Неизяснен стерилитет и бременност

  • 11 515
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 85
 Cry Вече мога да добавя по т.4 и едно неуспешно ин витро.

# 31
  • Мнения: 4 651
А има ли някой "инвестирал" две години в четири инсеминации, за да се добере до финансиране на "неизяснен стерилитет по ФАР"?
Аз не знам ние какво се водим, но не отговаряме на условията. Годините са вече близо 5. Аз съм със СПКЯ - умерена степен, 3-4  цикъла годишно без овулация, останалото време има, но кой знае дали е качествена. Мъжът ми има умерено намален обем, всичко друго перфектно.
Директно ни насочват към инвитро, заради мъжкия фактор.

# 32
  • Мнения: 39 514
rockarollawoman, много съжалявам  Hug.

# 33
  • Мнения: 382
rockarollawoman,  и аз много съжаляам,че не се е получило Sad Стискам ти палци много за следващия път да е успешен Hug
f(x) , аз не разбрах защо не отговаряте на условията Shocked Или става въпрос не за инвитро въобще да не отговаряте на условията , а за такова заради незияснен стерилитет?

# 34
  • Мнения: 4 651
rockarollawoman,  и аз много съжаляам,че не се е получило Sad Стискам ти палци много за следващия път да е успешен Hug
f(x) , аз не разбрах защо не отговаряте на условията Shocked Или става въпрос не за инвитро въобще да не отговаряте на условията , а за такова заради незияснен стерилитет?

За да се класираме за ФАР, не отговаряме - това имах предвид. Ами така като се замисля и на определението "неизяснен стерилитет" не отговаряме. Хем има причини някакви, но пък не са непреодолима пречка за забременяване. Та и аз като вас съм си мислила, че предпочитам да ни открият нещо, та да знам че е абсолютно невъзможно естествено да се случи и да нямам излишни надежди.

# 35
  • Мнения: 550
rockarollawoman, много съжалявам... каквото и да ти кажа друго зная, че не може да те успокои! Не губи надежда! Ние сме с теб!  Praynig

# 36
  • Мнения: 85
Сигма, Лейси ББ и Пепи 28, благодаря ви. Късмет.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 884
Mierin,
Никъде не видях генетични изследвания-тромбофилия,MTHFR,кариотип.Никъде не видях имунологични-НК клетки,антидосфолипидни,антинуклеарни,антиспермални антитела,зона пелуцида.Лапароскопия правена ли е-изключени ли са полип или септум в матката,ендометриоза.Ако не са правени тези изследвания не може да говорим за "неизяснен стерилитет".И въобще,такова животно нема,както се казва.Това е термин,използван от лекари,на които не им се занимава.Причина да не става винаги има Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 4 884
Lailah, благодаря ти,че сподели своя опит Hug
Аз също мисля, че след като докторите не изискват следваща диагностична процедура след хидротубацията се предполага,че проблем поне на ниво тръби няма. Освен това хидросалпингс не се ли получава само ако жената има или е имала хламидия? На мен изследванията ми за минала и настояща инфекция са отрицателни. Възможно ли е да се получи хидрсалпингс без хламидии?
Сори ако въпросът е невеж  Embarassed

Хидротубацията е възможно най-неточният метод за определяне на проходимост измежду него,цветна снимка и лапаро.Хидросалпингс може да се получи не само от хламидия,а и от всяка една инфекция в малкия таз,следоперативни сраствания и т.н.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 372
Mierin,
Никъде не видях генетични изследвания-тромбофилия,MTHFR,кариотип.Никъде не видях имунологични-НК клетки,антидосфолипидни,антинуклеарни,антиспермални антитела,зона пелуцида.Лапароскопия правена ли е-изключени ли са полип или септум в матката,ендометриоза.Ако не са правени тези изследвания не може да говорим за "неизяснен стерилитет".И въобще,такова животно нема,както се казва.Това е термин,използван от лекари,на които не им се занимава.Причина да не става винаги има Peace


е, айде малко по-кротко с изводите Simple Smile неизяснен стерилитет има, разбира се. пише го в науките, дето ги четете, даже. причина винаги има, но не всички причини са все още разбрани от медицината.
затова и се казва неизяснен, а не безпричинен стерилитет.

апропо, някои от споменатите не са причина за първичен стерилитет, а за невъзможно износване. ролята пък на други е все още спорна в медицината.

# 40
  • Мнения: 2 787
А има ли някой "инвестирал" две години в четири инсеминации, за да се добере до финансиране на "неизяснен стерилитет по ФАР"?
Аз не знам ние какво се водим, но не отговаряме на условията. Годините са вече близо 5. Аз съм със СПКЯ - умерена степен, 3-4  цикъла годишно без овулация, останалото време има, но кой знае дали е качествена. Мъжът ми има умерено намален обем, всичко друго перфектно.
Директно ни насочват към инвитро, заради мъжкия фактор.

сам по себе си един показател в спермограмата не е решаващ за заключение - ин витро, както и сама си си отговорила, че на база само един показател  ФАР ще ви откаже финансиране.
Неслучайно изискването е две и повече спермограми,  доказващи категоричен мъжки фактор във времето.
4 инсеминации,  да  струват пари, но повярвай ми, ако сте с влошени спермални показатели и се опитвате да ги подобрите няма да ви струва по-малко, напротив -  много   повече да ги подобрите,  и пак може първо да ви предложат инсеминация, ин витро на ЕЦ,  преди същинска стимулация.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 884
Мнението ми за "неизяснен стерилитет" е лично и никого не ангажирам с него.Що се отнася до изводите,които съм направила за себе си,те не са инспирирани от "науките",а от собствен опит,за съжаление PeaceСмятам,че е много по-полезно да се направят повече изследвания,макар някой от тях да са със спорен медицински характер,отколкото някоя двойка да направи спермограма,цветна снимка и хормони,и да смята случая си за неизяснен.И за да съм по-конкретна,цитираните от мен генетични излседвания наистина са по-скоро причина за неизносване,но всичките имунологични са съществена причина за неимплантиране,както и някой анатомични дефекти на матката и ендометриозата.

# 42
  • Мнения: 2 787
Мнението ми за "неизяснен стерилитет" е лично и никого не ангажирам с него.Що се отнася до изводите,които съм направила за себе си,те не са инспирирани от "науките",а от собствен опит,за съжаление PeaceСмятам,че е много по-полезно да се направят повече изследвания,макар някой от тях да са със спорен медицински характер,отколкото някоя двойка да направи спермограма,цветна снимка и хормони,и да смята случая си за неизяснен.И за да съм по-конкретна,цитираните от мен генетични излседвания наистина са по-скоро причина за неизносване,но всичките имунологични са съществена причина за неимплантиране,както и някой анатомични дефекти на матката и ендометриозата.

анатомични дефекти и ендометриоза вече не е  неизяснен стерилитет, а причина

# 43
  • Мнения: 4 651
А има ли някой "инвестирал" две години в четири инсеминации, за да се добере до финансиране на "неизяснен стерилитет по ФАР"?
Аз не знам ние какво се водим, но не отговаряме на условията. Годините са вече близо 5. Аз съм със СПКЯ - умерена степен, 3-4  цикъла годишно без овулация, останалото време има, но кой знае дали е качествена. Мъжът ми има умерено намален обем, всичко друго перфектно.
Директно ни насочват към инвитро, заради мъжкия фактор.

сам по себе си един показател в спермограмата не е решаващ за заключение - ин витро, както и сама си си отговорила, че на база само един показател  ФАР ще ви откаже финансиране.
Неслучайно изискването е две и повече спермограми,  доказващи категоричен мъжки фактор във времето.
4 инсеминации,  да  струват пари, но повярвай ми, ако сте с влошени спермални показатели и се опитвате да ги подобрите няма да ви струва по-малко, напротив -  много   повече да ги подобрите,  и пак може първо да ви предложат инсеминация, ин витро на ЕЦ,  преди същинска стимулация.


Заключението от спермограмите е едно и също в рамките на две години, без изменения - подобряване или влошаване.  На нас не ни се чака повече, макар че лекарите казват, че трябва да стане и естествено, па макар и по- бавно. Заключението за инвитро, доколкото разбрах идва от това, че с тези показатели, вероятността за успешна инсеминация - намалява + насложени моите проблеми.
Това за четирите инсеминации го казах с лека горчивина в гласа, не заради парите, а защото са си едни още две години загубено време, ако тръгнем по тоя път. Нямаме антиспермални антитела или лоша подвижност, за да се предполага, че една инсеминация ще реши проблема.

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 00:09 от f(x)

# 44
  • Мнения: 160
Здравейте и от мен, ние сме с неизяснен стерилитет, най-гадната диагноза според мен- 3 години опити няма резултат, направени са ми всички изследвания на хормони, хидротубация, спермограма, имунологични и генетични и-я /май така се казваха/ и всичко е наред! От там 5 неуспешни инсеминации / след 4-тата подадохме документи по ФАР/ и сега си чакаме! Радвам се за тази тема, защото и аз като вас не спирам да си блъскам главата- какво ни има??? smile3511 Уж сме млади /на 26 и 33/ не пием и не пушим и двамата аз тренирам редовно, и не става! Исках да питам някои знае ли по въпроса за хидротубацията, четох някъде, ако те боли по време на процедурата значи има сраствания дори и да се вижда, че преминава течността? Мен адски мн ме боля чак щях да припадна от болка пък док, каза, че са проходими newsm78 И така вече толкова съм се отчаяла, че не вярвам даже и на ин витрото! Писна ми от лекари, процедури, но пък те са ми надеждата, че може и да успеем някой ден! Съчувствам Ви на всички, защото знам какво е!!! Cry Всички мои познати, приятелки около мен забременяха родиха, минава се мн време, а никакъв напредък при мен, няма никой около мен с моят проблем, е аз ли съм най-зле от всички /нищо,че лекарите казват вс е ОК/! Въпреки, че съм здрава физически се чувствам болна, като половин човек!!! Но такава ми е била съдбата, извинявайте ако съм ви подействала зле с моя песимизъм! Стискам палци за всички  newsm17 Ще се радвам ако мога да помогна на някой с нещо Peace

Общи условия

Активация на акаунт