Парфюмни размисли и страсти - 96

  • 38 882
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 326
Не е длъжна да казва (разбира се, тя е еврейка) - това също е вариант.


 Не знаех,че е еврейка. Може да са я питали,все пак е рекламно лице. Но си мисля,че всеки такъв скандал може да се окаже добра реклама. Също както с рекламата на новия Опиум,която забраниха в Англия, и така парфюмът доби голяма популярност. По-добра,отколкото ако се рекламираше  Mr. Green

# 181
  • Мнения: 36 047
моля, ако някой/и/ има желание, да даде своята дефиниция за масови парфюми  Wink
и за парфюмите, които се обсъждат в тази тема
и моля, да се включат и тази, на които темата не им харесва в този вид, т. е. не желаят да пишат тук поради нам-си-кво-си, но биха искали  Wink


Люлякова, на теб ще ти пиша по-късно  Wink

пп без драми, моля!

# 182
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Люлякова - пиши  Hug
И аз съм масов потребител, умишлено не навлизам в нишовите аромати.
То темите си бяха две точно с тази цел - масови и нишова, ама пак я събраха в една  Naughty, затова и аз рядко пиша вече.

Масов за мен е парфюм от познати и широко разпространени марки, такъв който можеш да намериш в почти всяка парфюмерия  Peace

# 183
  • София
  • Мнения: 5 658
Люлякова, няма нищо лошо в ароматите, които харесваш. Едно е човек да харесва, а съвсем друго - да налага предпочитанията си на околните. Всеки има право на собствено виждане. Под "мол-мацка" визирах едни дами, които са превърнали моловете във вид култура. А тук имат място хора с всякакви вкусове. Не се чувствай отхвърлена.

# 184
  • Мнения: 2 575
Бубс  Joy Joy Joy
Драми винаги ще има Whistling

И да се похваля с вчера дошлия тестер на Фърст Премиер Букет - идеален, в перфектен вид! изумена съм ( нищо че лятото привърших едни 60 мл) от невероятната трайност сега в студа - от вчера на обяд - още се усещаше днес сутринта преди душ  Shocked Shocked

# 185
  • Мнения: 521
Какво означава масови? Нали са парфюми и ни доставят удоволствие. Обсъждаме всичко, без значение от цената му.
Компотести сме наричали дори и парфюми от висок клас, което не пречи след няколко месеца да купим някой от тях (визирам моята история с Idole), затова моля от сърце, нека тази тема поне не се превръща в бойно поле. Тук не се избиват комплекси, и не мисля, че някой търси под вола теле.

tsugumi, виждам че тематиката за издънката на Галиано ти е по сърце, но от Диор нямаха друг избор. Не е възможно в 21 век, публична личност да си позволява подобно отношение към други човешки същества, защото в следващата секунда се сещам за логичният въпрос "А се радваш, когато "гадните евреи" ти купуват измислиците, нали?". Давам ти още един пример за голяма излагация- Мел Гибсън и неговата бивша кариера. Край на спама Peace

# 186
  • Мнения: 36 047
ще ме накарате да броя кой парфюм колко пъти се споменава в темата  Crossing Arms
за мен повечето 'бабички' са си масовки - кое е ниш или ексклузив и не е за темата? Палома Пискасо? Митсуко? Шанел 5? Трезор? Лулу? - предимно парфюми за кучия студ!
естествено, че лятото ще обсъждаме Богините на ЕЛ, поредният Зелен Чай, Аквауомън и т. н. - в графата леки
просто 'лек' за мен не означава 'масов' и 'бабичка' не означава 'немасов', по-скоро 'по-малко модерен'

имаме ли нужда от енто разклонение на парфюмната тема?

пп стига с Галиано  Peace

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 10:06 от bubanka

# 187
  • Мнения: X
Ели  Hug опасявам се преекспонирането на тази вътрешнозаводска смешка до цяла тема да не прерасне в нещо по-сериозно и неприятно. Преди 2 години темата се раздели на две заради епитета "бабешки". Вярно е, че зависи и от тона, с който е поднесено, но не ми се иска да провокирам пак лоши усещания у някого. Аз лично се забавлявам и не приемам толкова навътре нещата, но може някой да се почуства засегнат. Сигурна съм, че го казваш на шега, но аз да си кажа.
Тук далеч не всички се пръскат с отрови. Най-важното е човек да намери своя стил и предпочитания. Добър вкус може да се изрази и в отровите, и в нежните аромати. Както и обратното, разбира се.

Това е най-точното и хубаво изказване, което изцяло възпроизвежда и моите виждания.
Атти.  Hug Hug

Много ми се иска да няма пак разделение на ползващи масови и ползващи елитни нишови и ползващи  бабешки и пр. и пр.
Мислех си, че сме достигнали някаква степен на зрялост и мъдрост и тук могат да пишат всички , които се интересуват от парфюми, дори и те да са Бенетон или Перголезе.
Ама явно....
А пък що се отнася до масовите Булгари, Ескада, Тиери М. -  ами такива са си бе хора, наистина. Защо се обиждате? Факт, че всяка втора жена в момента е с такива аромати. За мен в офиса е най-добрият индикатор - при нас всички в момента са с Уоманити, миналата година бяха с Chloe EDP и вариантите му, по-миналата с Елиън, преди три-четири години с Адикт и така.
Не можете ли да се кефите на парфюмите си без да ви е грижа дали са масови или плодови водици според някой друг?

Оф, спирам, дано запазим темата каквато беше. Ако пак се разделим вече се отказвам от тоя форум.

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 10:09 от Анонимен

# 188
  • Мнения: 326

имаме ли нужда от енто разклонение на парфюмната тема?



 Мисля,че няма нужда от разклонение. Така или иначе любителките на парфюми ще пишат и в двете теми,дори да са разклонени,така че мисля,че е по-удобно да е една тема.
 

# 189
  • в голямото село
  • Мнения: 498
Хм, аз също съм просто консуматор, но това не ми пречи да пиша в темата, макар и рядко Wink Ама това е поради липса  на време. Тук откривам инфо за аромати които няма как да душна в мола. Темичката е страхотна и май е една от малкото във форума, където няма словестни битки и нападки. Настроението тук е доста уханно Wink Нека остане такова Hug

И не мога да си представя как някой ще нарече парфюмни КЛАСИКИ - просташки ooooh!

п.п. Ама моля ви, кажете, никой ли не е душкал новия Айсберг.....

# 190
  • Мнения: 31 317
Ели  Hug опасявам се преекспонирането на тази вътрешнозаводска смешка до цяла тема да не прерасне в нещо по-сериозно и неприятно. Преди 2 години темата се раздели на две заради епитета "бабешки". Вярно е, че зависи и от тона, с който е поднесено, но не ми се иска да провокирам пак лоши усещания у някого. Аз лично се забавлявам и не приемам толкова навътре нещата, но може някой да се почуства засегнат. Сигурна съм, че го казваш на шега, но аз да си кажа.
Тук далеч не всички се пръскат с отрови. Най-важното е човек да намери своя стил и предпочитания. Добър вкус може да се изрази и в отровите, и в нежните аромати. Както и обратното, разбира се.

Това е най-точното и хубаво изказване, което изцяло възпроизвежда и моите виждания.
Атти.  Hug Hug

Много ми се иска да няма пак разделение на ползващи масови и ползващи елитни нишови и ползващи  бабешки и пр. и пр.
Мислех си, че сме достигнали някаква степен на зрялост и мъдрост и тук могат да пишат всички , които се интересуват от парфюми, дори и те да са Бенетон или Перголезе.
Ама явно....
А пък що се отнася до масовите Булгари, Ескада, Тиери М. -  ами такива са си бе хора, наистина. Защо се обиждате? Факт, че всяка втора жена в момента е с такива аромати. За мен в офиса е най-добрият индикатор - при нас всички в момента са с Уоманити, миналата година бяха с Chloe EDP и вариантите му, по-миналата с Елиън, преди три-четири години с Адикт и така.
Не можете ли да се кефите на парфюмите си без да ви е грижа дали са масови или плодови водици според някой друг?

Оф, спирам, дано запазим темата каквато беше. Ако пак се разделим вече се отказвам от тоя форум.
Подкрепям двете дами, казали са го перфектно. Hug  bouquet

# 191
  • София
  • Мнения: 849
ПП. Аттинка, идея за следваща тема - най-просташкия парфюм, който сте носили  Crazy
Ели  Hug опасявам се преекспонирането на тази вътрешнозаводска смешка до цяла тема да не прерасне в нещо по-сериозно и неприятно. Преди 2 години темата се раздели на две заради епитета "бабешки". Вярно е, че зависи и от тона, с който е поднесено, но не ми се иска да провокирам пак лоши усещания у някого. Аз лично се забавлявам и не приемам толкова навътре нещата, но може някой да се почуства засегнат. Сигурна съм, че го казваш на шега, но аз да си кажа.
    bouquet

да, най-добронамерено дадох идеята  Heart Eyes но сега като се замисля, може наистина дискусията да отиде в посока, в която никой не би желал  Thinking

Бубс, за мен темата си е добре такава, каквато е.. това, че се захапваме тук-там понякога, надявам се не оставя лоши чувства  Peace
аз поне не се сърдя на никого, че не харесва някои мои парфюми, че би ги нарекъл "масови", "компотени", "бабичести" или каквото там.. нали аз си ги харесвам  Crossing Arms а и не мисля, че тези определения (поне в 99% от случаите) са с цел да уязвят някого  Flutter

# 192
  • Мнения: 2 445
Стига бе хора,пак ли драма Tired говорим си за ' уж бабички'.
Споменало се пет пъти Монтал или Ермесенсите,ей голяма работа,сигурно повечето от вас ги вълнуват,ама не ходят в другата тема.
Права е Бубс.
Като се говори за Беж на Шанел никой не роптае,а е ексклузив Wink олекна ми,всеки път ми се иска да го напиша това и се въздържам.
Вижте какво хубаво си бъбрим,не може да припадък да коментираме Омниите на Булгари и Ескадите,сигурно не са лоши,не ги познавам...ще взема да ги опозная,тику-виж ми харесало нещо и ви надуя главите с приказки за тях Laughing
И к'во му е на Галиано Heart Eyes,едп-то де,чакам да се стопли и да поднося и едт-то.

# 193
  • Мнения: X
Годесче, като каза Омнии - те масови, масови, ама, кафявата Омния е много готина, шъ знайш.
Жалко, че изчезна навсякъде почти. Гледам, че и в новите едишъни на Булгари с хубавите шишенца я няма. Как пък все спират всичко хубаво, значи? newsm78 ooooh!

# 194
  • София
  • Мнения: 5 658
Аз пак да питам - има ли някъде база данни на официално спрените парфюми?

Общи условия

Активация на акаунт