Отговори
  • Мнения: 3 634
Често в киното и литературата сюжетът се върти около това, че двойката изправена пред неразрешими проблеми в брака се решава на временна раздяла. След това с куп романтични жестове изглаждат недоразуменията и всички заживяват щастливи заедно.

Аз лично не вярвам в раздялата като средство за разрешаване на проблемите. Мисля, че трудностите се преодоляват постепенно и затова е необходимо ежедневно да се изправяме пред тях. Винаги съм мислела, че при временна раздяла партньорите се отчуждават, привикват с мисълта за бъдеще без другия и то започва да изглежда по-приятно от преговаряне на стари драми.

Очевидно нямам опит по темата и гласувам с опция 5.

# 1
  • Мнения: 2 110
За мен категорично раздялата не е решение на проблема! Ако изпитам желание и нужда да се разделям с някого временно ,значи е завинаги .

# 2
  • Мнения: 170
Гласувах с отговор "Не", твърдо вярвам, че раздялата не помага, за да се преодолеят проблемите в една връзка. Според мен раздялата е бягство от проблема и не вярвам, че, ако се избяга от един проблем, то той ще се реши от самосебе си или ако се реши, то това няма да е в полза на двамата заедно, а вероятно в полза на двамата,  но поотделно. И вероятността временната раздяла да се превърне в окончателна, според мен е много, много голяма.

# 3
  • Мнения: 3 634
Сега виждам, че има пусната същата тема преди няколко часа в Клюкарника. Аз се вдъхнових от сериал, а "колежката" от личен опит. Мод да реши какво да прави.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Раздяла не, но отиване за два-три дни сам, някъде, на някъе спокойно място, може и да свърши работа. Понякога на човек му се задръства главата от ежедневни случки и проблеми, губи посоката и се изнервя, което пък често води до обвиняния към партньора. Затова от време навреме малко бягство може да се отрази добре.

# 5
  • Мнения: 2 927
     Не вярвам, че раздялата помага за преодоляване на проблемите във връзката. Но знам, че има разпаднали се връзки, които след години се възраждат. Дали причина да се възродят е самотата на бившите партньори, улегналостта в характерите или нов поглед върху взаимоотношенията на партньорите - не знам, а и едва ли някой би си признал пред мен.
    Другият факт, който наблюдавам с годините е, че много рядко възродила се връзка просъществува дълго. Повечето повторни опити със същия партньор претърпяват крах.
    А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

# 6
  • Мнения: 3 634
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 776
Мисля, че помага раздялата, но в рамките на няколко седмици, или месец-два, не повече!
С годините партньорите стават като една общ механизъм за решаване на редица проблеми, от всякакъв характер и произход.
Дистанцирането може да помогне, защото виждаш нещата отстрани и можеш да прецениш по-добре ситуацията.
Винаги е добре и да дадеш възможност на човека до теб да те оцени, като му залипсваш.

Дългите рездели не са за препоръчване, поне според мен.

Писали сме едновременно. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

Аз му викам гарнизонка с преспиване.

# 9
  • Мнения: 776
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

Аз му викам гарнизонка с преспиване.

А аз съм установила, че най-добрият вариант е, да съм на почивка, а той да е на работа! Mr. Green

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 268
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

Аз му викам гарнизонка с преспиване.
И аз така му викам!  Laughing Мъжът ти да не е военен?

По темата: Според мен раздялата решава проблемите временно, като много зависи, в какво състояние е връзката преди нея. То, като че ли изцяло зависи от това, на какъв етап са отношенията в двойката. Ако не са съвсем безнадеждно провалени, а просто са в изнервен период, една раздяла ще бъде като катализатор. Но ако критичната точка е премината, става повод единият от двамата, да добие смелост и да сложи окончателния край.

# 11
  • Мнения: 22 440
Ако се стигне до "временна" раздяла...то едва ли ще остане само временна.
Доста крайна стъпка, но пък при някой двойки може и да помага.

# 12
  • Мнения: 984
Няколко дни като че ли са един вид тайм аут и за двамата в брака. Особено за обвързаните с действителен брак. След такава "почивка", ако хората се обичат, се събират и се опитват да не повтарят грешките си. Гласувах с "временно", тъй като липсата на обич и усилие да не повтаряме, води до постепенна, но окончателна раздяла.

# 13
  • Мнения: 4 965
Отговорът е "зависи" и "работи" само при достигане на определени отношения. При нетрайна възраст резултатът често е крайна раздяла.
Временната раздяла намирам за полезна, когато е свързана с външни фактори - командировка, кратка почивка поединично и подобни или при определени личностни и емоционални кризи.
Ние сме се разделяли за известен период от време преди вече доста години, но имахме нужда всеки да изживее негативите си насаме, без да тежи и на другия - писала съм многократно за комплекса от причини. Бързо разбрахме, че не можем дълго да сме разделени, но и видяхме, че спокойно в такива моменти можем да се поотдръпнем за няколко часа и всичко да се канализира, но пак повтарям - всичко зависи от причината за раздялата. Ако е липса на любов, на разбирателство или на доверие - няма смисъл от временно залъгване. Peace

