време за нищо,освен за едно скандалче?Защо винаги има борба за надмощие,кой е по-по-най?
Бих се радвала да прочета нещо,което би ми било от полза.Може пък и в мен да е проблема?
Благодаря Ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 569
И така мили дами,това е моя въпрос,а именно къде грешим в отношенията си с партньора?
Най-често като премълчаваме.Много голям минус е.По-добре да поговорим за половин час "ти сбърка еди-къде си" и да ми се цупи един ден отколкото да си замълча и след пет дена да го навра в кучи г*з.
Друго което е разминаване-обикновено аз казвам едно неща като имам предвид друго,а той разбира трето.Затова "право куме в очи"-искам нещата да са така,искам...

Защо говорим на различни езици?Ние ли искаме прекалено много от тях?
Мисленето и осмислянето при двата пола са различни.При тях нещата са черно-бели,без нюанси.Гледат право в целта и не виждат нещата отстрани.

Има ли наистина такова животно „Ние се разбираме с поглед“
Има.Постига се с много говорене.

Как да накараме голямото коте да мърка и да падне по гръб?Как когато в това забързано ежедневие не остава време за нищо,освен за едно скандалче?Защо винаги има борба за надмощие,кой е по-по-най?
Що трябва котето да пада по гръб?Кажи му че е прав /и гледай как самодоволно ще навири уши/ и го помоли да погледне нещата от друг ъгъл. Wink
Аааа,защо са ни скандалчета?Никому ненужно хабене на нерви?Дай на чаша вино да поговорим за нещата от живота.
Борба за надмощие НЯМА ако признаеш че той е шефа и му го показваш отвреме навреме.

Бих се радвала да прочета нещо,което би ми било от полза.Може пък и в мен да е проблема?
Може.
Приеми че той е отделен човек с право на мнение и несъгласие и че мисли различно.
Не се опитвай да се налагаш-онова дето "мъжът е главата,жената е шията" си е много вярно.

И последно:
Мъжете са скали,жените вода.Те са твърди,силни и т.н., водата ги променя нежно и неусетно. Wink




# 2
  • Мнения: 539
Лееллеее,колко добре казано,изчерпателно и адекватно.Но на теория и аз го знам Wink
На практика ми е трудно.
Обикновено като седнем да говорим,всеки се налага и държи на своето.Никой не се предава.

# 3
  • Мнения: 4 569
Лееллеее,колко добре казано,изчерпателно и адекватно.Но на теория и аз го знам Wink
На практика ми е трудно.
Обикновено като седнем да говорим,всеки се налага и държи на своето.Никой не се предава.
Защо?

Какво ще ти стане ако ти отстъпиш /дори и да си права/?

# 4
  • Мнения: 539
Нищо няма да ми стане разбира се Wink.Но аз съм изключително емоционална и понякога ми е трудно да премълчавам.Истината е че очаквам той да  отстъпи.Другото което ме принуждава да реагирам остро е че когато започнем някакъв спор,той вкарва много злоба.Това ме изкарва извън нерви Sad
Може би след години нещата ще се променят.Ние не можем да спорим за нещо без да се изпокараме.И не знам защо се получава така newsm78

# 5
  • Мнения: 4 569
Нищо няма да ми стане разбира се Wink.Но аз съм изключително емоционална и понякога ми е трудно да премълчавам.
Това че не премълчаваш е твой плюс.

Истината е че очаквам той да  отстъпи.
Ако не се товариш с напразни и неизпълними очаквания ще ти е по-лесно.

Другото което ме принуждава да реагирам остро е че когато започнем някакъв спор,той вкарва много злоба.Това ме изкарва извън нерви Sad
Откъде е тая злоба в него?Обижда теб или я изразява по друг начин?

Може би след години нещата ще се променят.Ние не можем да спорим за нещо без да се изпокараме.И не знам защо се получава така newsm78
Защо след години като може и сега?

# 6
  • Мнения: 539
Не никога не  е използва обидни думи,но говори със злоба.Стиска зъби,очите му стават като точици и започва да се държи като непобедим.Ето това ме побърква.

# 7
  • Мнения: 4 569
Да не би да се чувства неуспял или да си мисли че си повече от него?

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Разстояние между сърцата

 

 

Веднъж учителя попитал своите ученици:

-Защо когато хората се сърдят си викат ?

-Защото, те губят спокойствие , - отговорил един

-Но защо трябва да се вика като човека е близо до теб? - попитал учителя. - Не е ли по-добре да си говорим тихо ? Защо трябва да викаме , щом сме сърдити?

Учениците предлагали своите отговори, но нито един не удволетворил учителя.Най-накрая той казал:

-Когато хората са недоволни един от друг и се сърдят , сърцата се отдалечават. За да скъсят разтоянието и да се чуят един друг се налага да викат.Колкото повече се сърдят , толкова по силно викат ....

-А какво става когато хората се влюбват? Те не викат , напротив , говорят тихо .Защото , техните сърца са много близко.А когато се влюбят още по-силно , какво става ? - продължил Учителя.- Те не говорят , шептят си и докосват още по близо своята любов.

Накрая спират дори да шептят . Те се гледат един друг и се разбират без думи .

Това става , когато двама се обичат.

Та , така , когато спорите , не позволявайте сърцата ви да се отдалечават едно от друго, не казвайте думи , които още повече ще увеличат разтоянието между вас .....

Защото може да дойде ден , когато разстоянието може да стане толково голямо , че няма да можете намерите пътя обратно ....

# 9
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 Peace на последният пост

# 10
  • Мнения: 539
Desss уникален пост.
Eстел,мъжът ми е по успял от мен.Аз в момента не съм нищо друго освен домакиня(което ме смачква)Гледам си децата.Винаги е бил  на по високо ниво.Според мен.

# 11
  • Мнения: X
Desss много хубав пост

# 12
  • Мнения: 4 916
Авторката,
от много отдавнашни твои постове помня, че сте от друг град, отскоро сте в Сф, мъжът ти е на нова работа, ти гледаш две малки деца и т.н. Т.е и двамата сте под стрес.
Опитайте се да се успокоите и да се абстрахирате от първичните емоции и обвинения. Може да имате по-голям успех.

# 13
  • Мнения: 4 569
Eстел,мъжът ми е по успял от мен.Аз в момента не съм нищо друго освен домакиня(което ме смачква)Гледам си децата.Винаги е бил  на по високо ниво.Според мен.
А показваш ли му го?И не само с думи.

Авторката,
от много отдавнашни твои постове помня, че сте от друг град, отскоро сте в Сф, мъжът ти е на нова работа, ти гледаш две малки деца и т.н. Т.е и двамата сте под стрес.
Щом е така не мислиш ли че проблема не е чак толкова във вас колкото в обстановката?

# 14
  • Мнения: 1 763
НИе сме Венера, те са МАрс-това е,различни планети,различни въления,приливи,отливи!

а за Той е главата, а Тя-шията - факт,така е! моят мъж веднъж така ми каза,ако искам да вървят нещата да не се караме и аз да се държа като мъж,та ... добре можеш да управляваш главата да знаеш!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт