Къде грешим?

  • 12 492
  • 179
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 017
За мен най-честата грешка е неосъзнаването на това с кого живеем. Всеки индивид, дори куче или котка, има характерови особености. Ако прекалено настъпателно се опитваме да ги променим, обикновено резултатът е нелицеприятен.
Другата най-често срещана грешка, според мен, е издребняването, вторачването във второстепенни детайли, които в някакъв момент се превръщат в ябълката на раздора.
Комуникацията с един поглед се придобива след натрупване на "стаж" и при сходни характери.

# 31
  • Мнения: 2 175
Magarcho и аз си казвам всичко и може би това го дразни най много.

Жени, може би все пак има значение и начинът, по който го казваш?
Има разлика дали е приятелско споделяне + моба или упрек, явно налагане+куп изисквания..
И моят лежи постоянно на дивана, но като ми писне му казвам да дойде и да ми помогне. Мило..Wink

# 32
  • Мнения: 755
Дам.. котето мърка само чрез един метод, а именно като го почешеш зад ухото. Laughing

Иначе отдавна не са връзвам на много неща, та скандалчетата вече не са ни приориет. Виж биг мама скендъл има, когато е нужно, в годината веднъж гледаме се отбележим. Laughing Mr. Green Laughing

Няма оправия, хората сме различни, няма ли компромис, няма ли мисъл... няма и разбирателство. Всичко е индивидуално до семейство и нагласа. Универсални методи няма в тази насока. Peace

Последна редакция: пн, 28 фев 2011, 13:49 от Fortune

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Грешките идват най- често с очакванията, които неизменно се разминават ... затова трябва малко повече сетивност и усещане за другия и от двете страни ... освен това да се говори и споделя...

Ако мъжа е имал очакването след тежкия ден да седне , да се навечеря спокойно и после да си легне, ти си имала своите си очаквания и се е получил сблъсък...още повече ако не си споделяте как ви е минал денят, как се чувствате в момента ...такива работи

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
а, да и вечното бързане много скапва нещата...бавно и полека и спокойно...

"Моля те помогни ми да сервирам вечерята , защото и аз имах тежък ден днес " ...бля- бля, нещо такова

# 35
  • София
  • Мнения: 2 850
Женила съм се три пъти. Така че пиша това от личен, доста богат опит. Истината е, че когато съпрузите (любимите) наистина си пасват, изобщо нямат проблеми в комуникацията. Поне по фундаменталните житейски въпроси. Е, препирни и скандалчета пак избухват за разни дребни битовизми, но го няма онова усещане за тотална липса на разбиране. И още нещо, когато хората са се намерили, няма нужда от усилия, от потресателни компромиси, от хитрости или стратегии - те просто се разбират!  Peace

# 36
  • Мнения: 539
Ей момичета,шапка Ви свалям.Усвоили сте тънкостите на семейния живот и ги прилагате.
Но някои хватки не са ми по силите.Например като го видя че лежи като търтей,докато аз слагам масата с бебето в ръце............ами не мога да му кажа миличко ,айде скъпичко,че чак и целувка.Ставам #Cussing outи ми идва да гооо #2gunfire
Но както казах и аз определено трябва да съм по търпелива и по спокойна,а не съм.
И да,може би трябва да се откажа да го превъзпитавам,но ми е болно че не се сеща сам за мнооого работи.

# 37
  • Мнения: 327
Да, трудно е, но трябва да се опиташ...защото като му креснеш "Ставай и ми помагай" ...нищо....а ако го изиграеш с леко плачевен глас...."Миличко, не мога да се оправя сама, болят ме много ръцете, ела моля те помогни ми сложи хляба, сипи си и сипи на децата, че с това бебе нищо не мога да направя" ...ще дойде с усмивка, как той е велик и ти разиташ на него... иначе скарвате се преди вечеря той стои и се муси, ти също .....затваряш си очите  и дипломация ...

Ще ти дам пример, ако на моя скорпион му кажа- "Вземай децата и ги носи на майка си -по-живичко че тръгвам на работа ! Гледай си как си се отпуснал"... ще е огрее през крив макарон...ама ако му се усмихна с жален поглед и нежно му кажа: "Милинко, няма да мога да с оправя, не знам какво ще правя без теб сутрин...моля те помогни ми за децата..." ...дори ще ги облече  и прически ще им направи...по същия начин става с всичко, идва с мен на места където кракът му не би стъпил. НО трябва да е въпрос- молба , не закана или заповед...заинати ли се- не става. Дипломация дипломация...с мъжа децата...на работа....усмивки, усмиви, мили погледи....иначе нищо не става....

Първият път не става, но се насили няколко дена да го посрещас с умивка, въпреки че си изморена, да му го кажеш....те не разбират от намеци...голата истина...и при нас са много важни усмивките и да го оставя 30 мин да си почине....да се излегне, да погледа ТВ...след това  става...ВСИЧКО....

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ох, може да ти звучи смешно или банално, но наистина говори за чувствата си ...като се ядосваш, че си лежи кажи му ... как се чувстваш  обаче, а не какво ти иде да му направиш ... Grinning

предполагам, че таиш много гневни чувства, но защо ... може би имаш усещането, че не те обича или не го е грижа за теб...ако е така, кажи му го и го остави една нощ да го смели ...

да, el_pl и на мен ако някой ми кряска и заповядва се държа като темерут и не съм склонна да помагам, права си ...

и всъщност аз нищо не съм овладявала, защото Клер го е казала ... лесно е , когато си пасваш със своя човек

# 39
  • Мнения: 1 743
.Например като го видя че лежи като търтей,докато аз слагам масата с бебето в ръце............ами не мога да му кажа миличко ,айде скъпичко,че чак и целувка.Ставам #Cussing outи ми идва да гооо #2gunfire
Но както казах и аз определено трябва да съм по търпелива и по спокойна,а не съм.
И да,може би трябва да се откажа да го превъзпитавам,но ми е болно че не се сеща сам за мнооого работи.

Добре, ако просто му подадеш детето със спокоен глас да го държи, за да може да сложиш масата пак ли отказва? Или ако не иска да държи бебето, спокойно му кажи да сложи масата, ти ще си храниш детето, а после той  да реши чиниите ли ще мие или ще занимава детето.
Ако отказва не зная какво се прави Rolling Eyes

Ако с мъжа ми имаме недоразумение избягвам да споря докато е гладен, а той винаги е така като се прибере:) За момента отстъпвам и по-късно когато и двамата сме спокойни повдигам въпроса кой какво кога и защо.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 176
Още продължавам /понякога/ да се самозалъгвам, че той ще знае какво искам, очаквам, харесвам без да му казвам. И се е случвало да се разочаровам, защото той не е направил, казал или каквото аз очаквам. А е глупаво, понеже няма как знае какво ми се върти в главата винаги. За щастие.

Вторачването в малките детайли задължително и на всяка цена е голяма грешка. И винаги е била.

# 41
  • Мнения: X
Ей момичета,шапка Ви свалям.Усвоили сте тънкостите на семейния живот и ги прилагате.
Но някои хватки не са ми по силите.Например като го видя че лежи като търтей,докато аз слагам масата с бебето в ръце............ами не мога да му кажа миличко ,айде скъпичко,че чак и целувка.Ставам #Cussing outи ми идва да гооо #2gunfire
Но както казах и аз определено трябва да съм по търпелива и по спокойна,а не съм.
И да,може би трябва да се откажа да го превъзпитавам,но ми е болно че не се сеща сам за мнооого работи.
Бъди сигурна ,че и той мисли,че ти не се сещаш сама за много работи!   Peace
Например :"Тя не знае ли ,че много работя ,и като се върна ,имам нужда от почивка?"