# 14
  • Мнения: 3 034
За мен това си е до характер. Аз съм опърничава, свободолюбива, хващат ме лудите често и имам нужда от въздух. Само синът ми е с постоянен достъп. Винаги съм била такава. Имам нужда от часове сама, от дни сама, от почивки сама и така нататък. В случаите, в които не са се случвали тези редовни бягства, и връзката не се е получавала. Това особено започва да вжи, ако има нещо за решаване във връзката. Аз съм най-бяла и добра като съм надалече. Мисля трезво, обективно, търся варианти, правя компромиси. Това ежедневно да си мелим на главата и да претакаме едно и също - не мога. На мен всичките ми гаджета са ми казвали, че мисля като мъж.  Laughing

# 15
  • БГ
  • Мнения: 735
за мен помага ,аз тогава размислям по-трезво ситуацията .но кратка раздяла .с дълга нямам практика .малко акто по филмите..........единия си тръгва ,другия решава че не може без него ....... Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Нека да се изразя така - почивка за няколко дни, без вземане на багаж. Тук изключвам обичайно ходене с децата при бабите за някакво време, нещо като обичайни пътувания. Веднъж някой от двамата вземе ли си чантата "ще живея за малко при нашите, имам нужда да помисля", значи нещата са доста зле. Роднините нищо чудно само да подкладат разочарованията.

# 17
  • Мнения: 1 428
Не сме стигали до там и не бих опитала.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Понякога помага.  В някои случаи човек има нужда от глътка въздух, да остане сам със себе си и да си изясни нещата ... да ги оцени и да реши какво да прави.
Рядко обаче.
Повече по филмите се случва. Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
В повечето от филмите товаоставане насаме има още някоя важда добавка
- появява се един пич/за мъжете мацка, започва свалка, или се стига до секс, или аха-аха да се стигне и тя/той разбира, че новата звезда не е това, за което се представя или се дъни нещо с някоя дума или жест и нашата героиня/герой разбира, че е по-добре врабче в ръката, отколкото орел в небесата
- случва се някакво нещастие с някой от близките роднини - най-често някое дете пада  лошо и нашата героиня и мъжа й се събират до болничното легло на детето си. Обединени от общото нещастие се целуват и се събират отново
- нашата героиня си сееди и си размишлява дали да се разведе, обаче се случва нещо мистично или фаталистично - я някое птиче кацне на прозореца, я види някоя възрастна двойка да се целува, я й се яви някой насън..., и тя решава, че много обича мъъжа си и веднага се мята на колата
В момента не се сещам за други вариациии, но така или иначе, нашата героиня не потъва в скучни сериозни размисли, защото скучно би било и на зрителя. Трябва екшън. А в живота обикновено не е така. Освен за тези, които вярват в това, което гледат по филмите.

# 20
  • Мнения: 4 569
Ne mislq че временната раздяла помага. Щом в единия се е появило желание да си тръгне и да избяга каква е гаранцията че няма пак да се появи такъв импулс?
Като нещата куцат един разговор или скандал където проблемите се обсъждат, вика се , реве се, споменават се родите, излива се негативната емоция и се стига до решение.И най-важното-без секс за сдобряване.
Изключително трудно за повечето хора е да си признаем грешките, а още по-трудно да ги поправим.

# 21
  • Мнения: 4 965
Andarielq   bouquet.
Изглежда аз живея във филм - случиха се и трите неща накуп при нас. Sunglasses Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, да, случват се и наистина такива сценарии.  Laughing

Като цяло мися, че нещата се коренят в желанието ни, къде съзнателно, къде несъзнателно, да намерим доказзателства за тезата, към кято клоним повече. Например, ако тя не иска да се развежда, и в едно трепване на листенце ще види знак, че трябва да се върне. А ако повече клони към развод, един случаен флирт ще я подпали. Защото е трудоемко и отговорно да се прави хладнокръвен анализ на житейската ситуация, доста хора го избягват.

# 23
  • Мнения: 4 965
Слава на Бога, тогава за развод не сме мислили изобщо. Просто имахме нужда да остане всеки насаме със себе си. Раздялата не беше тип "да премислим дали имаме бъдеще", а "да не се товарим взаимно". Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 397
 На мен ми помогна да взема решение за развод с бившия. Дотогава не се решавах и си живеех по инерция някакси, но след едно море сама с детето, почувствах, какъв товар ми е това съжителство и видях света отново цветен. Peace

# 25
  • Мнения: 2 222
Раздялата може и да е полезна понякога Peace

# 26
  • Мнения: 338
Преди 3 дни поисках да напусна съпруга си. Дори бях премислила къде ще отида с децата и че той ще ми помогне с багажа. Обаче се наложи той да замине за 1 ден. През това време реших, че е много лесно да се разделим, но не съм сигурна, че после ще искам да се съберем. А аз все пак си искам семейството. Затова реших, че не искам да се изнасям и че повече няма да го казвам, ако не съм сигурна, че е завинаги.

# 27
  • Мнения: 3 634
повече няма да го казвам, ако не съм сигурна, че е завинаги.

 thumbsup

# 28
  • Мнения: 420
Не би могла да ми помогне за разрешаването на проблемите. Аз съм саможива и самодостатъчна. Ако остана известно време сама, особено насъбрала огорчения, ще ми хареса и решението на проблема ще бъде- раздяла за винаги. Та ако се очаква да решавам проблеми с връзката си, трябва да говоря, говоря, крещя, плача, дори чупя, но никога да си тръгвам, защото тогава изхода е предрешен.

