Бебешки крем срещу лоши атмосферни условия!Защита от слънце!

  • 8 365
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Какъв крем срещу лоши атмосферни условия ползвахте???Бузките на дъщеря ми станаха леко напукани и искам да я мажа с нещо.
От разходките се сдобихме с тен.Каква марка слунцезащитна козметика ползвахте и кой фактор?

# 1
  • Мнения: 299
Ползвам слънцезащитен крем на Нивеа -фактор 30 . Доволна съм , защото освен че го предпазва добре ,не е особено скъп.  Peace
За изпръхнали бузки ползвам кремче на Бюбхен - за студено и ветровито време , с невен. От него има и с малинка ,но не го взех заради риска от алергия.   bouquet

# 2
  • Несебър
  • Мнения: 195
И аз се записвам да следя темата,че много ме вълнува и мен  Peace.

# 3
  • Мнения: 9 486
За студено и ветровито време ползвам колд крема на Mustela;
за слънце-50-и фактор на Vichy  Peace

# 4
  • Несебър
  • Мнения: 195
Аз съм чела специално за слънцезащитните кремове,че трябвало да е с най-малко 15фактор,а най-много 30,защото при по-голям фактор само се поемали повече химикали.

# 5
  • Мнения: 40
За вятър и студено време ползвам на Бюбхен кремчето и съм много доволна. А за слънце в момента мажа на Бочко кремчето за всички сезони, защото това имах под ръка и защото още се чудя какво да й купя. В началото си мислех, че трябва фактова да е поне 50, но все повече мнения (вкл. и на аптекарката) получавам за фактор 30. Пък много ме е страх от това слънце - много е силно и дори да избягваме най-опасните часове между 12 и 16, пак си е опасно. Чух добри отзиви за крема на Дейлонг, но ще се радвам да чуя и други мнения тук.   bouquet

# 6
  • Мнения: 8 999
Ползвах слънцезащитен на Бюбхен, 20ти фактор.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 775
За студено време съм използвала крем на Нивеа.
1вият слънцезащитен крем на дребния беше Бюбхен 30. Миналото лято обаче имаше проблеми и затова минах на Vichy 50.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 129
то малко или едното или другото...

слънцезащитен ползвам а-дерма 50+
за лошо време  си мажа с линола фет.

# 9
  • Мнения: 914
За студено време ползвах за кака та Нивея,за беба не се наложи.
Слънцезащитен за каката също ползвах Нивея,като те имат и крем за лице.
Беба ми се наложи през зимата да я мажа няколко пъти със слънцезащитен 30 фактор на Гарниер,защото и се зачервяваха бузките.

# 10
  • Мнения: 1 796
Слънцезащитен използвам А-дерма 50+
А за студено време на Бюбхен.
И от двата съм много доволна.

# 11
  • Мнения: 2 216
Скоро питах в аптека и ми препоръчаха Себа мед 50ти фактор. Обясниха ми, че в ЕС е прието деца до 4 год да не се излагат на слънце, затова на всички кремове пише, че са за деца, а не за бебета.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 129
на мустела пише, че е за над 6 месеца...на а-дерма, че е за бебета и деца... дейлонг също имат бейби вариант.... сигурно и други има...

# 13
  • Мнения: 1 001
Аз съм за СебаМед. Не че ги ползвам, но ако трябваше да ги ползвам щях да избера тях.
Имат специално крем за лице (мазала съм го един два пъти - много мекичка му ставаше кожата) и отделно имат кремове с фактор.
Всичко, което съм ползвала на СебаМед е било много добро. Скъпа козметика е, но според мен си заслужава.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 39 775
Използвах Себамед доста време като се роди малкия. Не мисля обаче, че е най-добрата козметика на българския пазар.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Този за  вятър и студ http://static1.framar.bg/product/1-BUBCHEN_krem_KAICIQ.jpg
този слънцезащитен http://dermalight-bg.com/blog/wp-content/uploads/2010/04/uriage-kids.jpg
От Виши не съм доволна.

# 16
  • Мнения: 723
Аз ползвам Eucerin. На крема пише , че е за бебета над 6 месеца. Но е много е мазен и трудно се нанася.

# 17
  • Мнения: 158
Avene 50 + детския.
Дерматоложката каза,чежкозметиката им е страхотна и ползвам всичко от серията им педиатрил.

# 18
  • Мнения: 135
Ползвам Sanosan 50+ фактор.

# 19
  • Мнения: 2 926
За вятър и студ използвам Бюбхен
А слънцезащитен още не съм решила, миналата година изпилзвах Виши

# 20
  • Мнения: 382
За студ - Хип, слънцезащитен - Дейлонг Бейби има го и вариант Кидс.

# 21
  • Мнения: 15 379
Мажа с Бюбхен с невен, когато е студено и духа.
През пролетта и лятото, та до есента мажа с Ла Рош дермопедиатрик 50+. Също и Виши 50+.

# 22
  • Мнения: 141
Слънцезащитен  KLORANE SPF  50
много съм доволна от него,много предпазва бебка от слънцето

# 23
  • Мнения: 29
Мацки, тенкю за отговорите.Вече взех Бюбхен за лошо време.А бихте ли ме светнали от какво зависи фактора на слънцезащитната козметика.Щерката си има една боя по рождение, това значи по-висок или по-нисък фактор?

# 24
  • Мнения: 15 379
Тъмните кожи имат нужда от по-нисък фактор. 30+ за нея мисля, че е добре.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 129
ако няма някой дерматит, да и 30 става, ако има АД или друг кожен проблем 50+

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
д - р Тайс. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 759
Само аз ли нищо не съм мазала?  Rolling Eyes Единствено на плажа слънцезащитна козметика ползваме. Нито са изгаряли децата при разходки, нито пък им се е напуквала кожата от студ  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 9 442
Зимния период с нищо не мажа.
Лятото ползвам на Клоран 50 фактор.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 106
Миналата зима мажех с някакво мазило на Веледа, но доста трудно се нанасяше, тази нищо не съм ползвала.
Лятото основно го мазах със Себамед, но не помня фактора - 25 или 30.

# 30
  • Мнения: 1 354
За лошо време съм слагала колд крема на Mustela,
за слънце на Vichy 50-и фактор  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 3 581
А кажете кой крем се разнася лесно, не е мазен и детето не става в лицето бяло като банши
От Мустела хич не съм доволна в това отношение Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 39 775
Аз съм доволна от Вишито (50). От Бюбхен (30) също. 50-цата май пак беше мазна, но не помня.
Нивеата ми беше отвратителна за размазване.

# 33
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Крем Бюбхен Wind против вятър и студ
 

Плажно мляко Бюбхен SPF 50


# 34
  • Мнения: 9 486
А кажете кой крем се разнася лесно, не е мазен и детето не става в лицето бяло като банши
От Мустела хич не съм доволна в това отношение Rolling Eyes

Предполагам питаш за слънцезащитен Rolling Eyes
Аз лично съм пробвала Еуцерин, който ужасно ми лепнеше Crazy, най-доволна съм от Виши 50; а за море-предиобед с него, следобед с Гарниер-30 Peace

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Крем за студено време ползвам на Мустела , а слънцезащитен на А-дерма 50.

# 36
  • Мнения: 574
Миналото лято ползвах Iwostin 30 SPF за малката. Тя си има няколко бани по рождение и в аптеката ми казаха, че няма нужда да купувам 50, в нейния случай и 30 стига. Много съм доволна, ползвала съм го и за себе си, лесно се разнася, не е гъст и лепкав.

# 37
  • Мнения: 382
А кажете кой крем се разнася лесно, не е мазен и детето не става в лицето бяло като банши
От Мустела хич не съм доволна в това отношение Rolling Eyes
Daylong

# 38
  • Мнения: 1 759
За студено време -  Клоран,изключително съм доволна! Дори от много слюнки заради зъбетата се получаваха зачервяване и малки пъпчици и като намажа с кремчетто и на другия ден няма нищо!
Слънцезащитно съм взела сега на Бюбхен,да видим,че миналата година с нищо не съм я мазала,макар да беше на няколко месеца(родена е Април)!

# 39
  • Мнения: 63
при лоши атмосферни условия студ и вятър ползвам кремчето на д-р тайс. Против слънце мажа слънцезащитно с фактор 50 на А Дерма и Себамед

# 40
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ползвам Мустела,лятото 50 фактор,а зимата зимния им крем за студено време.

# 41
  • Мнения: 6 442
Използвам  Бюбхен за вятър, но основно за мен Laughing.Много съм доволна Peace
За слънце не мажа с нищо.В лошо време пак с нищо.

# 42
  • Мнения: 2 216
Вчера в аптеката ми казаха, че за дете под 1 год е най-добре да взема Биодерма или Ла рош. Взех Ла рош 50 фактор
За вятър /от магазин ДМ/ ми препоръчаха био крем Алверде

Последна редакция: пт, 22 апр 2011, 19:59 от 30god

# 43
  • Мнения: 477
Аз зимата ползвах бюбхен за студено време, а сега си вземах Bioderma (крем) с препоръка от дерматолога тя каза че козметиката им е много хубава, и да кажа че и нашите бузки изпръхнаха зимата и ми изписа един крем на Bioderma пак Atoderm PP се казва и от него съм много доволна

# 44
  • Мнения: 1 098
За слънце най- доволна съм от Ла Рош 50- ти фактор.

# 45
  • Мнения: 3 677
  И аз се присъединявам към доволоните и ползващите бюбхен крем за студено време. През лятото досега само с Гарние за бебета съм го мазала 50-ти фактор, но не съм доволна,не се разнася лесно, това лято друг ще взема.

# 46
  • София
  • Мнения: 275
А кажете кой крем се разнася лесно, не е мазен и детето не става в лицето бяло като банши
От Мустела хич не съм доволна в това отношение Rolling Eyes
Още един глас на недоволните от слънцезащитният на Мустела - 50ти фактор, няма разнасяне и попиване това нещо.  Sick

# 47
  • София
  • Мнения: 44 129
ами аз до сега нито един крем, който да попива напълно за слънце(голям фактор) не съм срещала...ако не седи бяло(повечето не седят чак така, освен ако не се сложи свръх огромно количество), то поне седи едно такова мазничко... мен лично никак не ме тревожи...важното е, че пази.
иначе с дейлонг, а-дерма не съм имала проблем с размазването... също и с Lirene(но тях за малко ползвах, те седят мазнички обаче смърдят на дъвка...и това повече ме притеснява).
Сега за градско  ползвам по стечение на обстоятелствата на ДМ Денс сън 30, ми леко седи като напудрен в началото, и оставя едно такова като филм мазно...като усещане(поне по ръцете ми)...но вчера аз поизголях по лицето в парка(не намазана) той си е свсем ок, така че ще си го изхабим доволно.

# 48
  • София
  • Мнения: 39 775
И аз не съм попадала на крем с висок ф-р, който да се размазва идеално.
Педиатърката ми беше дала разни мостри. Мустела 50 я забравих след 1-2 намазвания. Не помня другата мостра каква беше, пак беше медицинска козметика и беше малко по-добре.
След това минах през Бюбхен 30 и 50. И накрая миналото лято използвах Vichy 50.

# 49
  • Мнения: 15 379
Ла Рош все си го дъвча, но той се размазва идеално. Текстурата му е лека, попива бързо, защитава наистина.
Имам предвид Ла Рош 50+ дермопедиатрик. Тази година купих същия.

# 50
  • Мнения: 7 160
за слънце на Vichy 50-и фактор  Peace
От години ползвам само този крем и съм много доволна! Peace

# 51
  • Мнения: 249
http://lionbg.eu/product/786/slantsezashtiten-krem-spf-50-chicco.html Чико, http://www.bebe-best.com/chicco-slantsezashtiten-krem-spf-30-72005-p-12729.html !А ако някой крем не можете да го разнесете просто купувайте флуид! Кремът е направен да издържа по-дълго време  върху кожата и на при пръскане с вода, но явно вие искате крем който да е по-течен и да не стои толкова дълго по кожата. Просто си вземете нещо за деца под формата на флуид. Лично, аз не бих ползвала за бебе или дете продукт на Vichy! Успех   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 44 129
а защо не би ползвала Виши?

