Отговори
# 45
  • Мнения: 1 844
Временната раздяла е нощ с две остриета- определено би могла да накара половинките да преосмислят отношенията си, да осъзнаят какво биха загубили и съответно- чувствата да се затоплят, а проблемите да се решат.
От друга страна временното освобождаване от "брачните окови" и всичко ново, до което води това, до такава степен могат да замъглят ума на човек, че да се отчуждят тотално.

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо мислитее, се случват летните/командировъчните романи при женени хора? Отиде някой от двамата сам на почивка или по-длъжка командировка, далеч от ежедневието, далеч от партньра с неговите навици и недоволства, вземе че ходи с новите дрехи сред непознати хора, свобода... и някоя кокошка вземе, че му се види патка. А жените като видят малко флирт и сексуален интерес от друг мъж, два комплимента, също свобода от всички домашни проблеми и досадности, и ето че хлътне и вземе да си мисли, че той е мъжът на живота й. пък после нека твърди, че сексът вкъщи бил супер, всичко вкъщи било супер!

# 47
  • Мнения: 2 658
Аndariel  Joy  Peace
Така е.. zащото много хора живеят скучно, но не си го приzнават. Писва им просто, нищо че може уж на повърхността всичко е наред. Ако си го приzнават и правят нещо, zа да не е така, може и да спасят положението zаедно.. а може и не, раzбира се  Crazy .. Ама като викат "как бе, всичко е супер, ама супер.." , а това например не е баш така, обикновено рано или късно иzбива на някъде.

По темата, ами може и да помага.. но zависи zа какво, zависи и от проблемите. Абе zависи си просто.. За обмисляне на спокойствие със сигурност ще помогне, но zа zаzдравяване на вече сериоzно пропукани отношения, едва ли.

# 48
  • Мнения: 2 216
Да, би могла една краткотрайна раздяла да преодолее проблемите, да даде нов поглед, да размислиш какво е за теб партньорът ти, какво би било без него, да затихнат емоциите и да проговори разумът...
За случай, в който близо година сте разделени...не знам на какво се надявате.

# 49
  • Мнения: 4 965
Е, гледам някои хора свързват подобна раздяла със секс и свобода...
При подобна гледна точка - временната раздяла 100% би довела до окончателна такава. Peace
Проблемите в една връзка не е задължително да се свеждат до едно нещо, въпреки твърдението на някои психолози, че хората имат 4 основни нужди на съществуването си - да се хранят /+ същинските физиологични необходимости, свързани с него/, да спят, да се бият и да правят секс.

# 50
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
временната раздяла може да ти покаже - какво губиш, ако напуснеш връзката  newsm78 но няма да реши проблемите

ако има чувства - страните са готови да обещят какво ли не, за да продължат заедно, има ентусиазъм, но ако липсват волята и импулса да работя върху проблемите - системата пак ще забива и изход няма  Sad

# 51
  • Мнения: 2 414
А кога според вас помага временната раздяла ? Примерно -жената не сечувства щастлива ,заради отношението на мъжа към нея,говорила е с него,правила е скандали,но след като и мине всичко продължава по старо му.С две думи-приема я като даденост.
Може ли временнта раздяла от страна на жената да даде резултат или не?

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Амиииии,  newsm78 помага й като си намери някой друг - тогава почти автоматично й се решава въпросът с нещастието, защото вече има нов обект, в който е влюбена.

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За мен това си е до характер. Аз съм опърничава, свободолюбива, хващат ме лудите често и имам нужда от въздух. Само синът ми е с постоянен достъп. Винаги съм била такава. Имам нужда от часове сама, от дни сама, от почивки сама и така нататък. В случаите, в които не са се случвали тези редовни бягства, и връзката не се е получавала. Това особено започва да вжи, ако има нещо за решаване във връзката. Аз съм най-бяла и добра като съм надалече. Мисля трезво, обективно, търся варианти, правя компромиси.
Това все едно аз съм го писала. Абсолютно се припокрива с моите усещания.
Дори в момента минаваме през едно такова изгубване в превода. Не мога да обясня, че не се дължи на липса на любов нуждата ми да бъда оставяна сама. Просто не мога да бъда с никого непрекъснато, освен с децата си. Посегне ли се на усещането ми за свобода - става страшно  Rolling Eyes.
Та по темата - зависи какво се има предвид под "раздяла". Ако е просто периодична нужда от "презареждане", както е при мен - аз лично смятам, че помага много. Но ако е " за проба" така да се каже - не вещае нищо добро.

# 54
  • Мнения: 3 634
Да кажа, че героите от сериала, който следя и ме вдъхнови за темата от разделени временно се превърнаха в разведени трайно за 7 месеца. Те се разделиха по този повод:

жената не се чувства щастлива ,заради отношението на мъжа към нея,говорила е с него,правила е скандали,но след като и мине всичко продължава по старо му.С две думи-приема я като даденост.
Може ли временнта раздяла от страна на жената да даде резултат или не?

# 55
  • Мнения: 2 414
Значи в повечтео случай не помага раздялята,може би все пак трябва да се опита и това преди окончателнат раздяла. Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 4 569
Да кажа, че героите от сериала, който следя и ме вдъхнови за темата от разделени временно се превърнаха в разведени трайно за 7 месеца. Те се разделиха по този повод:

жената не се чувства щастлива ,заради отношението на мъжа към нея,говорила е с него,правила е скандали,но след като и мине всичко продължава по старо му.С две думи-приема я като даденост.
Може ли временнта раздяла от страна на жената да даде резултат или не?
Дано жената да е щастлива! Поне е събрала амелост и си е тръгнала.

# 57
  • Мнения: 2 811
Много болна за мен тема. А какво ви е мнението за хората, на които им се налага да се разделят географски, поне за период от време, поради вьншни фактори? Вьзможно ли е да се поддьржа такава врьзка?
 Confused  Sad

# 58
  • Мнения: 2 811
На една приятелка родителите й се разделят, докато тя е малка. През годините мъжът си има други, жената също. След време (приятелката ми вече е жена на 26-27 години) се събират отново и сключват брак. Laughing И сега са заедно. Laughing Тя даже се бъзикаше по въпроса: "леле, нашите ще се женят на дърти години". Laughing


и аз познавам хора, които се разведоха  и в някакьв момент си станаха пак любовници(на сериозна вьзраст вече), но жената не искаше да се женят нито да живеят заедно Simple Smile

# 59
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Зависи от проблемите, зависи от раздялата, зависи от хората. Разделя ли сме се два пъти за по дълго (не сме го афиширали като раздяла, стечение на обстоятелствата: мое следване в чужбина, негова работа), но и в давата случая това много, много подобри отношенията ни и обогати връзката ни. Според мен важно е дали по време, когато са разделени съпрузите се стремят един към друг или напротив се отдалечават и всеки си живее неговия живот.

Общи условия

Активация на акаунт