# 29
  • Мнения: 4 965
Не е необходимо раздялата да е продиктувана от огорчение или от разочарование от партньора. По-скоро подобна раздяла надали дава голям резултат. Peace

# 30
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Първо ще пиша и после ще прочета назад.
Не ми се е случвало.
Но не вярвам в раздялата като средство за решаване на проблеми във връзката. За да го мислят и решат двамата партньори, означава, че нещо се е скъсало. А раздялата само ще ги отдалечи един от друг.
Говоря за временната, разбира се.

# 31
  • Мнения: 506
Определено Не!Проблемите си остават!Ние с мъжа ми сме разделени от 1 година почти и вече сме се отдалечили един от друг.Той си гледа работата в неговия град и няма намерение да се върне при нас независимо от това че имаме дете!

# 32
  • София
  • Мнения: 12 146
Няма универсални отговори, вероятно на някои помага. По мои наблюдения помага на хора, които преди въпросната връзка не са имали опит и нямат база за сравнение. За останалите не мисля, че това е решение. И все пак, за хора с брак и деца вероятно е по- удачно да се разделят временно, да премислят, вместо да направят грешка, от която да пострадат и децата. За големите няколко раздели и събирания с един и същ човек може да не са проблем, но за децата и една раздяла изисква специално внимание, какво остава за драматични раздели и събиране отново.

# 33
  • Мнения: 3 634
Бояна както винаги се опитва в няколко реда да обхване всички възможни отговори. Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 12 146
Бояна както винаги се опитва в няколко реда да обхване всички възможни отговори. Laughing
Ти, пък, както винаги знаеш какво се опитвам. Laughing Адиос!  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво се казва на децата при една такава временна раздяла за осмисляне? "Извинявайте, деца, майка ви/баща ви само за малко се изнася" или ще започнат опашатите лъжи за командировки, много работа и прочие? Да не говорим какво ще се случи, ако този, дето иска временно да се раздели за размисъл вземе, че помъкне и децата със себе си. За децата е достатъчно силна промяна мисълта, че родителите няма да живеят заедно, а какво ще се случи, ако тези размислящи раздели станат повече от една? Според мен, ако има проблеми, те трябва да се решават без временна раздяла, защото последната вероятно ще стане постоянна. Ако е толкова тежко положението, по-добре децата да бъдат командировани за известно време при някоя баба, за да могат родителите да се разберат или разделят без децата да са свидетели на разправии или временни раздели. Много често има повече от една временна раздяла, молби, даване на втори, пети шанс и накрая е много вероятно да се стигне до окончателна такава. Обаче децата биват разнасяни от една къща в друга, защото обикновено като си тръгне майката, тя взема и децата, а жените са по-склонни да дават втори и трети шанс. Ако си тръгне бащата, той по-рядко се връща.

# 36
  • Мнения: 3 634
Ти, пък, както винаги знаеш какво се опитвам. Laughing Адиос!  bouquet

Е, шегичка, Бо! Просто не можах да разбера, ако си гласувала коя ще е твоята опция.

# 37
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз съм се чудела за децата ..........нямам опит.това е било причина ,да не съм си събрала багажа и тръгнала и аз ,защото сама няма да си тръгна, а с детето. Ще ми е трудно да отговоря на въпросите на по-късен етап без да лъжа .А не искам да лъжа детето....... как да обясня , че просто не се разбираме, не сме един за друг , че няма някаква драма освен някоя ревност по определен повод , от моя страна  и това на малко дете . Ако няма деца е по-лесно според мен .Но ако има повод сериозен  бих настоявала раздяла,всеки да осмисли какво иска от тук нататък.защото живота е кратък ..............

# 38
  • Мнения: 21 477
Раздяла не, но отиване за два-три дни сам, някъде, на някъе спокойно място, може и да свърши работа. Понякога на човек му се задръства главата от ежедневни случки и проблеми, губи посоката и се изнервя, което пък често води до обвиняния към партньора. Затова от време навреме малко бягство може да се отрази добре.

Абсолютно. Сега така планирахме отпуските, че по причина детето, се разминаваме цяло лято. Май имахме някакви  дрязги и проблеми преди това, но вече не ги помня Joy

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 16:31 от Iris04

# 39
  • София
  • Мнения: 12 146
Ти, пък, както винаги знаеш какво се опитвам. Laughing Адиос!  bouquet

Е, шегичка, Бо! Просто не можах да разбера, ако си гласувала коя ще е твоята опция.
Разбрах, затова ти пращам букет. Гласувах, че не върши работа. Затова уточних, че не знам, може на някой да е помогнало, но лично аз не виждам много потенциални ползи. Само удължаване на агонията. За децата върши работа, ако ги няма и не разберат. Но разни хора, не бих давала акъл в такива ситуации.

# 40
  • Мнения: 284
Раздялата - не, но почивка за няколко дни - да. Това си е мое мнение, но според мен щом дадени проблеми не могат да се разрешат когато хората са заедно, как ще се разрешат когато са отделно. А почивка понякога е нужна за да може човек да премисли някой неща, както се казва - "да мога да си чуя мислите".

# 41
  • София
  • Мнения: 38 530
И аз съм за почивката. И съм го правила.
Не сме имали точно тежки проблеми във връзката, просто понякога се натрупва напрежение, почваме да се караме за глупости.
И тогава не обявявам на висок глас: Край, разделяме се!
Просто си намирам някакъв повод да се измъкна от вкъщи за няколко дни - отивам някъде с майка ми и/или с детето например.
И като се върна ММ е пак милият мъж.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Определено Не!Проблемите си остават!Ние с мъжа ми сме разделени от 1 година почти и вече сме се отдалечили един от друг.Той си гледа работата в неговия град и няма намерение да се върне при нас независимо от това че имаме дете!

При вас - не, но при други една временна раздяла има почти вълшебно действие .... зависи от хората и конкретните проблеми, които имат  Wink
Иначе  Hug

# 43
  • Мнения: 198
Зависи, не може да се отговори еднозначно. Често раздялата помага да се рестартират нещата и може да е доста полезна. Понякога между хората се натрупва солидно напрежение и това много помага. Малко отдалечаване, насаме с мислите, малко почивка от другия. Често дори заздравява нещатата, защото разбираш какво можеш да загубиш или пък разбираш, че всъщност не искаш да продължиш, нещо като катализатор.

# 44
  • Мнения: 276
 На една приятелка родителите й се разделят, докато тя е малка. През годините мъжът си има други, жената също. След време (приятелката ми вече е жена на 26-27 години) се събират отново и сключват брак. Laughing И сега са заедно. Laughing Тя даже се бъзикаше по въпроса: "леле, нашите ще се женят на дърти години". Laughing

Аз самата съм по-скоро "за" временната раздяла. Помага ти да преосмислиш някои неща - дали наистина се чувстваш добре без този човек, представяш ли си живота си без него и т.н. Не е задължително да се стигне до окончателна раздяла.

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 16:10 от Мишел Обама

# 45
  • Мнения: 1 844
Временната раздяла е нощ с две остриета- определено би могла да накара половинките да преосмислят отношенията си, да осъзнаят какво биха загубили и съответно- чувствата да се затоплят, а проблемите да се решат.
От друга страна временното освобождаване от "брачните окови" и всичко ново, до което води това, до такава степен могат да замъглят ума на човек, че да се отчуждят тотално.

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо мислитее, се случват летните/командировъчните романи при женени хора? Отиде някой от двамата сам на почивка или по-длъжка командировка, далеч от ежедневието, далеч от партньра с неговите навици и недоволства, вземе че ходи с новите дрехи сред непознати хора, свобода... и някоя кокошка вземе, че му се види патка. А жените като видят малко флирт и сексуален интерес от друг мъж, два комплимента, също свобода от всички домашни проблеми и досадности, и ето че хлътне и вземе да си мисли, че той е мъжът на живота й. пък после нека твърди, че сексът вкъщи бил супер, всичко вкъщи било супер!

# 47
  • Мнения: 2 658
Аndariel  Joy  Peace
Така е.. zащото много хора живеят скучно, но не си го приzнават. Писва им просто, нищо че може уж на повърхността всичко е наред. Ако си го приzнават и правят нещо, zа да не е така, може и да спасят положението zаедно.. а може и не, раzбира се  Crazy .. Ама като викат "как бе, всичко е супер, ама супер.." , а това например не е баш така, обикновено рано или късно иzбива на някъде.

По темата, ами може и да помага.. но zависи zа какво, zависи и от проблемите. Абе zависи си просто.. За обмисляне на спокойствие със сигурност ще помогне, но zа zаzдравяване на вече сериоzно пропукани отношения, едва ли.

# 48
  • Мнения: 2 216
Да, би могла една краткотрайна раздяла да преодолее проблемите, да даде нов поглед, да размислиш какво е за теб партньорът ти, какво би било без него, да затихнат емоциите и да проговори разумът...
За случай, в който близо година сте разделени...не знам на какво се надявате.

# 49
  • Мнения: 4 965
Е, гледам някои хора свързват подобна раздяла със секс и свобода...
При подобна гледна точка - временната раздяла 100% би довела до окончателна такава. Peace
Проблемите в една връзка не е задължително да се свеждат до едно нещо, въпреки твърдението на някои психолози, че хората имат 4 основни нужди на съществуването си - да се хранят /+ същинските физиологични необходимости, свързани с него/, да спят, да се бият и да правят секс.

# 50
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
временната раздяла може да ти покаже - какво губиш, ако напуснеш връзката  newsm78 но няма да реши проблемите

ако има чувства - страните са готови да обещят какво ли не, за да продължат заедно, има ентусиазъм, но ако липсват волята и импулса да работя върху проблемите - системата пак ще забива и изход няма  Sad

# 51
  • Мнения: 2 414
А кога според вас помага временната раздяла ? Примерно -жената не сечувства щастлива ,заради отношението на мъжа към нея,говорила е с него,правила е скандали,но след като и мине всичко продължава по старо му.С две думи-приема я като даденост.
Може ли временнта раздяла от страна на жената да даде резултат или не?

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Амиииии,  newsm78 помага й като си намери някой друг - тогава почти автоматично й се решава въпросът с нещастието, защото вече има нов обект, в който е влюбена.

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За мен това си е до характер. Аз съм опърничава, свободолюбива, хващат ме лудите често и имам нужда от въздух. Само синът ми е с постоянен достъп. Винаги съм била такава. Имам нужда от часове сама, от дни сама, от почивки сама и така нататък. В случаите, в които не са се случвали тези редовни бягства, и връзката не се е получавала. Това особено започва да вжи, ако има нещо за решаване във връзката. Аз съм най-бяла и добра като съм надалече. Мисля трезво, обективно, търся варианти, правя компромиси.
Това все едно аз съм го писала. Абсолютно се припокрива с моите усещания.
Дори в момента минаваме през едно такова изгубване в превода. Не мога да обясня, че не се дължи на липса на любов нуждата ми да бъда оставяна сама. Просто не мога да бъда с никого непрекъснато, освен с децата си. Посегне ли се на усещането ми за свобода - става страшно  Rolling Eyes.
Та по темата - зависи какво се има предвид под "раздяла". Ако е просто периодична нужда от "презареждане", както е при мен - аз лично смятам, че помага много. Но ако е " за проба" така да се каже - не вещае нищо добро.

# 54
  • Мнения: 3 634
Да кажа, че героите от сериала, който следя и ме вдъхнови за темата от разделени временно се превърнаха в разведени трайно за 7 месеца. Те се разделиха по този повод:

жената не се чувства щастлива ,заради отношението на мъжа към нея,говорила е с него,правила е скандали,но след като и мине всичко продължава по старо му.С две думи-приема я като даденост.
Може ли временнта раздяла от страна на жената да даде резултат или не?

# 55
  • Мнения: 2 414
Значи в повечтео случай не помага раздялята,може би все пак трябва да се опита и това преди окончателнат раздяла. Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 4 569
Да кажа, че героите от сериала, който следя и ме вдъхнови за темата от разделени временно се превърнаха в разведени трайно за 7 месеца. Те се разделиха по този повод:

жената не се чувства щастлива ,заради отношението на мъжа към нея,говорила е с него,правила е скандали,но след като и мине всичко продължава по старо му.С две думи-приема я като даденост.
Може ли временнта раздяла от страна на жената да даде резултат или не?
Дано жената да е щастлива! Поне е събрала амелост и си е тръгнала.

# 57
  • Мнения: 2 811
Много болна за мен тема. А какво ви е мнението за хората, на които им се налага да се разделят географски, поне за период от време, поради вьншни фактори? Вьзможно ли е да се поддьржа такава врьзка?
 Confused  Sad

# 58
  • Мнения: 2 811
На една приятелка родителите й се разделят, докато тя е малка. През годините мъжът си има други, жената също. След време (приятелката ми вече е жена на 26-27 години) се събират отново и сключват брак. Laughing И сега са заедно. Laughing Тя даже се бъзикаше по въпроса: "леле, нашите ще се женят на дърти години". Laughing


и аз познавам хора, които се разведоха  и в някакьв момент си станаха пак любовници(на сериозна вьзраст вече), но жената не искаше да се женят нито да живеят заедно Simple Smile

# 59
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Зависи от проблемите, зависи от раздялата, зависи от хората. Разделя ли сме се два пъти за по дълго (не сме го афиширали като раздяла, стечение на обстоятелствата: мое следване в чужбина, негова работа), но и в давата случая това много, много подобри отношенията ни и обогати връзката ни. Според мен важно е дали по време, когато са разделени съпрузите се стремят един към друг или напротив се отдалечават и всеки си живее неговия живот.

# 60
  • Мнения: 3 634
А какво ви е мнението за хората, на които им се налага да се разделят географски, поне за период от време, поради вьншни фактори? Вьзможно ли е да се поддьржа такава врьзка? Confused  Sad

Това ми е мнението:

Според мен важно е дали по време, когато са разделени съпрузите се стремят един към друг или напротив се отдалечават и всеки си живее неговия живот.

# 61
  • Мнения: 702
Не помага. Нито една,нито две, нито три, а при мен и четири не помогнаха. След всяко събиране нещата бяха все по-зле и по-зле.
Може би зависи от хората, но ако двама човека не намерят път един към друг, ако не се постараят, а само казват "добре" и с това свършва всичко, няма да има ефект никакъв брой раздели.
След тази раздяла се чувствам облекчена. Не ми липсва човекът и не ми е липсвал нито за миг, откакто сме разделени.
Парите са важни, но не са всичко на този свят. За него парите, алкохолът и майка му бяха приоритети. Е, сега са щастливи - той си пие на спокойствие, а майка му пак му харчи парите  Mr. Green

# 62
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Vagabondq
Душко, само сЪ запитвам newsm78 абе то много манги, многУ нЯщУ шИ сЪ, щом и за
 пукница има а има и за мама. Как успява да не ги изпука всичките newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
За разстоянието, предполагам че има едно раздалечаване на хората, дори когато бракът е здрав. Ако раздялата е по-длъжка, всеки се научава някак да живее без другия,, дори мисленето му се променя, особено ако е в чужбина. Аз много съчувствам на семействата с гурбетчии.

# 64
  • Мнения: 102
Да когато проблемите са решими и когато любовта е жива, иначе вятър...

# 65
  • Мнения: 2 658
За разстоянието, предполагам че има едно раздалечаване на хората, дори когато бракът е здрав. Ако раздялата е по-длъжка, всеки се научава някак да живее без другия,, дори мисленето му се променя, особено ако е в чужбина. Аз много съчувствам на семействата с гурбетчии.

