Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 3

  • 40 078
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 164
Днес няма да се дам, Naughty

Не само днес, lasi, не само днес! Всеки ден...  smile3521

При нас лятото кажи-речи дойде

диване, къде живееш ти?

При нас лятото кажи-речи дойде
Да се похваля – мъж ми оправи тренажора и снощи се пораздвижих малко. Само 15-20 мин обаче, че тотално съм се разплула от обездвижване и яко се задъхах.

За първи път това си е сериозно време! Даже си се изсилила... не знам в каква форма си де, дали си сериозно трениращ, или не... Продължавай в същия дух и редовно! Ежедневното натоварване, особено кардио много, много помага при отказването. Какъв е този крос-тренажор? Извинявам се, ама съм голям профан в тия уреди, това дето прилича като, че караш ски ли?

# 46
  • MUC
  • Мнения: 297
Misty, в Мюнхен живея. За мое голямо учудване, тази година случихме на разкошна пролет, да чукам на дърво де, че за пръв път ми се случва, откакто съм тук (5-та година вече). Иначе обикновено има 2-3 седмици хубаво време, после яко дъжд и студ, после пак 2-3 седмици хубаво (жежко лято през юни  Laughing) и после пак гадост. Извинете за оф-топика.

15-20 мин хич не е много. Аз никога не съм спортувала активно, но като цяло винаги съм била в сравнително добра физическа форма (да ми се чуди човек). В смисъл, половин час на кростренажора изкарвах, на доста прилична скорост, и то като активен пушач... А сега какво ми стана... Ама полека-лека ще увеличавам, искам и упражнения да почна да правя, белким заприличам на годините си все пак. В момента мязам малко на лелка, а съм на 28, нераждала още.  Confused

Всъщност, като сме на вълна външен вид, кожата ми напоследък изглежда много по-свежа и регенерира по-бързо (пъпки и разни такива гадости изчезват за отрицателно време). Тенът ми се избистри, самата кожа се поопъна, почти ми се махнаха сенките под очите. Няма как да не е от спирането на цигарите просто, промяната е видима.

А ето и какво е крос-тренажор, да – като ски бягане е.

# 47
  • Мнения: 5
Малко за кардиото докато сме на темата :о)

Аз съм бил спортна натура цял живот. Преди когато пушех и тренирах си мислех че пушенето не ми пречи, тъй като я ме виж колко съм силен и издръжлив, особено в кардиото, винаги съм бил в значително по-добра форма от много непушачи ... За това си мислех че пушенето не може да ми пречи кой знае колко ...

След като спрях цигарите, продължих да си тренирам колкото и преди. От начало внимателно следях резултатите като очаквах постепенно подобрение, но в началолто такова не се появяваше.
 Но, след 6-тия месец след пиране на цигарите, започнах да усещам значително подобрение на постиженията. И като казвам значително, имам предвид значително :о)

Това, което преди постигах със страшни услияи на крос тернажор, гребен тренажор и пътека се оказа детска игра в сравнение с подобрението ми само за 6 месеца. Все едно преди изобщо не съм се упражнявал.
След спирането на цигарите, на кардио уреда или когато тичам, се чувствам като машина за изгаряне на калории и прилива на енергия и направо смайващ.

Имайте малко търпение и ще усетите подобрението като голям скок, само тренирайте редовно.

# 48
  • Мнения: 6 164
Явно наистина се изисква повече време, защото и програмката ми показва същото.
До този момент да кажем грубо, че вече 10 дни (точно 9,47) съм чиста и резултатите до този момент са:
(показателите са подредени по критерий време на постигане - т.е. първия е най-бърз, втория повече време отнема, и така нататък, като за последния съответно е нужно най-много време)

1. CO (Carbon Monoxide) and O2 levels back to normal - Reached! (това се случи май за около 24 часа)
2. "Sudden Death" risk lowered - Reached! (може би 48 часа)
3. Taste and Smell senses regained - Reached! (3-4 дни)
4. Standartization of Respiratory Function - Reached! (5-6)
5. Elimination of physical dependence on nicotine - Reached! (след около 7-8 дни)
6. Improvement of blood circulation and skin hydration, and dissapearance of premature wrinkles - 45,06% (значи след още 10-12 дни ще е изпълнено и това)
7. Physical Condition Improved - 10,51% (значи още 90 дни - т.е. около 3 месеца и нещо поне ще има осезаемо подобрение)
8. Heart disease death risk reduced to half - 2,6%
9. Risk of developing lung cancer at same level as a non-smoker - 0,52% (след около 5 години Whistling )

Спестила съм почти 50 лв. и съм си удължила живота с 18 часа и половина. Grinning

# 49
  • MUC
  • Мнения: 297
Misty, нещо съм пропуснала май, за коя програма говориш?
Аз съм чиста от 3 седмици, наскоро смятах, че на седмица спестявам по около 20 евро.  Whistling
Много стимулиращо ми действа.  Mr. Green

# 50
  • Сливен
  • Мнения: 140
честита нова тема и честито на всички нови непушачи
много прегръдки и кураж
не съм влизала отдавна,но компа ми е малко развален и чакам да го оправят
 Hug

# 51
  • Мнения: 6 164
Misty, нещо съм пропуснала май, за коя програма говориш?

Една програмка от Android приложенията, те нали са милиони и какво ли не съм нафлякала в телефона ми. Quit now! се казва.

