Солени тестени произведения

  • 15 935
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 353
Аз машината за печене рядко я ползвам вече... За мой ужас малкия се е научил при баба си на мекици и всяка събота се месят мекици, пицата я правя бъркана по рецепта от форума, но намерих в нета, а и във форума също съм я срещала рецептата за хляб на балончета, като аз съм си я променила според нашите вкусове - не слагам магданоз и подправки и слагам сирене на бучки в топченцето, а не натрошено както пише в рецептата. Правила съм и питки с кренвирш, но само веднъж - нещо не им се изкефиха моите мъже Thinking

# 31
  • Мнения: 1 983
Ние сме почитатели на солените закуски, тъй че доста често правя милинки. Понякога и тутманик, за вечеря пица. Раираните кифлички с кашкавал също са много вкусни, като направя една доза, детето я изяжда почти цялата. Laughing Хубавото е, че тестото се меси лесно в хлебопекарната. Peace

# 32
  • България
  • Мнения: 4
Тъкмо във време за пробване на бански изскочи тая тема Simple Smile

Напоследък открих чудна рецепта за ето тези картофени пръчици с кашкавал - невероятни са и топли, и студени, а и са доста прости за правене. Набухват идеално, а половината от тестото са варени картофи.

# 33
  • Мнения: 1 746
250 гр айрян
2 яйца
500 гр брашно
1 1/2 с.лъжица захар
1 с. лъжица гол
60гр разтопено масло
5 гр суха мая

 Laughing сол, предполагам

BorislavaK, това е невероятно, поне на вид, непременно ще го опитаме.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Темата ми хареса - благодаря!

# 35
  • Мнения: 372
Тъкмо във време за пробване на бански изскочи тая тема Simple Smile

Напоследък открих чудна рецепта за ето тези картофени пръчици с кашкавал - невероятни са и топли, и студени, а и са доста прости за правене. Набухват идеално, а половината от тестото са варени картофи.

Ммм, изглеждат невероятно! Още днес ще направя.  Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 276
Аз да споделя набързо- от тестото за хляб ( ръжено, бяло) правя солетки ( като споменатите по- горе гризини).

Замесвам 1 кг. тесто правя  едно хлебче , което пека във фурната, а от тестото отделям малко  парче в което добавям сусам и чубричка, меся , режа ги на ленти, които усуквам. Пека съвсем малко-  7-10 мин, докато станат твърди и препечени.

# 37
  • Мнения: 3 804
Бръм -може ли рецептата   за тестото Praynig

# 38
  • Мнения: 11
   обикновено тесто за пица и вкусни плънки (съжалявам,че са от чуждестранни сайтове)
http://www.dolcicreazioni.it/dc/Rosangelica_dolcicreazioni.htm
 
   тези са много лесни и вкусни
http://www.gnamgnam.it/2011/05/09/panini-napoletani.htm

# 39
  • България
  • Мнения: 4
Благодаря за комплиментите, момичета  bowuu
Ето още една рецепта за лесни и много вкусни солени мъфини с грах и кашкавал

# 40
  • София
  • Мнения: 816
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=440181.msg13343884#msg13343884
Ето и от мен,нещичко соленко.Бързи и вкусни.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=440181.msg13044192#msg13044192
И това е много вкусно.

# 41
  • Мнения: 372
Тъкмо във време за пробване на бански изскочи тая тема Simple Smile

Напоследък открих чудна рецепта за ето тези картофени пръчици с кашкавал - невероятни са и топли, и студени, а и са доста прости за правене. Набухват идеално, а половината от тестото са варени картофи.

Ммм, изглеждат невероятно! Още днес ще направя.  Crazy

Самоцититам се, за да похваля невероятните картофени пръчици. ММ излапа половин тава още същата вечер. Имам поръчка скоро пак да направя.  Laughing 
BorislavaK, благодаря, че сподели рецептата!   bouquet

# 42
  • Мнения: 166
Страхотна тема! Heart Eyes
Ето някой от любимите у дома солени тестени изделия:

Тутманик с лимонада Питки"Цигански банички" Спаначени питки с орехи Пълнени питки  Пирожки с плънка от пилешко месо и картофи



Планирам да забъркам това за вечеря.Изглежда страхотно!

# 43
  • Мнения: 11 607
Всичко правя, пропуснала съм тази тема.....Добре,че е новата визия на форума,че да я видя.....

Правя всичко солено или поне се опитвам - солети, крекери, кифлички, тутманици, питки, хляб, пирожки, милинки......ох....ще пропусна нещо.....Записвам се за да крада идеи......

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря на всички за страхотните рецепти.  Hug
Напоследък съм се сетила за солена палачинка - такава, която се прави в голямата тава на фурната и после се навива на руло. Някой да има рецепта за тестото?

Общи условия

Активация на акаунт