Да, така е, но пак е относително... Защото тогава zнаеш, че раzдялата е временна (е, ако е така, ако е много, много дълга, неминуемо.. действа все някога zле), zнаеш, че и двамата не го искате, а просто се е наложило, но ще свърши и това ти помага да се справиш. Преживяла съм го, не zа много кратко... ами дори може да е полzотворно, да уzнаеш много неща zа себе си и връzката.. помага да раzбереш какво е да си беz човека... абе всичко се преживява, ако има раzбирателство.

# 66
  • Мнения: 7 947
Често в киното и литературата сюжетът се върти около това, че двойката изправена пред неразрешими проблеми в брака се решава на временна раздяла. След това с куп романтични жестове изглаждат недоразуменията и всички заживяват щастливи заедно.

Аз лично не вярвам в раздялата като средство за разрешаване на проблемите. Мисля, че трудностите се преодоляват постепенно и затова е необходимо ежедневно да се изправяме пред тях. Винаги съм мислела, че при временна раздяла партньорите се отчуждават, привикват с мисълта за бъдеще без другия и то започва да изглежда по-приятно от преговаряне на стари драми.

Очевидно нямам опит по темата и гласувам с опция 5.

Раздялата би помогнала тогава, когато има колебание - със или без - ще е по-добре  Wink
Ако е обаче за злободневни караници и проблеми - не, там няма как да помогне.
На мен ми се е случвало обаче раздялата да е тази, която нещо да пречупва нещо...

# 67
  • Мнения: 702
Vagabondq
Душко, само сЪ запитвам newsm78 абе то много манги, многУ нЯщУ шИ сЪ, щом и за
 пукница има а има и за мама. Как успява да не ги изпука всичките newsm78

Ми не знам и аз това се чудя  Mr. Green Даже подозирам, че дава повече на мама, отколкото за пукница, че нейния задник оформен на дивана е свикнал да плюска и да смуче отде квото свари и успее. И това, не е само мое мнение, ама аз чак наскоро го разбрах хахаххаха

Извинете ме за отклонението  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 2 674
 LaughingИзвинете за включването, но въпросът ми звучи:" Помага ли ви да сте облечени в розово докато готвите, за да стане манджата по-вкусна?" Отивам да чета.

# 69
  • Мнения: 755
Не! Раздялата си е избирането на по-лесният вариант и бягство от проблем. Раздялата не е решение на съществуващи проблеми, тя е просто начин да ги загърбиш.

# 70
  • Мнения: 2 161
Всички щастливи семейства си приличат, всяко нещастно е нещастно по своему.

# 71
  • Мнения: 1 174
Според мен зависи какъв проблем точно има във връзката.
Ако е въпрос на напасване на характери може и да помогне всеки сам да осмисли нещата, да си прецени грешките, щото обикновено и двамата имат вина и т.н.
Ако е въпрос на основни принципи, възгледи, схващания,  които единият от двамата трябва да пренебрегне, за да вървят нещата, тогава раздялата може да го накара да види колко всъщност му е по - добре без другия  Mr. Green
По - напред писаха - всичко зависи от това по време на раздялата дали двамата се стремят един към друг и изобщо държанието им през това време  Peace

# 72
  • Варна
  • Мнения: 169
Скоро попаднах на тази статия  http://epc-devnia.org/оръжието-на-сатана-наречено-самота
 Много е поучителна и мисля ,че една временна раздяла ще доведе до продължителна и завинаги.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Да. Помага. Не само за раздялата между мъж и жена. Но и за раздялата между приятели.Раздялата е ужасно полезна, дава ти време да ти улегнат мисли, чувства, емоции, дори да си починеш от този човек Аз обичам да се разделям с  хората, сякаш ми стават по-мили ( или не ми стават) след това. 

# 74
  • Мнения: 7 947
Да. Помага. Не само за раздялата между мъж и жена. Но и за раздялата между приятели.Раздялата е ужасно полезна, дава ти време да ти улегнат мисли, чувства, емоции, дори да си починеш от този човек Аз обичам да се разделям с  хората, сякаш ми стават по-мили ( или не ми стават) след това. 

Това е в арно, аз с приятелка съм се разделяла, както и с един скъп приятел. Тоест заледени отношения за определен период. И точно тогава разбрах, че са ми ценни и не мога без тях  Wink

# 75
  • Мнения: 2 658
Да. Помага. Не само за раздялата между мъж и жена. Но и за раздялата между приятели.Раздялата е ужасно полезна, дава ти време да ти улегнат мисли, чувства, емоции, дори да си починеш от този човек Аз обичам да се разделям с  хората, сякаш ми стават по-мили ( или не ми стават) след това. 

Това е в арно, аз с приятелка съм се разделяла, както и с един скъп приятел. Тоест заледени отношения за определен период. И точно тогава разбрах, че са ми ценни и не мога без тях  Wink