Бях на VW събора в Калояново цял ден, изгорях жестоко на потник и още чувам в ушите си ревът на турбодвигателите Mr. Green Уникално!

А вчера навъртях 11 обиколки на двора на училището, което прави къммм 3 км сигурно... ще проверя...

# 52
  • MUC
  • Мнения: 297
Ох, звучи супер, завидях!  Blush
Аз какво правих този уикенд, не знам, но не можах да се наспя хич и днес се нося като муха без глава.

Мъж ми е решил да спира цигарите от 2.06, понеже тогава при нас са почивни дни и може да си остане вкъщи... Като го знам какъв е нервак напоследък и без друго, ще се избием у дома, предчувствам.  ooooh!
Оказа се, че Табекс не може да пие. Мисля как да му помогна – подхвърлям разни неща, които на мен ми помогнаха да си променя настройката. При мен това беше решаващото, дано и при него да се получи. Ако някой от вас има опит с отказване на цигари от страна на половинката, ще се радвам на съвети.  Rolling Eyes

# 53
  • MUC
  • Мнения: 297
Ехо, непушачи! Къде се загубихте всички?
lasi, какво стана, пребори ли се с 10-тия ден?
Останалите също ви чакам на отчет.  Wink

Аз вече спрях и табекса, изкарах си 25-те дни и туй то. Остава да сваля и 4-те килограма отгоре, преди лятото да е свършило.  Laughing

# 54
  • Мнения: 924
здравейте   bouquet
Аз съм непушеща и болна  Sick, обаче непушеща, прекрачих 10 ден, от тук нататък е много по-лесно  Wink
Гони ме някакъв вирус и май ме хвана, кашлям като за световно и в устата си все още усещам гадния вкус на фасове  Sick
В болничен съм до края на седмицата  Rolling Eyes

# 55
  • MUC
  • Мнения: 297
lasi, бързо оздравяване!
Много се радвам, че си преодоляла бариерата на 10-тия ден, браво на теб!
Аз попромених режима на хранене, движа се малко повече и спрях да качвам. Дори май тръгнаха леко надолу килата, но още не съм сигурна дали е тренд или случайност.  Simple Smile

# 56
  • Мнения: X
Здравейте.
Днес реших да спра да пуша.
Отвреме навреме не ми се пуши. Това означава, че имам периоди, с различно времетраене, от 1-2-3 дни до няколко седмици, месец, през които ми се пуши мноооого малко, по 2-3-4 цигари на ден. Е, от 1-2 седмици съм пак в такъв период и казах - К Р А Й.
Става ми лошо и гадно като запаля.
Да видим, ще успея ли, няма ли...
Колко д ни казахте, 10?
Лошото е, че мотивацията ми е доста ниска, т.е. казвам си 'Дали са 2-4 цигари или 0, все тя...' Laughing

# 57
  • MUC
  • Мнения: 297
Klarichka, не е все тая!  Simple Smile
И аз така си мислех по едно време, бях намалила цигарите и т.н., но разликата е огромна, повярвай ми!
Да не говорим колко е готино усещането, че си надделяла над наркоманчето у себе си и не му отстъпваш, било то и за 1-2 цигари.

# 58
  • Сливен
  • Мнения: 140
кларичка като спреш нацяло да пушиш ще видиш разликата,и щом имаш периоди когато не ти се пуши,значи ще се справиш,моят мъж пушеше по 2-3 кутии на ден а аз по 1 и ги отказахме
браво на теб ,кураж
ласи честити 10 дни  Hug smile3501,продължавай все така
диване браво и на теб
аз като ги отказах качих 5 кг,но след това забременях и качих още 15  Embarassed Crazy
сега имам много за сваляне,но малко по малко ще се справя и с тях  Peace

# 59
  • Мнения: 10
75 cigarettes not smoked!

Здравейте на всички! Драго ми е да съм част от групата. Спрях да пуша преди 7 дни. След 18 години. Узрях; хвана ме страх; не ми се пуши; страхът е по-силен от цигарите; не ми липсват; не се дразня; нямам свръх апетит; имам странни усещания; осъзнах, че съм забравила какво е да дишаш всъщност...
Имам нужда от някой като мен! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт