ИКЕА! ИКЕА! - Тема 9

  • 107 302
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 418
Ооо друго си е български каталог с български цени  Mr. Green Аз немога много да предценя дали е много скъпо/евтино, но бебешките легълца например ми се струват супер евтини! Това ще е първото, което ще си купя Simple Smile (последвано от много  други неща  Rolling Eyes )

# 631
  • Мнения: 2 298
Моето първо впечатление е, че цените са маааааалко по-ниски от тези в Гърция и Румъния:
например 115 lv = 59 evro = 319 lei за етажерка Били. прегледах и други неща, които ме интересуват.

Каталозите вече са публикувани на всички балкански езици, така че който иска може да сравнява Simple Smile

.....чакам да отворят, да мине тълпата на разходка и да отида аз  Laughing

В каталога са написали "На нашата интернет страница, може да видите адреса на магазина и работното му време, а също и да разгледате каталога." Това ме навежда на спомена, за старата гръцка страница на магазина, в която не можеше да видиш продуктите, а просто основна инфо за магазина...  Crossing Arms Дано все пак направят активен уеб сайт.  baby_neutral

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 15:26 от shrekie

# 632
  • Мнения: 3 609
Цените на ИКЕА са много скъпи за Българските стандарти и ще има много разочаровани хора, които очакват с нетърпение откриването. Наскоро ни се наложи да си купим обзавеждане за 2 стаи, и за около 600 лв, от ЯВОР си взехме страхотен комплект спалня, голям гардероб и 2 нощни шкафчета, докато ИКЕА предлагат доста по-високи цени. Аз лично, съм повече от разочарована, но далеч не съм единствена. В страницата във Феисбук, http://www.facebook.com/#!/pages/%D0%98%D0%9A%D0%95%D0%90-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/260558807305007 Коментарите са повече от ясни..  #2gunfire Жалкото е, че се подиграват с Българския народ, който все още вярва, че може да има нещо хубаво и евтино.. е, все пак сме в България и тук ламтежа за пари е преди всичко.. Има много хора, които са правили сравнение между цените тук, и в ИКЕИ-те по света,коментара е излишен..

# 633
  • Мнения: 1 266
цените са си височки,
не може да е конкуренция на другите мебелни вериги,/ там има мн. неща на промоции/,  масивните мебели-дивани, легла, гардероби и др. са със по-високи цени.

# 634
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Оооооооооо, разглеждам го вече пети път, дори само заради удоволствието да го чета на БГ.......... Уикален кеф! Според мен просто има неща, които са много изгодни, и неща, които не са чак толкова изгодни.

# 635
  • Мнения: 686
А някой може ли да каже дали в самия магазин разнообразието е чувствително по-голямо отколкото в каталога? Например ще търся бюро с ученик с шкафове към него, а тук видях твърде малко варианти.

И дали нещата в каталога са тип "промоционални" и останалите са на по-високи цени, както е например при Метро и Лидл, или са примерни?

Между другото чаршафи за 99 лв ми изглеждат доста скъпички  newsm78

# 636
  • Мнения: 198
То беше ясно, че ИКЕА няма да е евтин магазин в България. Така и очаквах. Не бих казала, че е скъпо, но в никакъв случай не е по-различно от всички други масови мебелни магазини.

# 637
  • Мнения: 449
Ами какво да кажа за цените-очаквано високи, от мен поне.
След посещението си в Солун още казах, че е скъпо. Тогава много момичета казаха, че Солунската ИКЕА просто била най-скъпата. Е, колко да е по-евтино в България?
И тук пак за мен са си скъпи нещата-особено ако ги видите наживо.
Признавам им невероятните идеи за малки пространства-в Солун имаше изложено апартаментче 22 кв.м., което си имаше а-б-с-о-л-ю-т-н-о всичко-наистина иновативно и супер интересно.
Но евтино не е-казах го и пак повтарям.
Кухнята Лидинго МДФ доооста мъничка е с цена 5308 лв...И ред други примери мога дам от този каталог, на български вече.
За българския стандарт и стил на обзавеждане това никак не е малко. Освен това вече има наистина много добри български производители-Абанос Севлиево, велинградски няколко, които на тези и по-ниски цени правят уникални масивни неща, не ширпотреба.
Ама всеки си решава, де. Аз лично, пак казвам, ще взема някои неща, но далеч няма да си обзаведа къщата основно от ИКЕА
Ето, точно в момента един приятел, който знае колко бях луднала на темата ИКЕА, ми праща по скайпа линк към каталога  Laughing
И точно той, който много пътува в чужбина, многократно ми каза, че ще се разочаровам.
Както и да е-идете, вижте, преценете на място, но пак казвам-не с голямата кошница  Grinning

# 638
  • Мнения: 3 609
http://www.aron.bg/catprod_225/  Хвърли един поглед... това беше първото, което ми попадна

# 639
  • София
  • Мнения: 418
Сега се замислих.... каталога е този за 2012.. а дали ще има и от стоките от този за 2011 (говоря за тези, които са различни, знам че повечето се повтарят). Понеже сме си харесали едно легло от миналогодишния, а не го видях в този каталог.
Относно цените - това, което гледам са леглата - виждат ми се евтини, в сравнение с това, което съм гледала по магазините, (остава и на живо да ми допадне изработката де). Кухните, тия дни си правих проект на английската икея за кухнята и там определено е по-евтино, което малко не ми хареса, но то се очакваше май. Гледам и дивани... има скъпи, има и евтини... ако на живо ми харесат като изработка, колкото и на снимката, определено ще съм доволна от цената. Това, което съм гледала например в комо и арон е пълна грозотия за подобни пари.... Тук водещо за мен е това, че икейските поне са симпатични, изчистени, не кич, дори да не са по-евтини.

# 640
  • Мнения: 2 298
Аз не знам, защо хората очакват да е без пари.  Thinking

В ИКЕА винаги е имало и ще има мебели на ниски цени, с не високо качество и такива с по-високи цени и съответно качество. И така трябва да е и всеки да си пазарува където му е изгодно и кеф Simple Smile

Скъпите боклуци на АЙКО и COMO, по-поносимите на Явор и Арон, нямат място за сравнение с ИКЕА! С Метро, лидъл и компания съвсем не може да се сравнява!

ИКЕА за мен има други предимства, като например прекрасни практични идеи от обзавеждане до оборудване, семпли, стилни и многофункционални мебели, качество на обслужването, което е несравнимо с който и да е друг магазин.   bouquet

@mili, разбира се , в магазина се предлагат повече продукти, отколкото в каталога.

@Tatitt и аз се кефя  Joy

@pow много вероятно е леглото да го имат в асортимента си, но да не е фокус в каталога за 2012.

# 641
  • София
  • Мнения: 1 555
Според мен хората не са разочарованите, че нещата не са евтини.  Разочаровани са от разликата в цените между артикулите в българската ИКЕА и тези в еропейските.  Peace

# 642
  • Мнения: X
Сравних 4-5 неща. И едри и дребни. Разликата с румънската е 10-15%, което и очаквах.

# 643
  • Мнения: 449
Аз казах каквото имах да кажа по въпроса за цените, мисля, че няма смисъл да дъвчем повече едно и също.
Естествено, че всеки ще пазари оттам, откъдето му е изгодно.
Радвам се, че през последните години българският клиент започна да осъзнава някои неща и да не се лови толкова лесно на уловките за евтино и скъпо.
Затова съм убедена, че ИКЕА ще има своите клиенти, но лично според мен такова сътресение на пазара, каквото се очакваше едва ли ще предизвика. Както беше в Гърция между другото-беше си нормално спокойно за такъв град като Солун. Виж, в Мола беше наистина друго нещо.
Както и да е, де, времето ще покаже Peace
На мен би ми било по-интересно в тази тема да обсъждаме нещата, които се предлагат там, как са като качество, как биха могли да се впишат в интериора, какво ново (за такива като нас, които нямат възможност да посещават често магазина) и така.
Хайде да не го обръщаме на поредния махленски пазар, както много от темите в бг-мамма вече Tired, за съжаление, а да си бъдем полезни   bouquet

# 644
  • Мнения: 2 298
...
На мен би ми било по-интересно в тази тема да обсъждаме нещата, които се предлагат там, как са като качество, как биха могли да се впишат в интериора, какво ново (за такива като нас, които нямат възможност да посещават често магазина) и така.
...

Преди месеци темата беше точно такава!  Peace
Напоследък обаче, активните фенове не ги срещам тук толкова често!  Сега хората се интересуват кога и колко, което се надявам да е временно покрай откриването и истинските фенове на марката да се завърнат в темата.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт