Неизяснен стерилитет и бременност

  • 11 513
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 053
 mariela85 искам само да ти кажа горе главата,бъди силна,и аз се боря и за миг не съм мислила да се предам,искам дете и ще го имам,ще  бъда силна и знам че един ден и нас ще ни споходи това щастие,да гушнем рожби!!!Трябва да сме смного спокойни,да вярваме и да се молим!За хидротубацията,не значи ,че като те боли не пропускат или пък обратното,като не си сигурна в резултата направи цветна снимка,аз така направих.Пожелавам ти успех и горе главата,здрави сме ще постигнем мечтата си!!!

# 46
  • Мнения: 2 787
Заключението от спермограмите е едно и също в рамките на две години, без изменения - подобряване или влошаване.  На нас не ни се чака повече, макар че лекарите казват, че трябва да стане и естествено, па макар и по- бавно. Заключението за инвитро, доколкото разбрах идва от това, че с тези показатели, вероятността за успешна инсеминация - намалява + насложени моите проблеми.
Това за четирите инсеминации го казах с лека горчивина в гласа, не заради парите, а защото са си едни още две години загубено време, ако тръгнем по тоя път. Нямаме антиспермални антитела или лоша подвижност, за да се предполага, че една инсеминация ще реши проблема.

исеминациите може да направите в  4 поредни месеца или да отнемат най- много 6 месеца, докъто една неуспешна процедура ин витро  може да се повтори по мое мнение  /съдейки по себе си/ поне  след 6 месеца да се изчисти организма, и ако има други терапии преди следващ опит - една година е минала.


Инсеминациите не са за отричане за хора във вашия случай - дори ако не стане си е един вид подготовка за оглеждане на нещата по детайлно, за едно бъдещо ин витро.

Успех на всички Hug и действайте, че сега се притеснявате да отговорите на изискванията на ФАР, после ще чакате около година за заповед и  пак ще се притеснявате,  после процедура и т.н.

# 47
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета  Grinning
Анализиращ се , на мен както и на Mierin са ни правили почти еднакви изследвния. Не знаех,че не са достатъчни за поставяне на диагноза неизяснен стерилитет.
На мен ми правиха антиспермални, анти зона пелуцида, антиоварианли и резултатите бяха супер .Но останалите изследвания никой не ми е предлагал. Не мисля, че нашият доктор е дал тази диагноза, просто защото не му се занимава. Честно казано на мен не ми се вижда добра идея да ми правят лапаро просто ей така, защото все пак е тип операция, дори и не точно.
Сигурна съм, че ако човек реши яко да се разрови, все нещо някъде ще се намери. А за NK клетките и аз се чудех, защото съм чела, че водят до неимплантиране. Следващия път ще попитам док дали да не пуснем едни да видим как са.

mariela85,напълно те разбирам Hug И около мен всички забременяха, родиха, сега даже децата им кръщавам, пък ние още нищо ooooh! Ама аз по този въпрос все си казвам, не може на всеки по равно и от всичко, което желае да получи да даде Господ. Ще дойде и нашето време да гушкаме бебета  Peace
За хидротубацията съм чела , че много боли ако има запушени тръби. И моите тръби са напълно проходими, пропуснаха веднага контраста, ама и мен си ме боля доста. Така че не мисля, че резултата от изследването зависи от това колко те е боляло.

Исках да ви питам нещо, нормално ли е досега да не са ми изследвали Прогестерона? Аз съм с къса 2ра фаза ( около 11-12 дни) на цикъла и все съм си мислила, че може и това да е причината да няма бременност. То и цикълът не ми е особено дълъг околко 26-27 дни. Но досега никога не сме изследвали Прогестерон.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 884
Не ти е къса л.фаза,над 10-11 дни си е съвсем нормално,особено при къс цикъл.Но все пак не пречи да изследваш прогестерона 7 дни след доказано ову и да видиш как са стойностите.Ако има някакъв проблем там,това поне се оправя супер лесно-утрогестан/дуфастон. PeaceЗа лапарото съм съгласна-операция си е все пак,но пък дава детайлна картина на положението с матка/тръби.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 372
Но все пак не пречи да изследваш прогестерона 7 дни след доказано ову и да видиш как са стойностите.Ако има някакъв проблем там,това поне се оправя супер лесно-утрогестан/дуфастон.

сериозна заблуда е, че проблемът с късата ЛФ се решава супер лесно - ръгаме прогестерон и готово. въпросът е защо липсва прогестерон в достатъчно количество? отговорът се крие в некачествената яйцеклетка. а това не се решава супер лесно, нито с утрогестан.

# 50
  • Мнения: 1 053
Съгласма съм с  jam ,няма как да се лекува с утрогестан или дуфастон,няма логика дори,некачестванета яйцеклетка довело до такава липсата на простегерона едва ли ще се повлия от изпития дуфастон..))) newsm78

# 51
  • Мнения: 4 651
Заключението от спермограмите е едно и също в рамките на две години, без изменения - подобряване или влошаване.  На нас не ни се чака повече, макар че лекарите казват, че трябва да стане и естествено, па макар и по- бавно. Заключението за инвитро, доколкото разбрах идва от това, че с тези показатели, вероятността за успешна инсеминация - намалява + насложени моите проблеми.
Това за четирите инсеминации го казах с лека горчивина в гласа, не заради парите, а защото са си едни още две години загубено време, ако тръгнем по тоя път. Нямаме антиспермални антитела или лоша подвижност, за да се предполага, че една инсеминация ще реши проблема.

исеминациите може да направите в  4 поредни месеца или да отнемат най- много 6 месеца, докъто една неуспешна процедура ин витро  може да се повтори по мое мнение  /съдейки по себе си/ поне  след 6 месеца да се изчисти организма, и ако има други терапии преди следващ опит - една година е минала.

Инсеминациите не са за отричане за хора във вашия случай - дори ако не стане си е един вид подготовка за оглеждане на нещата по детайлно, за едно бъдещо ин витро.

Не знам и аз. Решили сме да направим едно инвитро и после ще му мислим. Основният ми проблем с инсеминациите е, че съм твърдо убедена, че тази процедура има много ниска успеваемост и четири безплодни опита ще ме срутят психически. 

Чудех се генетични изследвания кога се правят - при неуспешни бременности или и при незабременяване? Възможно ли е да има генетична причина за незачеване?

# 52
  • Мнения: 1 053
 f(x),на мен след втората неуспешна инсеминация,ме накараха да пусна генетични и имунологични всички,които съществуват пуснах,всички бяха в норма,но сеге като правих инвитрото доки ми ги иска ,смених докторите,понеже моят не прави инвитро.Мисля че са доста показателни генетичните и имунологичните,важни са!!!Консултирай се с доктора си,при кой доктор си?

# 53
  • Мнения: 4 651
f(x),на мен след втората неуспешна инсеминация,ме накараха да пусна генетични и имунологични всички,които съществуват пуснах,всички бяха в норма,но сеге като правих инвитрото доки ми ги иска ,смених докторите,понеже моят не прави инвитро.Мисля че са доста показателни генетичните и имунологичните,важни са!!!Консултирай се с доктора си,при кой доктор си?

Емин/ Плевен. Имунологични правихме, за генетични не е споменал.  От имунологичните излезе леко завишено АНА. Докторът каза, че се правели в този случай някакви вливания, за да се подтисне имунната система. 

Да идва септември, че нямам търпение вече. Имам толкова страхове свързани с процедурите - инжекции, пункция, че предпочитам вече да е минало, пък какъвто и ще да е резултата  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 4 737
Чудех се генетични изследвания кога се правят - при неуспешни бременности или и при незабременяване? Възможно ли е да има генетична причина за незачеване?
[/quote]


При нас именно чрез гинетични изследвания имам впредвид Цитогенетичен анализ (кариотипизиране) се разкри причината за НЕзабременяването! И да! Хубаво е да се изчисти и този въпрос преди инв процедурата, като за целта не  е нужно да се ходи и до Плевен, т.к в Терапията на град Варна има катедра Генетика, където правят този Кариотип ... мога да дам координати в случай на интерес  Peace

# 55
  • Мнения: 4 737


Не знам и аз. Решили сме да направим едно инвитро и после ще му мислим. Основният ми проблем с инсеминациите е, че съм твърдо убедена, че тази процедура има много ниска успеваемост и четири безплодни опита ще ме срутят психически. 

Чудех се генетични изследвания кога се правят - при неуспешни бременности или и при незабременяване? Възможно ли е да има генетична причина за незачеване?[/quote]

При нас именно чрез генетични изследвания имам впредвид Цитогенетичен анализ (кариотипизиране) се разкри причината за НЕзабременяването! И да! Хубаво е да се изчисти и този въпрос преди инв процедурата, като за целта не  е нужно да се ходи и до Плевен, т.к в Терапията на град Варна има катедра Генетика, където правят този Кариотип ... мога да дам координати в случай на интерес 

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Desdemona,
ако може малко разяснения какво представляват тези изследвания, лекар ли ги назначава, или просто можеш да идеш в Терапията и да ги пуснеш, колко струват... Такива работи.

# 57
  • Мнения: 4 651

При нас именно чрез генетични изследвания имам впредвид Цитогенетичен анализ (кариотипизиране) се разкри причината за НЕзабременяването! И да! Хубаво е да се изчисти и този въпрос преди инв процедурата, като за целта не  е нужно да се ходи и до Плевен, т.к в Терапията на град Варна има катедра Генетика, където правят този Кариотип ... мога да дам координати в случай на интерес 


Забравих за тоя кариотип, че е точно генетично  Heart Eyes. Колко струва изследването, помниш ли?

# 58
  • Мнения: 4 737

При нас именно чрез генетични изследвания имам впредвид Цитогенетичен анализ (кариотипизиране) се разкри причината за НЕзабременяването! И да! Хубаво е да се изчисти и този въпрос преди инв процедурата, като за целта не  е нужно да се ходи и до Плевен, т.к в Терапията на град Варна има катедра Генетика, където правят този Кариотип ... мога да дам координати в случай на интерес 


Забравих за тоя кариотип, че е точно генетично  Heart Eyes. Колко струва изследването, помниш ли?

Нещо към 160 лева на човек ми се върти като цифра  Thinking

# 59
  • Мнения: 303
Здравейте момичета!
Колебаех се дали да се включа в темата, защото вече съм позабравила подробностите около изследванията, но ми се искаше да ви дам поне малко надежда.
Пет години правихме опити. Спермограми, хормони, цветна снимка, лапароскопия и не помня вече всичко, но след всяко изследване доктора беше много доволен от резултатите и сигурен, че ще забременя. След пост коитален тест установи, че и от инсеминации нямам нужда. Направихме ин витро - беше успешно от първия път. Замразихме и четири ембриончета. Бебето ми беше на 9м., когато реших, че искам второ. При размразяването оживя само едно и не можа да се имплантира. Отново - мъка, ревове, отчаяние. Пари за второ инвитро нямахме, защото и първто беше със заем от банката за три години. Съпругът ми каза:"Каквото можахме - направихме. Това беше!". Може да ви се струва нахално да се тръшкам толкова при положение, че имам дете, но моята мечта винаги е била да са поне две. След три месеца забременях нормално!
Стискам ви палци възможно най-бързо да гушнете дечицата си! Не се отчайвайте и не губете надежда! Правете всичко, което е необходимо и чакайте да дойде Вашият щастлив миг!

Общи условия

Активация на акаунт