Бебешки крем срещу лоши атмосферни условия!Защита от слънце!

  • 8 364
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 677
  И аз се присъединявам към доволоните и ползващите бюбхен крем за студено време. През лятото досега само с Гарние за бебета съм го мазала 50-ти фактор, но не съм доволна,не се разнася лесно, това лято друг ще взема.

# 46
  • София
  • Мнения: 275
А кажете кой крем се разнася лесно, не е мазен и детето не става в лицето бяло като банши
От Мустела хич не съм доволна в това отношение Rolling Eyes
Още един глас на недоволните от слънцезащитният на Мустела - 50ти фактор, няма разнасяне и попиване това нещо.  Sick

# 47
  • София
  • Мнения: 44 129
ами аз до сега нито един крем, който да попива напълно за слънце(голям фактор) не съм срещала...ако не седи бяло(повечето не седят чак така, освен ако не се сложи свръх огромно количество), то поне седи едно такова мазничко... мен лично никак не ме тревожи...важното е, че пази.
иначе с дейлонг, а-дерма не съм имала проблем с размазването... също и с Lirene(но тях за малко ползвах, те седят мазнички обаче смърдят на дъвка...и това повече ме притеснява).
Сега за градско  ползвам по стечение на обстоятелствата на ДМ Денс сън 30, ми леко седи като напудрен в началото, и оставя едно такова като филм мазно...като усещане(поне по ръцете ми)...но вчера аз поизголях по лицето в парка(не намазана) той си е свсем ок, така че ще си го изхабим доволно.

# 48
  • София
  • Мнения: 39 775
И аз не съм попадала на крем с висок ф-р, който да се размазва идеално.
Педиатърката ми беше дала разни мостри. Мустела 50 я забравих след 1-2 намазвания. Не помня другата мостра каква беше, пак беше медицинска козметика и беше малко по-добре.
След това минах през Бюбхен 30 и 50. И накрая миналото лято използвах Vichy 50.

# 49
  • Мнения: 15 379
Ла Рош все си го дъвча, но той се размазва идеално. Текстурата му е лека, попива бързо, защитава наистина.
Имам предвид Ла Рош 50+ дермопедиатрик. Тази година купих същия.

# 50
  • Мнения: 7 160
за слънце на Vichy 50-и фактор  Peace
От години ползвам само този крем и съм много доволна! Peace

# 51
  • Мнения: 249
http://lionbg.eu/product/786/slantsezashtiten-krem-spf-50-chicco.html Чико, http://www.bebe-best.com/chicco-slantsezashtiten-krem-spf-30-72005-p-12729.html !А ако някой крем не можете да го разнесете просто купувайте флуид! Кремът е направен да издържа по-дълго време  върху кожата и на при пръскане с вода, но явно вие искате крем който да е по-течен и да не стои толкова дълго по кожата. Просто си вземете нещо за деца под формата на флуид. Лично, аз не бих ползвала за бебе или дете продукт на Vichy! Успех   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 44 129
а защо не би ползвала Виши?

# 53
  • София
  • Мнения: 39 775
Не мен педиатърката ми препоръча Vichy. От миналото лято го използвам, спрей 50ти ф-р и съм доволна.

# 54
  • Мнения: 808
Аз ползвам Eucerin SPF 50 - много добре се разнася и хубаво мирише.
Ето и линк - http://www.eucerin.bg/sun_sensitive_skin/kids-spray-50.asp.

# 55
  • Мнения: 39
И мен ме интересува темата, тук чета позитивни мнения за слънцезащитния крем на Vichy 30 фактор, аз съм ползвала за себе си на морето и съм доволна, тъй като кожата ми е много бяла.
Може би за малката трябва да взема по-висок фактор, виждам, че всички ползват 50 фактор.

# 56
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За студено време ползваме Cold cream на Мустела, за слънце пак на същата марка +50 фактор, а за след слънце задължително с Нахткерцен Балсам, защото му е много суха кожата и колко и да е намазан слънцето и вятъра не са за подценяване. След баня също мажа с Нахткерцен.

# 57
  • Мнения: 212
За студено време още не сме ползвали, защото не сми виждали такова, а слънцезащитен за лице - СебаМед, 50 фактор.

# 58
  • Мнения: 46
при студено време и силен вятър Nachtkerzen балсам, а лятото при силно слънце Sebamed с фактор 50

# 59
  • Мнения: 249
а защо не би ползвала Виши?
Не бих използвала нещо, което не е специално разработено за деца или бебета по-конкретно! Нищо, че пише че става и за деца, предпочитам си специализираната козметика за бебета най-добре, те просто са създадени за бебешка кожа, което предполага по-голямо щадене на кожата на бебето или детето.   bouquet

Не мен педиатърката ми препоръча Vichy. От миналото лято го използвам, спрей 50ти ф-р и съм доволна.
В повечето случаи педиатърките не са наясно даже какво има в един такъв крем, който може и с рецепта да ви изпишат което не е задължително примерно, понеже се дава без рецепта! Просто пишат и препоръчват нещата които се рекламират...Една аптекарка, може да ви даде по-точна представа за това кое е най-добре за бебето ви. Лично аз не бих се доверила на консултациите на никой.... bouquet

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 14:51 от kori_1

Общи условия

Активация на акаунт