Отговори
# 60
  • Мнения: 3 634
А какво ви е мнението за хората, на които им се налага да се разделят географски, поне за период от време, поради вьншни фактори? Вьзможно ли е да се поддьржа такава врьзка? Confused  Sad

Това ми е мнението:

Според мен важно е дали по време, когато са разделени съпрузите се стремят един към друг или напротив се отдалечават и всеки си живее неговия живот.

# 61
  • Мнения: 702
Не помага. Нито една,нито две, нито три, а при мен и четири не помогнаха. След всяко събиране нещата бяха все по-зле и по-зле.
Може би зависи от хората, но ако двама човека не намерят път един към друг, ако не се постараят, а само казват "добре" и с това свършва всичко, няма да има ефект никакъв брой раздели.
След тази раздяла се чувствам облекчена. Не ми липсва човекът и не ми е липсвал нито за миг, откакто сме разделени.
Парите са важни, но не са всичко на този свят. За него парите, алкохолът и майка му бяха приоритети. Е, сега са щастливи - той си пие на спокойствие, а майка му пак му харчи парите  Mr. Green

# 62
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Vagabondq
Душко, само сЪ запитвам newsm78 абе то много манги, многУ нЯщУ шИ сЪ, щом и за
 пукница има а има и за мама. Как успява да не ги изпука всичките newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
За разстоянието, предполагам че има едно раздалечаване на хората, дори когато бракът е здрав. Ако раздялата е по-длъжка, всеки се научава някак да живее без другия,, дори мисленето му се променя, особено ако е в чужбина. Аз много съчувствам на семействата с гурбетчии.

# 64
  • Мнения: 102
Да когато проблемите са решими и когато любовта е жива, иначе вятър...

# 65
  • Мнения: 2 658
За разстоянието, предполагам че има едно раздалечаване на хората, дори когато бракът е здрав. Ако раздялата е по-длъжка, всеки се научава някак да живее без другия,, дори мисленето му се променя, особено ако е в чужбина. Аз много съчувствам на семействата с гурбетчии.

Да, така е, но пак е относително... Защото тогава zнаеш, че раzдялата е временна (е, ако е така, ако е много, много дълга, неминуемо.. действа все някога zле), zнаеш, че и двамата не го искате, а просто се е наложило, но ще свърши и това ти помага да се справиш. Преживяла съм го, не zа много кратко... ами дори може да е полzотворно, да уzнаеш много неща zа себе си и връzката.. помага да раzбереш какво е да си беz човека... абе всичко се преживява, ако има раzбирателство.

# 66
  • Мнения: 7 947
Често в киното и литературата сюжетът се върти около това, че двойката изправена пред неразрешими проблеми в брака се решава на временна раздяла. След това с куп романтични жестове изглаждат недоразуменията и всички заживяват щастливи заедно.

Аз лично не вярвам в раздялата като средство за разрешаване на проблемите. Мисля, че трудностите се преодоляват постепенно и затова е необходимо ежедневно да се изправяме пред тях. Винаги съм мислела, че при временна раздяла партньорите се отчуждават, привикват с мисълта за бъдеще без другия и то започва да изглежда по-приятно от преговаряне на стари драми.

Очевидно нямам опит по темата и гласувам с опция 5.

Раздялата би помогнала тогава, когато има колебание - със или без - ще е по-добре  Wink
Ако е обаче за злободневни караници и проблеми - не, там няма как да помогне.
На мен ми се е случвало обаче раздялата да е тази, която нещо да пречупва нещо...

# 67
  • Мнения: 702
Vagabondq
Душко, само сЪ запитвам newsm78 абе то много манги, многУ нЯщУ шИ сЪ, щом и за
 пукница има а има и за мама. Как успява да не ги изпука всичките newsm78

Ми не знам и аз това се чудя  Mr. Green Даже подозирам, че дава повече на мама, отколкото за пукница, че нейния задник оформен на дивана е свикнал да плюска и да смуче отде квото свари и успее. И това, не е само мое мнение, ама аз чак наскоро го разбрах хахаххаха

Извинете ме за отклонението  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 2 674
 LaughingИзвинете за включването, но въпросът ми звучи:" Помага ли ви да сте облечени в розово докато готвите, за да стане манджата по-вкусна?" Отивам да чета.

# 69
  • Мнения: 755
Не! Раздялата си е избирането на по-лесният вариант и бягство от проблем. Раздялата не е решение на съществуващи проблеми, тя е просто начин да ги загърбиш.

# 70
  • Мнения: 2 161
Всички щастливи семейства си приличат, всяко нещастно е нещастно по своему.

# 71
  • Мнения: 1 174
Според мен зависи какъв проблем точно има във връзката.
Ако е въпрос на напасване на характери може и да помогне всеки сам да осмисли нещата, да си прецени грешките, щото обикновено и двамата имат вина и т.н.
Ако е въпрос на основни принципи, възгледи, схващания,  които единият от двамата трябва да пренебрегне, за да вървят нещата, тогава раздялата може да го накара да види колко всъщност му е по - добре без другия  Mr. Green
По - напред писаха - всичко зависи от това по време на раздялата дали двамата се стремят един към друг и изобщо държанието им през това време  Peace

# 72
  • Варна
  • Мнения: 169
Скоро попаднах на тази статия  http://epc-devnia.org/оръжието-на-сатана-наречено-самота
 Много е поучителна и мисля ,че една временна раздяла ще доведе до продължителна и завинаги.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Да. Помага. Не само за раздялата между мъж и жена. Но и за раздялата между приятели.Раздялата е ужасно полезна, дава ти време да ти улегнат мисли, чувства, емоции, дори да си починеш от този човек Аз обичам да се разделям с  хората, сякаш ми стават по-мили ( или не ми стават) след това. 

# 74
  • Мнения: 7 947
Да. Помага. Не само за раздялата между мъж и жена. Но и за раздялата между приятели.Раздялата е ужасно полезна, дава ти време да ти улегнат мисли, чувства, емоции, дори да си починеш от този човек Аз обичам да се разделям с  хората, сякаш ми стават по-мили ( или не ми стават) след това. 

Това е в арно, аз с приятелка съм се разделяла, както и с един скъп приятел. Тоест заледени отношения за определен период. И точно тогава разбрах, че са ми ценни и не мога без тях  Wink

Общи условия

Активация на акаунт