Неизяснен стерилитет и бременност

  • 11 507
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Здравейте.

Търсих доста из форума тема, която да е съсредоточена върху "диагнозата" Неизяснен стерилитет, но не успях да намеря. Затова си позволявам да направя тази и се надявам да можем да си бъдем взаимно полезни. Много бих искала да ви задам няколко въпроса, които силно ме вълнуват:

1/ От колко време правите опити за забременяване?
2/ След какви изследвания получихте диагноза неизяснен стерилитет?
3/ Какви процедури сте правили до момента?
4/ След колко време и как постигнахте резултат?

На нас с мъжа ми ни поставиха както каза док "за добро или лошо" тази диагноза и сега започваме с инсеминации. Много съм раздвоена в мнението си за този "проблем", тъй като от една страна си мисля, че е чудесно, че нямаме открит проблем, но от друга подозирам,че има някакъв, който всичките изследвания не успяха да открият и сега АРТ процедурите са един вид стреляне на сляпо , пък ако стане , стане.
 Много ще се радвам ако се включат момичета с тази диагноза да можем да обменим опит.  bouquet

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Здравей Leisi_bb с удоволствие ще ти отговоря на въпросите.
1. Правим опити от 5 години
2. Изследванията който ни правиха са следните: спермограма на съпругът ми/най-малко 5 на брой/, микробиологии и на двамата/за инфекции, хламидии, и др.такива/, подложиха ме  на изследване, което цели да установи дали яйчниците отделят яйцеклетки, сиреч дали е налице овулация,кръвни проби за всички видове хормони, фидротубация/също за прох.на тръбите/, изследването за проходимост на маточните тръби- цветна снимка, и доста други кръвни изследвания/кр.картина, и др. за който в момента не се сещам/
3. Правила сам 2 процедури на инсеминация - за съжаление неуспешни
4. Още няма резултат

Мила  за съжаление, и най-съвремените диагностични средства не успяват да изяснят причините за стерилитет в около 20 % от случаите/ ТЕЗИ % съм ги видяла и прочела не е мое мнение/

Започваме подготовка за 3-та процедура по инсеминация, дано да е успешна. Не знам с какво съм ти помогнала, но ако имаш въпроси питай. Ако мога да ти отговоря с удоволствие. УСПЕХ миличка  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 39 444
Мда, това е най-гадната диагноза. Факт, че на никой нищо му няма, а години наред бебето не идва. Като имаш проблем поне знаеш срещу какво се бориш .

# 3
  • Мнения: 382
 И аз започвам да мисля, че е много гадна диагноза  #2gunfire
 Когато ходих последния път да си взимам изследванията за антитела на мен и всякакви екзотики в спермограмата на мъжа ми, честно да ви кажа си мечтаех да ми има нещо. Може да звучи извратено, но все си мисля, че когато има установен проблем, някак АРТ процедури знаят как да го избегнат или заобиколят и тогава има надежда. Ама като няма проблем или има, но не може да се каже какъв е точно и наистина процедурите са на сляпо и ако дадат резултат.
mierin , същите изследвания сме правили и ние без цветна снимка за мен, само хидротубация. Почнах да се чудя какво от ценоразписа на клиниката още не сме изследвали,ама няма такова май #Crazy

# 4
  • Мнения: 39 444
Това за екзотиките е много смешно  hahaha.
Знам как се чувстваш, защото на всяко направено изследване се молех да излезе нещо, че с операция или лекарства да го оправим .Ама засега -нъцки.
Дано инсето при теб помогне. При мен не стана .
М/у другото цветната снимка не е лоша идея. Не съм сигурна, че при хидротубацията може да се хване хидросалпинг.

# 5
  • Мнения: 382
sigma , наистина са екзотики Peace Скоро бях чела някъде за SperMar теста,че ако се оплождахме венозно би било логично да се смесват кръв и сперма, за да се провери дали се произвеждат антитела  Whistling Но щом док иска някое изследване, аз как да му откажа невежата Embarassed.
За ЦС досега не са ми предлагали, не е ли логично ако има някакъв проблем при хидротубацията тогава да се назначава ЦС? Следващия път ще питам док.

# 6
  • Мнения: 39 444
Хидротубацията показва само дали тръбите са проходими. Ако има сакове от хидросалпингс  /а той се получава от хламидия/ ще си пропусне веществото, но няма да ги отрази.
Нека някой по компетентен да се изкаже по въпроса.

# 7
  • Мнения: 1 100
Ние правихме опити почти 2 години. Година и половина след неуспеха направихме един куп изследвания /изброените от Мierin/, не откриха никакъв проблем и ми поставиха диагноза "психологически стерилитет". Много се ядосах, все се надявах или хормоните да не ми са наред, или някакво запушване на тръбите да имам, нещо реално, което да може да се лекува. Упреквах лекарите, че не се занимават достатъчно с мен, защото фактът, че вече имаме едно дете прекомерно ги успокояваше. Сякаш не бяха чували за вторичен стерилитет. Не виждах психолог как може да ми помогне, но след още 3 неусешни месеца си записах час за терапия. Ходих три пъти /по веднъж всяка седмица/, след което не виждах смисъл от повече посещения. Още през следващия цикъл забременях, точно когато изобщо не очаквах /в мислени за неподходящи дни 6-7-8 ден от 23-25 дневен МЦ/.
Ако се чудите какво да опитате, пробвайте с психотерапия, може пък да помогне, както при мен.
Медитация, релаксация, всичко, което способства за намаляване на стреса също е от полза.
При мен имаше нужда от психолог защото бях раздвоена, не исках дете на 100%, а на 95%, да кажем. Crazy Същевременно не приемах това за реална причина, защото тогава нежеланието за зачеване би могло да се използва като метод за контрацепция. С психоложката работихме върху елиминирането на противоречията и страховете ми, свързани със забременяването. Първото й условие при започване на терапията беше през следващите 6 месеца да не бебеправим Shocked /т.е. да не следя овулации, БТ, календари, нищо/, да релаксирам максимално и да наваксам с всичко, което съм пропуснала през трите години майчинство. Бяхме шокирани от този съвет, защото много бързахме, но все пак го приехме и не се наложи много да чакаме.

Желая ви скорошно намиране на разрешение и при вас.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 365
На нас с мъжа ми ни поставиха както каза док "за добро или лошо" тази диагноза и сега започваме с инсеминации. Много съм раздвоена в мнението си за този "проблем", тъй като от една страна си мисля, че е чудесно, че нямаме открит проблем, но от друга подозирам,че има някакъв, който всичките изследвания не успяха да открият и сега АРТ процедурите са един вид стреляне на сляпо , пък ако стане , стане.


АРТ процедурите няма да са "стреляне на сляпо", а напротив - твърде вероятно е точно те да покажат каква е причината за вашия стерилитет. ще се види как реагираш на стимулация, как се развиват и пукат фоликулите, как се развиват ембрионите (ако стигнеш до инвитро)... АРТ в много случаи е и диагностична процедура.

# 9
  • Мнения: 85
Мда, това е най-гадната диагноза. Факт, че на никой нищо му няма, а години наред бебето не идва. Като имаш проблем поне знаеш срещу какво се бориш .

На въпросите на Mierin:

1. Правим опити от 4 години и половина.
2. Изследвания: хормонални (веднъж излезе нисък инхибин В, което води до съмнения за ИЯР, но при повторно изследване беше нормален); спермограма - нормална; фоликулометрия - при най-малко 10 проследени цикли, винаги съм имала овулация; цветна снимка на тръбите - проходими; имунологични - гранична стойност на NK клетки, заради които преди първата инсеминация ми направиха вливане на интралипид; генетични - двамата сме с нормални хромозоми; при мен - фактор, който създавал повишен риск от тромбофилия. При консултация с генетик ми казаха само да вземам по 1 аспирин протект на ден до раждане. Никакво друго отклонение.
3. 4 неуспешни инсеминации, 1 опит ин витро.
4. Все още неясен резултат след ЕТ.

# 10
  • Мнения: 39 444
Роки, това което си копирала нищо не разбрах -съггласна си с мен или не  newsm78
Пожелавам ти успешна процедура този път.
Аз следващият месец отивам на инвитро на ест.цикъл и дано не ударя на камък .

# 11
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Това с неизяснения стерилитет и аз го изживях. Накрая се молех да ми има нещо Embarassed ..което и всъщност стана де, след лапарото. Когато ми казаха, че тръбите ми не пропускат, сякаш си отдъхнах и се зарадвах Simple Smile. Малко глупаво звучи, но след всичките изследвания и констатации на лекари "Всичко е наред", тази диагноза ме успокои, че вече знаем какво да лекуваме. Само да вметна, че имах две цветни снимки преди това, на които пишеше, че имам сраствания, но тръбите ми са проходими..  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 382
Ванилия Канелска , това че психиката играе огромна роля във всичко е ясно. При мен нещата са много особени по този повод, защото аз самата съм психотерапевт Laughing. НО обущарят ходи бос както знаем и някак не мога на себе си да помогна  Thinking Не се усещам напрегната, нито вманиачена на тема бебе и същевременно това е основният приоритет в живота ми в момента и от няколко години. Това,че психологическата нагласа е помогнала на теб е чудесно , много е хубаво,че сте успяли:hug:
jam, да съгласна съм с теб и аз на това се надявам  Praynig Да дадем малко газ на нещата и да се получат Simple Smile Пък и аз имам малък проблем с възрастта на яйчниците ми, които са ме изпреварили с 7,8 годинки, та може и това да помогне  newsm78
rockarollawoman, дано скоро да постигнете така желания успех fingerscrossed
sigma много ти стискам палци за опита следващия месец fingerscrossed fingerscrossed

# 13
  • Мнения: 39 444
Кате, странен ми е твоя случай. Като цв.снимка показва пропускане на тръбите, то тогава от къде е минало веществото  newsm78

# 14
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Кате, странен ми е твоя случай. Като цв.снимка показва пропускане на тръбите, то тогава от къде е минало веществото  newsm78

Еми, незнам..и аз това се чудя..така си изгубих близо година..докторът, който ми прави първата, беше написал "Данни за проходимост на тръбите"..в последствие други лекари ми казаха, че тази снимка за нищо не ставала и трябвало да си направя друга..е направих си и на нея пишеше, че има проходимост, но има сраствания..накрая при лапарото се оказа, че едната тръба е напълно запушена, а другата пропуска под много високо налягане и има 3-4 колена..както и да е вече съм щастлива, че намерихме проблема..просто не съм имала късмет с докторите, които са ми правили снимките явно.. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт