Отговори
# 75
  • Мнения: 2 658
Да. Помага. Не само за раздялата между мъж и жена. Но и за раздялата между приятели.Раздялата е ужасно полезна, дава ти време да ти улегнат мисли, чувства, емоции, дори да си починеш от този човек Аз обичам да се разделям с  хората, сякаш ми стават по-мили ( или не ми стават) след това. 

Това е в арно, аз с приятелка съм се разделяла, както и с един скъп приятел. Тоест заледени отношения за определен период. И точно тогава разбрах, че са ми ценни и не мога без тях  Wink


Точно така е. Например да отидеш да живееш далеч (zа постоянно) страшно помага да раzбереш точно кой е наистина приятел/блиzък. Много връzки неzависимо от вида им, та и роднински, ако щете, не иzдържат на това. Но и много иzдържат.. Те са истинските и точно теzи хора ти стават някак особено.. не мога точно да го обясня и не zнам дали ме раzбрахте  Blush ... още по-блиzки и скъпи.
Та zатова е относително. Но пак каzвам, zа мен една раzдяла може да бъде в някои случаи много полеzно нещо. Нещо като нужно иzпитание на дадени отношения. Отношения, неиzдържали една наложила се раzдяла.. обикновено не си струват, ако може да се обобщи така.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Честно, хич не си падам по изпитанията на връзките, защото малко се получава като с покритото мляко. Животът сам по себе си ни сблъсква с достатъчно случайни изпитания, не се натискам аз да ги създавам,, нито ги чакам като повод за доказване на връзката. За мен нещата стоят по начина "очи, което не ссе виждат се забравят". С времето човек свиква другият да е персонаж на скайпа и си подрежда живота според съществуващите в момента обстоятелства на конкретното място, другият също. И като се съберат, може да се окаже, че след първоначалната еуфория, и двамата доста са се променили.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 460
Честно, хич не си падам по изпитанията на връзките, защото малко се получава като с покритото мляко. Животът сам по себе си ни сблъсква с достатъчно случайни изпитания, не се натискам аз да ги създавам,, нито ги чакам като повод за доказване на връзката. За мен нещата стоят по начина "очи, което не се виждат се забравят". С времето човек свиква другият да е персонаж на скайпа и си подрежда живота според съществуващите в момента обстоятелства на конкретното място, другият също. И като се съберат, може да се окаже, че след първоначалната еуфория, и двамата доста са се променили.
Съгласна съм, а и с разделите разминаването между нашият въображаем образ за другия и реалността може да се превърне в пропаст. Но все пак, при един предстоящ развод ми изглежда по- разумно желаещия да се разведе да си отиде временно и да премисли, особено ако има замесени и деца. Да им обяви командировка или нещо друго и да осъзнае напълно дали наистина бяга от партньора си или се опитва да бяга от себе си.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече стигнало ли се е до мисли за развод и временна раздяла, пиши ги бегАли! Временната раздяла е по-вероятно само да затвърди и улесни крайното решение за развод, а не да ги събере отново. Обичайно раздялата се случва поне в главата на единия доста преди рационалната мисъл за нея. Има хора, които запецват точно на този етап за дълги години, но при равни други условия, сее случва наистина.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 460
Аз въобще не съм привърженик на тази раздели, но това го приемам като шанс на човека да размисли. Има хора, които се преуморяват от еднообразието, но вменяват това вината за това еднообразие на другия. Иначе съм съгласна, стигне ли се до някакво изнасяне нещата определено не изглеждат с розово бъдеще. И все пак, хора разни, може на някого да е от полза.

# 80
  • Мнения: 7 947
Това предполагам за отношенията - мъж-жена?
При все че има и полезни раздели, тогава - когато не си сигурен какво искаш - най-малкото.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 460
Това предполагам за отношенията - мъж-жена?
Поне аз за това говоря.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Ми, че то затова е измислено ходенето с децата при съответната баба, например!  Simple Smile Всеки от родителите като отиде за по една седмица с дребното население при мама си, ето ти начин за излизане от шаблона на ежедневието - хем оценяваш всъщност колко добре си се разбирате вкъщи (защото мама и тя остарява и мрънка повечко, например), хем те поглезва мама и те отменя поне частично, ако не и изцяло по гледането на децата. А другият отпускар се кефи на спокойствието вкъщи, че и дори има време да му домъчнее за домочадието в празната къща.

# 83
  • София
  • Мнения: 12 460
Ми, че то затова е измислено ходенето с децата при съответната баба, например!  Simple Smile
Много варианти има, но това не пречи на хората да изпадат в криза. Виждала съм да се разпадат бракове, които буквално изглеждат на ръба на съвършенството във всяко отношение- любов, помощ, помощници, пари, разнообразие и тн.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз затова предпочитам брак с малко пушилка за отпускане на напрежението - ще се скараме и после ще ни мине,ще се наместят пластовете. А тези на ръба на съвършенството направо ме плашат.

# 85
  • Мнения: 2 658
Честно, хич не си падам по изпитанията на връзките, защото малко се получава като с покритото мляко. Животът сам по себе си ни сблъсква с достатъчно случайни изпитания, не се натискам аз да ги създавам,, нито ги чакам като повод за доказване на връзката. За мен нещата стоят по начина "очи, което не ссе виждат се забравят". С времето човек свиква другият да е персонаж на скайпа и си подрежда живота според съществуващите в момента обстоятелства на конкретното място, другият също. И като се съберат, може да се окаже, че след първоначалната еуфория, и двамата доста са се променили.

Mи че то кой иска сам да си ги съzдава, ей така zа кеф?  Shocked  Joy
Животът просто е такъв понякога..

Иначе принципно си права, да. Но не, не винаги става по описаният от теб начин все пак.

Но аz не говорех горе zа оzношения само между мъж и жена. А по принцип.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 20:21 от Сова

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Някои не дори не си ги създават за кеф, а от алчност. Например, не са умряли от глад в БГ, обаче жената пили на главата на мъжа си да ходи на гурбет в чужбина. И той вземе, че отиде и си намерия някоя не толкова алчна като жена му.  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 658
Някои не дори не си ги създават за кеф, а от алчност. Например, не са умряли от глад в БГ, обаче жената пили на главата на мъжа си да ходи на гурбет в чужбина. И той вземе, че отиде и си намерия някоя не толкова алчна като жена му.  Simple Smile

Ами.. добре. За тях пък тогава съвсем не говворя, щото... не поzнавам такива.
Ама подоzирам, че пак не чужбината само им е проблема, щото ако се жена му му е проблема, или него си го влече, и хич да не ходи никъде, пак ще си намери  Wink

# 88
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
Не съм привърженик на тези временни раздели,защото според мен това е началото на края.Никога не сме се разделяли в този смисъл на думата със съпруга ми.Ако има проблем,се решава на момента,било то и с викове.След това нещата утихват,обръщаме го на смях и сме ок.  Peace

# 89
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами ако не помогне, поне би била полезна донякъде ... Имам предвид, че много хора реагират доста бурно на възникнали проблеми и кризи в брака или съжителството и често вземат бързо решение да се разделят окончателно, без да мислят обективно. Ако в такъв момент, когато нещата са ескалирали дотам, се предприеме една временна раздяла, тя би помогнала в смисъл, че нещата ще се успокоят поне малко, всеки ще си прецени плюсовете и минусите насаме, ще погледне безпристрастно на нещата. И едва тогава може да реши трезво дали да продължи с този човек или да се раздели с него. Но става дума за инцидентни случаи, разбира се. То стане ли нещо като навик или спорт, няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт