Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 3

  • 40 080
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Хоп и аз при вас! От доста време бях решила да оставям цигарите ,но след като ви изчетох реших твърдо ,че се разделям с тях.И ето вече пети ден без никотин.
Не ме дразнят ,не ми се пуши ,сещам се от време на време за тях за секунди,но имам ужасно главоболие и не мога да спя.Иначе всичко останало е ок.

# 31
  • Мнения: 5
Привет,
Първо да благодаря на Диване за хубавите думи за блога ми :о) Старая се да бъда полезен :о)

За главоболието:
ето една възможна причина. Някои хора са по-чувствителни към промяната на химията на кръвта, особено ако са се понатрупали годинки с пушене.
Като спрете цигарите, кръвта започва да се изчиства от въглероден окис и се обогатява на кислород. Хемоглубина  в кръвта отново започва да става пълноценен и с това химията на тялото се променя.
Мозъка, като най чувствителна материя и главен консуматор на енергия, реагира на промяната, защото тя се случва доста рязко за него. И тази реакция може да е болка.
Понякога реагира и със световъртеж ...

Обяснявам това за да не губите кураж! Всеки "страничен" ефект означава само едно - никотина се изчиства от тялото ви и с всеки ден вие ставате все по независими от него. Всичко това няма да продължи повече от 7-10 дни. Просто не им обръщайте внимание и това е.

Хоп и аз при вас! От доста време бях решила да оставям цигарите ,но след като ви изчетох реших твърдо ,че се разделям с тях.И ето вече пети ден без никотин.
Не ме дразнят ,не ми се пуши ,сещам се от време на време за тях за секунди,но имам ужасно главоболие и не мога да спя.Иначе всичко останало е ок.

# 32
  • Мнения: 0
nicofree благодаря за окуражителните думи.
Надявам се скоро да отмине всичко защото не се издържа вече без сън и с непрестанно главоболие.

п.п. именно твоите публикации ме нахъсаха толкова много.

# 33
  • MUC
  • Мнения: 297
gabimabi, добре дошла!
Аз също имах главоболие първите дни, но на мен обикновено болкоуспокояващо ми помогна, иначе болката беше наистина нетърпима. Ако при теб не става, стискам палци да изтърпиш първите няколко дни, после не би трябвало да се появява...
Аз от безсъние не страдам, дори бих казала, че се наспивам доста по-добре, откакто не пуша. Но принципно при безсъние ми помага всякакво физическо натоварване през деня. Допълнително препоръчвам физическо натоварване вечер в леглото – намалява стреса, повишава секрецията на ендорфини и повечето хора спят като бебета след това.  Grinning Не се шегувам – научно доказано е, но ние жените май често го пренебрегваме като "лекарство".  Wink

Успех от мен!

# 34
  • Мнения: 0
Благодаря за съвета divane ! Днес ми е 6 ден - главата ме боли по-малко ,иначе спането е все така.Заспивам трудно,а след това сънувам кошмари,но ще издържа

# 35
  • Мнения: 5
Е, Габи, да те зарадвам - най-интересното предстои :о)

За мен специално най-интересно ми е когато сънувам че пуша. Обикновено са от тези сънища, които са много реални и после ги помниш :о)

Всички минаваме през това. Аз все още сънувам че пуша, при положение че съм спрял преди повече от година и половина, и то сънувам реалистично.
Сънувам как съм запалил цигара, дръпвам и после се усещам - ама чакай, аз нали спрях цигарите .. А и знам че и една цигара да запалиш след като си спрял, все едно да  се върнеш в началото ...

Та, забавлението съвсем предстои :о)

# 36
  • Мнения: 0
Работата е там ,че не сънувам само цигари,а много и разнообразни неща (дори цигари сънувах само веднъж) ,които в даден момент чак ме плашат.Така че не знам кои сънища да предпочета тези с цигарите или другите.Затова се надявам изобщо да не сънувам Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 746
Привет и от мен!Искам да ви кажа,че три-четири пъти в седмицата тичам,и дишам с пълни дробове.Няма по-прекрасно усещане.Стискам палци на всички отказващи се,ще успеете!Всеки ден започвам с благодарност за това,че вече не пуша.Това, може би, беше най-голямото предизвикателство за мен.Чуствам се адски горда от себе си,а най-хубавото е,че покрай мен още двама души спряха да пушат.За протокола-пушех по кутия и.....от 19години Sick

# 38
  • Мнения: 6 164
Misty имам я в електронен вариант,бях я свалила от някакъв торент,ако искаш пиши ми на лични и ще намерим начин да ти я пратя  Peace

newsm20 Благодарности на мαрия  !!! smile3525

Ще започна да я чета!  Grinning

За протокола: 8 дни непушене и съвсем забравих за това, няма навик даже, дали от прекалено много работа и липса на време за каквото и да било и стотина мисли в главата, не ми остава и секунда да се сетя за цигара...  Rolling Eyes ... Явно като спираш цигарите през 3-4 месеца и организма отвиква постепенно.  Този път съм доста бърза и безпроблемна. Имах симптомите първите 3-4 дни само - боля ме главата целодневно + силен световъртеж, не можех да заспивам рано, поради някакво сърцебиене първите 3-4 дни, ама сега и тези неща липсват от няколко дни. Определено с 4-месечната пауза от цигари есента нещата са се променили.  newsm78 Освен, че минах на по-леки цигари /призляваше ми от тези, които пушех преди спирането/, явно и зависимостта ми е отслабнала, ако не и изчезнала.

Добре дошли на новодошлите, радвам се, че се множим! Само така! smile3501 Докато в заведенията направят салоните за непушачи да са по-готината част!  Angry  Joy

# 39
  • Мнения: 924
Привет и от мен   bouquet
Главата не ме е боляла, но пък носа ми е запушен и гърлото сухо.  Crossing Arms
Днес ми е десети ден, на него обикновено се дъня и пропушвам  Laughing
Предупредила съм мъжо, днес да се съгласява за всичко с мен и да не спори  Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 6 164
Aaa, lasi, без такива!  newsm66

Ти така, ако си внушиш и се настроиш, че е 10-ти и ще се издъниш, цял ден ще си в очакване на мига, в който ще стане и ще си го провокираш сама! С тази нагласа не става Naughty - сама ще си го направиш. Няма такова правило на 10-я ден! Ако е толкова важно - Мисли си, че ти е 3-ти ден. Знаеш колко е важно психиката и мисленето. Ако трябва ще стоя тука цял ден с теб в тоя форум да те надъхвам  hug , ама няма да припарваш до цигара!  Sly


Излизай на разходка  1swing , или  newsm39 , или  newsm28 wash hang 1ironing 1dishes ... ама не оставай и минута свободна да мислиш какъв ден било днес!

# 41
  • MUC
  • Мнения: 297
lasi, дръж се, с теб сме! Подкрепям Misty, нагласата е много важна. Това, че преди си се издънвала на 10-тия ден, значи, че сега имаш опит и вече няма да го допуснеш.  Wink
Пий много вода и дишай с пълни гърди – поне за мен няма по-голяма наслада от последното в момента.
При нас са нацъфтели акациите и ухаят, ухаят – а последните години почти не усещах този така любим ми аромат. Намери си нещо такова и му се наслаждавай! Успех!  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 6 164
Дааа, миризмите...  newsm76 Аз току що пръсках с ароматизатор в стаята /че един колега влезе в стаята и явно къпането и прането ги има за престъпно разхищение на вода.../ и ухае така приятно сега. Но разбира се в пъти по-добре е да излезеш да вдъхнеш аромата на истински цветя... Тъпа урбанизация, вместо зеленина и цветя, ние ги миришем в шишенца. Confused

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 11:58 от Misty

# 43
  • Мнения: 924
Благодаря ви за подкрепата момичета   bouquet Hug Hug Hug
Днес няма да се дам, Naughty
 Hug Hug Hug

# 44
  • MUC
  • Мнения: 297
Само така, lasi!  Hug

Миризмите, ах, миризмите... При нас лятото кажи-речи дойде, температурите се покачиха, хората тръгнаха по-разголени... Вчера в метрото щях да се гътна, казвам ви, и преди съм усещала неприятен полъх от време на време, обонянието ми уж винаги е било чувствително, ама такова нещо не помнех! Добре, че рядко слизам към центъра и напоследък гледам да ходя пеша, ако имам само 1-2 спирки път.

Но пък, както някой по-назад беше споменал, сега наистина усещам миризмата на парфюма си.  Party

Да се похваля – мъж ми оправи тренажора и снощи се пораздвижих малко. Само 15-20 мин обаче, че тотално съм се разплула от обездвижване и яко се задъхах. Довечера пак. След някоя и друга седмица ще съм хем Убав и строен, хем непушач!  Party

Общи условия

Активация на акаунт