Лято вече наближава - НОЕМВРИйското коремче проличава

  • 24 772
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 12
малее , вече имаме нова тема...Бубче , благодарим ти Simple Smile

# 16
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Браво бе, аз докато се включа и вече сме на втора страница.  Хайде да ни е честита  bouquet и списъка в началото да се увеличава.
Да се отчета сега с моите хапчета дето ми ги изписаха - Полижинакса. Днес се чух с моя д-р на частните прегледи. Той познава тукашния ми на ЖК и като му обясних каза нищо да не слагам. Като ида на преглед при него ще ме види, ако трябва и нова цитонамазка ще направим и тогава. Щом влагалищния секрет е чист, значи можело да изчакам. Малко само ме притеснява, че с него ще се видим чак август - ама щом казва така значи не е проблемно.
За кг. аз съм +3 засега (и май двата са в бюста - голяяяям зор докато си намеря нов сутиен), но пък все още ми се гади само от кафето  Sick  - а как ми се пие едно кафенце Flutter.
Ми това е за сега. Весела и много усмихната вечер на всички smile3503

# 17
  • София
  • Мнения: 4 035
geryto001, аз може и да съм пропуснала, ама защо ще слгаш Полижинакс, ако влагалищния ти секрет е чист newsm78 И защо ще ти взимат втори път в толкова кратки срокове цитонамазка и то по време на бременност? То и без бременност след тази процедура може да се прокървиш, какво остава в нашето положение. Все пак става въпрос за остъргване на повърхностния слой от шийката, което е доста по-различно от взимането на влагалищен секррет. Да не говорим, че резултатите от цитонамазката дават информация за ранно откриване и диагностициране на рак на шийката на матката Peace Ето тук може да прочетеш повече:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180572.msg3651969
Но изобщо не разбирам как при чист влагалищен секрет ти изписват Полижинакс и защо Thinking

# 18
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Запис и от мен. Утре съм при гинеколога да ми погледне резултати от скрининга. Стискайте ми палци.

Беболина с всеки ден е по-активна.

Хубава вечер

# 19
  • София
  • Мнения: 471
Честита нова темичка и браво за хубавото заглавие и поддръжка   bouquet Аз ви чета вече час и половина при положение, че писах последно в неделя вечер  Mr. Green
Цитонамазка не се ползва само за диагностициране на рак на маточната шийка,  а и за за други заболявания като хламидии и пр. Въпросът, е че те не се лекуват с това лекарсто  newsm78 Идея си нямам защо са го изписали...
Краката и мен ме болят, макар че в случая е от статична умора- стоене права на едно място ..
Аз при предната фетална морфология не видях бебчето и сега с нетърпение очаквам следващия преглед, че ми липсва. Искам и ритничеееее.
Не се включвам в групата във фб, понеже не го ползвам.. Изкушавате ме да си направя един за вас Simple Smile

# 20
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
geryto001, аз може и да съм пропуснала, ама защо ще слгаш Полижинакс, ако влагалищния ти секрет е чист newsm78 И защо ще ти взимат втори път в толкова кратки срокове цитонамазка и то по време на бременност? То и без бременност след тази процедура може да се прокървиш, какво остава в нашето положение. Все пак става въпрос за остъргване на повърхностния слой от шийката, което е доста по-различно от взимането на влагалищен секррет. Да не говорим, че резултатите от цитонамазката дават информация за ранно откриване и диагностициране на рак на шийката на матката Peace Ето тук може да прочетеш повече:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180572.msg3651969
Но изобщо не разбирам как при чист влагалищен секрет ти изписват Полижинакс и защо Thinking

Ами, защото резултата от цитонамазката ми е РАР 2. Имала съм завишени левкоцити ( паваж от левкоцити - нещо такова) и това говорело за някакво възпаление. И моя д-р на ЖК каза, че това било от доста време и сега с полижинакса, после с някакви кремове щял да ме лекува. А ако се наложи да ми вземат нова ще бъде чак август. Аз със предната нямах проблем, нямам ранички и не прокървих. Ама сега няма да си слагам нищо докато не ида на прегледа на Плевен - той д-ра там затова ми каза да изчакам, защото секрета е чист. Аз на този тука много вяра му нямам, но нямаме други гинеколози за консултации. Само двама са, ама той другия е още по - зле.

# 21
  • Мнения: 50
Да ви се оплача ... цялата съм в пъпки .. акне! по лицето Sad ... аз преди си го имах но една две пъпки ми излизаха сега са съм обрината като орехова торта хахаха и по гърдите и по гърба... и никой от мойте кремове против акне не ми помага. Има само един дето няма грешка (Ретинол) , но не мога да го ползвам много защото е някакаъв дериватив на вит. А и не се препоръчва за бременни .... но от друга страна май почуствах бебето пак днес да рита и не ме интересуват нито пъпки нито че съм като топка и колегите вече ме поздравяват без да питат   Laughing Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 4 035
Цитонамазка не се ползва само за диагностициране на рак на маточната шийка,  а и за за други заболявания като хламидии и пр. Въпросът, е че те не се лекуват с това лекарсто  newsm78 Идея си нямам защо са го изписали...
Хламидията се диагностицира с намазка от шийката на матката като цитонамазката (наричана още ПАП тест), но двете се правят за различни неща Peace Но ти самата си написала, че дори и в случя да говорим за потвърждение за хламидии, те не се лекуват с Полижинакс, а и могат да се потвърдят и с кръвен тест, вместо да се повтаря тази процедура.
А и в случая наистина се изумих от факта, че се изписва Полижинакс при чист влагалищен секрет.

# 23
  • Мнения: 2 719
Purplethorn и аз съм така с пъпките. Вече нямам по лицето, но по гърдите и гърба е ужас.

По-напред имаше една мама, която питаше дали само на нея и се гади още. Не. На мен също. Не всеки ден повръщам, но почти:)

Преди 3-4 дена като че усетих мъника, но от два-три дни не съм, въпреки че се мъча.

Тедище, стискам ти много палци, за всичко.

# 24
  • Мнения: 25
Хоп ето ме и мен  Hug Hug здравейте коремчета Simple Smile вчера ходих на лекар и ми казаха ,че бебчо расте Wink даже според докторката сме няколко дена напред Simple Smile прати ме за изследвания в 5 месец кръв и урина ( без това имах нужда да видим хемоглобина ,че е нисък ) .Сега остава да отида на 14 в София да се успокоя съвсем ,че всичко е наред с малкото човече Simple Smile Лека вечер Simple Smile

# 25
  • Мнения: 490
Охх, значи не са само при мен пъпките по гърдите и гърба... взех да се притеснявам, че на мен нещо ми има, ама явно не съм единствената.
А на мен за кръв и урина ми каза докторката в 6 месец?!?! На всеки различно ли му определят кога да ходи или?

# 26
  • Мнения: 286
Да се запиша и аз в новата темичка, да не изпусна  Wink. Мерси на Бубчето за старанието  bouquet.
И аз имам пъпки по лицето и гърдите  Rolling Eyes.

# 27
  • Мнения: 499
Хеликаза, аз питах за повръщането  Confused ти как си с кг? Качваш ли?
Алабала, браво на бебчо, не се притеснявай, всичко ще  е наред и на 14ти в София  Hug
За пъпките и аз имам и по гърдите, и по корема, и по гърба и то едни големи, болезнени...не е истина. Да не чакаме всички с пъпки момичета, че нали според бабините приказки ако е момиче ти излизат пъпки, а ако е момче се изчиства кожата.
Аз още не го усещам бебчо или поне не знам, че е тя  Blush

# 28
  • Мнения: 2 719
Моето по предварителни данни ще е момиче, да.
С килограмите не знам как съм. +6 и не знам това добре ли е или зле. Сега съм почти 47. Чудя се, не е ли малко?

# 29
  • Мнения: 50
Някой знае ли как е на български Cystic Fibrois ? .. Хели? ти понеже си в тази сфера Simple Smile


ох ох ох дано да ми е момиченце ..

Общи условия

Активация на акаунт