Неизяснен стерилитет и бременност

  • 11 511
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета Simple Smile
 Виждам, че доста се дискутира около това дали да се прави или не инсе при нашата диагноза.
При нас, когато док каза, че диагнозата е "неизяснен стерилитет", ми предложи и двата варианта - инвитро и инсеминация. Леко ми препоръча втория, защото е по-малко инвазивен така да се каже за организма и понеже уж нямаме никакъв проблем със спермограмата, тръби, Овулация. И въпреки това ми каза, че за да очаквам резултат трябва да направим от 4 до 6 процедури, за да се каже "по този начин не става" Thinking Аз честно казано се надявам да стане и без да се налагат толкова много повторения Praynig

# 76
  • Мнения: 4 651
Благодаря ви много за информацията  Heart Eyes Ще се срещам скоро с доктора, за да се уговаряме, та ще се опитам да разпитам защо според него по- добре е да правим направо инвитро и ще ви "снеса" инфо Simple Smile.

На някой да са му "излизали" + АНА?

# 77
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Снасяй, че от вчера сме в лют спор с мъжО да правим ли ин витро или не. И според моя лекар инсеминацията не е добър вариант, като причина изтъква една запушена (или почти сигурно запушена) тръба и втора силно нагъната и липсата на забременяване за период от 3 години, както и отличната спермограма. Овулация - наред, стандартните хормони - също, лигавица - наред. Според него проблемът най-вероятно е в тръбите и инсеминацията няма да го преодолее. Аз обаче се чудя дали и какво да изследвам още, преди да стигна до ин витрото. Инсето приемам, че не е за мен.

# 78
  • Мнения: 4 651
Ами не знам дали е ориентир, но ние сме:
- аз с криви, но уж проходими тръби; сравнително лек СПКЯ; положителни АНА, уж доказвана с УЗИ проследяване овулация ; хормони перфектни през цикъл - единия ми яйчник е по- кистозен и когато е на ред той андростендиона е висок и ЛХ/ФСХ са като при поликистоза.
- той олигозооспермия, според мен и морфологията не е много цветуща, но все пак е в норма. Заключението от спермограмата е, инсеминацията е неподходяща.

Коментарът на доктора беше, че че не вижда категорична причина аз да не забременявам 5 години, намален шанс - да, но според него основната причина е мъжкия фактор. Каза, че инсеминации не препоръчва. Той много не говори, тоз добър човечец, пък и аз много не питам, та това е което си направих като изводи.

От друга страна аз съм определено настроена срещу инсеминациите. Тук- таме съм чела във форума за успешни такива, а и бройката 3-4-6, за да се реши, че няма да помогне силно ме плаши. По ред причини избрахме клиника в друг град и факторът "пътуване, отпуски" ще ни изнерви безумно и ще проточи нещата много.

Планът ми е да направим едно инвитро, да свършим парите  Mr. Green и после ако не успеем да се опитваме да се доредим до фонда с инсеминации.

Най- рано ще се добера до Плевен след 20 дена, така че новини тогава Simple Smile.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 371
f(x), при кой д-р ходиш в Плевен, ако не е тайна?

и да ти предложа нещо - явно си на кръстопът до известна степен, пък си и от Варна. ела на Деня на репродуктивното здраве на 25-ти юни във Варна, запиши се за консултация с колкото искаш специалисти - почти всички клиники ще са там, чуй и други мнения. това е уникална възможност за бързо и безплатно събиране на множество специализирани мнения.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Jam,
аз съм решила да се запиша за консултация, но не ми е много ясно как ще протече цялата работа - с часове ли, с опашки ли, как става самото записване - пиша мейл, че искам да се консултирам с еди кого си и чакам потвърждение или ...

# 81
  • Мнения: 4 651
f(x), при кой д-р ходиш в Плевен, ако не е тайна?

и да ти предложа нещо - явно си на кръстопът до известна степен, пък си и от Варна. ела на Деня на репродуктивното здраве на 25-ти юни във Варна, запиши се за консултация с колкото искаш специалисти - почти всички клиники ще са там, чуй и други мнения. това е уникална възможност за бързо и безплатно събиране на множество специализирани мнения.

Jam, аз съм все на кръстопът, ама тъкмо уж съм се запътила найде Simple Smile. В Плевен съм при Емин. Записала съм се за Владимиров за Деня на репродуктивното здраве, защото ме блазни мисълта за инвитро- матурация. Чета, че при СПКЯ е по- добре, заради риска от хиперстимулация.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 371
Jam,
аз съм решила да се запиша за консултация, но не ми е много ясно как ще протече цялата работа - с часове ли, с опашки ли, как става самото записване - пиша мейл, че искам да се консултирам с еди кого си и чакам потвърждение или ...

