Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 3

  • 40 079
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164

минават ми еретични мисли в главата


еретични или еротични  Joy че аз с вторите имах проблеми   tooth

Явно заедно да - аз на 11 май дръпнах последната в 9 сутринта и за какво и аз не знам, даже не ми се пушеше, ама да правя компания на една колежка... все да правя компания, да правя и така ...  Banghead

Сега обаче имам проблем с пушачите. Rolling Eyes Преди нямах проблеми с никой. Crazy

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
м и аз тук
имам странен проблем с цигарите даже ми са гадни на вкус и предпочитам електроннта си пура по приятно е като аромат, но НАВИКА да запаля цигара ме побърква и никак не мога да се отърва от него ..
пих 2 пъти ТАБЕКС и изобщо спира да ми се пуши , но след месец два НАВИКА почва да ми лиспва и айде пак ........... 
пак съм се заканила че ще ги отказвам тези гадни  цигари да видим
предлагат ми някакви иглотерапии и тем подобни но аз и с табекс спирам проблема е че е временно

# 17
  • Мнения: 924
MAMA GALQ
 и аз бях така, докато не прочетох книгата на Алън Кар и най-накрая си отговорих на въпроса, защо продължавам да се връщам към този  НАВИК, въпреки, че без него ми е по-добре  Wink
Оказа се че това не е навик , а си е жива наркомания  Naughty
Сега гледам на цигарите по-друг начин, престанах да се самозаблуждавам, че ми носят удоволствие и ми помагат да се отпусна при стрес. Цигарите облекчават всички  симптоми, които сами са предизвикали и така кръга се затваря. Peace

# 18
  • Мнения: 5
Дами, здравейте! Виждам че сте пренесли ентусиазма си в новата тема :о)

За напълняването, нещо много важно:

Аз доста съм писал за решението на проблема в сайта, но ето с две думи нещо важно, тъй като някой каза че:
  • напълнявал от въздуха,
    без да яде повече от преди

Никой не напълнява от въздух :о) Когат оспрете цигарите, след няколко дни въглеродния окис от кръвта ви намалява, кръвта ви става по - рядка и съответн осърцето ви вече не се мъчи да компенсира това с учестен пулс.  Пулсът ви се нормализира, тоест спада, съответно "оборотите" на метаболизма ви леко се забавят.

И под "забавят" имам предвид нормализират!

Извода е следния:

Ако до сега за да поддържате перфектното си тегло са ви били необходими примерно 1000 калории, сега ви трябват примерно 800, заради нормализирания ви метаболизъм.

Тоест, трябва да намалите ежедневната храна, иначе хапвате грубо по около 1000 калории повече на всеки 5 дни - тоест си добавяте един "храноден" на всеки 5 дни, без да се усетите. Съответно напълнявате "от въздуха". Ясно е че не е от въздуха.

Освен това ако без да се усетите похапвате даже малко повече, поради това че храната започва да има вкус в устата ви - положението е ясно.

За да не напълнеете - намалете храната, движете се повече, радвайте се на живота без цигари.
Три лесни стъпки :о)

Поздрави и УСПЕХ на всички!

# 19
  • MUC
  • Мнения: 297
nicofree, то е ясно, че не е от въздуха.  Laughing Но нещо не успявам да намаля храната, за съжаление, а за спорта продължавам да се опитвам да се мобилизирам.
Аз усещам, че изпадам в криза – не остра, по-скоро тихо промъкваща се. Ентусиазмът от първите дни поотмина и някои стресови ситуации в ежедневието събуждат и у мен ерЕтичните мисли (де да бяха еротични  Laughing). Засега удържам фронта, но усещам, че наркоманията си е още в главата ми и няма намерение да се маха оттам. Физическа нужда нямам, давам си сметка, че всичко е на психологическа основа. Не искам да пропушвам отново, но зависимостта, маскирана като навик, надига глава.
Засега се удържам, казвайки си, че ще ми е супер гадно, ако запаля – знам, че ще е така, няма да мога да се понасям. Някакъв гняв се събужда у мен в тоя момент и прогонвам мисълта за цигара. Но цял живот ли ще е така, мамка му...

# 20
  • Мнения: 5
Обръщението "диване" по принцип пазех за щерка си :о)

Та, виж сега, диване, проблемът пред който си е изправила е толкова общ за всички които спират цигарите, и въпреки това толкова неосъзнат от хората.
Това само трябва да ви покаже, колко е силна психическта зависимост от цигарите и никотина.

Аз съм написал трите стъпки, лесните три - намаляваш храната, движиш се повече, радваш се на живота без цигари.

Стъпка номер 1 - изисква малко самодисциплина. Просто се попитай - Искам ли да надебелея след като съм отказала цигарите или не искам? Тва е като въпроса Искам ли да пуша или не искам - отговорът е ясен. Остава просто да го направиш, както спря и цигарите :о)

Стъпка номер 2 - чисто организационна. Дори да ходиш пеша всеки ден по половин част след работа - пак се брои. Никой не иска от тебе да покриваш норматива за астронавт, нали? Просто малко повече пот и движение.

Стъпка номер 3 - Върху постигането на тази стъпка - тоталното лишаване от психическа зависимост - аз съм посветил цялата си онлайн дейност в сайта си и офлайн работа с реални хора :о) Просто трябва да посветиш малко време на четене и мислене по въпроса. Няма как да  го разкажа в няколко думи, макар че и в миналата тема доста съм писал по въпроса :о)

Успех!!!

nicofree, то е ясно, че не е от въздуха.  Laughing Но нещо не успявам да намаля храната, за съжаление, а за спорта продължавам да се опитвам да се мобилизирам.
Аз усещам, че изпадам в криза – не остра, по-скоро тихо промъкваща се. Ентусиазмът от първите дни поотмина и някои стресови ситуации в ежедневието събуждат и у мен ерЕтичните мисли (де да бяха еротични  Laughing). Засега удържам фронта, но усещам, че наркоманията си е още в главата ми и няма намерение да се маха оттам. Физическа нужда нямам, давам си сметка, че всичко е на психологическа основа. Не искам да пропушвам отново, но зависимостта, маскирана като навик, надига глава.
Засега се удържам, казвайки си, че ще ми е супер гадно, ако запаля – знам, че ще е така, няма да мога да се понасям. Някакъв гняв се събужда у мен в тоя момент и прогонвам мисълта за цигара. Но цял живот ли ще е така, мамка му...

# 21
  • Мнения: 6 164
Но цял живот ли ще е така, мамка му...

Не! Ти за пръв ли спираш цигари? (питай мен - аз съм pro - спирам ги за 10-ти път вече  Joy .... Но! Важното е, че с всеки път ставам все по-добра! Whistling ) При мен беше към  м а к с и м у м  2 месеца и после сякаш никога не съм пушила, дори да бях сред пушачи, да пия, да съм на кръчма, дори не се сещах, че някога съм пушила, нямаше мисли, които да идват и да се боря с тях...

А понеже съм си опака и при мен всичко става обратно на нормалното - аз всеки път като ги заспирам и вместо да качвам на тегло, почвам да свалям. Точно от страха, може би, да не надебелея, спира да ми се яде, не чувствам глад и сигурно трябва да заприпадам, за да ям... И така отслабвам. Аз си го обяснявам с това, че като пуша, не се чувствам добре, жизнена и здрава, пада ми кръвно, вие ми се свят, боли ме глава и за да се почувствам по-енергична - ям. Т.е. храната ми е като лекарство да избутам деня на два крака и в съзнание. А като спирам цигарите,
се чувствам супер - имам сили, имам тонус, чувствам се добре и съответно мога да карам и на фотосинтеза. И затова явно отслабвам.  Crazy Луда съм за цяло село аз...

# 22
  • Мнения: 924
Здравейте   bouquet
Вчера си купих парфюм и вече усещам аромата му  Joy Joy Joy.
Храната е по-вкусна и хапвам повече, но за сметка на това съм увеличила движението, така че за сега не съм в + Laughing
nicofree следвам твоите три  стъпки  Peace
диване много е важна психическата нагласа, когато отказваш цигарите. Ако мислиш, че се отказваш от нещо ценно, рано или късно пак ще запалиш / много пъти точно така се провалих/
Сега ги отказвам с друга нагласа и по друга начин се справям с ерЕтичните мисли и стреса.

# 23
  • MUC
  • Мнения: 297
Благодаря на всички за отговорите. Да, психическата нагласа е ключът, това си го знам, смятам, че тръгнах с правилната нагласа и това ми помогна до момента. Обаче рутината и стресът постепенно избутват ентусиазма и ме правят по-уязвима, отколкото бях в най-първите дни, а наркоманчето у мен се възползва. Боря се с това, разбира се, повтарям си колко по-добре се чувствам (което е истина), но явно "свикнах на хубавото"  Blush и забравих как постоянно се покашлях преди, как носът ми беше все полузапушен и т.н.

Misty, да, за пръв път ги спирам. За 13 години нито веднъж не пробвах да ги спра, бях в капана "харесва ми да пуша", не бях убедена, че искам да спра. Но долното звучи окуражаващо, значи още само месец и половина ми трябва.  Joy

nicofree, на мен майка ми и до ден днешен така ми вика, гальовно.  Joy
Поне мъжът ми обеща да ми оправи кростренажора вкъщи, дано довечера наистина да го направи. Ако спре да носи и шоколад вкъщи, цена няма да има.  Joy

Ей, да му се не види, стягам се, няма кой да го свърши това вместо мен.

# 24
  • Мнения: 5
Рутина и стрес ...

Всъщност цигарите не ти помагат в стресов момент. Помисли, как ли се справят със стреса хората, които не употребяват цигари? Цигарите ти добавят допълнителен стрес към фоновия, под формата на никотинов глад. Като запалиш никотиновия глад изчезва за 30 минути и ти си мислиш че стреса ти се облекчава. Но ако не пушеше, никога не би имала този стрес.
Стресът ти се причиниява от липсата на никотин, защото точно към него си била пристрастена.

Стъпка ноемер три - радвай се на това, че вече не пушиш ... Това е хубавото събитие, всичко останало е само в главата :о)




Благодаря на всички за отговорите. Да, психическата нагласа е ключът, това си го знам, смятам, че тръгнах с правилната нагласа и това ми помогна до момента. Обаче рутината и стресът постепенно избутват ентусиазма и ме правят по-уязвима, отколкото бях в най-първите дни, а наркоманчето у мен се възползва. Боря се с това, разбира се, повтарям си колко по-добре се чувствам (което е истина), но явно "свикнах на хубавото"  Blush и забравих как постоянно се покашлях преди, как носът ми беше все полузапушен и т.н.

Misty, да, за пръв път ги спирам. За 13 години нито веднъж не пробвах да ги спра, бях в капана "харесва ми да пуша", не бях убедена, че искам да спра. Но долното звучи окуражаващо, значи още само месец и половина ми трябва.  Joy

nicofree, на мен майка ми и до ден днешен така ми вика, гальовно.  Joy
Поне мъжът ми обеща да ми оправи кростренажора вкъщи, дано довечера наистина да го направи. Ако спре да носи и шоколад вкъщи, цена няма да има.  Joy

Ей, да му се не види, стягам се, няма кой да го свърши това вместо мен.

# 25
  • Мнения: 6 164
Искам и аз да я видя тая книга на Алън Кар. Има ли я онлайн за четене, или ако може да ми я заеме някой, че не ми се дават 16 лв. за това. Rolling Eyes

П.П. Хареса ми тази статия - досега не бях поглеждала порива за цигара от този ъгъл. Сега може би, дори ще му се радвам.  Mr. Green Досега само стисках зъби и чаках да мине спокойно. Спокойно и търпеливо, защото знам, че все пак ще мине след съвсем малко. Но следващия път ще гледам да се и зарадвам. Laughing

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 17:42 от Misty

# 26
  • MUC
  • Мнения: 297
ДА!!! Ей това ми трябваше! Сега съм back on track, както се казва.  Grinning
Четейки статията, се замислих, че аз, глупачката, по едно и също време тръгнах да отказвам цигарите и да ходя на шофьорски курс – ай сега кажете ми, бива ли сама да си усложня живота така?  Joy

Мисти, книгата я имам, обаче в хартиен вариант на немски. Ако разбираш немски, мога да ти я пратя някак си, свекърите ще минат през Мюнхен на връщане към София в неделя, та мога да им я дам.

# 27
  • Мнения: 5
Ха, това беше много много свежо попадение - шофьорски курс и спиране на цигарите :о)

Когато се справиш с това, практически няма какво да те събори :о)

Радвам се че съм бил полезен на някой.

ДА!!! Ей това ми трябваше! Сега съм back on track, както се казва.  Grinning
Четейки статията, се замислих, че аз, глупачката, по едно и също време тръгнах да отказвам цигарите и да ходя на шофьорски курс – ай сега кажете ми, бива ли сама да си усложня живота така?  Joy

Мисти, книгата я имам, обаче в хартиен вариант на немски. Ако разбираш немски, мога да ти я пратя някак си, свекърите ще минат през Мюнхен на връщане към София в неделя, та мога да им я дам.

# 28
  • Мнения: 5 776
Misty имам я в електронен вариант,бях я свалила от някакъв торент,ако искаш пиши ми на лични и ще намерим начин да ти я пратя  Peace

# 29
  • MUC
  • Мнения: 297
nicofree, не само с тази статия, целият ти блог ми беше ужасно полезен до момента, помогна ми много за правилната настройка, за което съм ти страшно благодарна!

Ха, това беше много много свежо попадение - шофьорски курс и спиране на цигарите :о)


Ами реших, като ще е гарга, да е рошава!  Mr. Green И двете неща ми бяха в годишния план за 2011, та нагазих с двата крака, тъй да се каже. Комбинацията си е зор, признавам, но съм твърдо решена да се справя и с двете.

Непушачи и непушачки, хайде на отчет!  Simple Smile Аз днес дори намалявам сладкото, да видим ще удържа ли до довечера. Но тренажорът ми, естествено, още не е оправен.  Close

Общи условия

Активация на акаунт