# 53
  • София
  • Мнения: 39 775
Не мен педиатърката ми препоръча Vichy. От миналото лято го използвам, спрей 50ти ф-р и съм доволна.

# 54
  • Мнения: 808
Аз ползвам Eucerin SPF 50 - много добре се разнася и хубаво мирише.
Ето и линк - http://www.eucerin.bg/sun_sensitive_skin/kids-spray-50.asp.

# 55
  • Мнения: 39
И мен ме интересува темата, тук чета позитивни мнения за слънцезащитния крем на Vichy 30 фактор, аз съм ползвала за себе си на морето и съм доволна, тъй като кожата ми е много бяла.
Може би за малката трябва да взема по-висок фактор, виждам, че всички ползват 50 фактор.

# 56
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За студено време ползваме Cold cream на Мустела, за слънце пак на същата марка +50 фактор, а за след слънце задължително с Нахткерцен Балсам, защото му е много суха кожата и колко и да е намазан слънцето и вятъра не са за подценяване. След баня също мажа с Нахткерцен.

# 57
  • Мнения: 212
За студено време още не сме ползвали, защото не сми виждали такова, а слънцезащитен за лице - СебаМед, 50 фактор.

# 58
  • Мнения: 46
при студено време и силен вятър Nachtkerzen балсам, а лятото при силно слънце Sebamed с фактор 50

# 59
  • Мнения: 249
а защо не би ползвала Виши?
Не бих използвала нещо, което не е специално разработено за деца или бебета по-конкретно! Нищо, че пише че става и за деца, предпочитам си специализираната козметика за бебета най-добре, те просто са създадени за бебешка кожа, което предполага по-голямо щадене на кожата на бебето или детето.   bouquet

Не мен педиатърката ми препоръча Vichy. От миналото лято го използвам, спрей 50ти ф-р и съм доволна.
В повечето случаи педиатърките не са наясно даже какво има в един такъв крем, който може и с рецепта да ви изпишат което не е задължително примерно, понеже се дава без рецепта! Просто пишат и препоръчват нещата които се рекламират...Една аптекарка, може да ви даде по-точна представа за това кое е най-добре за бебето ви. Лично аз не бих се доверила на консултациите на никой.... bouquet

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 14:51 от kori_1

# 60
  • София
  • Мнения: 39 775
kori_1, педиатърката на децата знае, именно защото е педиатър.
Пред нея и фармацевт, предпочитам педиатъра.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 129
Виши си имат спрей ЗА ДЕЦА.

# 62
  • Мнения: 249
kori_1, педиатърката на децата знае, именно защото е педиатър.
Пред нея и фармацевт, предпочитам педиатъра.
Не искам да споря само споделих мнение, вие си решавате децата са си ваши. Приятен ден.  Heart Eyes

Виши си имат спрей ЗА ДЕЦА.
Да, само че до колкото знам нямат цели серии за деца, като специализираните марки за деца и бебета!!! Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 8 898
Някой ползвал ли е на Юсерин лосиона с микропигменти за деца?
Интересува ме като текстура как е, ясно, че щом е с физични филтри няма да се разнася идеално, но все пак... newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 44 129
т.е. , че нямат шампоан за бебета ли...ми все тая ми е ако въпросната серия за деца е достатъчно добра. Важното е, че тя е за деца...(не че ги ползвам, но за ад имат толкова много добри отзиви, вярвам има защо), докато една мустела, която уж е  специализирана детска, нищо не й пречи да е доста смотлава.

# 65
  • Мнения: 340
Сега за защита от слънце използваме Биодерма 50+ (за деца), имаме и Нивеа 50+ (за деца). И двете са хубави, макар че аз не я мажа всеки път като излизаме, а само ако слънцето е силно.

Иначе на мен фармацевт (много добра приятелка  Simple Smile ) ми препоръча Биодерма пред Виши.

# 66
  • Мнения: 1 103
Ние миналата година бяхме с Биодерма,но тази ми се видя скъпичка и взех Нивеа!Еми повече ми допада,по-лесно се разнася(спрея) и пази много добре!Ние сме белички и за 3часа на слънцето на плажа,все едно не сме се пекли!

# 67
  • Мнения: 2 478
Ла Рош все си го дъвча, но той се размазва идеално. Текстурата му е лека, попива бързо, защитава наистина.
Имам предвид Ла Рош 50+ дермопедиатрик. Тази година купих същия.


И аз и съм много доволна.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 1 646
За студено  и лошо време - кремче на Веледа, а за слънце - на ДМ с фактор 50. Но се нанася малко трудно.

# 69
  • Мнения: 1 334
Аз позлвах Мустела, когато се изриваше, също и при ухапване. А сега мисля а и взема и слънцезащитетен същата марка, но не знам дали е хубав. От този за изриване и зачервяване съм доволна.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Детския Юсерин.
Ева Луна трудно се разнася.

# 71
  • Мнения: 11
Понеже се начетох колко са вредни слънцезащитните кремове, реших да взема натурална козметика. Ползвам Крем на Лавера фактор 20 и съм доволна. Мислих, че ниския фактор ще е проблем. Но досега малкият не е почервенявал.

# 72
  • Мнения: 8 898
Детския Юсерин.
Ева Луна трудно се разнася.
Благодаря! И без това последната партида, която е из аптеките е срочна.
Имам детския спрей на Биодерма, но ми се ще нещо само с минерален екран. От любимото ми на Дейлонг също вече няма внос. Mr. Green

# 73
  • Мнения: 914
Това лято мажа откритите части с Гарниер 50 ф..На море ще отиде само какичка.

# 74
  • Мнения: 496
Против слънце - спреят на Биодерма 50 фактор за деца. На бебка й понася прекрасно, не е мазен и лесно се нанася. За личице - хидра бебе за лице на Мустела.

# 75
  • Мнения: 2 562
За лице първо ползвах на СебаМед защитния крем,от 6 месеца мажа малката с крем Кокон на А-Дерма.Слънцезащитата е 50+ на СебаМед.

# 76
  • Мнения: 181
Слънцезащитен използвам на Клоран 50+ фактор и съм доволна,не сме имали проблеми.

А за изпръхнали бузки при лошо време- Бюбхен с невен за ветровито време....

# 77
  • Мнения: 53
За защита от слънце съм използвала Мустела и Авен.А за защита от вятър и студ-Мустела

# 78
  • Мнения: 1 334
А доволна ли си от Мустелата? Аз лично съм позлвала, но не за слънце. Иначе останах доволна от крема, млякото. Харесвам марката. Малко е по-скъпичка, но е хубава.

# 79
  • Мнения: 565
Много трудно се разнася слънцезащитния на Мустела. Тази година сме с А Дерма. Изпробвахме го вече и съм много доволна. Аз също си намазах лицето. Много добре ми се отрази. Никакви петънца от слънцето не получих. А малката директно почерня без никакви зачервявания.

# 80
  • Мнения: 15 379
А малката директно почерня без никакви зачервявания.

А какъв фактор ползваш, за да почернее детето?

# 81
  • София
  • Мнения: 39 775
Да, с какъв крем се постигна почерняване?
Моите и двамата са много бели. Дъщеря ми с 30 поизгоря на морето, но и не беше много стриктна в мазането. Синът ми с 50 имаше съвсем лек тен, почти незабележим.

# 82
  • Мнения: 565
Използвам http://apteka.framar.bg/30012055/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC … %BB-#.ThVStWGHiH0
С матова кожа е и сме във водата поне по 6ч. дневно. Мажа поне по 3 пъти на ден.

# 83
  • София
  • Мнения: 39 775
Аз мажа често, Vichy 50, и може би затова не почернява.

# 84
  • Мнения: 1 334
Трябва да си направим една анекта да видим коя е най-предпочитаната марка. Ще я водим на моренце и ме е страх да не изгори и да я боли, а нямам идея какво да и взема.

Общи условия

Активация на акаунт