Доколкото схващам ,при вас липсва елементарна комуникация.
Той не е третото ти дете.И не можеш да го действаш така ,както постъпваш с децата си.
И да,откажи се да го превъзпитаваш.Защото няма да стане,от опит ти го казвам.../ от 22 години съм омъжена/.    Grinning
По-скоро помисли какво му въздейства на него и как можеш да направиш така ,че да ти помага ,без да се ядосва ,а и да има усещането ,че го прави по своя инициатива...
Има мъже,които обичат да ги помолят с усмивка или с целувка...
Има и такива ,които пък не понасят подобни лиготии и предпочитат да им кажеш направо ,но не с агресивен тон,а както би казала на колега "Моля те ,помогни ми с еди какво-си ,че не успявам да го направя сама!"
Би трябвало най-добре да познаваш мъжа си и да знаеш кой начин би имал ефект при него.
Но със скандали,забележки ,заплахи и конфронтации няма да стане.
Така само ще нажежяваш и без това напрегнатата обстановка ...

# 42
  • Мнения: 539
Ако го помоля,разбира се че не би ми отказал.Но това което ми се иска е сам да се сеща.На мен би ми  било безкрайно неудобно да лежа,до като някой шета около мен.
И както моя живот се е променил,смятам че и неговия не е същия.Но аз правя неща които преди не съм правила без да ме кара някой,а него все трябва да го ръчкам.Не може да гледа двете деца,не може да зарежда миялната,не може да говори по телефона  и да държи детето......аман,такива тъпизми като слушам и не мога да съм благичка.

# 43
  • Мнения: 627
Да, трудно е, но трябва да се опиташ...защото като му креснеш "Ставай и ми помагай" ...нищо....а ако го изиграеш с леко плачевен глас...."Миличко, не мога да се оправя сама, болят ме много ръцете, ела моля те помогни ми сложи хляба, сипи си и сипи на децата, че с това бебе нищо не мога да направя" ...ще дойде с усмивка, как той е велик и ти разиташ на него... иначе скарвате се преди вечеря той стои и се муси, ти също .....затваряш си очите  и дипломация ...

Ще ти дам пример, ако на моя скорпион му кажа- "Вземай децата и ги носи на майка си -по-живичко че тръгвам на работа ! Гледай си как си се отпуснал"... ще е огрее през крив макарон...ама ако му се усмихна с жален поглед и нежно му кажа: "Милинко, няма да мога да с оправя, не знам какво ще правя без теб сутрин...моля те помогни ми за децата..." ...дори ще ги облече  и прически ще им направи...по същия начин става с всичко, идва с мен на места където кракът му не би стъпил. НО трябва да е въпрос- молба , не закана или заповед...заинати ли се- не става. Дипломация дипломация...с мъжа децата...на работа....усмивки, усмиви, мили погледи....иначе нищо не става....

Първият път не става, но се насили няколко дена да го посрещас с умивка, въпреки че си изморена, да му го кажеш....те не разбират от намеци...голата истина...и при нас са много важни усмивките и да го оставя 30 мин да си почине....да се излегне, да погледа ТВ...след това  става...ВСИЧКО....

Това е адски, адски изморително за мен.  Подобни усилия са оправдани по отношение на децата, но мъжът не е дете, нали.

# 44
  • Мнения: X
Ако го помоля,разбира се че не би ми отказал.Но това което ми се иска е сам да се сеща.

Ще се сеща сам,ако му се наложи да остане сам с тях за два-три дни....и от опит разбере ,какво ти струва да се грижиш за тях.   Peace
Някои мъже се научават след време...не всички стават бащи веднага след раждането на детето.
А някои така и никога не се научават...дано твоя не е от тях.
Какво правех аз?Макар че моя съпруг се сеща и много ми помага...
Например:Казвам ,че имам час за фризьор и го оставях сам с двете деца за час...
След време "Имам среща с еди -коя си приятелка ." и часовете ставаха два...
После "Трябва да платя еди -какво си "- и отсъствам три часа...
Повода няма значение...дай му "възможност " да се почувства отговорен баща...
Може пък да има ефект...

Общи условия

Активация на акаунт