Неизяснен стерилитет и бременност

  • 11 512
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 294
kateto_85,
направо ме хвърляш в шах с тези разминати диагнози... Освен запушването да се е получило след това Confused При нас нещата по всяка вероятност не стават заради тръбите - едната вероятно запушена, след много вглеждане док каза, че май е пропуснала все пак, но съвсем малко, а другата нормално пропусклива, но силно нагъната Tired Опитите ни вече са от 3 години - добра спермограма, в общи линии добри хормони, уж нямам проблеми с овулация, дебелина на лигавица и т.н.
sigma,
успех ти пожелавам! Наесен и аз планирам същото...

# 16
  • Мнения: 39 513
Месечинке, аз си обяснявам че наистина тръбата пропуска,но  под налягане.
Чела съм някъде че дори и при запушени тръби ако спермограма е супер, то има твърде голяма вероятност за бременост .

# 17
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
kateto_85,
направо ме хвърляш в шах с тези разминати диагнози... Освен запушването да се е получило след това Confused


Ох, да ти кажа и аз незнам какво е станало..то при нас има според мен и друг проблем със спермограмата, въпреки, че пише, че е нормална..може и това също да е част от проблема..миналата година морфологията ни беше 14, а тази 6..но според докторите, стандартите се били променили и вече се смятало, че над 4% всичко било нормално..и затова решихме даже да направим комбинация инвитро и икси в едно..лекарката го предложи за всеки случай Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 3 860
Извинявам се предварително че ви нахлувам в темичката аз не съм с неизяснен стерилитет, но да вметна за хидротубацията, ЦС и лапарото и забременяването. При мен хидротубацията показа 2 запушени тръби, това 1 година след естествена бременност (да кажем че след кюретажа е станало нещо...) понеже и аз много се притеснявах от хидросалпингс ходих във Фемина да ме гледат на 3-д или нещо такова, на това чудо си се вижда всичко и ако има хидросалпингс ще ви кажат, а и лекарката беше много анти ин витро и операции при мен се видя само че има проблем от дясно и тя след както ми обясняваше как може да ми няма нищо накрая ми каза че е хубаво едно диагностично лапаро да направя. Направих лапаро - резултат дясна тръба запушена със сраствания и атрофирала откъм матката, лява пропуска под силно налягане. Та това което имам предвид -  хидротубацията си показва достатъчно, добър диагностик ще види хидросалпингс и на видеозон както и по време на хидротубацията и най-добрия метод който ще покаже какво наистина се случва е лапарото. Аз лично реших че предпочитам лапаро пред ЦС. И другото което имам предвид е че при тръби проспускащи под налягане, спермитата може и да минат те са малки но яйцеклетката е доста голяма (ако не се лъжа е най-голямата клетка в организма) та обратния път не е ясно дали ще бъде изминат или ще стане извънматочно Sad
Ходих три пъти /по веднъж всяка седмица/, след което не виждах смисъл от повече посещения. Още през следващия цикъл забременях, точно когато изобщо не очаквах /в мислени за неподходящи дни 6-7-8 ден от 23-25 дневен МЦ/.
Поста е малко успокой се и ще стане ... Според мен при 23-25 дневен цикъл и ако ЛФ е била 14 дни баш на време сте си правили секс.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 382
Lailah, благодаря ти,че сподели своя опит Hug
Аз също мисля, че след като докторите не изискват следваща диагностична процедура след хидротубацията се предполага,че проблем поне на ниво тръби няма. Освен това хидросалпингс не се ли получава само ако жената има или е имала хламидия? На мен изследванията ми за минала и настояща инфекция са отрицателни. Възможно ли е да се получи хидрсалпингс без хламидии?
Сори ако въпросът е невеж  Embarassed

# 20
  • Мнения: 39 513
Не ти е невеж въпроса .Не се притеснявай.
Поне това което съм чела хидро се получава най-вече от хламидия. Но скоро момичетата от темата на арт процедурите казаха, че може да се получи в следствие на стимулация.

# 21
  • Мнения: 85
Роки, това което си копирала нищо не разбрах -съггласна си с мен или не  newsm78
Пожелавам ти успешна процедура този път.
Аз следващият месец отивам на инвитро на ест.цикъл и дано не ударя на камък .

Сигма, цитирах те, защото съм напълно съгласна с теб. Най-мъчително е да не знаем защо при нас нещата не се случват. В този форум има толкова невероятни истории за хора с такива проблеми, че според лекарите е било почти невъзможно да имат дете,  а се е случило чудо. Като ги чета, само се разстройвам, защото при мен е точно обратното - докторите не откриват нищо, за което може да се каже: "Да, това е пречката", а факт е, че вече повече от 4 години не става.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 110
Хайде и аз тук  Simple Smile въпреки че никой не ми е поставил такава диагноза.

На въпросчетата :
1. Правим опити от почти 3 години
2. Изследвания - няколко спермограми, хормони, хламидия и цветна снимка на тръбите.
3. Не сме правили, защото " Всичко е наред, няма защо да бързаме!".
4. Резултат няма.

Много добре ви разбирам по въпроса, че едва ли не искате да ви има нещо, само и само да спрете да си задавате въпроса: "Защо не се получава, ако няма проблем?". Аз, при последното си посещение при специалист, се почуствах като пълен идиот - какво правя тук, където има толкова хора, които имат проблеми, след като явно аз нямам  Sad
Искам само да кажа, че за тези почти 3 години изобщо не съм се вманиачавала на тема забременяване. Едва от няколко месеца се замислих за овулация, дни на цикъла и така нататък. Просто в един момент с мъжа ми решихме да не се пазим и когато стане - стане. И така си карахме две години - без резултат. Казвам това, защото ми писна да слушам, че когато се успокоим ще стане. Еми изобщо не ми е било цел до скоро, дори изобщо не съм мислила за това - е не стана. Така че сега мисля, да видим има ли разлика  Grinning

 Hug

# 23
  • Мнения: 382
Snej_83 , скоро четох в изискванията за кандидатстване по ФАР за инвитро,че диагнозата  неизяснен стерилитет се поставя след 2 години опити и разбира се след всички изследвания, изключващи тубарен, хормонален и имунологичен стерилитет newsm78 Цитирам малко по памет, но мисълта ми беше да не си поставяш така сама тази диагноза.
На мен "добрата новина" ми я тресна специалист по репродуктивна медицина Thinking И да си призная честно макар че в хода на изследванията го очаквах, като го чух направо ме смаза тази думичка "стерилитет", та било то и с неизяснен произход.
А като някой ми каже да се успокоим и щяло да стане, просто ми иде да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Това ми е любимат безполезен съвет #Cussing out майка ми днес даже ме беше запращала при врачки баячки:crazyeyes:

# 24
  • Мнения: 39 513
Лесли, за неизяснен стерилитет за кандидатстване по ФАР трябва да имаш поне 4 неуспешни процедури- инсеминации, инвитро или иксита.  Повечето хора избират инсетата като по евтин вариант . Иначе пак по спомен бяха тубарен фактор, лоша спермограма и ако не се лъжа ЛУФ синдром.   

# 25
  • Варна
  • Мнения: 110
Leisi_bb аз не съм си поставила тази диагноза, определено.  Hug Може би трябваше да спомена, че не съм с неизяснен стерилитет.   bouquet

# 26
  • Мнения: 382
sigma, да как можах да забравя аз инсеминациите newsm78, съвсем изключих за тях, пък точно с това ще се захващаме през юни. Да права си и за другото, имаше един куп неща, които не трябва да ти има, за да си с тази завидна диагноза ooooh! Явно пак съм чела по диагонал Embarassed

# 27
  • Мнения: 382
Leisi_bb аз не съм си поставила тази диагноза, определено.  Hug Може би трябваше да спомена, че не съм с неизяснен стерилитет.   bouquet
Аз явно нещо не разбрах newsm78

# 28
  • Мнения: 472
Leisi_bb, ние също сме с диагноза "неизяснен вторичен стерилитет", защото имам спонтанна бременност преди 11г.
След 2.5 години ходене на всякакви изследвания, включително и лапароскопия и 4 инсеминации, забременях от първо инвитро с едно единствено ембрионче, защото се оказа, че от 11 фоликула извадиха само 4 яйцеклетки, три от които почти веднага умряха.

Ако можех да върна времето бих си спестила и инсетата и лапарото. Тези инсеминации ги намирам за доста излишни процедури в нашият случай.
По скоро е трябвало може би да се пробва инвитро на естествен цикъл, за да се види има ли изобщо годни яйцеклетки в тези фоликули, които 18 месеца подред ходих и ги дебна кога ще се спукат.
Желая ти успех!

# 29
  • Мнения: 550
И ние сме с неизяснен стерилитет! Мислех, че само аз съм ненормална да искам да има проблем, че да знам с какво се боря, но сега се успокоявам Blush. В съшност не вярвам, че няма проблем, просто е неизяснен! На въпросите:
- от почти 3 години
- всички възможни, вкл. и диагностична лапароскопия
- планираме към октомври инсе
- нямаме и не сме имали резултат Hug

на всички желая успех и скорошно сбъдване на мечтата Hug

Общи условия

Активация на акаунт