Отговори
# 30
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Първо ще пиша и после ще прочета назад.
Не ми се е случвало.
Но не вярвам в раздялата като средство за решаване на проблеми във връзката. За да го мислят и решат двамата партньори, означава, че нещо се е скъсало. А раздялата само ще ги отдалечи един от друг.
Говоря за временната, разбира се.

# 31
  • Мнения: 506
Определено Не!Проблемите си остават!Ние с мъжа ми сме разделени от 1 година почти и вече сме се отдалечили един от друг.Той си гледа работата в неговия град и няма намерение да се върне при нас независимо от това че имаме дете!

# 32
  • София
  • Мнения: 12 156
Няма универсални отговори, вероятно на някои помага. По мои наблюдения помага на хора, които преди въпросната връзка не са имали опит и нямат база за сравнение. За останалите не мисля, че това е решение. И все пак, за хора с брак и деца вероятно е по- удачно да се разделят временно, да премислят, вместо да направят грешка, от която да пострадат и децата. За големите няколко раздели и събирания с един и същ човек може да не са проблем, но за децата и една раздяла изисква специално внимание, какво остава за драматични раздели и събиране отново.

# 33
  • Мнения: 3 634
Бояна както винаги се опитва в няколко реда да обхване всички възможни отговори. Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 12 156
Бояна както винаги се опитва в няколко реда да обхване всички възможни отговори. Laughing
Ти, пък, както винаги знаеш какво се опитвам. Laughing Адиос!  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво се казва на децата при една такава временна раздяла за осмисляне? "Извинявайте, деца, майка ви/баща ви само за малко се изнася" или ще започнат опашатите лъжи за командировки, много работа и прочие? Да не говорим какво ще се случи, ако този, дето иска временно да се раздели за размисъл вземе, че помъкне и децата със себе си. За децата е достатъчно силна промяна мисълта, че родителите няма да живеят заедно, а какво ще се случи, ако тези размислящи раздели станат повече от една? Според мен, ако има проблеми, те трябва да се решават без временна раздяла, защото последната вероятно ще стане постоянна. Ако е толкова тежко положението, по-добре децата да бъдат командировани за известно време при някоя баба, за да могат родителите да се разберат или разделят без децата да са свидетели на разправии или временни раздели. Много често има повече от една временна раздяла, молби, даване на втори, пети шанс и накрая е много вероятно да се стигне до окончателна такава. Обаче децата биват разнасяни от една къща в друга, защото обикновено като си тръгне майката, тя взема и децата, а жените са по-склонни да дават втори и трети шанс. Ако си тръгне бащата, той по-рядко се връща.

# 36
  • Мнения: 3 634
Ти, пък, както винаги знаеш какво се опитвам. Laughing Адиос!  bouquet

Е, шегичка, Бо! Просто не можах да разбера, ако си гласувала коя ще е твоята опция.

# 37
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз съм се чудела за децата ..........нямам опит.това е било причина ,да не съм си събрала багажа и тръгнала и аз ,защото сама няма да си тръгна, а с детето. Ще ми е трудно да отговоря на въпросите на по-късен етап без да лъжа .А не искам да лъжа детето....... как да обясня , че просто не се разбираме, не сме един за друг , че няма някаква драма освен някоя ревност по определен повод , от моя страна  и това на малко дете . Ако няма деца е по-лесно според мен .Но ако има повод сериозен  бих настоявала раздяла,всеки да осмисли какво иска от тук нататък.защото живота е кратък ..............

# 38
  • Мнения: 21 477
Раздяла не, но отиване за два-три дни сам, някъде, на някъе спокойно място, може и да свърши работа. Понякога на човек му се задръства главата от ежедневни случки и проблеми, губи посоката и се изнервя, което пък често води до обвиняния към партньора. Затова от време навреме малко бягство може да се отрази добре.

Абсолютно. Сега така планирахме отпуските, че по причина детето, се разминаваме цяло лято. Май имахме някакви  дрязги и проблеми преди това, но вече не ги помня Joy

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 16:31 от Iris04

# 39
  • София
  • Мнения: 12 156
Ти, пък, както винаги знаеш какво се опитвам. Laughing Адиос!  bouquet

Е, шегичка, Бо! Просто не можах да разбера, ако си гласувала коя ще е твоята опция.
Разбрах, затова ти пращам букет. Гласувах, че не върши работа. Затова уточних, че не знам, може на някой да е помогнало, но лично аз не виждам много потенциални ползи. Само удължаване на агонията. За децата върши работа, ако ги няма и не разберат. Но разни хора, не бих давала акъл в такива ситуации.

# 40
  • Мнения: 284
Раздялата - не, но почивка за няколко дни - да. Това си е мое мнение, но според мен щом дадени проблеми не могат да се разрешат когато хората са заедно, как ще се разрешат когато са отделно. А почивка понякога е нужна за да може човек да премисли някой неща, както се казва - "да мога да си чуя мислите".

# 41
  • София
  • Мнения: 38 530
И аз съм за почивката. И съм го правила.
Не сме имали точно тежки проблеми във връзката, просто понякога се натрупва напрежение, почваме да се караме за глупости.
И тогава не обявявам на висок глас: Край, разделяме се!
Просто си намирам някакъв повод да се измъкна от вкъщи за няколко дни - отивам някъде с майка ми и/или с детето например.
И като се върна ММ е пак милият мъж.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Определено Не!Проблемите си остават!Ние с мъжа ми сме разделени от 1 година почти и вече сме се отдалечили един от друг.Той си гледа работата в неговия град и няма намерение да се върне при нас независимо от това че имаме дете!

При вас - не, но при други една временна раздяла има почти вълшебно действие .... зависи от хората и конкретните проблеми, които имат  Wink
Иначе  Hug

# 43
  • Мнения: 198
Зависи, не може да се отговори еднозначно. Често раздялата помага да се рестартират нещата и може да е доста полезна. Понякога между хората се натрупва солидно напрежение и това много помага. Малко отдалечаване, насаме с мислите, малко почивка от другия. Често дори заздравява нещатата, защото разбираш какво можеш да загубиш или пък разбираш, че всъщност не искаш да продължиш, нещо като катализатор.

# 44
  • Мнения: 276
 На една приятелка родителите й се разделят, докато тя е малка. През годините мъжът си има други, жената също. След време (приятелката ми вече е жена на 26-27 години) се събират отново и сключват брак. Laughing И сега са заедно. Laughing Тя даже се бъзикаше по въпроса: "леле, нашите ще се женят на дърти години". Laughing

Аз самата съм по-скоро "за" временната раздяла. Помага ти да преосмислиш някои неща - дали наистина се чувстваш добре без този човек, представяш ли си живота си без него и т.н. Не е задължително да се стигне до окончателна раздяла.

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 16:10 от Мишел Обама

Общи условия

Активация на акаунт