пишеш на посочения мейл с кои специалисти искаш консултация и те включваме в предварителен списък. след това, идваш на 25 юни между 9:30 и 10:30 в хотел Голдън Тюлип, регистрираш се, даваме ти пореден номер за всеки от специалистите и пакет с материали за четене. самите консултации започват от 11:00 ч., координатори ще следят за реда на влизане, ще има електронно табло, на което ще може да се види до кой номер е стигнала опашката за всеки един специалист и човек може да се ориентира колко ще чака. междувременно, ще има презентации от лекари по тематиката, ще има групови беседи на различни теми - изобщо, ще има какво да се прави, докато се чака за консултацията.

по принцип, можеш да се запишеш и в самия ден на събитието - направо на регистратурата. но хората от предварителния списък получават гарантирана консултация, защото за най-търсените специалисти, квотата се запълва много бързо.

ами това е, накратко. ако има още нещо - питайте.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Благодаря.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 860
На някой да са му "излизали" + АНА?
Аз съм с + АНА, няма причина за тях за момента, при предните 2 опита не са предприемали нищо за тях, при следващ опит док ми каза че ще пия Медрол  Rolling Eyes На теб какво ти препоръчват?  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 4 651
На някой да са му "излизали" + АНА?
Аз съм с + АНА, няма причина за тях за момента, при предните 2 опита не са предприемали нищо за тях, при следващ опит док ми каза че ще пия Медрол  Rolling Eyes На теб какво ти препоръчват?  Rolling Eyes

Lailah : Ами не знам още дали ще има някаква терапия. Септември ще правя инвитро, ако не се обърка нещо. Тъй като това можело да бъде причина за неимплантация, правели някакви вливания преди трансфера и след него, ми каза док, но не питах с какви препарати.

Месечинка виторога Ходих на деня на репродуктивното здраве както ме посъветва jam. 3 от 4 лекаря ми казаха, че не трябва да правя инсеминации. Основен довод за това са много кривите ми тръби. Единия допълни, че би ми направил инсеминации само ако много настоявам (примерно, за да се класирам за ФАР), но да се приготвя психически, че може да се наложи отстраняване на извънматочна. Друг възкликна преди да питам каквото и да е, че имам късмет че не съм забременяла с тези тръби. Относно леката олигозооспермия на мъжа ми - сборното мнение е, че при ОК морфология не е проблем за инсеминация.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 860
 f(x)  - медрола е кортикостероид, като преднизолона. По принцип нали такива лекарства изписват при автоимуни заболявания. Преди първия опит някакси ги бях вкара в норма антителата, ама не рабрах от какво точно  Rolling Eyes и от тогава не съм ги изследвала, но сега след 2-та неуспешни опита мисля да направя нова консултация с имунолог. Ще пиша какво са ми казали  Rolling Eyes А относно тръбите, моята едната пропуска под налягане, или поне по време на лапарото е минало нещо, защото по време на хидротубацията не беше пропуснала нищо  Crazy  та думите на лекарката ми бяха ами за нищо не става тази тръба, най- много извънматочна да стане, та сега се моля да не се окажа естествено забременяла че...  Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 4 651
Lailah, знам че с кортикостероиди наливат, то с друго не могат да ти подтиснат имунната система.
По принцип леко увеличение на АНА може да се получи и скоро след някакво общо заболяване. АНА + други неща вече води към разни други по- страшни диагнози.

Аз имам автоимунно кожно заболяване, така че този резултат е обясним, макар да не съм чувала да се използва за диагностика при витилиго и дерматити.

Ако ми кажат обаче, че ще има лечение, едва ли ще рискувам да откажа.

Моите тръби не са запушени и пропуснаха веднага. Просто са много криви, особено едната, която е от страната на стара коремна операция.

# 88
  • Мнения: 118
Здравейте всички които така много искате бебече и се борите за него  bouquet
Аз долу горе съм от вашия отбор, макар че при мен година и половина нещата бяха ясни - СПКЯ и липса на овулация.. Някак си оправихме този проблем, забременях още на първия месец след като отшумя синдрома на поликистозата, но за съжаление извънматочно Cry Това се случи в срадата на Юни. Сега съм в период на възстановяване. Това, което си мисля и се научих е че не трябва да пресирам нещата и да ми е фикс идея и да стадам когато не се получават нещата в дадения месец.. то на думи всички го знаем, но е трудно когато толкова много желаеш нещо.
Според мен е хубава да си дадем няколко месеца почивка ( така както е направила психотерапечката на една наша съфорумка). През това време може да бебеправим, но без да следи фоликули и т.н. Хубаво е през това време да се молим и да посетим някой специални места. За наша радост в Българим има доста специални, божествени места, на които е подходящо да се помолим, а защо не и да останем ден-два с мъжа си там ... и просто релакс.
Такива места са например Рупите и Кръстовата Гора.
За Кръстовата Гора има много хубава статия тук :

http://razhodka.com/2010/05/krystova-gora/comment-page-1/#comment-4519

От коментарите виждам, че има хора които са се помолили за рожба и им е помогнало.
 Hug Пожелавам на всички ви много вяра, много надежда и много любов! Бог да е с нас!

Общи условия

Активация на акаунт