дилема

  • 11 602
  • 246
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 317
Имала си невероятен късмет!
Постъпила си ужасно безотговорно към детето си. Не искам да си представям как се чувстват родителите ти. ooooh!
Дали съм постъпила безотговорно си знам аз. Първо го обсъдих с родителите ми, които абсолютно и безрезервно застанаха на моя страна. Ставаше въпрос за обиден психически, че и опити за сексуален тормоз от страна на ръководна фигура...Не, благодаря, такова нещо трудно се търпи.
Готови сте веднага да давате генерални оценки, без грам да имат значение обстоятелствата, довели човек до подобно решение.

# 46
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
  Напусни като не ти харесва. Какво толкова, все ще намериш някаква друга работа.  Simple Smile

Нали? А през това време, ще си гризе пръстите, а кредитът ще се изплаща сам!
Вярно, че като пишете, някои хич не мислите. Отдавам го на възрастта ти.

Много сте нерешителни и страхливи.
Ти деца имаш ли?

# 47
  • Мнения: 1 174
...Ставаше въпрос за обиден психически, че и опити за сексуален тормоз от страна на ръководна фигура...Не, благодаря, такова нещо трудно се търпи.
..

За такова нещо се подава оплакване. Не се напуска работа.
Никой не ти е казал да търпиш сексуален тормоз.
Но и така да е, не е нужно да напускаш, а да се оплачеш където трябва.
След време може и да се махнеш, разбира се, ама да стоиш гладна, щото не си премислила нещата и глупаво и безотговорно.

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ставаше въпрос за обиден психически, че и опити за сексуален тормоз от страна на ръководна фигура...Не, благодаря, такова нещо трудно се търпи.
Готови сте веднага да давате генерални оценки, без грам да имат значение обстоятелствата, довели човек до подобно решение.
Аз не видях авторката някъде да пише за какъвто и да е тормоз на работното място. Нейната дилема е продиктувана от друго.
И мисля, че тези които й даваме съвети да не напуска работата си нямаме предвид, че и да ти чупят всяка сутрин по един пръст на работа за добро утро, пак трябва да търпиш и да ходиш.
Нещо взехме да изпадаме в крайности май.

# 49
  • out of space
  • Мнения: 8 573
  Напусни като не ти харесва. Какво толкова, все ще намериш някаква друга работа.  Simple Smile

Нали? А през това време, ще си гризе пръстите, а кредитът ще се изплаща сам!
Вярно, че като пишете, някои хич не мислите. Отдавам го на възрастта ти.

Много сте нерешителни и страхливи.
Ти деца имаш ли?

Няма. Самата тя още е дете. Глезено детенце.

# 50
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
  Напусни като не ти харесва. Какво толкова, все ще намериш някаква друга работа.  Simple Smile

Нали? А през това време, ще си гризе пръстите, а кредитът ще се изплаща сам!
Вярно, че като пишете, някои хич не мислите. Отдавам го на възрастта ти.

Много сте нерешителни и страхливи.
Ти деца имаш ли?

Няма. Самата тя още е дете. Глезено детенце.

Нямам нищо против нея.
Но е смешно като разсъждение.
Да, едно е да си на 22, неангажиран със семейство и гърла за хранене, че да рискуваш (или както тя смята-да бъдеш смел) и да напуснеш работа, която не ти харесва. Винаги можеш да се опреш на мама и на тати финансово, докато си намериш друга работа.
И съвсем друго е, когато на теб разчитат ен на брой деца. Тогава нямаш право да рискуваш...не защото не си смел, а защото си отговорен...
Но ще пораснем, ще се осъзнаем...

# 51
  • Мнения: 64
Хаха, страхливки. Живейте както знаете, все ми  е едно.

# 52
  • Мнения: 1 290
Ситуацията е следната: мъжът ми напусна работа преди четири месеца/не за първи път/. Все още е без, защото подбира къде и какво да започне. Викаха го три пъти на старата му работа, отказа да се върне там. Аз смених моята преди три месеца, но не улучих мястото и искам да напусна. Той все още се мотае у нас. Имам кредит-не голям, но все пак кредит. Въпросът ми е бихте ли рискували при тези обстоятелства да напуснете, да отидете на борсата и да търсите нова работа?


Ами изчакай мъжа ти да си немери работа, пък тогава напускай и търси друга.  newsm78
Кредит и дете, не знам как я мислите..

# 53
  • Мнения: 182
И аз искам да напусна работа, буквално се подиграха с мен. И за мен ще е въпрос на чест да си хвърля молбата за напускане, но ще почака. Търся работа и докато не намеря, ще стоя. Имам 3 деца, неголям кредит/но все пак кредит/. Мъжът ми работи на добра работа, сравнително добри пари взема/но не са 4 цифри/. Яд ме е и това, че работодателят знае, че живея в малък град, няма големи възможности/но все пак не и никакви-все ще се намери нещо подходящо/ и имам 3 деца и ме изнудва. Но...приемам положението като временно и за момента оставам.

# 54
  • Мнения: X
     Отговори сама - дали съзнателно или подсъзнателно не търсиш начин, като останеш без доходи да го накараш да се размърда? Ако си отговориш с "да", вече си разбрала, че наказанието ще е за теб, не за него. Не е нужно да споделяш публично отговора.
     Защото не звучи добре обмислено - напускаш работа и отиваш на борсата, без никакви странични доходи, освен твоята заплата. Възникват въпроси за скритите мотиви и за друга дилема, освен чисто практичната.
Хаха, това ми напомня за една отдавнашна случка. Майка ми навремето много искаше нов хладилник и само намилаше на баща ми - хладилник, та хладилник. А той си даваше пас - не сега, след месец, след два. Чака майка ми чака и накрая взе драстични мерки - пусна обява, че продава стария ни хладилник и на следващия ден останахме без хладилник. Party По този начин тя искаше да постави баща ми пред свършен факт и ще не ще накрая да купи хладилник и да стане на нейното. Да, ама не.  Mr. Green  Баща ми се запъна като магаре на мост! Цяло лято стояхме без хладилник и държахме сиренето и другите продукти на балкона в легени с вода! Прецакахме се яко цялото семейство, а майка ми, като домакиня, най-много страдаше, разбира се.
Така, че мислете, дами, преди да правите щуротии!  Naughty

# 55
  • Мнения: 53
     Отговори сама - дали съзнателно или подсъзнателно не търсиш начин, като останеш без доходи да го накараш да се размърда? Ако си отговориш с "да", вече си разбрала, че наказанието ще е за теб, не за него. Не е нужно да споделяш публично отговора.
     Защото не звучи добре обмислено - напускаш работа и отиваш на борсата, без никакви странични доходи, освен твоята заплата. Възникват въпроси за скритите мотиви и за друга дилема, освен чисто практичната.
Хаха, това ми напомня за една отдавнашна случка. Майка ми навремето много искаше нов хладилник и само намилаше на баща ми - хладилник, та хладилник. А той си даваше пас - не сега, след месец, след два. Чака майка ми чака и накрая взе драстични мерки - пусна обява, че продава стария ни хладилник и на следващия ден останахме без хладилник. Party По този начин тя искаше да постави баща ми пред свършен факт и ще не ще накрая да купи хладилник и да стане на нейното. Да, ама не.  Mr. Green  Баща ми се запъна като магаре на мост! Цяло лято стояхме без хладилник и държахме сиренето и другите продукти на балкона в легени с вода! Прецакахме се яко цялото семейство, а майка ми, като домакиня, най-много страдаше, разбира се.
Така, че мислете, дами, преди да правите щуротии!  Naughty
Joy

# 56
  • Мнения: 1 290
То и моята работа не е върха, ама не съм в ситуация да избирам.

# 57
  • Мнения: 2 927
Хаха, това ми напомня за една отдавнашна случка. ... Цяло лято стояхме без хладилник и държахме сиренето и другите продукти на балкона в легени с вода! Прецакахме се яко цялото семейство, а майка ми, като домакиня, най-много страдаше, разбира се.
Така, че мислете, дами, преди да правите щуротии!  Naughty
Твоя пример само подкрепя думите ми, че тръгнат ли равностойни партьори да се наказват един друг, въпросът ще опре до това кой е по-голям инат и ... дали ще ядем топло сирене цяло лято  hahaha

# 58
  • Мнения: 3 071
Хаха, страхливки. Живейте както знаете, все ми  е едно.
Мда, много е лесно да се подхвърлят такива определения, когато си на възраст да бъдеш определена като пикла, която още нищо не е видяла от с/куравия живот.
При тате е лесно..  Mr. Green
п.п. Ще се радвам да те прочета след 10-тина годинки..

# 59
  • Мнения: 53
Хаха, това ми напомня за една отдавнашна случка. ... Цяло лято стояхме без хладилник и държахме сиренето и другите продукти на балкона в легени с вода! Прецакахме се яко цялото семейство, а майка ми, като домакиня, най-много страдаше, разбира се.
Така, че мислете, дами, преди да правите щуротии!  Naughty
Твоя пример само подкрепя думите ми, че тръгнат ли равностойни партьори да се наказват един друг, въпросът ще опре до това кой е по-голям инат и ... дали ще ядем топло сирене цяло лято  hahaha
Равностойни в смисъл?

Общи условия

Активация на акаунт