Точно така е. Например да отидеш да живееш далеч (zа постоянно) страшно помага да раzбереш точно кой е наистина приятел/блиzък. Много връzки неzависимо от вида им, та и роднински, ако щете, не иzдържат на това. Но и много иzдържат.. Те са истинските и точно теzи хора ти стават някак особено.. не мога точно да го обясня и не zнам дали ме раzбрахте  Blush ... още по-блиzки и скъпи.
Та zатова е относително. Но пак каzвам, zа мен една раzдяла може да бъде в някои случаи много полеzно нещо. Нещо като нужно иzпитание на дадени отношения. Отношения, неиzдържали една наложила се раzдяла.. обикновено не си струват, ако може да се обобщи така.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Честно, хич не си падам по изпитанията на връзките, защото малко се получава като с покритото мляко. Животът сам по себе си ни сблъсква с достатъчно случайни изпитания, не се натискам аз да ги създавам,, нито ги чакам като повод за доказване на връзката. За мен нещата стоят по начина "очи, което не ссе виждат се забравят". С времето човек свиква другият да е персонаж на скайпа и си подрежда живота според съществуващите в момента обстоятелства на конкретното място, другият също. И като се съберат, може да се окаже, че след първоначалната еуфория, и двамата доста са се променили.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 146
Честно, хич не си падам по изпитанията на връзките, защото малко се получава като с покритото мляко. Животът сам по себе си ни сблъсква с достатъчно случайни изпитания, не се натискам аз да ги създавам,, нито ги чакам като повод за доказване на връзката. За мен нещата стоят по начина "очи, което не се виждат се забравят". С времето човек свиква другият да е персонаж на скайпа и си подрежда живота според съществуващите в момента обстоятелства на конкретното място, другият също. И като се съберат, може да се окаже, че след първоначалната еуфория, и двамата доста са се променили.
Съгласна съм, а и с разделите разминаването между нашият въображаем образ за другия и реалността може да се превърне в пропаст. Но все пак, при един предстоящ развод ми изглежда по- разумно желаещия да се разведе да си отиде временно и да премисли, особено ако има замесени и деца. Да им обяви командировка или нещо друго и да осъзнае напълно дали наистина бяга от партньора си или се опитва да бяга от себе си.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече стигнало ли се е до мисли за развод и временна раздяла, пиши ги бегАли! Временната раздяла е по-вероятно само да затвърди и улесни крайното решение за развод, а не да ги събере отново. Обичайно раздялата се случва поне в главата на единия доста преди рационалната мисъл за нея. Има хора, които запецват точно на този етап за дълги години, но при равни други условия, сее случва наистина.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 146
Аз въобще не съм привърженик на тази раздели, но това го приемам като шанс на човека да размисли. Има хора, които се преуморяват от еднообразието, но вменяват това вината за това еднообразие на другия. Иначе съм съгласна, стигне ли се до някакво изнасяне нещата определено не изглеждат с розово бъдеще. И все пак, хора разни, може на някого да е от полза.

# 80
  • Мнения: 7 947
Това предполагам за отношенията - мъж-жена?
При все че има и полезни раздели, тогава - когато не си сигурен какво искаш - най-малкото.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 146
Това предполагам за отношенията - мъж-жена?
Поне аз за това говоря.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Ми, че то затова е измислено ходенето с децата при съответната баба, например!  Simple Smile Всеки от родителите като отиде за по една седмица с дребното население при мама си, ето ти начин за излизане от шаблона на ежедневието - хем оценяваш всъщност колко добре си се разбирате вкъщи (защото мама и тя остарява и мрънка повечко, например), хем те поглезва мама и те отменя поне частично, ако не и изцяло по гледането на децата. А другият отпускар се кефи на спокойствието вкъщи, че и дори има време да му домъчнее за домочадието в празната къща.

# 83
  • София
  • Мнения: 12 146
Ми, че то затова е измислено ходенето с децата при съответната баба, например!  Simple Smile
Много варианти има, но това не пречи на хората да изпадат в криза. Виждала съм да се разпадат бракове, които буквално изглеждат на ръба на съвършенството във всяко отношение- любов, помощ, помощници, пари, разнообразие и тн.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз затова предпочитам брак с малко пушилка за отпускане на напрежението - ще се скараме и после ще ни мине,ще се наместят пластовете. А тези на ръба на съвършенството направо ме плашат.

# 85
  • Мнения: 2 658
Честно, хич не си падам по изпитанията на връзките, защото малко се получава като с покритото мляко. Животът сам по себе си ни сблъсква с достатъчно случайни изпитания, не се натискам аз да ги създавам,, нито ги чакам като повод за доказване на връзката. За мен нещата стоят по начина "очи, което не ссе виждат се забравят". С времето човек свиква другият да е персонаж на скайпа и си подрежда живота според съществуващите в момента обстоятелства на конкретното място, другият също. И като се съберат, може да се окаже, че след първоначалната еуфория, и двамата доста са се променили.

Mи че то кой иска сам да си ги съzдава, ей така zа кеф?  Shocked  Joy
Животът просто е такъв понякога..

Иначе принципно си права, да. Но не, не винаги става по описаният от теб начин все пак.

Но аz не говорех горе zа оzношения само между мъж и жена. А по принцип.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 20:21 от Сова

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Някои не дори не си ги създават за кеф, а от алчност. Например, не са умряли от глад в БГ, обаче жената пили на главата на мъжа си да ходи на гурбет в чужбина. И той вземе, че отиде и си намерия някоя не толкова алчна като жена му.  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 658
Някои не дори не си ги създават за кеф, а от алчност. Например, не са умряли от глад в БГ, обаче жената пили на главата на мъжа си да ходи на гурбет в чужбина. И той вземе, че отиде и си намерия някоя не толкова алчна като жена му.  Simple Smile

Ами.. добре. За тях пък тогава съвсем не говворя, щото... не поzнавам такива.
Ама подоzирам, че пак не чужбината само им е проблема, щото ако се жена му му е проблема, или него си го влече, и хич да не ходи никъде, пак ще си намери  Wink

# 88
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 091
Не съм привърженик на тези временни раздели,защото според мен това е началото на края.Никога не сме се разделяли в този смисъл на думата със съпруга ми.Ако има проблем,се решава на момента,било то и с викове.След това нещата утихват,обръщаме го на смях и сме ок.  Peace

# 89
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами ако не помогне, поне би била полезна донякъде ... Имам предвид, че много хора реагират доста бурно на възникнали проблеми и кризи в брака или съжителството и често вземат бързо решение да се разделят окончателно, без да мислят обективно. Ако в такъв момент, когато нещата са ескалирали дотам, се предприеме една временна раздяла, тя би помогнала в смисъл, че нещата ще се успокоят поне малко, всеки ще си прецени плюсовете и минусите насаме, ще погледне безпристрастно на нещата. И едва тогава може да реши трезво дали да продължи с този човек или да се раздели с него. Но става дума за инцидентни случаи, разбира се. То стане ли нещо като навик или спорт, няма смисъл.

# 90
  • Мнения: 1 708
От мой личен опит искам да кажа,че тези моменти настъпват от липсата на комуникация,грижите в ежедневието,еднообразието.Когато обаче се седне и се говори дълго и продължително нещата си идват на мястото.Точно в този момент разбираш дали искаш да продължиш напред с този човек или искате да тръгнете в различни посоки.Много често се случва така,че си мислим че вече не обичаме този човек,а всъщност ние толкова сме угрижени и изморени, че бъркаме психическата умора с липсата на обич.
За мен лично раздялата не е решение на проблема. Peace

# 91
  • Мнения: 158
Винаги съм мислела, че при временна раздяла партньорите се отчуждават, привикват с мисълта за бъдеще без другия и то започва да изглежда по-приятно от преговаряне на стари драми
Peace точно така е.
Не съм привърженик на временните раздели и не съм се сблъсквала с това,ако мъжа ми предложи това,да знае,че сме до тук StopСтигне ли се до раздяла,понятието "за малко" ми звучи тъпо,след раздяла неминуемо започва охлаждане в отношенията,тръпката към другия намалява...започваш да се вълнуваш от други неща...и  това е края.

# 92
  • Мнения: 3 634
Да ви кажа ли какво стана в сериала?

След като се разделиха временно и се разведоха окончателно (по нейно желание) в рамките на 8 месеца, тя реши накрая, че го обича и децата имат нужда от него. Той също иска да се съберат и ще има happy end измъчен в два сезона. Такъв край е леко странен тъй като нищо в отношенията, бита или живота им не се промени.

# 93
  • Мнения: 755
Да ви кажа ли какво стана в сериала?

След като се разделиха временно и се разведоха окончателно (по нейно желание) в рамките на 8 месеца, тя реши накрая, че го обича и децата имат нужда от него. Той също иска да се съберат и ще има happy end измъчен в два сезона. Такъв край е леко странен тъй като нищо в отношенията, бита или живота им не се промени.
 

E, разтушили са се поне... създали са си емоции и адреналин. Хора разни , разнообразни. Grinning

# 94
  • София
  • Мнения: 12 146
Да ви кажа ли какво стана в сериала?

След като се разделиха временно и се разведоха окончателно (по нейно желание) в рамките на 8 месеца, тя реши накрая, че го обича и децата имат нужда от него. Той също иска да се съберат и ще има happy end измъчен в два сезона. Такъв край е леко странен тъй като нищо в отношенията, бита или живота им не се промени.
Хубаво, че са разбрали какво искат и са имали смелостта да го поискат. Можеше някой да се запъне и да не признава, че е сбъркал. Поздрави!  bouquet

# 95
  • Мнения: 3 634
E, разтушили са се поне... създали са си емоции и адреналин. Хора разни , разнообразни. Grinning

Сигурно има и такива, които се разделят по тази причина.  Mr. Green

# 96
  • Мнения: 2 751
Няма да чета кой какво е писал. Сигурна съм, че повечето от вас нямат опит(слава Богу), а са отговорили хипотетично.
Аз имам опит. Разведена съм. Разведохме се и живяхме към 6 месеца отделно.
Проблемите ни бяха закопали под земята, в пумия и нерешим кръговрат.
Не съм имала намерение изобщо пак да се събираме, но то стана отсамосебе си.
Резултатът: бяхме много отрезвени след раздялата, всеки си беше извадил изводите, беше се "окопитил", сега сме по-склонни на компримиси и отношенията са ни доста по-добри, бих казала съвсем нормални за едно семейство.
Така че ЗА МЕН, отговорът ми е ДА  Peace

Но на никого не пожелавам да се стига дотам. Това е КРАЙНА мярка, и тя носи със себе си доста негативи  Peace

# 97
  • Мнения: 506
kalli и в крайна сметка мъжът ти се върна отново при вас?

# 98
  • Мнения: 2 751
kalli и в крайна сметка мъжът ти се върна отново при вас?
В общи линии и най-грубо казано да. Не се "върна", защото не е бягал. Взехме решение и се събрахме. Нещо такова...но това са подробности  Peace

# 99
  • Мнения: 2 015
С две ръце- ДА.Изпитано лично, но хора всякакви, та може при други да не действа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт