Помогнете и на мен да продължа да кърмя

  • 2 262
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Реално вие имате едно нощно хранене - в 2 през нощта - това в 6 си е сутрешно вече.

Абе за мен си е нощно  Wink Hug

# 16
  • Мнения: 2 837
Светле, абе и на мен ми се иска по-късно да се будят мъниците, ама няма Simple Smile
Цвети, това представлява кърменето на поискване - аз лично предлагам гърда, когато ми се струва, че тя може да го успокои. Явор не винаги иска, но понякога цоква по малко. Така ми е по-лесно, знам, че не е жаден или гладен, щом не иска, и търся причината другаде. Ако видиш, че честото сукане води до дискомфорт, тогава може да не го толерираш, но като цяло и на нас, възрастните,  ни казват, че честото хапване е най-доброто за храносмилането, а освен храна това е и близост, и успокоително Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ако видиш, че честото сукане води до дискомфорт, тогава може да не го толерираш, но като цяло и на нас, възрастните,  ни казват, че честото хапване е най-доброто за храносмилането

Само да не се научи и като порасне да яде през 2 часа, че тогава няма да има цица на разположение Naughty Аз с повишена киселинност на стомаха, гастрит обострящ се понякога, като бременна и сега кърмачка мога да споделя, хич не ми е приятна тази честа зависимост от хапване, много изнервящо е. Надявам се на 2- 3 години вече децата да ядат на 4 часа.
Синът ми е почти на 5 месеца и още не можем да махнем нощното хранене, което е около 4 часа, а така искам да спи(м) цяла нощ.

# 18
  • Мнения: 2 837
Е, Светле, не со лошо Simple Smile На пет месеца и много деца на АМ са още с нощно кърмене. Много бебета се будят, просто защото не искат да спят, искат внимание или вода. Ние сме с едно оръжие повече Simple Smile

# 19
  • Мнения: 34
И аз съм в непрестанна борба със себе си, а и със съпруга си има ли мляко или няма. И даже предпочитам нощтните хранения, защото знам , че тогава си хапва стабилно младежа. И ние не ползваме изкуствена биба, радваме се на наличието на естествена  Laughing и при следобедния сън , младежа си спи с гърда в устата (че и майка му покрай него си почива) и си ядем през два часа по един час Simple Smile А докторите , заради тях кърмих дъщеря си само 40 дни, с тяхното адаптирано мляко, сега просто реших да прочета и проуча повече информация по въпроса и най-сетне бабите ни не са имали проблеми със кърменето - днес попитах бабата на моя съпруг , как е кърмила и тя ми каза..."Ами като измяука и аз му давам гърда"....кърмила е повече от година и двете си деца. За съжаление, съвременните жени, започват доста да се отдалечават от природата си, а и стерсът си дава отражение. А Цвети, искам да те поздравя за твоята упоритост и да ти кажа, ако детето не иска да суче, то ще ти каже, давай му гърда когато ти усетиш че трябва, няма по-хубаво нещо от благодарният му поглед Simple Smile А плюс това, като фен (вече) на т.нар. lazy parenting , това е най-лесния начин да му запушиш устата  Laughing , поне за половин час и  да стимулираш лактация - пробвано , а в началото си мислех, че при мен няма да се получи Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3
Не съм сигурна дали съм за тази тема,но не намирам по-подходяща,а и моят проблем е сходен.Моето бебче е на 2,5 месеца,до сега  само на кърма,не е опитвал нищо друго,вода съм давала само по 2-3 лъжички след кърмене.Преди 4-5 дни сетих рязко намаляване на кърмата,гурдите не ги усещам пълни,меки са постоянно и бебо иска постоянно да е на гърдата и заспива на нея.В момента,когато го отделя,започва да търси отново и да плаче и пак го слагам.Пробвах през тези дни да се изцеждам ,за да увелича млякото,но никакъв ефект няма засега,сутрин са пълни гърдите,но до обяд имам чувството,че всичко е изяденои следобяд настава едно непрестанно хранене.Даже не мога да ви кажа колко хранения имаме на ден,защото се преливат едно в друго.Ползваме и залъгалка,но ме е страх да я давам,за да не развалим кърменето.Много ми е трудно наистина,защото и по-голямо дете имам,на което не мога грам внимание да обърна,зщото цял ден кърмя,но съм инат и не искам да се отказвам.Друго важно може би е,че при цеденето успявам да изкарам около30гр. след като е сукал,събирам ги в хладилника и после му го давам с шише.Снощи рева до 1 часа и изяде след кърменето около 60гр, изцедена кърма,а и наче наддава.Първия месец 1кг,втория-800 гр. и днес го водихме само да го претеглим,че ми е много притеснено 250 гр. за 10 дни-мисля че е добре,но защо пък яде и допълнително нямам обяснение,и дали да продължавам така и до кога??Не ми се иска да му предлагам шише,за да не свикне и да отказва да суче...Ох плаче ми се вече честно ви казвам,а много искам да си караме на кърма,защото това сега му е най-ценното.Съжалявам за дългия пост и благодаря предварително на всички,които ще помагат Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 837
Здравей,Диди! Поздравления за упоритостта и желанието да кърмиш и за чудесния начин, по който се справяш засега. На-напред да те успокоя - това, което ти се случва, се случва и на много други бебета на тази възраст. Най-напред - кърмата вече се е урегулирала и вече не се усеща това препълване от първите един-два месеца. Освен това в определени периоди бебетата имат повишена нужда от мляко (т.нар скокове в растежа) и тогава почват да сучат много често. Ти се справяш блестящо, като даваш на бебето и задоволяваш потребностите му. Чудесно е и че си се сетила да изцеждаш (на този етап изцеждането става доста трудно, но при повече упражнения се свиква), за да додаваш, ако има нужда.
Съвсем нормално е и това, че следобед млякото е по-малко - пикът на хормона пролактин е нощем и млякото е най-много сутрин. Допълнително следобед бебетата са си по-раздразнителни и искат да сучат и за успокоение.
Би трябвало, ако става въпрос за скок в растежа, нещата да се урегулират до един-два дни. Възможно е и да те изненада цикъл  - преди него млякото намалява леко, но после отново се подобряват количествата. Би могла да си помогнеш, като прилагаш компресия, тя засилва струята. Можеш да си хапваш овесени ядки, жито, да пийваш лактогонен чай.
Погледни това и това, може да ти е от полза Simple Smile
П.П. Наддаването ви е прекрасно  Hug

# 22
  • Мнения: 3
Благодаря за бързия отговор, Ани!Изчетох всички материали,някои вече съм ги чела,новото беше за кризата на лактацията,не го бях чела до сега,но явно е нещо такова.Ще продължавам по същата система,дано се орегулират нещата,така се надявам.Аз и преди Затова съм сисъм имала такива спадове в количеството на кърмата,но се оправяше за 2-3 дни,а сега доста продължи,вече 4-5дена,но и доста стрес ми се събра напоследък.Първо бебчо се разболя и се наложи да влезем в болница(баткото н идонесе вирус от детската Twisted Evil),а после загубих баща си и това в рамките на седмица Cry.Опитах се да се държа,но явно организма реагира по някакъв начин...Но колкото и  да ми е тежко ще продължавам,защото така с баткото направих куп тъпи грешки ,слушах "ценните" съвети на майки,баби и педиатърката ни тогава и си отбих детето на месец и половина...На 1месец ме посъветваха да му давам сок и да махна нощното кърмене(най-голямата грешка),а нощем да го наливам с чай за колики #2gunfire...Просто като се сетя какви простотии съм извършила и то със собственото си дете ми иде да се гръмна #2gunfireЗатова си казах,че ако имам второ ще се боря със зъби и нокти да си го кърмя ,пък кой каквото ще да ме съветва...Пия по цял ден чайове за кърмачки и от бълг. и от този на Хип,по малко биричка вечер и продължавам да се боря.На вас наистина ви благодаря Hug и ще пиша как вървят нещата@!

# 23
  • Мнения: 2 837
Милата...наистина много ти се е събрало. След злото обаче идва добро и дано скоро се  похвалиш с много хубави новини  Hug Предвид това, което ти се е случило, нормално е и лактацията да е била повлияна, но скоро всичко ще е наред  Hug

# 24
  • Мнения: 3
Отново благодаря за помощта,било то и виртуална си е ценна HugМисля,че нещата при мен са по-добре,явно бях доста поизнервена и тъжна и това може да се е отразило и на бебо.Вече се поуспокоих и от вчера гледам,че и той е по-весел,вече не плаче така издържа си по около 2 часа,не е постоянно на гърдата....е вечер е по-зор,ама няма как,няма все да е така Simple SmileПоздрави и си запазвам правото ако имам пак проблем да се консултираме Hug

# 25
  • Мнения: 2 837
Много се радвам  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт