Грабо Малдиви ИЗМАМА

  • 60 533
  • 282
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 294
http://www.tourism.government.bg/bg/tregister.php?menuid=62&id=2

в националния регистър на ТО и ТА към 05.08.2011 г. има две фирми с такива имена
едната е ЕВРОХОЛИДЕЙЗ ООД с лиценз на турагент и е от Плевен
другата е ЕВРОХОЛИДЕЙС ООД с лиценз на турагент и туроператор и е от София, но
няма фирма регистрирана в Пловдив

# 121
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Аз съм проверявала само за туристически услуги и таксата си беше 20%. За другите не коментирам.

Измамата е доста добре замислена, всъщност си има съвсем читава и сериозна фирма със същото име и дребна разлика ООД, а не ЕООД. Признавам, че и колеги от бранша като коментирахме в първия момент се зачудихме, защото фирмата е с добро име на пазара.

Furko, Грабо имат да губят доста повече в момента. Имиджът и доверието към тях са сериозно разклатени. Не знам дали ще успеят да си върнат парите от измамниците въобще. Но клиентите ще трябва да компенсират, защото иначе им се срутва целия бизнес.

Пратих моя роднина до офиса - имаше такъв. Аз не живея в Пловдив.
Видях удостоверението в интернет на сайта им - има такова. Но нямах представа, че трябва да пише туроператор, а не туристически агент. Видях също така и грешката в ООД и ЕООД, но видях и БУЛСТАТА.
Проверих ги в търговския регистър - имаше ги...
И най-вече офертата беше предложена от Грабо, а аз вече имам доста опт с тях.
Не се усъмних нито за миг, че нещо не е както трябва...


Ей това е за мен разковничето, хората се доверяват на тези сайтове, а се оказва, че от страна на сайтът контрол няма.

Всъщност цялата правна материя във връзка с продажбата на туристически услуги от колективните сайтове е доста хлъзгава, реално те са комисионери и може да се спори дали имат въобще право да продават без самите те да имат лиценз.

# 122
  • Мнения: 4 916
Според мен в момента губят не само Грабо, но и всички подобни сайтове. Вероятно щетите за малките дори ще бъдат по-тежки.
Също така ще ми бъде интересно решението на този въпрос:

...
Всъщност цялата правна материя във връзка с продажбата на туристически услуги от колективните сайтове е доста хлъзгава, реално те са комисионери и може да се спори дали имат въобще право да продават без самите те да имат лиценз.

# 123
  • Мнения: 3 091
Попаднах във ФБ точно на дискусия за отговорността на Грабо и като цяло негативните ефекти върху целия бранш на интернет търговията!
аз съм на мнение, че добрите сайтове за електронна търговия трябва да проверяват фирмите, които рекламират - първо, за да си гарантират печалбата, да няма недоволни и измамени и второ - защото те не са само поддръжници на сайтове, а имат редакторска роля, правят подбор!

Абсолютно съм съгласна, че ако една услуга подлежи на лицензионен режим - както е с туристическите услуги, то тя не бива да се предлага от посредник, който не е лицензиран! щом няма и механизъм за проверка на адекватността, истинността на офертата и правата на този, който я предлага

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...
аз ти казвам  Sunglasses
няма такова нещо като 40-50% в нито един сайт
навсякъде са 10 до 20, в много, много редки случаи 30%
и кой си ти дето много казваш  Laughing
50% е комисионната на колектива към масажно студио стелианс за предоставената оферта класически масаж за 12 лв, т.е колектива взима 6 лв чисто и просто!провери като много разбираш процентите!
относно други оферти - всеки си договаря, за туризъм няма как да вземат 50%, никой хотел няма да им предложи да бъде на сайта им много ясно.
а също - големите проценти вече замират, сега ще се състезават сайтовете да си намерят фирма, която да занижи цените си за тях, че да имат оферти, успех

# 125
  • София
  • Мнения: 7 995
Преди време се запознах с жена, работеща в централата на Booking.com. Аналогията не е много подходяща, но този сайт пак се занимава с предлагане на хотели (туристически услуги). Тя е българка и специално я бяха наели, за да сключва договори с български хотели. За всеки хотел, с който сключваха договор да бъде предлаган през техния сайт, тя идваше и проверяваше на място дали го има, построен и довършен ли е, как е и т.н. Booking.com се явяват също комисионер в този случай.
Давам го само като пример, защото тази схема може да се повтори с всеки друг тип услуга или продукт, предлагани от някой сайт за колективно пазаруване.

# 126
  • Мнения: 232
Според мен щом Грабо са били предупредени още по време на офертата и дори са върнали парите на дадени потребители, то те са също толкова виновни, сигурно са смятали че условията на сайта им ги защитават.

# 127
  • Луната
  • Мнения: 3 211
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!

Естествено и може би са мислели, че дори и да има нещо ще се позоват на Общите им условия, че не носят вина, но се оказа че сред простосмъртните има замесени и други...


Измамата е доста добре замислена, всъщност си има съвсем читава и сериозна фирма със същото име и дребна разлика ООД, а не ЕООД. Признавам, че и колеги от бранша като коментирахме в първия момент се зачудихме, защото фирмата е с добро име на пазара.

Всъщност цялата правна материя във връзка с продажбата на туристически услуги от колективните сайтове е доста хлъзгава, реално те са комисионери и може да се спори дали имат въобще право да продават без самите те да имат лиценз.

Всъщност те купуват април месец Еврохолидейз ООД със седалище Плевен, което става Еврохолидейз ЕООД със седалище Пловдив. И една фирма ( май читава и сериозна) я правят фирма фантом и средство за измама.  Правят сайт и копират оферти от други сайтове за туристически услуги
Ето това:
Цитат
ден 2:
Пристигане на Малдивите. Посрещане от представител на фирмата – партньор на Хермес Холидейс и трансфер до хотела, който сте избрали.
е очеизвадно от кой сайт е копирано Wink ето линк, където е публикувано http://euroholidays.info/?cat=79

А колкото до предлагането и продажбата на туристически услуги от страна на сайтовете - те в случая нерегламентирано се изявяват като туристически агенти без да имат лиценз?! Поправете ме, ако греша.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 12:28 от krisi_k

# 128
  • Мнения: 0

тц, няма такова нещо, то и никой няма да се навие на такива условия - представи си нещо, което струва 100лв, ти го пускаш за 50, а 25 от тях даваш на сайта - ъпсурт Sunglasses

п.п. познавам собствениците на няколко сайта Mr. Green
[/quote]

Идеята на тези сайтове е главно рекламата, а тя по-скъпа дори от бензина!!! Така че не виждам проблем в това да работиш само за да си покриеш консумативите по съответната услуга. Ако обслужиш клиентите си качествено, те ще се въртат при теб. Друг е въпросът, че ние като клиенти сме ужасно гадни - следим всяка една стотинка, която ни се полага от този ваучер и когато рекламодателите пропуснат да ни я дадат/я забравили, я нямали в наличност/, ние се хвърляме да ги плюваме, което  вероятно не е толкова съществено.

# 129
  • Мнения: 68
А ти не ми обяснявай на какво точно няма да се навият хората, ако не си събирал оферти от няколко сайта и не си пускал поне в един-два.
Както изглежда се налага да ти обяснявам, защото пишеш глупости Sunglasses
Повтарям, комисионните се движат между 10 и 30%
Сделки за по 10лв почти никой не се навива да прави и се ползват само ако нямат нищо друго интересно и за запълване на асортимента/мястото. Ако обаче искаш да пуснеш оферта за услуга за 6-8-10лв трябва или да гарантираш висок интерес, тоест висок оборот или ти вдигат процента. Но това е изключение, а не правило.
С удоволствие ще ти обясня и други неща при запитване Mr. Green

п.п. скоро 90% от тия сайтове ще умрат, да си знаете Mr. Green

# 130
  • Мнения: 119
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!


Мисля , че по време на процеса вие ще бъдете едни чудесни свидетели на обвинението !

# 131
  • Мнения: 68

А колкото до предлагането и продажбата на туристически услуги от страна на сайтовете - те в случая нерегламентирано се изявяват като туристически агенти без да имат лиценз?! Поправете ме, ако греша.

Тъй, тъй, има и съставени актове поради тази причина и сумите са 4-цифрени

# 132
  • Мнения: 4 916
...Както изглежда се налага да ти обяснявам, защото пишеш глупости Sunglasses
Повтарям, комисионните се движат между 10 и 30%
Сделки за по 10лв почти никой не се навива да прави и се ползват само ако нямат нищо друго интересно и за запълване на асортимента/мястото. Ако обаче искаш да пуснеш оферта за услуга за 6-8-10лв трябва или да гарантираш висок интерес, тоест висок оборот или ти вдигат процента. Но това е изключение, а не правило.
С удоволствие ще ти обясня и други неща при запитване Mr. Green

п.п. скоро 90% от тия сайтове ще умрат, да си знаете Mr. Green

Никак не е сигурно кой точно пише глупости. Освен мен в темата писаха поне още двама потребители, които са работили с 50 на сто комисионна с големите сайтове. За малките е ясно, че едва си крепят душата. Но ти продължавай да се пънеш.

# 133
# 134
  • Мнения: 68
Никак не е сигурно кой точно пише глупости
За теб наистина не е ясно и съм убеден, че това не е единственото нещо, което не ти е ясно  Mr. Green
Предлагам ти ако много държиш нещо да ми кажеш да продължиш на ЛС, аз лично приключвам до тук комуникацията си с теб, но ти продължавай да се правиш на важна, не ми пречи Mr. Green

Апропо мнооооого хора са му наточени на Сребрин и е съвсем нормално - не можеш да ръководиш сайт за, на практика, платена проституция и да не си създадеш врагове. Да не говорим за манипулирането на профили и други подмолни и нечестни практики. Аз лично се радвам, че са го изиграли така, жалко за стотиците пострадали хора, но те вероятно ще бъдат обезщетени с течение на времето.

Общи условия

Активация на акаунт